ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

21 Mayıs 2024, Salı 00:55   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   Bir Günaha Birçok Sevapla Karşı Koyma Çaresi......
 <<12 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

xxxGOKERxxx

xxxGOKERxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2009 Pzt 23:41:45sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

ya ben anlatamıyorum yada sizler anlamak istemiyorsunuz, yalan yanlış bilgi veriyorsunuz ben de düzeltiyorum .

şuan bu  paylaştığın konuya bir bak bakarken zahiri gözle diğil göz bebeği ile diğil basiret gözüyle bir bak bakabiliyorsan ve cevap ver bana hangi teraziden bahsediyorsun sen ? ne terazisi ? iki kefeli terazimi senin din anlayışın islam anlayışın bu mu ?  senin bahsettiğin terazi olayı şu günahların sevapların tartılıcağını sanıpta iki kefeli terazi hayal edenler islamın özünü bilmiyenlerdir ,

bunlar tamamiyle dünyaya ait kavramlardır terazi olayı ,nasıl ki manava gidersin kardeş bana ordan 1 kilo domates tartarmısın dersin oda terazide tartar verir ,

insanlarda günahların sevapların bu şekilde terazide tartılıcağını sanmışlar

aklınızı kullanın aklınızı , kuranı kerim akıl sahiplerine hitap eder pek çok yerde defalarca der kii o yüce kitap HALA AKLINIZI KULLANMIYCAKMISINIZ ,HALA TEFEKKÜR ETMİYCEKMİSİNİZ? HALA DÜŞÜNMİYCEKMİSİNİZ ?   kuran-ı kerimdeki pek çok konu bir takım mecaz ve benzetmelerle anlatılmıştır sen ki bu mecaz ve benzetmeleri kelime ,kelime aynen alıpta olayı öyle olduğunu sanırsan o kuranı okuyamazsın ondan birşey anlıyamazsın, 

Kur’ân-ı Kerîm’i anlamak için önce -tâhir - olmak, yani -arınmış" olmak gerekir. Çünkü, "Arınmamış olanlar dokunmasınlar" deniliyor, ADAM GİDER DUŞUN ALTINA TEMİZLENMEYE ÇALIŞIR SÖZDE KİRDEN ARINIP KURANA EL SÜRÜCEK, BÖYLE BASİRETSİZLİK OLMAZ

BURDA KASTEDİLEN ARINMA GİDİP DUŞUN ALTINA GİR DE KİRDEN TEMİZLENDE ARIN DEĞİLDİR,  ŞİRK DÜŞÜNCESİNDEN ARINMAKTIRR EĞER Kİ ŞİRK DÜŞÜNCESİNDEN ARINMAMIŞSAN O KURAN A EL SÜRME O NU ANLAYAMAZSINDIR.

"Tahir"in zıddı olan "necîs"in yani necasetin, yani pis-kirli olma hâlinin ne olduğunu, bakın nasıl târif ediyor aynı KİTAB:

"Kesinlikle necis olanlar müşriklerdir"

Yani, necis olma hâlini meydana getiren "şirk" düşüncesidir!..

İşte bu iki âyet bir bütünleme ile şunu ifâde etmektedir:

"ŞİRK düşüncesiyle kirlenmiş olan müşrikler, bu pis düşünceden, ARINMADAN KUR’AN’A EL SÜRMESİNLER; çünkü şirk düşüncesiyle, ALLAH’ın vahdaniyetini, TEK’LİĞİNİ, AHADİYYETİNİ anlatan bu Kudsâl Kitâbı anlıyamazlar

GERÇEKTENDE PEK ÇOK KİŞİ KURANI ANLAYAMAZ ANLATILANLARI KELİME KELİME  AYNEN KABUL EDER BUNLARIN BİR MİSAL BİR MECAZ OLDUĞUNU FARKETMEZ KAVRAYAMAZ ,O MECAZLARIN BİR TAKIM GERÇEKLERİ ANLATTIĞINI DÜŞÜNEMEZ DOLAYISIYLADA KURANI ANLAYAMAZ . İŞTE AYNEN ÖYLE İNSANLARIN PEK ÇOĞUNUN SANDIĞI GİBİ GÜNAHLAR SEVAPLAR İNSANIN ŞU DÜNYADA ÖLÇÜ BİRİMİ OLARAK KULLANDIĞI TERAZİDE TARTILICAĞINI SANIR .

Şimdi buraya dikkat et

Allah kendi esması ile bir terkip meydana getirmiştir ve bu terkibe de insan adını vermiştir

bu terkip bildiğin yada bilmediğin sayısız esma terkibidir yani Allahın 99 ismi  ve dahası , esma-ül hüsna diyede bilinir bu

bu esma terkibi istisnasız herkezde her insanda her canlıda her yaratılmışta evrenin her yerinde mevcutttur varlıklar bu esma terkibinden hayatlarını güçlerini alırlar o varlığı oluşturan esas kuvvet bu esma terkibidir , eğer sen o varlıktan yada şöyle söyliyim bir insandan kendinden bu esma terkibini ortadan kaldırırsan sen bir hiç olursun  çünkü senin kendine özgü bir yapın mevcuy  diğildir, tüm hayatiyietini yapageldiğin tüm işlerde dahil olmak üzere senin bu esma terkibine bağlıdır  her bir insanın diğer insandan farklı olması özündeki bu isimlerin farklı farklı olmasındandır

ŞİMDİ BURAYA DİKKAT EDİN   

her insanın terkibinde bu 99 esma ismi bilinen yada bilinmiyen mevcuttur dedim

bu isimlerin için de el Hasib  ismi vardır bu isimin terkibi gereği   hesab görücü sorgulama sorgulanma olayı otomatikman oluşur senden açığa çıkarak bu ismin neticesi  olarak ve bu her an olmaktadır 

Kulda, bu isimlerin işaret ettiği anlamların tümü dahi, her an açığa çıkmaktadır; ama ne var ki, kul, bunun farkında değildir pek çok zaman

KURAN-DA  ALLAH HESABLARI ÇOK  ÇABUK GÖRENDİR  DİYE DUYMADINIZ MI ? 

Ahir”etinin bu ismin sonucu oluştuğundan perdeli olarak, ama olarak bu dünyadan geçer gider; ebeden ama olarak yaşamak üzere,( burdaki kastettiğim ama lık dahi göz körlüğü gözün görmemesi değil basiret körlüğü bilgisizliktir)

ŞİMDİ HALA PAYLAŞTIĞIN KONUN DOĞRU OLDUĞUNU DÜŞÜNYORSAN SÖYLEYECEK TEK BİR SÖZ VAR

ALLAH SELAMET VERSİN...

SELAMETLE.

gurcu

gurcu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Kas.2009 Sal 00:38:29sohbet oyun linki

IDIO, kopyalayip yapistirdigin yazilarda kendi dusuncelerini fikirlerini hic goremedim.. Okuyup hosuna giden yazilari bizlerle paylasiyorsun iyide yapiyorsun.. Ancak dikkat et paylasiyorsun dedim cunku burasi bir forum sitesi.. Yazdigin yazilarin altinda CEVAPLA diye bir tus var.. Bu tus oraya sadece " Tesekkurler " yazmak icin koyulmamis.. Oyle birsey olsa.. " TESEKKUR ET / KAPAT " diye bir tus konulurdu.. Yazdigin/ kopyaladigin yazi ile ilgili olumlu veya olumsuz goruslerini, elestirilerini  insanlar bu konu uzerinde paylassin diye bu tarz siteler yapilmis.. Nedir bu ofken paylasimcilara ? 

iyi bir musluman her konuda ornek olmalidir.. ( her zaman muslumanligini on planda tuttugun icin kullandim bu cumleyi ).. Bu konuyu bilmeyen insanlar olabilir. Belki sizlerin sayesinde birseyler ogrenecekler.. Neden guzelce konusamiyorsun.. hep bir agresiflik uzerinde.. Senin yazilarinda eksiklik bulanlara  lise caginda ki gencler gibi " Okul cikisinda goruselim " edasiyla yaklasiyorsun..

Goker`i hayranlikla izleyen biriyim ben.. ve sonuna kadarda tum paylasimlarini okuyan biriyim.. Senin bu agresif tavirlarina ragmen zaman harcayip sana ve bizlere orneklerle birseyler anlatiyor.. bizlerle paylasiyor.. neden sende goker gibi sozde " bilgini " kullanip Goker`in yanlis bildigini dusundugun seyleri Gokerle paylasmiyorsun.. neden bizler sizin gibi din konusunda iki bilgili uyeyi guzel dini sohbetler yaparken goremiyoruz.. nedir senin problemin.. insanliga olan bu dusmanligin ?

Ben Goker gibi sakin biri degilim.. Guzelce paylasacaksan paylas yazilarini.. Sonuna kadar okurum/okuruz..  Tesekkur etmemiz gereken yerde tesekkurde ederiz. katilmamiz gereken yerde katiliriz da..  Ama yok manolya gibi yarim bilginle buraya yazi kopyalayip sonra yapilan yorumlara ne yaziyorsun kardesim actigim konulara yazi dersen.. Senin sacmaliklarini cekemem.. Kimsede cekmez..

Gercekten amacin dinimiz hakkinda birseyler paylasmaksa.. Ben sonuna kadar yazdigin veya kopyaladigin yazilari okumaya hazirim.. Bizlere degistigini soyleme..  goster !

NothingEIseMatters

NothingEIseMatters resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Kas.2009 Sal 16:16:30sohbet oyun linki
gurcu :

IDIO, kopyalayip yapistirdigin yazilarda kendi dusuncelerini fikirlerini hic goremedim.. Okuyup hosuna giden yazilari bizlerle paylasiyorsun iyide yapiyorsun.. Ancak dikkat et paylasiyorsun dedim cunku burasi bir forum sitesi.. Yazdigin yazilarin altinda CEVAPLA diye bir tus var.. Bu tus oraya sadece " Tesekkurler " yazmak icin koyulmamis.. Oyle birsey olsa.. " TESEKKUR ET / KAPAT " diye bir tus konulurdu.. Yazdigin/ kopyaladigin yazi ile ilgili olumlu veya olumsuz goruslerini, elestirilerini  insanlar bu konu uzerinde paylassin diye bu tarz siteler yapilmis.. Nedir bu ofken paylasimcilara ? 

iyi bir musluman her konuda ornek olmalidir.. ( her zaman muslumanligini on planda tuttugun icin kullandim bu cumleyi ).. Bu konuyu bilmeyen insanlar olabilir. Belki sizlerin sayesinde birseyler ogrenecekler.. Neden guzelce konusamiyorsun.. hep bir agresiflik uzerinde.. Senin yazilarinda eksiklik bulanlara  lise caginda ki gencler gibi " Okul cikisinda goruselim " edasiyla yaklasiyorsun..

Goker`i hayranlikla izleyen biriyim ben.. ve sonuna kadarda tum paylasimlarini okuyan biriyim.. Senin bu agresif tavirlarina ragmen zaman harcayip sana ve bizlere orneklerle birseyler anlatiyor.. bizlerle paylasiyor.. neden sende goker gibi sozde " bilgini " kullanip Goker`in yanlis bildigini dusundugun seyleri Gokerle paylasmiyorsun.. neden bizler sizin gibi din konusunda iki bilgili uyeyi guzel dini sohbetler yaparken goremiyoruz.. nedir senin problemin.. insanliga olan bu dusmanligin ?

Ben Goker gibi sakin biri degilim.. Guzelce paylasacaksan paylas yazilarini.. Sonuna kadar okurum/okuruz..  Tesekkur etmemiz gereken yerde tesekkurde ederiz. katilmamiz gereken yerde katiliriz da..  Ama yok manolya gibi yarim bilginle buraya yazi kopyalayip sonra yapilan yorumlara ne yaziyorsun kardesim actigim konulara yazi dersen.. Senin sacmaliklarini cekemem.. Kimsede cekmez..

Gercekten amacin dinimiz hakkinda birseyler paylasmaksa.. Ben sonuna kadar yazdigin veya kopyaladigin yazilari okumaya hazirim.. Bizlere degistigini soyleme..  goster !

CooLizmirArtek

CooLizmirArtek resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Kas.2009 Sal 16:19:29sohbet oyun linki
Hiçbir Sevap Mutlu Etmedi Beni Seninle Girdiğim Günahlar Kadar ..

IDIO

IDIO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Kas.2009 Sal 21:38:46sohbet oyun linki
·xxxGOKERxxx· :
IDIO :

Terazi sizce neyi ifade eder?
Haksızlığı önlemeyi değil mi? Şayet terazi olmasa aldığınızın miktarını nasıl bilecek? verdiğinizin ağırlığını nasıl anlayacaksınız?
Demek terazi insanlık tarihiyle de ilgilidir. Çünkü insanlık terazi ile sağlamış adaletini, haksızlığı önlemeyi.
Rabbimiz de kullarının iyilik ve kötülüklerini işte böyle terazi ile tartıp tespit ve tayin edecek. Kimi ne kadar sevap işlemiş, ne kadar da günaha maruz kalmış? İşte buyurun gözünüzün önünde, siz karar verin diyecek.
Bu çok mühim değil mi sizce de. Çünkü sevabı o insanı cennete götürecek, günahı da cehennemi boylatacak?

Öyle ise bunun çok âdil ve titiz şekilde tespiti lazımdır ki bir yanılma ve haksızlık zannı söz konusu olmasın.

Nitekim Kâria Sûresinin âyetlerinde geçen terazi ve tartı olayı da bunu göstermektedir. Kendi ifademizle izah etmeye çalışacak olursak şöyle diyebiliriz:
– Kimin sevabı ağır gelirse o razı olacağı cennet hayatına yönelir. Kimin de günahı ağır gelirse o da razı olmayacağı cehennem hayatına yöneltilir...

Burada tespitinde zaruret olan husus şu olmalıdır: Cennete giden tümüyle günahsız olmayacağı gibi, cehenneme giden de tümüyle sevapsız olmayacaktır. Ancak hangisi çoksa onun hükmü geçerli olacaktır.

Bundan şunu da anlamak mühimdir. Madem hangisinde çokluk varsa onun hükmü geçerli olacak. Öyle ise bazen nefsimize mağlup düşerek bazen de günün şartlarının zorlamasıyla günaha maruz bırakılır da hata işleyecek olursak çıkış yolu kapanmış değildir. İstemeden maruz bırakıldığımız bu günahtan dolayı hemen hizasına koyacağımız sevaplar işlemeli, hayırlar hasenatlar yapmalı, ibadetimizde ve itaatımızda daha da ilerlemeler olmalı, hatta hizmetimize daha da yoğun şekilde eğilmeli, emek vermeliyiz ki, düştüğümüz, yahut da düşürüldüğümüz her günahın hizasına birçok sevaplar koyalım, bir günaha birçok sevaplarla mukabele ederek sevabımızı ağır getirelim.

Hatta denebilir ki, istemeyerek işletilen günahlardan sonra daha da dinî hayata yönel, daha fazla dinî hayatında sebetkâr ol, İslâmî hizmetlerini daha da geliştir, kuvvetlendir, sevabını böylece daha da çoğalt ki kaybettirmek isterken kazandırmış olsunlar seni.

Konumuzu, Hûd Sûresi âyet 114ün müjdesiyle bitirelim:
– Sevaplar günahları giderir!.. Öyle ise hizmet sevabınızı çoğaltın ki maruz kaldığınız günahlarınızı gidersin, etkisiz hale getirmiş olsun. Kaybederken kazanmış olasınız...

Ahmed Şahin

günümüzde tanrı merkezli dinsel anlayış ın geçerli olduğu genel Müslümanlık kabulünü açıklıyım

Bu anlayışa göre, her ne kadar “Allah” adıyla etiketlenmiş tanrı, her yerde denilse de, hep yukarılarda bir yerdedir!... Buna inananlar, yukarılarda, ötelerinde bir yerdeki tanrıya inanırlar. Oysa, ötede bir tanrı kabulü direkt şirktir (şirk-i hâfi)  ve bu şirk anlayışındaki hemen herkesin, kendi kültür, çevre, anlayış ve tasavvuruna göre kabul ettiği bir tanrısı vardır, “Allah” adıyla andığı

Tanrı merkezli dinsel anlayışa  göre materyalist bir sistem anlayışı esastır.

Tanrı merkezli dinsel anlayışta, Kuran’da ve hadislerde anlatılan her şey kelime anlamındadır.

Tanrı merkezli din anlayışında tanrının eli vardır

Tanrı merkezli dinsel anlayışta tanrının iki kefeli terazisi vardır (henüz dijital veya ötesi tartı sistemini bulmamış tanrı )

Bu anlatılanların, insanlara bazı gerçekleri anlatmak için kullanılan misaller olduğu fark edilmez, düşünülmez, kabul edilmez

Kısacası, tanrı merkezli dinsel anlayışta anlatılan her şey madde dünyası gerçeklerine göredir Bu anlayışta sorgulama, anlamaya çalışma, ne olduğunu bilme, tefekkür yoktur. Emirler ve uygulamalar vardır. ayetlerde kesin olmayan her şey, kişilerin yaşadıkları devir şartları altında yorumlanmış ve o yorumlar dahi Din-Şeriat kapsamında kabul edilmiştir. Ayet veya Hadislerin o devirlerin şart ve anlayışı kadarıyla yorumlanması ise sanki Din in bir hükmü gibi algılanmıştır

Tanrı merkezli dinsel anlayışta namaz borçtur tanrıya, oruç borçtur ödenmesi zorunlu. Borcunu ödemezsen tanrı seni hapse, pardon cehenneme atar

`Biz öleceğiz ve kıyamette dirilince herşey meydana çıkacak` zannı da işte bu tanrı merkezli dinsel kabulün bir getirisidir

Madde dünyası gerçeklerine göre oluşturulmuş bu tür materyalist dinsel anlayışlar ötesindeki  Allah Rasulü ve son Nebi`si Muhammed aleyhisselam merkezli DİN anlayışı``na gelince

Bütün Hakikat ehli tasavvuf önderlerinin anlayışı olan bu anlayışa göre  ki( Hacı Bektaş Veliden İmam Gazali`ye, Abdulkadir Geylani`den, kendisine “kibirli görünüyorsunuz” diyen kişiye “Bu kibir değil Kibriyadır” cevabını veren Şah Bahaeddin Nakşıbendi’ye ve isimlerini sayamayacağımız kadar çok zevata göre...)

Hanif” kökenli Muhammed aleyhisselam, tanrı ve tanrılık kavramının asla söz konusu olmadığını idrak etmiş bir kişi olarak putperest kavmi içinde yaşarken, nihayet 39 yaşında “Tanrı ve tanrılık kavramı yoktur yalnızca ismi “Allah” olan vardır” (La ilahe illa-Allah) gerçeğini çeşitli tanrılara tapınan putperest topluma ilân etti

Burada en öncelikli konu, ismi “ALLAH” olanın ne olduğunu fark etmektir. İsmi “ALLAH” olan, bu konu eğer iyi irdelenirse, görülecektir ki idrak edilesi ötelerdeki bir tanrı olmayıp, her birimin ve şeyin derunundaki, özünde bir kuvvedir, kudrettir. Her şey ve birim kendi dışına afakına yönelerek değil, kendi özüne ve derununa yönelerek o kuvve ve kudrete ulaşır ve ulaşabilirse de O varlık indinde birimsel “yok”luğunu fark eder “Var olan yalnızca ALLAH imiş” der

Bu anlayışta, göklerden insana inen melekler değil, insanın özünden, derunundan bilincine tenezzül eden kuvveler, ilim (cebrailiyet) söz konusudur. Beyin daima kendi veri tabanına ulaşanları ve veri tabanından açığa çıkanları Musavvir ismi sonucu  suretlendirerek bilinçte açığa çıkardığı için, beyinler melekleri suretler şeklinde görür.

Allah Rasulü, ismi Allah olanın derunundaki hakikatinin dillendirmesini gerçekleştirendir. O hakikatin ilim sıfatının, vahiy yollu açığa çıkışı risalettir.

yani Olay Batın’dan zahire doğrudur, gökten yeryüzündeki et, kemik bedene doğru değil

O Hakikatin ilmi  “sünnetullah” denilen ALLAH IN evren içre evrenlerde değişmez yasalarını “OKU”maya ve insanlara kendilerine gerekli olduğu kadarıyla bu yasalara uygun olarak yapılması gerekli olanları bildirmeye yönelik ise, buna da `nübüvvet` denilir.

Zatı itibariyle mutlak GAYB (kesinlikle bilinemez) olan ALLAH, bizim tarafımızdan, ancak, Allah Rasulü’nün bildirdiği kadarıyla ve O nun bildirdikleri kapsamında bilinebilir

Biz kafamızda kendi heva ve hayalimize göre bir tanrı tasavvur etmeyip; Allah Rasulü`nün bize bildirdiği (Kur’an ve Hadisler) kapsamında tefekkür ederek ismi “ALLAH” olanı anlamaya çalışırız ve sonuçta ortaya çıkanı da asla kayıtlamayız bildiklerimiz kadarıyla...

Rasulullah merkezli DİN anlayışında, her birim yaratan tarafından, Rabbi (özündeki esma mertebesi sonucu oluşan terkibi-bileşimi) tarafından hangi amaca dönük olarak yaratılmışsa, ona o kolaylaşır ve o da yaratılış amacını kolaylıkla gerçekleştirir. Bu saadet istikametinde de olabilir şakavet istikametinde de olabilir. İşte bu da onların mutlak kulluklarıdır.

Rasulullah merkezli DİN anlayışının sonucudur ki yapılan ibadetler ve çalışmalar, zikir, salat (dua-namaz), oruç vs., borç değil, bir tanrıyı mutlu kılmak için değil; kişinin kendi özüne bahşedilmiş Rabbani kuvve ve özelliklerin açığa çıkartılması içindir... “Allah rızası” diye bahsedilen şey, kişinin hakikatinin kemalatına uygunluktur. O kemalata uygun davranış sonucunda, kişide o hakikatin kemalatının bir özelliğinin açığa çıkması sonucunu doğurur otomatik olarak

İnsan için kendi çalışmasının sonuçlarından başka bir şey asla söz konusu değildir  anlamındaki ayet düşünen beyinler için olayın ne olduğu hakkında yeterince açık bir uyarıdır

Kısacası, “tanrı merkezli din anlayışı”  ötelerdeki bir tanrıya yönelen toplulukların yaşam biçimidir

Allah Rasulü Muhammed aleyhisselam merkezli DİN anlayışı” ise, Rasulullah`ın açıkladığı "ALLAH"a imandan yola çıkıp, kendi özündeki ilahi mertebelere ve o mertebelerdeki (boyutlardaki) kuvve ve kemalatı keşfe yönelebilen “insan”lar içindir

Not:  şimdi siz öyle hesapları görmek için iki kefeli bir terazi kullanan bir tanrıya inanıyorsanız yani Allah diye inandığınız böyle birşeyse,siz Allaha diğil kafanızda yarattığınız bir tanrıya inanıyorsunuz.

kuran da HAYALİNİ HEVASINI TANRI EDİNENİ GÖRDÜN MÜ ? hitabıyla karşı karşıya kalıp bu hükmü yemiş olursunuz farkında olmadan.

Selametle...

Tamam anlıyorum yanlışları düzeltiyorsun göker ama orda bak Ahmed Şahin yazıyor bu konuyu o adam açmış ve yazmış bak ahmed şahinin üstüne tıkla adamın isminin üstüne tıkla o adam bilgili birisi ve başlıgı dikkatli okuyalım adam orda yanlış bilgi vermiyor dogru bilgi veriyor ama siz orda ne terazisi falan diyorsunuz tamam yine bişey demiyorum ve GURCU ben biraz sinirli insanım dogrudur ama bu benim işim yüzünden oluyor işte stresliyim zaten eve geliyorum foruma bi bakıyım akşam akşam tenkitlerle karşılaşıyorum ister istemez bir sinirlilik hali oluyor ama dogru haklısınız madem başlık açıyorum esnek olmam lazım doğru diyorsunuz ve emek vermeden kopyala yapıştır yaptım oda dogru peki siz emek ver elle yaz diyorsanız yazarım siz yeterli verdiğimiz dini bilgileri okuyunuz ve öğreniniz sizden başka hiç bir şey istemiyorum ben sadece Allahın rahmetini istiyorum haklısınız kusura bakmayın bişi demiyorum saygılar

CC sohbet icin buraya
 <<12 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir