ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
20 Nisan 2024, Cumartesi 12:08   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

manolya41> Forum Mesajları
    manolya41'e ait Toplam 9827 Forum Mesajı var
<<1...90919293949596979899100 101102103104105106107108109110...200...300...400...500...600...700...800...900...983>>

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Müzik, Vido Klip, Playlist, Konser >Devrim Erden, Tanrım>
  26.Eyl.2011 Pzt 15:24:39

Günahımdın sevabımdın
İlk göz ağrım
Sen canımdın..

Tanrım nerden sevdim
Nerden düştüm bu belaya
Yandım isyan ettim kurban oldum bu sevdaya

Vurdum gönlümü hasretin en uzak yoluna..
Senden kopmazsa yüreğim yazıklar olsun
Allah`ım duy beni

Yeter kurtar beni
Gözünü kırpmadan bitirdi aşk beni
Dayan yüreğim dayan

Bu kadar kolay mı sevdim seni
Ben seni ölümüne severken
Senden kopmazsa yüreğim yazıklar olsun

Tanrım nerden sevdim nerden düştüm bu belaya
Yandım isyan ettim kurban oldum bu sevdaya

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Altın Kutu>
  26.Eyl.2011 Pzt 15:19:32
ALTIN KUTU

Yıllar, yıllar önce fakir bir aile varmış. Kıt kanaat geçinen ve üç kişiden oluşan bir aile.

Bir gün evin bahçesinde kızın altın
renkli pahalı kağıtla bir kutuyu kapadığını gören baba,kızına çok sinirlenmiş.

“Utanmıyor musun zorlukla kazandığım paraları böyle
kağıtlara harcamaya”.kız ağlarken baba oradan uzaklaşmış.

Ertesi gün altın kaplı kutuyu babasına göstermiş ve “Baba bu senin için hazırladığım hediyeydi” dediğinde, baba dünkü davranışı için üzülmüş.
Kızını kucağına almış ,saçını
okşamış ve teşekkür etmiş.Ne olduğunu anlamadan kızına sinirlendiği için hata ettiğini düşünmüş.
Kutuyu açtığında kutunun boş olduğunu görünce daha da sinirlenerek “Böyle hediye mi olur? Sen benimle alay mı ediyorsun?
Bu kutu boş!diyerek kızına bağırmış. Kızın gözlerine birikmiş yaşlar;

“Baba o kutu boş değil ki! Ben içine öpücüklerimi üflemiştim, içinde senin için yüzlerce öpücük var!” demiş.
Baba allak bullak olmuş,kızından defalarca özür dileyip ve onu defalarca öpmüş.

O günden sonra altın kutu adamın hep başucunda durmuş. Ne zaman üzülse veya sıkılsa o altın kutu ona güç vermiş.
Etrafımıza bakın ve ne kadar altın
kutuya sahipsiniz sayın. Eğer yeterince yoksa üzülün,varsa zaten mutlu bir insansınız demektir.

Şirketinizde kaç altın kutu var? Yeterli
sayıdaysa çok iyi,yoksa orada kalmaya değmez!

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Mesafeler Aşk`a Ne Yapar>
  26.Eyl.2011 Pzt 15:05:58

Uzaklık… dokunamamak demek. Sarılamamak, koklayamamak. Onun gerçekten var olduğunu gözlerinle görememek, zamanla olmadığına inandırıyor sanki beyin. Kendini hissettirmediğinde… uçup gidiyor gibi.
Uzun mesafe ilişkilerini oldum olası imkansız görmüşümdür. Yanyanalık olmadığında nasıl devam eder sevgililik hali…?

Mektuplar, uzun saatler süren telefon konuşmaları, teknoloji sayesinde kamera karşısında geçirilen saatler ne kadar aktarabilir seviyorluğu…?
Ellerinden tutmadan, saçlarını koklamadan, nefes ısısını hissetmeden sevmek, ne kadar gerçek…?

Yaşanmışlıklar arttıkça pekişen ilişkilerden eksik bir tarafı oluyor uzak mesafe ilişkilerinin. Belli zamanlarda biraraya gelip, sarılıp koklaşmak yetmeyebiliyor her zaman…. hiç bir zaman…!

Araya mesafelerin girdiği, girmek zorunda olduğu beraberliklerde en çok yaşanan sorunlardan biri ayrı geçirilen zamanın nasıl değerlendirildiği sanırım. Başka yerlerde, bambaşka insanlar ile yaşananlar zamanla kıskançlığa doğru giden endişeleri beraberinde getiriyor. Görememek, yanında olamamak can sıkıyor, bu ruh hali sevgiliye yansıtılıyor… ve aslında çokta sevdiğimiz insanın kalbini kırıveriyoruz…!

Her ne kadar sonuna kadar yararlansak bile teknolojiden, sesi bile daha bir mekanik gelir insanın karşısındakine. Onun parfümü bizim tenimizde farklı durur, sürüp kolumuza sabaha kadar koklasak yetinemeyiz. Uzakta olduğunda sevdiğimiz, yalnızlık sarar tüm duvarlarımızı. Ne neşe neşe olur, ne hüzün yerini bulur. Yaslanıp omzuna iki satır anlatmak istersiniz… olmaz… Yan yana gelindiğinde yetmez zaman, saatler an olur… Önceden yapılmış planlar son bulur. Sadece durup gözlerine bakmak istersiniz.
“O öylece dursun orada, sadece gözlerimin içine baksın, ve ben içime çekeyim kokusunu…!

Gittiğinde bende kalan, bir dahaki seferi koklayabilmemi sağlayacak…!”
Uzaklardaki sevgililer kopuk hayatlar yaşarlar, farklı şeyleri görür, farklı şeyleri tadarlar. Alışmışlardır bir defa birbiri olmadan geçirilen zamanlara. Kendi başlarına dolaşmaya, yalnız yemek yemeye belki, uyumaya yalnız başlarına o soğuk yatakta. Birbirlerisiz oluşturdukları alışkanlıkları, arkadaşlıkları, gittikleri ortamlar avutur, oyalar onları…
Zamanlar içinde;

Ya birbirleri olmadan da tutunabildiklerini fark ederler hayata…
Ya daha da kenetlenir… ve özlemli günlerin açan çiçeklerini koklarlar… taç yaparlar çocuklarına….!

Papatya Somer

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Ürdün en az iki bin yıllık olduğu düşünülen esrarengiz çizimler keşfetti>
  26.Eyl.2011 Pzt 15:03:47
ÜRDÜN`DE ESRARENGİZ ŞEKİLLER ORTAYA ÇIKTI!..

Bilim dünyası, yeni uydu haritalama yöntemleriyle Ürdün’ün Azrak Vahası yakınlarında en az iki bin yıllık olduğu düşünülen esrarengiz çizimler keşfetti.

Bilim insanlarının Peru’daki “Nazca çizgilerinden” esinlenerek, ikinci Nazca olarak adlandırdıkları antik çizimler, büyük bir heyecanlandırdı.

Arkeologların “tekerlekler” dediği taştan yapılan çizimler, çok çeşitli şekillerden oluşuyor. Ağırlıklı olarak lav alanları üzerinde bulunan çizimlerin uzunluğu 25 ile 70 metre arasında değişiyor.

Bölgede araştırmalarda bulunan Batı Avustralya Üniversitesi’nden arkeolog David Kennedy, “Ürdün’de Peru’daki Nazca çizgilerinden çok daha fazla ve çeşitli çizim bulunuyor" dedi. Kennedy ve diğer bilim insanlarının Archaeological Science dergisinde yayımlanacak çalışmasına göre, çizimler birçok değişik taş yapıdan oluşuyor.

Bu yapılar arasında bacalar ve hayvan öldürmek için kullanılan taş alanlar, mezarlarda kullanılan taş yığınları ve çizimlerin olduğu bölgeyi kaplayan ancak kullanım amacı anlaşılamamış olan yüzlerce metre uzunluğunda duvarlar var.

Asıl ilgi alanı Roma tarihi olan Kennedy, Ürdün’deki Nazca çizimlerinden ilk kez Birinci Dünya Savaşı’nda görev alan İngiliz pilotların notlarını okuduğunda haberdar olduğunu ifade etti.

Bu notlar arasında en öne çıkanı, 1927 yılında İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri’nde (RAF) görevli Teğmen Percy Maitland’e ait. Maitland, “çok eski insanlar tarafından yapıldığına” kanaat getirdiği yapılar için bir günlük bile tutmuş.

Kennedy ve ekibi, esrarengiz taş yapıları incelemek için havadan çekilen fotoğrafları ve Google Earth programını kullanıyor. Kennedy, “Bu yapılar zamanla tahrip olmuş. İnsanlar, yüzlerce, hatlarca binlerce yıl boyunca bu yapıların ne olduğunu anlamadan üzerlerinden yürüyüp geçmiş olmalı” dedi.

Bilim insanları, Azrak Vahası yakınlarındaki antik taş yapılar üzerine bugüne dek hiçbir kazı çalışması yapılmadığını tahmin ediyor. Kennedy, taş yapıların ev ve mezarlıkların kalıntıları olabileceğine değinerek, “Muhtemelen bu yapıların dairesel olarak inşa edilmesini gerektiren kültürel bir eğilim söz konusuydu” dedi. Azrak Vahası’ndaki yapıların bazıları izole edilmiş haldeyken, yüzlercesi de gruplar halinde tek bir alanda toplanmış halde duruyor. Kennedy ve ekibi, Suudi Arabistan’da da benzer şekiller keşfetmiş.

Ancak Suudi Arabistan’daki cisimlerin farklılığı dikdörtgen şeklinde olmaları ve içlerinden bir çizgi geçmesi. Bu çizgi, Güneş’in doğduğu ve battığı yönleri gösterecek şekilde çekilmiş. Öte yandan, Ürdün ve Suriye’deki taş yapıların içindeki çizgiler hiçbir astronomik özelliği temsil etmiyor.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Müzik, Vido Klip, Playlist, Konser >Murat kekilli, Vakti Geldi Ayrılığın>
  26.Eyl.2011 Pzt 14:56:57

VAKTİ GELDİ AYRILIĞIN

vakti geldi
ayrılığın ne yapsak boş
kurtulamaz bu sevda bu amansız rüzgardan
yüreğimde saklı kalan anılar
gidiyorum bu şehirden
sevgilim hoşçakal

gözlerindeki yaşı sil
canım benim
burda bırak git
gereksiz artık
anlamı yok sözlerin
bu aşk gömülmeli

oysa senle çok zamanlar paylaşırdık
acıları,umutları hiç usanmadan
yüreğimde saklı kalan anılarla
gidiyorum bu şehirden
sevgilim hoşçakal

gözlerindeki yaşı sil
canım benim
burda bırak git
gereksiz artık
anlamı yok sözlerin
bu aşk gömülmeli

vakti geldi ayrılığın
artık ne yapsak boş
kurtulamaz bu seva amansız rüzgardan
gözlerindeki yaşı sil canım benim
bu aşk gömülmeli
bu aşk gömülmeli
bu aşk gömülmeli

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >Aşk Nedir. ?>
  26.Eyl.2011 Pzt 00:25:54
Aşık olmak cephede düşmanla savaşmak gibi. Yanlızlığınla yanlızlığını kutlamak gibi. Duymak istememek gerçekleri sevmeyeceğini bile bile ümitlenmek gelmeyeceğini bile bile yollarını gözlemek. Yalanlar uydurmak sonra bu yalanlara inanmak daha doğrusu tükenmek ! tüketmek ! Sorunlar yaratmak yok yere gerçeği kabullenmemek. Hayaller kurmak. Gereksiz olduğu halde acı çekmek yada acı çekmesi gerektiğini düşünmek. Hep yanlız kalmak o alıştırdığı için düşünmek ama sadece onu. Onun hakkında sesli konuşmamak. Sanki duyacakmış gibi yanındaymış gibi. Onun ayrılırken söyledikleri düşünmekten kaçınmak. Sanki o konuşma hiç olmamış gibi dayanmak elinden geldiğince olabileceği kadarıyla ve unutamamak yüzünü sesini kokusunu dokunuşunu görmemek için direnmek AŞK SADECE DİRENMEKTEN İBARET……

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >Mitincanda Hayirlisi Olsun Nişanlanmışın>
  26.Eyl.2011 Pzt 00:18:06

Bir bütün olmak için birleşen elleriniz ve kalpleriniz bir daha hiç ayrılmasın ve her zaman sevgi dolu baksın gözleriniz? Hayat boyu birlikte ilerlemeye karar verdiğiniz yolda, güneş hep önünüzde olsun ki gölgeler ardınızda kalsın. Ömür boyu mutluluklar

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Mühim Mevzular >Felsefe, Din, İçsel meseleler >Şeytanın çocukları ve görevleri>
  21.Eyl.2011 Çar 18:28:58

Şeytanın çocukları ve görevleri

Birinci sura kadar yaşayacağı için, İblis’e nesil verildi.

İblis’in birçok çocukları vardır. Her birinin isimleri ve görevleri vardır.

İŞTE O ÇOCUKLAR VE VAZİFELERİ…

1. Hanzeb

Namazda vesvese verir. Namazda böyle bir şey hissedince Allah’a sığın.

2. Velhan

Temizlikte çok su kullandırarak vesvese verir. Çok su kullandırır, sonra da gülüp alay eder.

3. Zellenbur

Bu da çarşılarda esnafa bozuk mal satmayı, yalan yemini, malını methetmeyi, malın kusurunu gizlemeyi ve insanları aldatmayı güzel gösterir.

4. Vesnan

Uyku şeytanıdır. Namaz ve diğer ibadetler için kafayı ve göz kapaklarını bastırır, zina ve hırsızlık gibi haramlar için insanı uyarır.

5. Betr

Musibet şeytanıdır. Bağırıp çağırma, yüze tokat vurma gibi cahiliye adetlerini güzel gösterir.

6. Dasim

Yemek şeytanıdır.
İnsan besmele çekmediğinde, onunla yemek yer, eve girer, yatakta uyur, besmele ile dürülmemişse elbiseleri giyer.

Karı koca arasında düşmanlık meydana getirmeye çalışır.

7. Metun veya mesût

İnsanlar arasında yalan haberleri yayar, sonra onların aslı çıkmaz.

Kişinin her duyduğunu konuşması yalan olarak kendine yeter.

8. El Ebyaz

Peygamberlere ve velilere musallat olan şeytandır.
Peygamberlere bir zararı dokunamaz, veliler ise onunla mücadele ederler.

Allah’ın korudukları selâmettedir, korumadıkları ise sapıtırlar. (Gazali’nin Bidayet-ül Hidaye şerhi) Kaynak : Tefcirut-Tesnim c.1 s.19

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >Başında 393 Olan Numaraları Açmayın, İlginç Dolandırıcılık Yöntemi>
  21.Eyl.2011 Çar 14:54:09
Başında 393 Olan Numaraları Açmayın !

Başında 393 olan numaraları açmayın
Bu tuzağa kesinlikle düşmeyin.
Telefon çaldığında açmadan önce bir kez düşünün...

`+393`ın dakikası tam 50 dolar...

Çok ciddi uyarımı bir yere not edin. Veya `+393`ü aklınızda tutun yeter. Cep ya da sabit telefonunuza +39319326 ile başlayan numaralardan (+39319326xxxx) gelen cevapsız aramaları dikkate almayınız ve kesinlikle geri aramayınız.
Bu yeni bir dolandırıcılık yöntemi.

Bu yöntem ile telefonunuz bir kez çalıyor ve kapanıyor. Siz cevapsız çağrıyı gördüğünüzde numarayı geri arıyorsunuz.

Karşınıza çıkan ve çeşitli dillerde konuşan robot ile yaptığınız görüşmenin dakikası tam 50 dolar.

Bu para hemen hattın faturasına ekleniyor. Yasal olduğu ve aramayı siz yaptığınız için kesinlikle itiraz etme şansınız yok.
Başında 393 olan numaraları açmayın

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >Ey Erkek Milleti>
  21.Eyl.2011 Çar 14:46:21
`Ey erkek milleti

hayalinizdeki kadını buldunuz diyelim;

onu elde etmek elde ve hatta bir ömür boyu

evde tutmak için ne yapmanız gerekiyor

biliyor musunuz?

Sevgili hasreti çeken

eldeki gül gibi sevgiliyi elin adamına kaptıran

ama bunun sebebini bir türlü anlayamayan erkek

okuyucular soruyor;

bu kadınlar ne ister

ne yapsak de elden kaçırmasak?

Hayal kırıklıkları

hüsranlar ve gözyaşlarının faydası

bir sonraki adımı atarken ortaya çıkacak

benim aşk acısından dili yanmış okuyucularım.

Yaptığınız hataları

gereksiz kıskançlıkları

kadınlardan çok yaptığınız kaprisleri
Peki bu yeterli olacak mı?

tatminsizlikleri hatırlıyor musunuz?

Tamam işte onları artık unutacaksınız.

Asla!

Ve `fekat` sakın korkmayın

basit atraksiyonlar

ufak tefek planlar

şahane tüyolarımla sevenleri
kavuşturacağım;

izleyin beni yeter.

Kadınları dinleyeceksiniz!

Bu size çok çekilmez

sıkıcı

sabır zorlayıcı gelebilir

ama kadınlar konuşmayı sever.

Gerekli

gereksiz

her konuda konuşabilir

her konuyu sorun haline getirebilir.

Dinleyeceksiniz

isterseniz dinler gibi yaparken hayal kurun

isterseniz o konuşurken gözünüz açık olarak

şekerleme yapın ama dinleyin!

Ara sıra `Haklısın balım` demeniz

yetecektir.

İltifat edin!

Ne olursa olsun

ne sebeple olursa olsun bunu yapın.

Hatta durup dururken

-- `Bugün çok güzelsin

aa sen kilo mu verdin

şahane görünüyorsun

aklımı başımdan alıyorsun`

gibi cümleler kurun.

Matematiksel olarak açıklamak gerekirse

2+2=4 etsin istiyorsanız kadına iltifat edilecek.

Ha

kadın sizi şaşırtmak için her iltifata

-- `Yok canım` diye başlayan

ters köşeye yatıracak cevaplar verecektir

ama sakın bu tuzağa düşmeyin;

iddianızda direnin.

Şövalyelik ruhunuz asla ölmesin!

Arabanın kapısını açmak ve

ona bir `lady` gibi davranmak gerekiyor.

Eğer bunu ilk tanıştığınız günlerde yapar ve

sonra ihmal ederseniz yandınız.

Aslında ilk unuttuğunuz gün yandınız!

Siz şövalye olmayı unuttuğunuz anda

lady falan kalmaz ortada!

Gözünüzü üzerinden ayırmayın!

Dikkatinizi ona verin

özellikle toplum içindeyseniz sadece ona bakın.

Bir başka kadına bakarken yakalanırsanız

bir an bile duraksamadan

-- `Şuna bak ne kadar
çirkin ve rüküş` deyin ama

bu cümleden önce es verirseniz

yandınız.

Aşkınızı büyütün!

O da size aşık diyelim

şahane bir ilişkiniz var

peki şimdi ne olacak?

Aşkı ihmal etmeyeceksiniz

yoksa bir saniyede kül oluverir.

Çikolata

çiçek

aşk notları asla ihmal edilmeyecek. Hangi gün

hangi saat

özel

özel olmayan gün ayırımı yapmayın

yollayın gitsin.

`eni seviyorum`u

kaç defa söyleyebilirseniz söyleyin!

Az önce dedim ya

kadınları ne yeterince şımartabilirsiniz

ne de kadınlar sevgi sözcüklerinden sıkılırlar.

Hatta kızgınken

siz ne olduğunu anlamamışken

ve o size haykırmaktayken derhal

-- `eni seviyorum` deyiverin.

Bana dua ederseniz.

Ailesine önem verin!

Sevgilinizin annesinde hoşlanmasanız bile

onu kendinize hayran bırakabilirsiniz!

-- `Kızınızı size çok benzediği ve

sizin kadar mükemmel olduğu için seviyorum` deyin

bakalım hangi kayınvalide dayanacak bu cümleye!

Zamanlaması kötüyse

ki öyledir mutlaka;

kızmayın!

Geç hazırlanır

sizi kapıda bekletir

randevulara geç kalır ama

asla özür dilemezler;

bunu böyle kabul edeceksiniz.

Direnir de onu değiştirmeye veya

eleştirmeye kalkarsanız kendiniz sinirlenirsiniz.

• O asla değişmez!
  • Yüz göz olmaktansa
  • siz siz olun
  • sevgilinizi
  • kapıda hatta asansörde

• görmeden

ayakkabılarınızı giymeyin.

-- `Aa bu elbise olmamış

Ama asansör aynasına bakıp
değiştireceğim` diyen biri olarak söylüyorum;

siz de içeri girip televizyonu açın!

Sızlanmayın söylenmeyin dırdır etmeyin.

Onun doktoru

tamircisi

kahyasıolun!

Hastaysa çorba yapın

çorbayı yatağına götürürken

yanına bir çiçek koyun ve not yazın

`iyi günde kötü günde.`

Evde kırık dökük bir şey varsa tamir edin

veya çaktırmadan tamir ettirin

kadınlar becerikli erkekleri çok sever.

Her alanda

Evdeki eksikleri alın

alamayacaksanız bir liste yaparak

ona yardımcı olun. Listenin sonuna

`eni seviyorum` yazmayı

unutmayacağınızı hissediyorum.
  • "Yukarıda`kilere eksiksiz uyun`ki
  • sizinde torunlarınıza bırakabileceğiniz
  • böyle bir resim çerçeveniz olsun."

Pehhh doğrusu.

Hemde ne

Pehhh
<<1...90919293949596979899100 101102103104105106107108109110...200...300...400...500...600...700...800...900...983>>