ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

17 Mayıs 2024, Cuma 11:32   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Bu millet oyunu bir çuval kömüre satmaz
 <<123 4567>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

LaserSail

LaserSail resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ara.2008 Sal 17:58:40sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Bir çuval kömüre oy satılmaz diyenler bir düşünsün bakalım, siz bir çuval kömüre muhtaç olanları tanıdınız mı?Onların halinden anlar mısınız?

lxabcdefgxl

lxabcdefgxl resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ara.2008 Çar 23:33:52sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Kusura bakmayın yazdıklarınıza anında cevap veremedim,malum ben burda yaşamıyorum,sosyal hayatımda belirli bir düzenim var :))

Dağıtılan bir çuval kömür değil başlıkta bir hata var ve bu bağlamda evet bu millet oyunu bir çuval kömüre satmaz...

Bilimden bahseden ve akıldan,bilimden yana olduğunu belirten arkadaş(durty) ne yazık ki yazdığı yazıda pek bilimsel davranamamış..

Ve salt kendi görüşlerinden ve kendi siyasi anlayışından doğan pek bir öznel yazılar yazmış..Bana rakamlardan bahset ki akılcı siyasetten yana olduğun daha net anlaşılsın.Yoksa bu durumda inan kendinle bile çelişkiye düşüyorsun ki başkalarını nasıl ikna edesin?..Senden kanıt istedim,kendi beyninin ürünü düşünceleri istemiyorum ben..

Bir diğer nicke geçelim (sevginetix):

İlk olarak sanırım forum hakkında yazdığım yazı tarafından doğru algılanamamış.Ben seni tebrik ederken sen bana haddimi aşmamamı tavsiye ediyorsun.Kim olarak bunu söylüyorsun merak ediyorum?Haddimi aşarsam yakın editör arkadaşın en fazla yazımı siler :)) Bu konu hakkında daha fazla yorum yapabilmem için haziranı bekleyin :)) Şimdilik susuyorum.

2. paragrafta yazdığın yazı ile ve bu başlığı açmakla neyi belirtmek istediğini anlamak oldukça zor ve sanırım kendi içinde bir bocalama dönemi geçiriyorsun.Sana bir iyilik yapacağım ve mantıksal kurgundaki büyük çelişkiyi buraya yazmayacağımYazıyı merak edenler bir diğer sayfayı açsın okusun,kopyala yapıştırlarla uğraştırmayın beni :)

Bir diğer nicke geçiyorum (leotheheart) izninizle beyler bayanlar pek saygı değer cc-forum üyeleri;

Bende ki öyle bir zeka ki bilimsel verilere dayanmayan insanların kendi siyasi anlayışları doğrultusunda ki düşünceleri kabul etmiyor :) 7 Eylül(doğum günüm) itibariyle kendimde böyle bir değişiklik yaptım,ön yargılarımı ve bazı belirli kalıplaşmış düşüncelerimi yıktım sana da tavsiye ederim :)

Şimdi bakın;

Sizin tabirinizle "yardım adı altında" yapılan yardımlar birilerinin ceplerini daha daha daha fazla doldurmuyor.Hem gerçekten ihtiyacı olan aileler hem orta düzeyde olan aileler daha net biçimde halk devletten yardım görüyor.Bu para birilerinin göbeklerinde ki düğmeleri daha fazla koparacağı yerde,tekrar halka gidiyor,sevinin..

Bir de şu var her parti kendisinden olanı belediye başkanı yapmak istemez mi,bu neticede oy yarışı değil mi?Varsayalım dediğiniz gibi bu yapılanların hepsi oy için..Adamlar yine haklı :)))))))) E herhalde halkın gözüne girerek,ona yardım ederek,bak beni seçersen sana böyle davranırım,bu yardımları görürsün diyecekler ki kendileri seçilsin..

E tabi ki saygılarımla..

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ara.2008 Çar 23:37:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yuh yani birader 50 kere yazdık buraya, bu millet seçebilme özürlüdür, bu millet oy kullanamaz diye.

İple oy kullanan köleler mi ararsın? kömürle oy kullanan garibanlar mı ararsın? cemaat işaretiyle oy kullanan zavallılar mı ararsın?

İşte sana halkımızın ülke geneline göre oy dağılımı!!!!!

sevginetix

sevginetix resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ara.2008 Per 00:14:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

·lxabcdefgxl·
Tebrik mi ediyorsun yoksa dalga mı geç(meye çalışıyorsun)iyorsun ? Yazdığın paragrafı tekrar oku bakalım kendin, kendi yazından birşey anlayabilecek misin! Yakın editör arkadaşım bana yakın olduğundan değil kendi görevi olduğu için haddini aşan mesajlarını silecektir, öyle de olmalıdır. Seninle laf dalaşı yapmak inan bana zevk vermiyor bunu bil. Farklı bir kişiliğe bürünüp karşımıza çıkman için Haziran ı dört gözle bekliyoruz(!) Başka baharlarda görüşmek üzere.

lxabcdefgxl

lxabcdefgxl resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ara.2008 Per 00:27:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Sen benim kişiliğimle ilgili yorum yapabilecek kadar eleştirel düşünceye sahip değilsin :) Düşünmeyi öğrenebilen hiç kimse,hiçbir şeye körü körüne inanmaz.

Ha birde zaten benim biriyle tartışabilmem için ya aynı seviyede olmam gerekir ya da bilgi bakımından benden üst düzeyde olması gerekir..Farkındaysan yazımda sana sadece dedikodu yaptım:))

Çok fazla zaman kaybettim..

Hoşkalın..

SelamCC

SelamCC resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ara.2008 Per 00:34:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
LaserSail :

Bir çuval kömüre oy satılmaz diyenler bir düşünsün bakalım, siz bir çuval kömüre muhtaç olanları tanıdınız mı?Onların halinden anlar mısınız?

Valla laser dikkat çekilmesi gereken bir konuya değinmiş. Öyle doğalgazlı sıcak evlerden konuşması gibi değil bu işler

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ara.2008 Per 01:35:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·lxabcdefgxl· :

Kusura bakmayın yazdıklarınıza anında cevap veremedim,malum ben burda yaşamıyorum,sosyal hayatımda belirli bir düzenim var :))

Dağıtılan bir çuval kömür değil başlıkta bir hata var ve bu bağlamda evet bu millet oyunu bir çuval kömüre satmaz...

Bilimden bahseden ve akıldan,bilimden yana olduğunu belirten arkadaş(durty) ne yazık ki yazdığı yazıda pek bilimsel davranamamış..

Ve salt kendi görüşlerinden ve kendi siyasi anlayışından doğan pek bir öznel yazılar yazmış..Bana rakamlardan bahset ki akılcı siyasetten yana olduğun daha net anlaşılsın.Yoksa bu durumda inan kendinle bile çelişkiye düşüyorsun ki başkalarını nasıl ikna edesin?..Senden kanıt istedim,kendi beyninin ürünü düşünceleri istemiyorum ben..

Bir diğer nicke geçelim (sevginetix):

İlk olarak sanırım forum hakkında yazdığım yazı tarafından doğru algılanamamış.Ben seni tebrik ederken sen bana haddimi aşmamamı tavsiye ediyorsun.Kim olarak bunu söylüyorsun merak ediyorum?Haddimi aşarsam yakın editör arkadaşın en fazla yazımı siler :)) Bu konu hakkında daha fazla yorum yapabilmem için haziranı bekleyin :)) Şimdilik susuyorum.

2. paragrafta yazdığın yazı ile ve bu başlığı açmakla neyi belirtmek istediğini anlamak oldukça zor ve sanırım kendi içinde bir bocalama dönemi geçiriyorsun.Sana bir iyilik yapacağım ve mantıksal kurgundaki büyük çelişkiyi buraya yazmayacağımYazıyı merak edenler bir diğer sayfayı açsın okusun,kopyala yapıştırlarla uğraştırmayın beni :)

Bir diğer nicke geçiyorum (leotheheart) izninizle beyler bayanlar pek saygı değer cc-forum üyeleri;

Bende ki öyle bir zeka ki bilimsel verilere dayanmayan insanların kendi siyasi anlayışları doğrultusunda ki düşünceleri kabul etmiyor :) 7 Eylül(doğum günüm) itibariyle kendimde böyle bir değişiklik yaptım,ön yargılarımı ve bazı belirli kalıplaşmış düşüncelerimi yıktım sana da tavsiye ederim :)

Şimdi bakın;

Sizin tabirinizle "yardım adı altında" yapılan yardımlar birilerinin ceplerini daha daha daha fazla doldurmuyor.Hem gerçekten ihtiyacı olan aileler hem orta düzeyde olan aileler daha net biçimde halk devletten yardım görüyor.Bu para birilerinin göbeklerinde ki düğmeleri daha fazla koparacağı yerde,tekrar halka gidiyor,sevinin..

Bir de şu var her parti kendisinden olanı belediye başkanı yapmak istemez mi,bu neticede oy yarışı değil mi?Varsayalım dediğiniz gibi bu yapılanların hepsi oy için..Adamlar yine haklı :)))))))) E herhalde halkın gözüne girerek,ona yardım ederek,bak beni seçersen sana böyle davranırım,bu yardımları görürsün diyecekler ki kendileri seçilsin..

E tabi ki saygılarımla..

yine adım adım gidicez...

öncelikle sosyal hayatındaki düzen yada düzensizlik senin problemin benim yada bizlerin degil yoklugun kayıp degil yani :)

salt rakamlardan bahsedelim ozaman daha iyi anlayabilmen için..İstanbul belediyesi istanbulaki metrobüs ve metro çalışmaları için japonya merkez bankasın 10 000 000 000 dolar ( onmilyardolar ) 2 yıl sonra geri ödemeli düşük faizli kredi aldı ...aynı İstanbul belediyesinin gectigimiz 2 ayda bedava kömür- alışveriş çeki için dagıttıgı rakam 15 000 000 000 ytl dir..bu arada seyrantepeden sonraki metro çalışmaları durdurulmuştur..bunun sebebi de gerekli ödenegin saglanmaması olarak acıklandı..imf ile yapılacak ihtiyati stand by anlaşması geregi kullandırılması düşünülen kredi miktarı bahsedildigi gibi 30 yada 40 milyar dolar degil maximum 20 milyar dolardır ama imf siyasi iradenin bu parayı kullanması karşılıgında belediyelerin gereksiz giderlerini kısması , kamu kurum ve kuruluşlarının devlete olan borclarını ödemesi , memur ve kamu calışanlarına zam yapılmaması , eflasyonun dizginlenmesi için mali disiplinin uygulanması gibi şimdiki siyasi iradenin secim öncesi popülist yaklaşımlarını önleyecek adımlar atmasını istemektedir.siyasi irade ise imf ile anlaşmasını elinden geldigince agırdan almakta çünkü beldiyelerin dagıttıgı bedava kömürü secim yatırımı olarak dagıtmaktadır..buraya kadar anlaşılmayan bişey yoktur sanırım...

küresel krizde mali yönetimin önemi ve tecrübe zorunlulugu bir kez daha ortaya cıkmış olup ülkemizin makro ve mikro düzeyde , daha dogrusu reel sektörün durmaması , resesyona (ekonomik durgunluk ) girmemesi adına , en önemlis piyasalarda güven tazelemek adına imf ile yapılması zorunlu olan ihtiyati stand by anlaşması siyasi iradenin ayak sürmesi ile yapılmamaktadır... akılcı bilime mantıga dayanan siyasette popülist yaklaşımların , secim yatırımlarının yeri yoktur olmamalıdır... bu benim kendi kişisel öznel yazım düşüncem degil günümüz şartlarının oluşturdugu piyasa koşullarıdır :)

siyasi iradeler gelip gecicidir aslolan devletin devamlılıgıdır..bugünü düşünen şimdiki siyasi iradenin , popülist yaklaşımları sonucu oy almak ugruna dagıttıgı kömürlerin acısı ilerleyen zamanlarda cok degil 2009 da hepimizin cebinden cıkacaktır...

birde demişsinki varsayalım adamların yaptıkları oy için...şimdi bu irade bugünkü yaklaşan yerel secimleri kazanmak için ( çalışıomusun vergini ödüyormusun bilmem ) bu dagıttıgı bedava kömürlerle yardımlarla benim  senin sizlerin bizlerin yarınlarını ipotek altına almaktadır...

liyakatin , tecrübenin , bilginin , aklın , mantıga dayalı siyasetin , yerini şakşakcılıgın , lakaytlıgın , yalakalıgın , din sömürüsünün , fakir edebiyatının aldıgı bugünlerde yapılan hainlikleri , riyakarlıkları , ,ihanetleri  gerekliymiş yada halka yardım mış gibi göstermeye çalışan insanların , en az benim yarınlarımı satan , ipotek altına alan insanlar kadar suclu oldugunu düşünüyorum..

evet sen.. ayaga kalk suclusun...

Saygılarımla

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ara.2008 Per 02:22:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İstanbul Belediyesi nin Metrobüs yapımı gibi bir olayı yoktur, yapılmakta olan 30 yıl öncesinin tercihli yoludur. Metrobüs yolunda gri körüklüleri görenler bu metrobüs demesin, zira baktığınız sadece vagano benzer...

Metrobüs diye başlattıkları projede mesela Beylikdüzü yoktu, mesela Zincirlikuyu yoktu, mesela Söğütlü çeşme yoktu. Böyle bir bir proje yoktu çünki, kurulan şirketler vasıtasıyla alınan ihaleler belli. Varsa da bu ucube projenin sahibi ortaya çıksın çok ciddi sorularım olacak.  

Bana bir tane Metrobüs gördüm diyen yazsın Allah Aşkına....... Yazamazsınız yokkkkk!

Ama nedir, bu admalar metrobüs yaptı, kömür dağıttı, gıda dağıttı.... dağıttı, dağıttı....

Siz bir eve çekilin, bir kış bastırsın elektrik, doğalgaz faturası gelsin sonra konuşalım.....

Evinde doğalgaz olduğu halde soba yakmayı tercih eden ailelerden 9 insanımız ölmüş, şimdilik!!!!

wsirine

wsirine resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ara.2008 Per 02:24:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Hazine Müsteşarlığı 2007 yılında yardıma muhtaç ailelere yapılan kömür
yardım bedelini görev zararı olarak TKİ ye ödemiş ancak hala ödemesi
gerekilen borcu çıkmıştır. Hazine nin yapılan bu yardımlar nedeniyle borç ödemelerini toplanan vergi gelirlerinden yaptığı bilinen bir gerçektir
Bir torba kömürle iki paket makarnaya Tav olanlar, bu işlerden Ne anlar?
Ne anlatılır? Mantığı mı devreye giriyor Bizleri poşetlerle, küreklerle gıda veyakacak yardımına muhtaç edenler yoktu.
İşsiz güçsüz, perişan sayısı on kat azdı.Her şey iyi, her şey mükemmel, her şey tıkırında.
Kötü olan hiç bir şey yok, ortalık güllük gülistanlık.Geçim sıkıntısı içindeki vatandaşa, aldığı ücretle veya emekli maaşıyla niye geçinemediklerini
Yüzde 20 olduğu söylenen işsiz, güçsüz insanların yaşam mücadelesi veriyor Ülke İş bulsam, 24 saat çalışırım diyenlerle kaynıyor… Çalışanı, emeklisi kan ağlıyor. Ev yok, olsa eve götürecek aş yok vatandaş  perişanlık, çaresizlik içinde 
Kısaca; beş buçuk yıl önce 180 milyon dolar borcumuz vardı 500 milyon dolar borcumuz yoktu. Mesela satılmamış limanlarımız vardı, mesela satılmamış Telekom umuz vardı, mesela satılmamış topraklarımız vardı.
Beş buçuk yıl evvel laik dindar ayrımı yoktu. Hakikaten beş buçuk yıl evvel gemiciklerimiz yoktu. Ürününü değeri karşılığında satabilen köylü vardı, üretici vardı.
Fakirleştirip, Dilenciliğe özendiren,ahlak değerlerini kaybedip,daha sonra ahlak dersi vereni.güzel halkımı geçim derdine sürükleyenler utansın...AKP iktidarının hiç bir olumlu yönünü göremiyorum maalesef. Nasıl olsun ki? Bunlar iktidara geldikleri 2002 den beri sadece konuşuyorlar. Bunlar iyi yumurta pişirir, mısır patlatır ve de iyi gemi yüzdürürler.
Nerelerden nerelere geldik.Kim övünürse övünsün....

vogen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ara.2008 Per 03:06:22sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bir kömür çuvala satmaz oyunu diyen varsa ben buradayım.

Bana anlatsın derdini....

CC sohbet icin buraya
 <<123 4567>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir