ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
7 Haziran 2024, Cuma 15:47   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Askerlik MeslekYüksekOkulları için düşürülecekmiş MeslekYüksekOkullarının kısa dönem olması doğrumu?
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

wwarkheww

wwarkheww resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Oca.2008 Cum 00:23:16      Askerlik MeslekYüksekOkulları için düşürülecekmiş MeslekYüksekOkullarının kısa dönem olması doğrumu?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

wiyerriy arkadaşımın isteği üzerine açılmış bi sayfadır paylaşımlarınızı bekliyorum........

wiyerriy

wiyerriy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Oca.2008 Cum 00:34:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Aplacım Öncelikle Teşekkrler...

Yıllarıdır Meslek Liselerine Ve meslek yüksek okullarına yapılan bir haksızlık var ve şu anda meclisde bu konu hakkında yapılan Haksızlığı önlemek adına bu kararı aldı Ama daha nekadar düşeceği belli olmadı düşmesi Yıllardır Yapılan Haksızlığı Ortadan kaldıracaktır...

Hükümet, meslek liseleri ve 2 yıllık meslek yüksek okullarını cazip hale getirip gençleri bu okullara yönlendirmek amacıyla yaptığı hazırlıkların son aşamasına geldi. Değişikliğin 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunlarına kısa dönem askerlik olanağı da sağlaması gündeme geldi.
Milli Eğitim-sanayi ve üniversite işbirliği çerçevesinde meslek liseleri ve meslek yüksek okulları için yeni düzenlemeler geliyor. Düzenlemeye çıraklık eğitim merkezlerinin dahil edilip edilmeyeceği henüz belli değil. Ancak meslek liseleri ve meslek yüksek okulları yeniden cazip hale getirilecek. İçerisinde imam hatiplerin de yer aldığı meslek liseleri ile meslek yüksek okulu mezunları için yeni avantajlar sağlanması amacıyla çalışmalar devam ediyor. Sanayicilerin ara eleman yokluğundan şikayet etmeye
başladığı meslek lisesi ve tamamlayıcısı 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları için yapılan çalışmaların başında askerlik görevlerinin kısaltılması geliyor. Böylelikle işgücü ve zaman kaybının önüne geçilmesini sanayiciler de istiyor. Bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı nca daha önce başlatılan ancak sonrasında kısa bir dönem yavaşlayan proje geniş bir alanı kapsıyor. Birkaç ay öncesinde yeniden canlandırılan proje kapsamında meslek liseleri ve meslek yüksek okulları yeni bir hüviyet kazanacak. Bu
konuda henüz YÖK ile herhangi bir teması olmayan hükümetin, Genelkurmay Başkanlığı ile ortak bir çalışma yapacağı belirtiliyor.
Hükümetin "Kısa dönem askerlik yapacak yüksekokul mezunlarının daha önce asker öğretmen statülerinde olduğu gibi bir statüyle askerlik yaparak, ordunun eğitim ihtiyacının karşılanması ve silah altında olup hiçbir eğitimi bulunmayanlara yönelik kışla içinde mesleki eğitim verilmesi yönünde programlamalar yapabileceği", askerin de buna sıcak bakacağı kaydedildi. Önümüzdeki günlerde TBMM ye gelerek yasalaşması beklenen ve henüz netlik kazanmayan düzenlemede 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunlarının kısa
dönem askerliği nasıl ve kaç ay yapacakları belirlenecek.
AK Parti İstanbul Milletvekili ve eski Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Nejat Birinci, kendi dönemlerinde böyle bir proje bulunduğunu belirterek, "Bu konu istihdamın önünü açacak, işsizliği önemli ölçüde düşürecektir" dedi. Birinci, bu tür bir örneğin Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı arasında yapılan çalışmayla meyvelerini vermeye başladığını da kaydetti. Meslek liseleri yönetiminde yeni bir yapılanmayla sanayicilerin de temsil edilebileceğini kaydeden Birinci, "Türkiye de
işsizliğin en önemli çözüm noktası meslek liseleridir. Mesela müsteşarlık dönemimde lojistik meslek lisesi açtık. Buna büyük lojistik firmaları destek verdiler. Türkiye genelinde lojistikte 400 bin kişi istihdam ediliyor. Eğitimini almış değil ama lojistik köyleri yapılıyor şimdi. Bizden sonra 50-100 sene lojistik açısından Türkiye bir merkez olacak" diye konuştu.
Kendi dönemlerinde iş garantili perakende programları açtıklarını söyleyen Birinci, meslek lisesi ve meslek yüksekokullarının cazip hale getirilmesinin birçok yönünün bulunduğunu kaydetti.

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Oca.2008 Sal 00:35:31sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Meslek Yüksekokulu Mezunlarına Müjde!

MHP, üniversitelerin iki yıllık bölümlerinden mezun olan Meslek Yüksekokulu mezunlarının kadro, unvan, yetki ve askerlik indirimi ile ilgili yasa önerisi verdi.

MHP Grup başkanvekilleri Oktay Vural, Mehmet Şandır ve bir grup MHP milletvekili tarafından Meclis Başkanlığı na sunulan yasa önerisinin gerekçesinde, üniversitelere bağlı olarak halen faal 515 Meslek Yüksekokulu nun (MYO) iki yıllık ön lisans programlarıyla teknik ve sosyal alanda eğitim verdiği kaydedildi. 2006 kayıtlarına göre, 1 milyon 226 bin 63 MYO mezunu ve 441 bin 74 okuyanı olan MYO ların 220 sinin teknik, 83 ünün iktisadi, 28 inin sağlık, 46 sının tarım, 24 ünün hayvancılık ve 7 sinin de denizcilik alanlarında eğitim verdiği kaydedildi. Eğitim sisteminin çözülmeyi bekleyen sorunları arasında MYO ların durumunun da yer aldığına işaret edilen 7 maddelik kanun teklifinde şu görüşlere yer verildi:

"Türkiye de üniversite eğitimi almış bütün meslek gruplarının kadroları, unvanları, yetkileri ve statüleri bellidir. Ancak 515 Meslek Yüksekokulu nda eğitim alarak mezun olmuş 2 milyona yakın insanımızın diplomalarında üniversite mezunu yazmasına rağmen, gerek iş hayatında gerekse askerlik görevleri sırasında lise, meslek lisesi ve ticaret lisesi mezunları ile aynı statüye sahiptir. Askerlik görevi sırasında lise mezunu ile beraber aynı süre olan 15 ay görevi yanında lise mezunu çavuş olurken Meslek Yüksekokulu mezunu er olarak görevini ifa etmektedir. MYO mezunları statü bakımından gerek iş hayatında, gerekse askerlik görevi sırasında lise mezunu statüsünde sayılmalarının yanında bu meslek gruplarının emrinde çalışmaktadırlar. Bu uygulamalar MYO mezunlarında büyük bir psikolojik bozukluk ve bunalım yaratmakta, bu okullarda iş hayatında ve askerlik görevi sırasında hiçbir avantaj sağlamamaktadır."

ÖĞRENCİLERE SİGORTA, İŞVERENE VERGİ MUAFİYETİ

İş hayatı ve askerlik görevi sırasında MYO mezunlarının lise mezunlarından ayrı bir statü ve yetkide çalıştırılmasının Avrupa Birliği fikrine uygun düşeceği de kaydedilen kanun teklifinin 1 nci maddesinde "Diplomasız, ilköğretim, genel ve meslek lisesi mezunu olanlar için muvazzaflık hizmeti süresi; Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığında, er ve erbaş olarak 15 ay, iki yıllık Meslek Yüksekokulu mezunu olanlar için er veya erbaş olarak 9 aydır. Bu sürenin barışta önce 1/6 ay bilahare 2/6 aya indirilmesine Türk Silahlı Kuvvetleri nin de ihtiyacı dikkate alınarak Bakanlar Kurulunca karar verilir" denildi.

Teklifte, tekniker, yüksek tekniker unvanı alanlar ile MYO ların iktisadi bölümlerinde meslek elemanı olarak mezun olanların diğer meslek gruplarının yetki ve sorumluluklarına sahip olması öngörüldü. Teklifte ayrıca, işverenlere çalıştırdıkları MYO mezunları sayısına göre yüzde ellisini geçmemek üzere sigorta primi muafiyeti tanınması ve İngiltere örneğinde olduğu gibi MYO larda okuyan öğrencilerin sigorta kapsamına alınması da önerildi.

Kaynak: ANKA

wiyerriy

wiyerriy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Oca.2008 Çar 22:02:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

MESLEK YÜKSEK OKULLARINA ASKERLİK 9 AYA DÜŞÜLECEK SANIRIM

iNŞALLAHDA DÜŞERDE BU ADALETSİZLİKDE ORTADAN KALKAR...

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir