ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
22 Mayıs 2024, Çarşamba 19:07   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Sivas Olaylari LütfeN Okuyup Duyarli Olalim...suc kimde???
 <<12 >>
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

POLICEE21

POLICEE21 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ara.2006 Sal 22:58:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ben Türkiyede yasamiyorum ama inaninki yurdumun disinda bir Türk olarak yasamanin bütün zorluklarini biliyor ve yasiyorum ve neler yasasamda bir Türk ve Müslüman oldugum icin gurur duyuyorum...sizlerin yaptigi ayrimlar yüzünden suan cogu dünya devletlerinden geriyiz...bu zihniyette yok olmadigi sürece bizler hicbir yere varamayiz...sana göre ben veya benim gibi düsünenler saygiyi hak etmiyor olabilir ama benim nezdimde her insan saygiyi hak ediyor...saygilarimla

kunterq

kunterq resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ara.2006 Sal 23:15:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Police21 nikli arkadaşım  demokrat oldunu sölüyosan salman rüşdi ye de aziz nesine de tahammül göstereceksin. demokrat olmanın temel temel kuralı budur.

"Görüşlerine katılmıyorum ama bu görüşleri savunma hakkın için hayatımı vermeye hazırım." Fransız düşünür Voltaire

birazda Voltaire gibi düşnmeye çalışsan bence...

Roen

Roen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ara.2006 Sal 23:18:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Değerli arkadaşlarım;

Görüşlerimiz,bilgilerimiz dahilinde yaptığımız yorumlar aynı noktada buluşuyor.Buda demek oluyor ki biz toplum olarak çok ciddi bir yol kat etmiş ve bilinçlenmişiz.Çok sevinridirici bir durum bu.Duyarlı insanların,hassas konularda dahi açıklayıcı,dinleyici ve saygılı yaklaşımları gerçekten çok ama çok önemli bir durum.Hele ki bu durum bizim forum platformumuzda dahi bu kadar estetik ve güzel bir şekilde işlenerek paylaşıma açılması bir başka sevinç kaynağıdır.Siz değerli arkadaşlarımızla benzer paylaşımlarda bulunarak her türlü bilgi alışverişinde bulunmayı her zaman isteriz.Gerçekten sizlerinde düşünce ve yorumlarına sonsuz saygımız var.Ve tekrar teşekkür ediyorum sizlere,bu derece hassas konularda dahi eğitimin ve bilinçli toplum ışığının sönmediğini ve aksine dahada şiddetli yanmaya başladığını bizlere tekrar gösterdiğiniz için.Ülkemizin artık bu tür düşüncelere ihtiyacı var.

Nice paylaşımlara...

POLICEE21

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ara.2006 Sal 23:41:42sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

merhabalar:)kunterq bana katilmaya bilirsin tabiki senin düsüncelerine karisamam...Aziz Nesilede diger sahsada tahammül etmeliyim ediyorumda haklisin ama ben veya sen veya bir baska kardesim egerki biri bizim kisiligime,irkimiza,dinimize.örfümüze adetimize ,askerimize,laf ediyorsa digil Aziz Nesil yemin ediyorum babam olsa müdahele ederim bundan emin ol...cünki yasadigimiz o topraklarin her bir metkaresi nice cilelerle kazanildi senind edigin gibi bir metkaresi icinde gücüm neye yeterse benden öncekilerin yaptigini bende yaparim ve yapacak bir cok kardesim oldugunuda biliyorum bundan süphen olmasin...sadece söylemek istedigim su kimsenin rejime bir müdahelesi yok benim demek istedigim bunlari asalim artik gercekten ihtiyacimiz var bunlari asmaya....artik haksizliga ugramis gariban kalmis yolu suyu olmaksizin bir cok dertle yasamaya alismis insanlar görmek istemiyorum ben ülkemde cünki benim ülkemin her bir insani dini irki  rengi ne olursa olsun kürdü türkü lazi cerkezi herseyin en iyisini yasamaya layik diye düsünüyorum anlatmak istedigimde bu egerki ortada bir haksizlik varsa buna hep birlikte müdahele edelim diyorum...buda gayet acik olsa gerek...saygilarimla

kunterq

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ara.2006 Sal 23:52:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Sevgili police21, her kime istiyosan hangi konuda istiyosan müdahale yapmana kimsenin itirazı tabiki olamaz. Ama bunu şiddet kullanarak değil barışçıl, yollarla yapmalısın. Yani mücadelen fikirsel olmalı. Voltaire in de dediği bu iyi geceler dostum...

prenses344

prenses344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Ara.2006 Çar 00:02:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
POLICEE21 :

merhabalar:)kunterq bana katilmaya bilirsin tabiki senin düsüncelerine karisamam...Aziz Nesilede diger sahsada tahammül etmeliyim ediyorumda haklisin ama ben veya sen veya bir baska kardesim egerki biri bizim kisiligime,irkimiza,dinimize.örfümüze adetimize ,askerimize,laf ediyorsa digil Aziz Nesil yemin ediyorum babam olsa müdahele ederim bundan emin ol...cünki yasadigimiz o topraklarin her bir metkaresi nice cilelerle kazanildi senind edigin gibi bir metkaresi icinde gücüm neye yeterse benden öncekilerin yaptigini bende yaparim ve yapacak bir cok kardesim oldugunuda biliyorum bundan süphen olmasin...sadece söylemek istedigim su kimsenin rejime bir müdahelesi yok benim demek istedigim bunlari asalim artik gercekten ihtiyacimiz var bunlari asmaya....artik haksizliga ugramis gariban kalmis yolu suyu olmaksizin bir cok dertle yasamaya alismis insanlar görmek istemiyorum ben ülkemde cünki benim ülkemin her bir insani dini irki  rengi ne olursa olsun kürdü türkü lazi cerkezi herseyin en iyisini yasamaya layik diye düsünüyorum anlatmak istedigimde bu egerki ortada bir haksizlik varsa buna hep birlikte müdahele edelim diyorum...buda gayet acik olsa gerek...saygilarimla

Arkadaşlar tüm yazıları okudum emin olun uç nokta olmak iki taraf içinde çok kötü olur...Biz TÜRK milleti bu ayrılıkları yaşamak için  kazanmadık bu toprakları tonlarca kan dökerek...Aşılsın artık bazı şeyler TÜRKİYE de ve her iki taraf içinde söylüyorum..Sağ yada sol müslüman yada olmayan her ne taraf olursa olsun...Arkadaşlar bizi bu tür tuzaklarla birbirizize düşman edecek zihniyete direnelim ve asla o zihniyete asla ve asla yenilmeyelim....Biz birbirimize kenetlenmezsek kim TÜRK MİLLETİNİ yüceltip yükseltecek....

ARTIK İNSANLAR ÖNYARGILARDAN ARINSIN ...Karşımızdaki insana önce insan gözüyle bakalım....Herkes düşünmekte özgürdür..Fikir beyan etmede özgürdür ..Kimse kimsenin bu özgürlüğünü elinden alamaz...Yeterki düşünce yapıcı bir tavırla söylensin....Görüşler belirterek birbirimizi birbirimizden uzaklaştırmayalım..Hayat kısa...Bu tür  ayrılıklar yaparak,  insanlar arasında fesat çıkaracak ve ayrılık yaşatarak, ayrım yapıp insanları sınıf sınıf ayırıp onlara öyle muamele yaparak geçirilecek bir uzun hayat yok önümüzde.....Bence bu tür fikirleri aşıp....Mevlana gibi ne olursan ol gene gel mantığıyla insanlara ÖNCE İNSAN gözüyle bakmak LAZIM.....

SAYGILARIMLA..HEMDE TÜM HERKESE..ÇÜNKÜ SAYGIYI BURDAKİ TÜM HERKES HAK EDİYOR BENCE....

POLICEE21

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Ara.2006 Çar 00:12:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Faili meçhul katliam

Erzincan ın Başbağlar köyünde 1993 yılının 5 Temmuz günü meydana gelen katliamın üzerinden sekiz yıl geçmesine rağmen, olayın failleri konusunda halen hiçbir gelişme yok.

1993 yılının 5 Temmuz günü Başbağlar köyü, akşam namazına hazırlanıyordu. İstanbul dan gelenlerle cami cemaatinin sayısı artmıştı. Akşam namazından sonra, köy odasında sohbet halkası kurulacak, hatıralar etraflıca yadedilecekti. Başbağlar bir kaç gün önce Sivas daki olaylar yüzünden tedirginlik duymamış değildi, ancak Sivas da olan bitenlerle hiçbir ilişkileri de yoktu. Şadırvanda abdest alan başbağlıların, köyün girişindeki taşlık yoldaki uğursuz karaltılardan haberleri yoktu....

Önce camiyi bastılar

Sivas olaylarından bir gün sonra kendilerine ulaşan talimat gereği, "Sivas kırsalında barınan PKK militanları, Tunceli bölgesindeki diğer iki grupla birleşip Başbağlar a yakın bir mevkiide" buluştular. Akşam saat sekiz sıralarında müminleri ibadete çağıran hocanın sesi, militanlar için katliam işareti oldu. İlk önce camiye giren militanlar huşu içinde secdeye yönelen 22 köylüyü teker teker dışarıya çıkardılar. Militanlar, camide bulunmayan köylüleri tek tek evlerinden topladılar. Evinden çıkmak istemeyen "Nurettin Aydın ı vuran militanlar evi ateşe verdiler." Şakir Aydınlı, Süleyman Orhan, Nazife Baltacı ve 14 yaşındaki oğlu İbrahim Baltacı kurşunlanarak öldürülürken evleriyle birlikte ateşe verildiler.

Kadınlar ve çocuklar köy meydanına 500 metre kadar uzaklıktaki Övce Deresi ne götürüldü. Kadınların ziynet eşyalarını yağmalayan militanlar, "75 yaşındaki bir kadının dipçikle alnını parçaladılar." Köydeki araçları bir araya toplayarak yakan militanlar, Hasan Sandıkçı isimli köylüyü alevler içindeki münibüse atmak istediler. Cami, cami lojmanı, köy odası, okul ve lojmanı da militanlarca ateşe verildi. Militanlar köyde ekin biçmek için bulunan Tuncelili bir aleviyi, köylülerden ayırarak yanlarına aldılar. Köy meydanında yere çöktürdükleri köylülere PKK propagandası yapan militanlar, Sivas olaylarının hesabını soracaklarını belirtmeden geçmediler. Verilen komut üzerine köylüler yaylım ateşine tutuldu. 27 köylü burada hayatını kaybeder. İnsanlıktan yoksun militanlar, arkalarında 33 ölü, 30 dul kadın, 70 yetim ve enkaz halinde bir köy bırakarak gecenin karanlığında ortadan kaybolurlar. Kaçan militanlardan bir tanesi bile yakalanamaz.

Katliamı PKK üstlendi

Başbağlar da 33 masum insanı şehit eden PKK, katliamın ardından bıraktığı bir bildiriyle döktüğü kanın kılıfını da hazırlıyordu: Sivas olayları... Sivas Madımak Otel de hayatını kaybedenlere misilleme olarak yapıldığı ima edilen katliamda şehit olan Başbağlarlılar "O günkü" katliamın acısını hala yaşıyorlar, yaşamalarının da onlara göre sebebleri var... İtirafcılar var, sanıklar var, tanıklar var ama yargı yok.

Tek isteğimiz adalet yerini bulsun!

Başbağlar Köyü Derneği Genel Başkanı Mehmet Ali Dikkaya, katliamın üzerinden bunca yıl geçmesine rağmen acılarının hala taze olduğunu belirterek, olayın faillerinin bir an önce bulunarak cezalandırılması istediklerini söyledi. Dikkaya, devletin olaydan sonra yıkılan evlerin yerine 66 konut inşa ettiğini ve şehit edilenlerin çocuklarına Vakıflar Genel Müdürlüğü nden yardımlar yapıldığını kaydetti. Maddi anlamda devletten beklentilerinin olmadığını belirten Dikkaya, sadece katillerin yakalanmasını ve cezalandırılmasını istediklerini ifade etti. Sivil toplum kuruluşlarının ve basının olaya duyarsız kalmasından yakınan Dikkaya, Erzincan DGM de başlayan davanın güvenlik gerekçesiyle İzmir e alındığını ancak 28 duruşmadan bir sonuç çıkmayınca davanın kaldırıldığını söyledi.

ARKADASLAR ANLATMAK ISTEDIGIM GAYET ACIKTIR ÖNEMLI OLAN ELIMIZI VICDANIMIZA KOYARAK BAKMAKTIR OLAYA...YARATILANIN CANINI ANCAK YARADAN ALIR BENIM ICIN BU HIC DEGISMIYCEK...

POLICEE21

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Ara.2006 Çar 00:22:42sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
özellikle belirtmek istedigim bir nokta var BENIM HERHANGI BIR INSAN GIBI DÜSÜNME GEREGIM YOK...nedenide cok basit ben bir TÜRKÜM ve aklima zekama irademe inancima her noktada sonsuz güveniyorum Atattürkünde dedigi gibi...zaten problem burdan cikiyor aslinda bir olayi gerceklestirmeden birazcik düsünebilsek bence hicbir problem olmaz....yani bir Fransiz gibi düsünmeye ihtiyacim yok kendim düsünebilme yetenegine sahibim o kisidende daha iyi düsünecegime eminim cünki ben BIR TÜRKÜM...kaybettigimiz noktalardan biride bu iste HEP ELALEMIN SALVARIYLA GÜRES TUTMAYA KALKIYORUZ O YÜZDENDE FAZLA SÜRMEDEN SALVARI ALTIMIZDAN ALIYORLAR ACIKTA KALIYORUZ:))

kunterq

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Ara.2006 Çar 00:28:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

[/QUOTE]

Arkadaşlar tüm yazıları okudum emin olun uç nokta olmak iki taraf içinde çok kötü olur...Biz TÜRK milleti bu ayrılıkları yaşamak için  kazanmadık bu toprakları tonlarca kan dökerek...Aşılsın artık bazı şeyler TÜRKİYE de ve her iki taraf içinde söylüyorum..Sağ yada sol müslüman yada olmayan her ne taraf olursa olsun...Arkadaşlar bizi bu tür tuzaklarla birbirizize düşman edecek zihniyete direnelim ve asla o zihniyete asla ve asla yenilmeyelim....Biz birbirimize kenetlenmezsek kim TÜRK MİLLETİNİ yüceltip yükseltecek....

ARTIK İNSANLAR ÖNYARGILARDAN ARINSIN ...Karşımızdaki insana önce insan gözüyle bakalım....Herkes düşünmekte özgürdür..Fikir beyan etmede özgürdür ..Kimse kimsenin bu özgürlüğünü elinden alamaz...Yeterki düşünce yapıcı bir tavırla söylensin....Görüşler belirterek birbirimizi birbirimizden uzaklaştırmayalım..Hayat kısa...Bu tür  ayrılıklar yaparak,  insanlar arasında fesat çıkaracak ve ayrılık yaşatarak, ayrım yapıp insanları sınıf sınıf ayırıp onlara öyle muamele yaparak geçirilecek bir uzun hayat yok önümüzde.....Bence bu tür fikirleri aşıp....Mevlana gibi ne olursan ol gene gel mantığıyla insanlara ÖNCE İNSAN gözüyle bakmak LAZIM.....

SAYGILARIMLA..HEMDE TÜM HERKESE..ÇÜNKÜ SAYGIYI BURDAKİ TÜM HERKES HAK EDİYOR BENCE....

[/QUOTE]

Sevgili Police bak olayı başka yönlere çekip başbağlarda yapılanları onaylıyomuşum gibi hava yaratma lutfen. yanlış kim tarafından yapılrsa yapılsın yanlıştır. Şiddetin terörün her türlüsü iğrençtir, şerefsizcedir, alçakçadır. Kaldı ki PKK nın yaptıklarına daha başka sıfatlar eklemek de mümkndür.

Bak mesela ben prensesi sevmesemde ona şiddet uygulamak aklımdan bile geçmez  doğru söylenen her sözün altına mzamı koyarım.

CC sohbet icin buraya
 <<12 >>