ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
5 Mayıs 2024, Pazar 13:24   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

Melissa606> Forum Mesajları
    Melissa606'e ait Toplam 2803 Forum Mesajı var
<<1234 567891011121314...100...200...281>>

Melissa606

Melissa606 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >Necla Nazır a Örtülü Teklif...>
  13.Eyl.2008 Cmt 12:01:36
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Necla Nazır a Örtülü Teklif...

Yönetmen Gani Şavata TRT ye çekeceği "Serçe Kuşları" adındaki dizide Nazır ın başörtülü olarak başrolü oynamasını teklif etti.

Necla Nazır a  örtülü  teklif

Sinema oyuncusu Necla Nazır, bir programda Ferdi Tayfur dan ayrıldığı için artık çalışmak zorunda olduğunu belirtmiş ancak dizilerde başı örtülü rol alamayacağını, bunun için de türbanını çıkaracağını söylemişti. Bu açıklamanın üstünden bir hafta geçmeden ünlü oyuncuya iş teklifi geldi.

Teklifi yapan yönetmen Gani Şavata TRT ye çekeceği "Serçe Kuşları" adındaki dizide Nazır ın başrolü oynamasını önererek "Necla Nazır, Türk sinemasının saygın bir ismi. Onun bu dizide oynaması için başörtüsünü çıkarması gerekmiyor" dedi.

(Sabah)

Melissa606

Melissa606 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >Durty Ve Ekin in FORUMDA SİYASET SEVDALARI...>
  13.Eyl.2008 Cmt 11:51:59
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Kendisiyle aynı düşüncede olmayan kişilere saldırgan bir tutum içerisinde,hakaret ederek cevap vermeyi,kendi görüşlerini gerçek,bunun dışındaki görüşleri mantık dışı gösterme çabası içinde olmayı hedeflemiş birinin ağzından “kırdıysam özür dilerim” cümlesi gözlerimi yaşarttı doğrusu :)

Güzel bir ilerleme.

Haydi kolay gele…

Melissa606

Melissa606 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >Özgürüm (ozhur) Doğum Günün Kutlu Olsun..>
  13.Eyl.2008 Cmt 11:45:46
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Doğum gününü en içten dileklerimle kutluyorum ozhur...

Sevdiklerinle birlikte nice mutlu yaşlanmalara...

Melissa606

Melissa606 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Müzik, Vido Klip, Playlist, Konser >Şu Anda Hangi Parçayı Dinliyorsunuz ?>
  10.Eyl.2008 Çar 14:47:36
fiogf49gjkf0d

Şahsenem

Yüreğim Meskenimdir...

DİNLE

Melissa606

Melissa606 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Mühim Mevzular >Politika, Tarih >TAŞ KESİLEN İNSANLAR...>
  10.Eyl.2008 Çar 13:54:18
fiogf49gjkf0d

İnancı içselleştirip,insanın kendi içinde yaşaması ayrı birşey,forum başlığına sunulan bilginin yorumlanmasını dini inançların göze sokulması olarak değerlendirilmesi ayrı birşey...(Niyet meselesi)

Yorumlar doğrultusunda netlik beklemek ayrı birşey,bir insana direkt "inançsız " demek ayrı birşey...

Düşünceleri açık yüreklilikle dile getirmek ayrı birşey,bunu ikiyüzlülükle bağdaştırmak ayrı birşey...

Kuranı Kerimde adı geçen olay ile araştırmalar ışığında bulunmuş şehrin arasında benzerlik olabileceğini düşünmek ayrı birşey,samanyolu tv penceresi olarak değerlendirmek ayrı birşey,bunun imkansız olabileceğini kanıtlamak için,fiziksel olayları,mantığı ilahi dayanakların dışında tutmaya çalışmak ise apayrı birşey...

Yanlış anlamalara,aksettirilme çabalarına meydan vermemek adına yazıyorum...

Bu başlıkta yazmış olduğum herbir cümlede net görüşlerimi belirttim,herkesin belirttiği gibi...Ve her bir cümlemin arkasında durdum...(ilgili başlıklarda tüm mesajlarımda durduğum gibi...)

Önceden yazıp 5 dk sonra inkar etmiş olabilceğim herhangi bir cümlede mevcut olmadığı gibi,her bir mesajımda görüşlerim bellidir...Hernekadar farklı yerlere çekilmeye çalışılsa da anlamak isteyen için gayet anlaşılır net mesajlar içeriyor...(Yeter ki kötü niyet söz konusu olmasın insanda...)

Melissa606 :

Arkadaşlar,ne savunduğunuzu belli etmiyorsunuz…

Net değilsiniz…

Anlatmaya çalıştığınız bu olayın ilahi nedenlere dayanamayağımı?Kuranı Kerimin verdiği bilgi mesajlarının önemi olmadığı mı? (haşa)

Yoksa günümüz medya kuruluşlarının haberi verirken bilgiyi ilahi temellere dayandırarak sunması mı?

Eğer inanmıyorsanız inananlara saygı göstermek,insanların negatif tepki gösterebileceği yorumlardan kaçınmak ve üslubunuza dikkat etmek zorundasınız…İnanıyorsanız da bunu belli etmelisiniz ki samimiyetinizin ne yönde olduğu anlaşılsın…İnsanların Kuranı Kerim ayetlerini buraya taşımasına ve sizlere inanmayan insan muamelesi yapmalarına da gerek kalmaz böylelikle…

Keyifli forumlar…

Ben,netlik kazanmayan yorumlar üzerine düşünce şekillerinden hareketle inanç olup olmadığı konusunda netlik arayabilir,yorumların arkasındaki gerçek düşünceyi merak edebilirim…

Ve aynı şekilde bu merakımı dile getirebilirim…

Görüldüğü gibi ne bir hakaret ne de bir saygısızlık söz konusudur…

Aynı şekilde,ne inançsız olmakla suçlama,ne de uygunsuz bir uslup sözkonusudur...

(Ki zaten kişi inançsız bile olsa kişilerin bunu yargılamaya hakkı yok...)

Alıntımda ki cümleden hareketle karşılığında verilecek cevapta doğru düzgün bir dil kullanmak varken,bunun yerine hakareti kendilerinde hak görenler (yineliyorum) tartışma adabından yoksun,yanıltma amaçlı cümleler kurmaktan çekinmeyen tarzlarını,bilgi paylaşımı yerine insanları yerme ve germe amaçlı kullanarak konuşturmayı tercih ederler...

Hakaret ise zaten yaşamlarının vazgeçilmez parçası olmuştur…

Hatta bazıları için yeri geldiğinde küfür bile.

Tartışmaya girmemek daha makbuldur bu kişilerle...

Niyetler belli,yorumların gidişatı belli...Yorumlarda varmak istedikleri noktalarda kullandıkları araç belli...

Malzemeler belli...

Keyifli forumlar...

Melissa606

Melissa606 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Şiir Köşesi...>
  9.Eyl.2008 Sal 16:50:04
fiogf49gjkf0d
Ben Artık Sen Olmuşum...

Ne varsa aradığım bil ki sende bulmuşum
Senden öncesi yoktu seninle var olmuşum
Sende bütün ümitler,sende bütün özlemler
Beni bende arama artık,ben sen olmuşum

Ahmet Selçuk İlkan

Melissa606

Melissa606 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

9.Eyl.2008 Sal 16:32:30
fiogf49gjkf0d

Yazdıklarımın çoğunu anlamamışsınız durty…Kurduğunuz bağlantılar yorumlarımın oldukça dışında,oldukça alakasız…

Konuyu elinizden geldiği kadar farklı yerlere çekmişsiniz...

Adım adım alıntılayarak cevap vermekten nefret etsem de enazından şimdilik bunu yapacağım…

Negatif yüklemelerden kastım bu tartışmanın benzer bir bilgiyi paylaşan Elif in değil de sildiği başlıklarla gündemde olan ve kendisine bu sebeple tepki duyulan Hürrem in başlığı altında yapılmış olmasıydı…

durty :
 biraz olsun fizik kanunlarından haberdar olan birisi bilirki lav ın ilerleyebilmesi için en azından belirli bi ivme kazanabilmesi için dik bir rampa yada ona benzer bi yol olmalı ki bakınız patlayan bir yanardag..dagların yapısı ile ilgili bilgi vermeye gerek bile duymuyorum...ne acı tesadüfki pompei şehri bu yanardagın dibine kurulmuştu..umarım dag ile şehir arasındaki ilişkiyi anlamışsınızdır..

Fizik alanında ihtisas yapmaya gerek olmadığını bilmen gerekiyor her şeyden önce:)Yazında ki alakasızlık cümlemi düzgün okumadan yorumladığının bir göstergesi…

Konu burada fizik kanunlarının ne olduğu lavların nasıl,ne şekilde harekete geçtiği dağların konumu,şekli vsvsvs değil…Allah ın izni olmadan bir yaprak bile kıpırdamazken burada fizik kanunları dahil herşeyin yaratacısı olan Allah ın fizik kanunlarını harekete geçirerek yok ettiği kavmin son rehber Kuran ı Kerimde anlatılan kavimle aynı olabileceği düşünülerek sunulan paylaşıma gösterilen tepkidir söz konusu olan…

Sanki (haşa)Allah (C.C.)dan habersiz doğa fizik kanunlarını kendi başına kullanarak  harekete geçiriyor…Doğa dediğiniz şeyin sahibi kim?Aklı,ilimi,bilimi,oluşu yaratan kim?Nedenleri yaratan kim?

Pompei halkının içinde bulunduğu durum da ilahi kitaplarda anlatılan hakikatle örtüşmekte,bilimsel araştırmalarında etkisiyle insanlarda o topluluk olabileceği düşüncesi doğal olarak artmaktadır…Buna herkes inanmak zorunda değil elbette…(Ama böyle birşeyin doğruluk payını düşünenleri yargılamak,başka başka olayları da içinde harman yaparak polemik haline getirmek de doğru değil…)

Sonuçta bu topluluğun başına gelen felaketin içinde bulundukları sapkın yaşam tarzından dolayı gelmemiş olsa bile Allah (C.C) böyle dilediği için meydana geldiğinde şüphe yoktur…

O, gökleri ve yeri hak (ve hikmet) ile yaratandır. "Ol!" dediği gün herşey oluverir. O nun sözü gerçektir. Sur a üflendiği gün de hükümranlık O nundur. Gizliyi ve açığı bilendir ve O, hikmet sahibidir, her şeyden haberdardır.

En’am 73

durty :
şimdi bende buna kalkıp hakikatlere gözünü acmış !!! insanlarında bu hakikatler samanyolu tv deki kalp gözü , 3. göz -isimler yanlış olabilir idare edin- programlarındanmı ögrenildigini sorsam ne kadar abesle iştigalse bu yorumda okadar boştur.ayrıca sormak isterim benim 5 duyu organımla algılayamadıgım hangi dünyayı hanımefendi algılamış anlatsın memnuniyetle okurum...ayrıca doga olaylarına mantık ilim ve bilim önderliginde yorum getirenlere kafir günahkar cehennemde yanacaksın dinsiz diyen bir zihniyetin temsilcisinin bunları yazması gercek bir ironi.

Yorumlarımda bahsi  geçen ne Samanyolu tv vardı,ne kalp gözü var,ne de benzeri başka bir program…Öyle bir yorumda bulunmanız elbette çok abest kalırdı...Kaynak belli...(Kuran)

Özetle kurmuş olduğum cümlenin hiçbir yerinden bir şey anlamadan yorumlamaya kalkmışsınız…("Hakikatlere gözü kapalı insanlar,hakikati fizik kanunları dahilinde  beş duyu organımızla algılaya bildiğimiz dünyadan ibaret zannederler." cümlemi anlamayarak yada istediğiniz gibi anlayarak yanlış yerlere çekmiş olduğunuz gibi...Kalıplaşmış olmadığınızı ve açık yüreklilikle dinleyebileceğinizi bilsem açılımını gerçekten yapardım...)

Diğer cümlelerimde ise inanmayan herhangi bir insandan bahsediliyor,başlıkta ilimden,bilimden bahseden (yada bahsetmeyen)herhangi  birinden değil…Anlamsızca üzerinize alınmışsınız…Dahası insanları kafir,günahkar,dinsiz,cehennemde yanacaksın gibi söylemlerle itham ettiğimi iddia etimişsiniz…Yazımı bir daha gözden geçirecek okursanız,kurmuş olduğunuz cümlenizin alakasızlığının da farkına varacaksınız…

durty :

net olarak söyleyeyim elhamdurillah müslmanım..sizler olaylara ilahi adaletle yaklaşırken ben ve benim gibi düşünenler neden mantıklı acıklamalr yapmasın?

Burada kimse sizin dininizi sorgulamadı,sadece düşüncelerinizi daha da netleştirme adına “net değilsiniz” şeklinde bir ifade kullandım…

Mantıklı açıklamalar yapmanıza ben ve benim gibi düşünen insanlar engel oluyormuş gibi komik bir anlam çıkmış buradan…Karşılaştırmalara bakacak olursak ilahi adalet sizin bakış açınızda yeri olmayan mantıksız bir durum…

durty :

her olan olayı ilahi temellere dayandırmaya calışmak  buna zorlamak halkıda yanıltmaya calışmak degilmidir ?günümüzde haber kanallarını dini suistimal edip insanları yanılttıgı cok net örneklere ortadadır- ki buda halkı yanıltmak-yönlendirmektir -konu başlıgı bunun için acılmıştır ..hangi başlıga yazdıgımızı  tekrar okuyalım...birde üslübuna dikkat etme durumu var.. kafanıza göre inanan inanmayan diye ayırın kafanıza göre kafir-müslüman diyin , kafanıza göre cehennemde yanacak diyin ondan sonra negatif yorumlardan bahsedin..benim cokda umrumda degil muamele şekli ama sonrada masummuş gibi cıkıp buraya saygıdan samimiyetten bahsetmek bence ikiyüzlülügün dik alasıdır..

Siz burada ki olayın Kuran da bahsedilen topluluk olmadığını düşünebilirsiniz,ama Kuran da bahsedilen kavmin başına gelen hadisenin bu kavimle benzerlik olabildiğini düşünen insanları,diğer insanları yanıltmak gibi suçlama  yapma,yargılama hakkına da sahip değilsiniz,kaldı ki bu durumunuzla,ilahi dayanağı olabilecek şeylere tahammül gösteremiyormuşsunuz gibi bir düşünce oluştuyorsunuz...

Uslup nedir?Konuşma tarzıdır;ama bu konuda da bir şey anlayacağınızı sanmıyorum…

Kimse için kafir vs dememişken,inananı yada inanmayanı yargılamamışken,inanı inançsız yapmamışken,cennet,yada cehennemden bahsetmemişken,kimseye saygısızlık-hakaret içeren bir cümle kullanmamışken ve sadece konuya ilişkin bilgi ve fikir paylaşımına katkı için yazmışken şahsıma verilen cevapta kullanılan uslupta,tarafımca söylenmemiş cümlelerin söylenmiş gibi farz edilerek ön yargı hisleri ile hareket eden bir insanın son cümlesinde yer alan yine şahsıma yönelik hakareti,bakış açısının ne durumda olduğunu ve çizmeyi aştığını gösteriyor…

Hayali ve yanıltıcı cümleleri kurmaktan çekinmeyen,tartışma adabından yoksun hakareti kendine rehber edinmiş biri ile bu konuların tartışmasını devam ettirecek değilim…

Tartışılabilir bir forum başlığı haline gelmesi dileğiyle…

Melissa606

Melissa606 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >!!! Son Dakika !!! >CUMHURBAŞKANI ERBAKAN IN CEZASINI AFFETTİ...>
  9.Eyl.2008 Sal 16:04:54
fiogf49gjkf0d

HurremSuItaan :
Şu adamı rahat bırakın yahu... Mezarlığa beş kala dönemini yaşıyor...

Bırakacaklarını zannetmem...

Ölene kadar ensesinde olacakları kesin :)

Melissa606

Melissa606 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Öneriler >Diğer Odalarada Müzik Sistemi..>
  9.Eyl.2008 Sal 15:57:49
fiogf49gjkf0d
simacc :

Para harcamak icin kasmaniza gerek yok! :D Bundan sonra da "CCye konser veren tipler eklensin, odaya cagrildiginda konser versin" diye istekler baslar :D

Sonra cagirirlar Muslum Gurses tipini (Allah korusun :D), ben zaten orda hemen ölürüm, digerleri de kan kaybindan ...

Koptum... 

Ajdar tipi de fena olmaz hani...

Muz yiyerek dans eder bi taraftan...

Melissa606

Melissa606 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

8.Eyl.2008 Pzt 17:53:51
fiogf49gjkf0d

Öncelikle paylaşım için teşekkürler Hürremciğim…

Chatcity forumda özellikle en iyiler bölümünde eğlence-geyik mesajlarının yanında bu türden ciddi bilgi paylaşımlarını bulmak,bilgilerimizi  yeniden tazelemek gerçekten güzel…

Sunulan bilgiye alakasızda negatif yükleme yapan arkadaşların bunu yapmalarındaki gerçek niyetleri açıkça bilinmese de başlığı açana hitaben kişiselleştirildiğini görmek mümkün...

Vezuv bir yanar dağdır evet,ve birgün patlayı verir ansızın…İnsanlar bilinçsizce kaçarlar onlardan daha bilinçli olarak ifade edilen fizik kuralları dahilinde hareket eden lavlardan…Fizik kuralları dahilinde hareket eden lavları yönetenden…O bilinci  fizik kanunlarına yönetmesi için yetki veren akıldan  kaçarlar diğer bir ifadeyle…

(Hakikatlere gözü kapalı insanlar,hakikati fizik kanunları dahilinde  beş duyu organımızla algılaya bildiğimiz dünyadan ibaret zannederler.

Onlara göre kendi inanmadıkları başkalarının cehaletidir,saygı lugatlerinde henüz yer edinmemiştir…)

Bir userimiz bir insanın isterse Kuranı hayatının her alanında rehber edinebileceğini,isterse de aklı-ilmi-mantığı seçebileceğini bunun özgür irade meselesi olduğunu dile getiriyor ve  bunu iki seçenek halinde sunarak mantığı,ilmi Kuranın dışında bırakıyor ne hikmetse…Bilmiyor ki,Kuran hem aklın kendisi,hemde ötesindedir,bilmiyor ki bilime yol gösterir...Birde alakasızca siyaset karıştırıp asıl konudan uzaklaşarak siyasete girmiş,sonra tekrar başa dönüp sonuca bağlamış :)

Arkadaşlar,ne savunduğunuzu belli etmiyorsunuz…

Net değilsiniz…

Anlatmaya çalıştığınız bu olayın ilahi nedenlere dayanamayağımı?Kuranı Kerimin verdiği bilgi mesajlarının önemi olmadığı mı? (haşa)

(Haşa dedim diye dinci de yaparsınız... Hiç şaşırmam…İnanan bir insan sonuçta karışınızdaki)

Yoksa günümüz medya kuruluşlarının haberi verirken bilgiyi ilahi temellere dayandırarak sunması mı?

Eğer inanmıyorsanız inananlara saygı göstermek,insanların negatif tepki gösterebileceği yorumlardan kaçınmak ve üslubunuza dikkat etmek zorundasınız…İnanıyorsanız da bunu belli etmelisiniz ki samimiyetinizin ne yönde olduğu anlaşılsın…İnsanların Kuranı Kerim ayetlerini buraya taşımasına ve sizlere inanmayan insan muamelesi yapmalarına da gerek kalmaz böylelikle…

Keyifli forumlar…

<<1234 567891011121314...100...200...281>>