ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
2 Haziran 2024, Pazar 04:08   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   İrtica sizce tehditmidir
 <<123 45678910>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

model71

model71 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 10:31:03sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Her kurumun kendine has kuralları vardır ve bu kurallar herkes içindir. Bu kurallar değişmediği sürece, herkes buna uymak zorundadır. Sobanın sıcak olduğunu anlamak için mutlaka dokunmak gerekmez. Geçmişinden ders almayan toplumlar geleceklerini yazamazlar. Maalesef, Türk toplumuna yakın tarihimiz unutturulmaya çalışılıyor. Unutkan bir millet olduk. Son yıllarda basınımız kendi çıkarları doğrultusunda yayın politikası yürütüyor. Kendi çıkarlarıyla çakışan grupları yıpratmaya, çıkarlarına hizmet edenleri pohpohlamaya devam ediyorlar. Uzanlar ülkeyi soyarken sesini çıkarmayanlar, iş işten geçtikten sonra ve çıkarlarına ters olaylar geliştiğinde hemen sütten çıkmış ak kaşık oluveriyorlar ve gazetelerinin ön sayfalarına büyük puntolu manşetler atıveriyorlar. Düşmanı dışarda aramaya gerek yok, o içimizde. Son,Yimpaş olayını takip edenler, bunun neden şimdi bu kadar ön plana çıktığını ve iktidar partisiyle ilişkilendirildiğini düşünsünler. Tek parti hükümeti, büyük çıkar gruplarının ve ülkeyi daha önceki yıllarda kolayca soyanların, boş meydanda at koşturanların işine gelmedi. Bunlar, önümüzdeki seçimde koalisyon hükümeti kurulsun istiyorlar. O zaman, kendilerine yakın partiler koalisyon ortağı olacak ve istediklerini daha kolay yaptırabileceklerdir. Maalesef henüz, uygarca tartışmayı bilen bir millete sahip değiliz. Kendimizi boşuna, Avrupa nın gelişmiş ülkeleriyle kıyaslayıp kandırmayalım. Onların geçtikleri süreçlerden, biz henüz geçmedik. Üstelik bizi bölmeye çalışan ve hala Sevr hayalini unutmayan güçler varken. Bu süreçten, tek bir yumruk olup, Kurtuluş Savaşındaki varolma mücadelesinin bilinciyle ancak, başarıyla geçebiliriz. 

TÜRK...ÖĞÜN, ÇALIŞ, GÜVEN.

guzelvecirkin

guzelvecirkin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 10:46:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

model71 :
Her kurumun kendine has kuralları vardır ve bu kurallar herkes içindir. Bu kurallar değişmediği sürece, herkes buna uymak zorundadır. Sobanın sıcak olduğunu anlamak için mutlaka dokunmak gerekmez. Geçmişinden ders almayan toplumlar geleceklerini yazamazlar. Maalesef, Türk toplumuna yakın tarihimiz unutturulmaya çalışılıyor. Unutkan bir millet olduk.

Zaten amac devlet kurumlarını zayıflatıp birbirine düşürüp sonrada bunlardan cıkar saglamak size katılıyorum gecmişini bilmeyen gelecegini göremez......

Yıllarca saidi nursi ve onun türevlerinden dolayı bir adım öteye gide bildikmi ne zaman uyanısa gecsek bunlar karsımıza cıkmadımı yenileri hazırda abd dört gözle fırsat kovalıyor..........

xYAGMURrx

xYAGMURrx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 10:50:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·guzelvecirkin· :

model71 :
Her kurumun kendine has kuralları vardır ve bu kurallar herkes içindir. Bu kurallar değişmediği sürece, herkes buna uymak zorundadır. Sobanın sıcak olduğunu anlamak için mutlaka dokunmak gerekmez. Geçmişinden ders almayan toplumlar geleceklerini yazamazlar. Maalesef, Türk toplumuna yakın tarihimiz unutturulmaya çalışılıyor. Unutkan bir millet olduk.

Zaten amac devlet kurumlarını zayıflatıp birbirine düşürüp sonrada bunlardan cıkar saglamak size katılıyorum gecmişini bilmeyen gelecegini göremez......

Yıllarca saidi nursi ve onun türevlerinden dolayı bir adım öteye gide bildikmi ne zaman uyanısa gecsek bunlar karsımıza cıkmadımı yenileri hazırda abd dört gözle fırsat kovalıyor..........

Bediuzzaman Said - i Nursi....

Bu zat hakkında nekadar bilgiye sahipsin!!!!!!!!!

Eğer bilgin varsa konuş insanlar ilham alsınlar...

Eğer bilgin yoksa susta adam sansınlar...

Saygılar...

guzelvecirkin

guzelvecirkin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 11:03:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·xYAGMURrx· :
·guzelvecirkin· :

model71 :

Saygılar...

Pardon bu zaat atom mühendisimi hay aksi şimdi aklıma gelditelefonu icat etmişti.....

hayatı boyunca din sömürüsü yapan cımhuriyet  rejimini yıkmaya calısan insanlara ilham olmuş biriydi neyi kesfetti Kuranı Kerimi kendi cıkarlarına göre yorumlamaktan baska ne yaptı..... Birde 1. dünya savasında dogu cephesinde esir düşmüş ondan baska ne yaptı sizin o üstün bilginizden faydalanayım o dönemde yasayan herkes bir cephede savaştı.........

bakın yazınızın hemen peşinden size cevap yazıyorum demekki bir seyler biliyorum hakkında sizde bir yerden alıntı yapmadan dini alet ettigi vaazlarından baska bir seyler yazn bekliyorum ama sadec  okumak için cevap yazıp konuyu baska yerlere cekmenin anlamı yok,size bir cevap yazmayacagımı bilin

sevgiyle kalın konuyla alakadar oldugunuz için cok memnun oldum

xYAGMURrx

xYAGMURrx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 11:17:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·guzelvecirkin· :
·xYAGMURrx· :
·guzelvecirkin· :

model71 :

Saygılar...

Pardon bu zaat atom mühendisimi hay aksi şimdi aklıma gelditelefonu icat etmişti.....

hayatı boyunca din sömürüsü yapan cımhuriyet  rejimini yıkmaya calısan insanlara ilham olmuş biriydi neyi kesfetti Kuranı Kerimi kendi cıkarlarına göre yorumlamaktan baska ne yaptı..... Birde 1. dünya savasında dogu cephesinde esir düşmüş ondan baska ne yaptı sizin o üstün bilginizden faydalanayım o dönemde yasayan herkes bir cephede savaştı.........

bakın yazınızın hemen peşinden size cevap yazıyorum demekki bir seyler biliyorum hakkında sizde bir yerden alıntı yapmadan dini alet ettigi vaazlarından baska bir seyler yazn bekliyorum ama sadec  okumak için cevap yazıp konuyu baska yerlere cekmenin anlamı yok,size bir cevap yazmayacagımı bilin

Ben burada bilginin muhasebesini yapmıyorum...Ama burada yorum yapan insanların bilinçsizce bazı insanları karalamaya çalışırcasına konuşmasını da yanlış buluyorum...

Said-i Nursi hiçbir zaman Kuranı Kerimi kendi çıkarları doğrultusunda yorumlamaya kalkmadı.Ve tam tersi insanlara yararlı olmaya çalıştı.

(Ha bu arada Said-i Nursi nin bu amaç uğruna nasıl bir çıkarı amaçlamış ve sağlamaya çalışmış,bunu açıklayın lütfen..Eğer birşey iddia ediyorsanız,bunu ispatlarsınız...)

Bu arada yanılmamışım,gerçekten bilginiz 0%0 bu konuda...

Size vaaz vereceğimimi sandınız

Daha fazla konuşmak istemiyorum bu konuda;çünkü başlıkla alakasız yerlere kaymasını istemiyorum konunun...

Saygılar...

model71

model71 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 13:42:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Arkadaşlar, bu konunun tartışması sonsuza kadar sürer kanımca. Herkesin konuya bakış açısı farklı olabilir. Önce konu hakkında genel de olsa bilgi edinip farklı görüşleri öğrenmek gerekir. Yoksa sadece bir görüşe takılıp kalırsanız hiçbir sonuç alamayacağınız gibi kısır bir tartışma içine girersiniz, başka görüşteki arkadaşlarla. Amacınız tartışarak öğrenmek mi yoksa birbirinize üstünlük sağlamaya çalışmak mı? Önce kendinizi bu konuda sorgulamanız gerekir naçizane önerim.

Tekke ve zaviyeler 1924 te yeni kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı na bağlandı. Ancak ertesi yıl tamamen kapatıldı.
Mustafa Kemal Atatürk ün bu konuyu dile getirdiği ünlü Kastamonu konuşmasında söyledikleri şunlardır:
"...Ölülerden medet ummak medeni bir cemiyet için şeyndir. (=leke, ayıp) Mevcut tarikatların gayesi kendilerine tabi olan kimseleri dünyevi ve manevi olan hayatta saadete mazhar kılmaktan başka ne olabilir? Bugün ilmin, fennin bütün şumulü ile medeniyetin parlak ışıkları karşısında falan veya filan şeyhin irşadı ile maddi veya manevi saadet arayacak kadar ibtidai insanların Türkiye medeni camiasında mevcudiyetini asla kabul etmiyorum. Tekkeler behemahal kapanmalıdır. Türkiye her şubede irşadlarda bulunacak kudrede haizdir..."

Bu konuşmanın ardından Diyanet İşleri Başkanlığı tekke, zaviye ve türbelerin kapatıldığı şu bildiriyle duyurdu:
"Heyeti Vükela kararı:
Vatana mal ve canca bir çok fedakârlıklar tahmil etmiş olan büyük irtica hadisesi (Şeyh Said ayaklanması) üzerine Şark İstiklal Mahkemesi nin dairei kaza dahilinde tekke ve zaviyelerin kaldırılmasına karar verdiği malumdur. Ankara İstiklal Mahkemesi dahi tekke ve zaviyelerin kaldırılması lüzumuna dair hükümetin nazar-ı dikkatini celbetmiştir.
Gerek bu kararname ve gerek hükümetçe de vuku bulan istidla ve müşahadeler, tevlid ettiği kanaatlere müncer olmuştur. Evvela mevcut tekkeler, tarikatlar ve zaviyeler mensup ve saliklerinin pek çok masum vatandaşlar bulunduğuna şüphe olmamakla beraber, maksatlı kimselerin bu müesseseler vasıtasıyla masumları ihlale fırsat buldukları ve gizli olarak samimi içtihad ve itikat namına gizli siyasi emeller takip edebildikleri ve daima takip edebilecekleri ve binaenaleyh Anayasa daki madde-i mahsusa kayd-i mani le temas halinde bulundukları anlaşılmıştır. Saniyen memleketin her tarafında ulema kisvesini kendiliğinden giyebilen zevat ve eşhasın efkâr-ı ahaliyi temsil, tevcih ve maksatlarına göre teşvik için selahiyet ve vaziyet takındıkları görülmüştür. Salisen vatandaşların kıyafet, ve giyiniş tarzı gibi münhasıran içtimai ve medeni esbebe bağlı olup vicdani itikatla esasen irtibatı bulunmayan meseleler üzerinde efkârın teşevvüş ve tereddüde sevk edildiği anlaşılmıştır."
Daha önce de yazdığım gibi tarihimizden ders almamız gerekir.

Tartışmalar bize birşeyler öğretmiyorsa, birşeyler eksik demektir.

ezelll

ezelll resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 15:50:20sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

POLICEE21 :
mrb basligi acan arkadasa tsk ediyorumöncelikle gercekten su forumda acilan cogu önemsiz basliktan cok kaliteli bir baslik...arkadaslar malesef diyorum ülkemizde irtica denildiginde cok farkli konusalar anlasilmakta olup bunu bir tehtit unsuru olarak göstererek gercekten islami yasamaya calisan insanlari sikintiya sokmak onlara güclük cikarmak büyük bir acizliktir....bizler demokrasiden cumhuriyet rejiminden bahsederken bunlarin icerigini anlamadan ve bilmeden bahsediyorsak bi anlami olmiycaginida düsünelim...bugün dünyada tüm demokrasilerde insanin giyinme özgürlügü vardi cok ciddi resmi kurumlar haric.bugün kimliginde türkiye cumguriyeti vatandasi yazan bir bayanin dininin geregi olarak basinda tasidigi türbanindan dolayi okuluna alinmamasi egitim hakkinin sözde laiklik adi altinda elinden alinmasi zorbaliktan baska bisey degildir....bugün bizleri bugüne getiren bu rahatlikta yasamamizi saglayan asker ocaklarimiz yani ordumuzda bir asker bir subay namaz kiliyor cuma namazina gidiyor diye görevden aliniyorsa hakkinda irticai sorusturma baslatiliyorsa bu bizim geri kalmisligimizi cahiliyetimizi gösterir.bizler türk milleti olarak bu kadar alcalmissak bu kadar geride kalmissak baska herhangi bir milletten bize karsi bir destek beklemek cok sacma olur....bugün cok sacma bir nedenden dolayi onbinlerce immamhatip menzunu ortada kalmis üniversite sinavlarinda bir cok haksizliga ugrasmis egitim hakki ellerinden alismistir ne olursa olsun sonucta o kisilerde birer insandir ve bu ülkenin vatandaslaridir.herbiri bu ülke icin vergi ödeyen insanlardir.....yapilan bu zorlbaligin adinida irtica ile mücadele koymak cok sacma olur...inan ki ülkemizde mücadele gerektiren o kadar konu vardirki irtica denilen ama aslinda olmayan konu en sonda gelmektedir....bugün ülkemizde sivas sinirini gecipte doguya dogru yöneldiginizde türkce denilen bir dil konusulmamaktadir...bugün türkiye cumhuriyetinin bayragi altinda yasayan türk askerinin korudu yolunu suyunu bu devletin getirdigi topraklarda herhangi bir resmi törende istiklal marsi yerine kürtce marslar okunmaktadir.bende islami yasmaya calisan insanlarla veya 18 yasindaki bir bayanin basindaki türbanini cikararak onu farkli sekilde egitime zortlamak yerine daha ciddi tehtitlerle ugrasalim...bizleri yillarca böyle uyuttular bundan emin olalim lütfen...nasil bir kardesim saci acik sekilde okuluna gidip egitim görebiliyorsa digeri türbanli bi sekilde girebilir bunu engellemek ne demokrasiye nede Ataürkün kurdugu cumhuriyete yakismaz...lütfen birkez daha düsünelim...

Sana katılıyorum arkadaşım.Tabiki herkes türbanını da takmalı,namazınıda kılmalı,İstediği biçimde okuluna da gitmeli.Büyük Atatürk de böyle isterdi sanırım.Fakat bence siz ya çok iyi niyetli düşünüyorsunuz,ya da olanları görmezlikten geliyorsunuz.Herkes ülkesine istediği kıyafetle,böyle baskılar olmadan yaşamak ister.Ama eğer bu değerleri kullanarak,insanları da kendi çıkarları  doğrultusunda kullanarak ve sömürerek,birşeyler elde etmeye çalışılıyorsa ve böylelikle iktidarı kötüye kullanıyorsa,ben buna irtica tehditi var derim.Hele de insanların en zayıf noktalarında biri olan dinimiz İslam ı.Lütfen arkadaşım,gerçekci olalım,çıkaralım şu at gözlüklerini,etrafınıza biraz daha dikkatli bakın ya.İnsanlar laikliği artık kendi çıkarları doğrultusunda kullanıyorlar,işlerine gelince yani

Bence bu kadar iyi niyet çok fazla,yinede görüşlerinize saygı duyuyorumgerçekci olmakta fayda ama

saygılar

1987NiL

1987NiL resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 16:10:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Konuya söyle bir bakayim dedim....Gördümki herkesin söyleyecek cok seyi varmis..Bende nacizane gördüklerimi ve fikirlerimi yazayim istedim

Irtica...Cogu zaman dinle özdeslestirildigini düsünüyorum. Yani dinini kendince yasamak isteyen insanlar bazen irticaci olasrak ele aliniyor. Aslinda irticacilarin amaclari, istekleri, faliyetleri bence daha cok cikar üzerinedir aslina bakarsaniz dini bile alet ederler.Türkiye gercekten iki araya SIKISMIS  bir ülke bana göre.

Neden ? derseniz; Türkiye laik ve demokratik bir ülke. Ama laik ve demokratik olmak demek ülkede inanilacak bir din olmamali demek  degil. Iste bu noktada SIKISMIS bir ülke Türkiye.

Ülkeler laik ve demokratik olmali

Laiklik:Devletin dinden ayri olmasi. Yani yönetime dinin karistirilmamasi.

Demokratiklik: Insanlarin özgür oldugu, kisilerin haklara sahip oldugu, kisisel haklarin asla cinenemedigi, tecavüz edelemedigi ortam.

Iste isler burda karisiyor. Ben Almanyada yasiyorum. Yani demokratik  bir ülkede. insanlar hür, özgür ister puta tapar ister hiristiyandir isterse müslüman isterse ateist  diger konulardada her konuda hürdür insanlar burda dini yönden örnek vermemin sebebi konu ile bütünlük icindir. Türkiye de  demokratik bir ülke, Türkiye"de de insanlar istedigi dine inanir yada dinsizdir. Kimseye dinin su olcak bu olcak diye baski yok. Fakat surda bir kilitlenme varki burda insanlar dinini istedigi yerde istedigi sekilde yasar. Okul siralarinda 13-14 yaslarinda cocuklar inandigi dini yssamakta özgür, basörtülü kizlarla yanyana otururduk, kimsede onlara sen o basörtünü cikar demedi, demez, diyemez  neden cünkü demokratik bir ortam.

Ama gel görki Ülkemizde bu böle olmuyor, olamiyor, demokratik bir ülkeyiz diyoruz ama daha demokrasinin ne oldugunu bilmiyoruz yada bilmek istemiyoruz isimize geldigi gibi bir demokrasi olusturuyoruz.

Evet irtica tehlikelidir  ama demokrasinin istenildigi gibi yontulmasi, demokrasinin hep kendi isteklerimize hizmet eden bir arac olmasi ve insanlarin kisilik haklarinin cignenmeside irtica kadar tehlikelidir.

Bu ülke kolay kurulmadi cok ocaklar söndü, cok canlar genc yasda topraga düstü bunun icindirki her konu, her hareket, her karar iki kere düsünülmeli, akan kanlarin sönen ocaklarin yanan canlarin kiymeti bilinmeli... 

ccEfKaRcc

ccEfKaRcc resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 16:27:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·guzelvecirkin· :
·xYAGMURrx· :
·guzelvecirkin· :

model71 :

Saygılar...

bazı kişileri kulaktan duymalarla yorum yapması beni üzdü bi de bilinçli gençlik olarak bu yazılarda önemli olan kimin arkasından atıldığıdır.kulaktan duyma ben kimseyi savunduğumdan değğildir benim bilgim yok beduzamanın neler yaptığından

tek söleyeceğim Cumhuriyete sahip çıkalım

kişilerin ne yaptığını bilmeden onu tanımadan onlar hakkında yorum yapmayalım

saygılar....

autumn1

autumn1 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 18:09:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

ßurda Yazılan Yazıların Hepsini Okudum Ama ßence £n Doğru Olanını 1987NiL Arkadaşımız Yazmış Sana Tamamen Katılıyorum Alevimmm..

Arkadaşlar Özgürlükten Demokrasiden ßahsediyorus Peki Üniversite Okumak İsteyen Kızların ßaşını Zorla Açtırırlarken ßizler Nerelerdeydik Hangimiz Onların Haklarını Savunduk.. ßi Kısmı ßaşını Açıp Okudu Kimisi Mecburen Okulu ßıraktı.. Peki Hükümetler ßaşörtüsünü Yasakladığı Zaman Neden Onların Haklarını Savunmadık Ve Destek Olmadık.. ßenim Kanımca ßu Ve ßenzer Olaylarlar Zaten Var Olan İrticayı Dahada Alevlendirdi.. Sanırım ßunuda Düşünmek Lazım..

CC sohbet icin buraya
 <<123 45678910>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir