ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
24 Nisan 2024, Çarşamba 01:10   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   Sevişmeye Hazırsanız, Buyrun :)
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

BecquereI

BecquereI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Ara.2006 Çar 18:50:32      Sevişmeye Hazırsanız, Buyrun :)sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Tırmandığım Merdivenin 30. Basamağına Geldiğimde Geçmiş Yıllara Nazaran Daha İyi Anladığım Bir Şey Var. Aslında Anladığım Çok Şey Var Tabi, Ama İlk Aklıma Gelen, Zamanın Sonsuzluğu İçerisinde İnsan Yaşamının Bir Nokta Bile Teşkil Etmediği…

Bu Düşünce Beni Yaşamın Anlamını Daha Çok Sorgulamama Neden Oluyor. Bir Kere Nefrete, Çekememezliğe Yaşamımda Yer Ayırmaya HFırsat Tanımıyor. Ve Daha Çok Sevmemi İstiyor Yaşam Benden. Sevdikçe Zamana Direnebileceğimi, Yaşamın Hakkını Verebileceğimi Anlıyorum. Hatta Bazen Öyle Oluyor ki, -Demek ki Bunun da Aşırısı Varmış- Nefret Edilmesi Gereken Kimi Şeylerden Bile Nefret Edemiyorum. Bu Yüzden Kendimi Eleştirdiğim de Çok Oluyor. Halbuki Nefret Etmek de Yine "Sevmek" Kadar Önem Kazanır Kimi Zaman.

Barış Manço, Çağlar Boyunca Aşağılanan Hayvan Olan Eşeğin Statüsünü Yükseltiyor Ve Hatta Ona "Arkadaşım" Diyebiliyor. Onun İzinden Giden Murat Kekilli de Sevgilisinin Gözlerini Eşşeğinkine benzetiyor. Sevginin ne Güzel Bir Tezahürü Bu! O Hayvanları Ne Güzel Onure Etmek Bu Böyle... Çağlar Boyu İnsanlığa Hizmet Etmiş Olan Eşeğin Üzerimizde Az mı Hakkı Var?

Çok Yaşlı Bir Yazara Bir Toplantıda Soruyorlar:
- Üstad, Yeniden Dünyaya Gelseniz En Çok Hangi Sözcükleri Söylemek İsterdiniz?
Henüz Ortaokuldayken Okuduğum Üstadın Verdiği Cevap, Tüm Geleceğimde Belirleyici Bir İz Bıraktı:
- İki Sözcüğü Daha Çok Kullanmak İsterim, Diyor Şimdi Adını Hatırlayamadığım Üstad. Biri "lütfen", Diğer "Seni Seviyorum".

Ve Ben Her Geçen Gün, Her Geçen Yıl Aslında Bunun Ne Kadar da Önemli Bir Söz Olduğunu Anladım. Aslında Yaşamın Tüm İnceliği, Tüm Anlamı Bu İki Sözcüğün İçerisinde Değil mi? Gerçekten Sevgiyi Hisseden Birini Besleyen En Önemli Sözcüklerdir Bunlar. Ve Bu Sözcükleri Söyleyememek Ne Büyük Eksikliktir.

Ama İnsanlar, İçlerindeki Sinsilik Duygusuyla Bu İki Sözcüğü de, Ama En Çok da "Seni Seviyorum"u Kirlettiler. "Seni Seviyorum"un Kapsama Alanını Daralttılar. Sadece Karşıt Cinse Söylenen Bir Söz Durumuna Soktular. Emretmeyi "Lütfen"den Daha Çok Sevdiler, Onurlandırdılar. Çok Güzel Bir Söz Olan "Sevişme"yi Bile Cinselliğe İndirgediler. Sıkıysa Deyin Bakalım Şimdi "Biz Filanca Arkadaşla Çok Sevişiriz" Diye.

Keşke İnsanların İsimleri Olmasaydı Diye Düşünüyorum Bazen. Onlara Duygularıyla, Hisleriyle Hitap Etselerdi. Belki Böylece Daha Çok "Hayatım", Daha Çok "Tatlım", Daha Çok "Bitanem" Diyebilirlerdi. Ya da Art Niyetlere Çekilmese de Daha Çok İsimlerin Sonuna "-Cığım"lar, "-Ciğim"ler Eklenebilseydi.

Keşke Çocukların Dünyasıyla Yaşama Bakmasını Bize HUnutturmasalardı Diye Düşünüyorum Çoğu Zaman da. Hiç Tanımadığımız İnsanlara Bile Gülümseyebilseydik.

Ama Neyi Mahvetmedi ki İnsan? Doğada Bile, Nereye Girmedi de Nereyi Kirletmedi, Nereyi Tahrip Etmedi İnsan?

Ve İnsan… Yine İnsan…

Ne Zaman Keşfedecek Önyargısız, Karşılıksız Sevgiyi, Sevmeyi? Ve ne Zaman Anlayacak Sevmenin Aslında Bizi Ve Doğayı Koruyan En Önemli Etken, Hayatımızı Anlamlı Kılan En Birinci Faktör Olduğunu?

Buraya Kadar Yazımı Okumuş Arkadaşlar, Hepinizi Çok Seviyorum.

Becquerel...

model71

model71 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Ara.2006 Çar 18:55:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Bec emmi seni tenhada kıstırmiim...

S_E_F

S_E_F resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Ara.2006 Çar 19:03:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ama Neyi Mahvetmedi ki İnsan? Doğada Bile, Nereye Girmedi de Nereyi Kirletmedi, Nereyi Tahrip Etmedi İnsan?

Ve İnsan… Yine İnsan…

yunusum555

yunusum555 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Ara.2006 Çar 19:28:50sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ben de seni seviyorum Bec...

Ellerine yüreğine sağlık ne kadar güzel anlatmışsın... Nefretten, kinden uzak sevgi dolu gönüllerin çoğalması tek dileğim... Var mı daha yüce bir olgu sevmek-sevilmek ve bunu söyleyebilmek kadar güzel?

ivet

ivet resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Ara.2006 Çar 19:34:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
 Sevgi Nedir?İnanmaktır..Malesef biz insanlar inançlarımızı güveni yitirdik.Sevgi yi bizler bitirdik.Becquerel çok güzel bir yazı emeğine sağlık.Seni Seviyorum...

kralyagmur

kralyagmur resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Ara.2006 Çar 20:02:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Ben de SENİ SEVİYORUM bec

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Ara.2006 Çar 20:32:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Duyguların en gizemlisidir sevgi,tüm çiçekler pembe açar insan sevince.Seni Seviyorum Becim,herkesi seviyorum..

model71

model71 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Ara.2006 Çar 21:02:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yaaaw arkadaşlar ne içtiysenis ben de istiyom.

Öpüüüüjjjeem abüüü...

1987NiL

1987NiL resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Ara.2006 Çar 23:13:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Becqum seni cok seviyorum ve bu yazini cok begendim ayrica cokta dogru noktalar yakalamissin tebrikler, eline yüregine saglik

KrSTeaS

KrSTeaS resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Ara.2006 Çar 23:27:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

bec abı bende senı sefıom ama ben erkegımabi olarak sefiom

CC sohbet icin buraya
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir