ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
26 Nisan 2024, Cuma 02:19   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > Eski ChatCity den Eski Duyurular
forum sohbet oyun basliklari
   Sosyal bir Deney :) olarak VIPBan Uygulaması
 <<1 2345>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

cc03

cc03 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2008 Cmt 00:39:07      Sosyal bir Deney :) olarak VIPBan Uygulamasısohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

VIPBan uygulamasını hayata geçireli 10 günden fazla oldu...

Bilmeyenler için VIPBan uygulamasını kısaca özetleyelim:
4 VIP kullanıcı, aynı kullanıcı için VIPBan butonuna basarak kullanıcıya ceza verebilmektedir... Yani, imece usulü rahatsızlık vereni engelleme uygulaması...

İlk günlerde belki de deneme maksatlı daha fazla kullanılan VIPBan uygulaması 24 ocakta kaç kez kullanıldı biliyor musunuz??? 3 defa, evet yazıyla ÜÇ... Diğer günlerde daha mı fazla? Hayır. Örneğin bugün de sayı çok yakın: 5.......

Anlatmaya çalıştığım şu: uygulama kullanılmıyor...

Bir kaç defa değişik nickle içeri girip baktığımda şunu gözlemledim ki, bir çok defa, VIPler kendi aralarında konuşurken küfreden ve huzursuzluk çıkaran kullanıcılar oluyor ama VIP kullanıcılardan büyük çoğunluğu bundan hiç rahatsız olmayıp, sayıları yeterli olmasına rağmen (gerekli olan 4 ten bir hayli fazla) bir kez bile VIPBan butonuna basmıyorlar...

Peki bunun sebebi ne?

Yukarıdaki tespitlerimden bir sonuç çıkarma düşüncesinde değilim. Hatta, bu yazının başlığında esprili olarak bahsettiğim gibi bunun bilimsel bir deney olduğunu da söylemiyorum ama sadece kendi düşüncemi söyleyeyim: Sanki "odalarda çok küfür oluyor, çok rahatsız oluyoruz, ajanlar nerede?" serzenişlerinin büyük bölümünde, büyük ölçüde bir samimiyetsizlik seziyorum. Hatta, bize defalarca sayfalar, loglar hazırlayıp gönderen bir çok kişiyi, içeride, rahatsızlık veren ve küfreden kullanıcılar varken VIPBan uygulamasını kullanma gereği duymadan sohbetine devam ederken gördüm... Tabi küfür ve huzursuzluk ortamları hoş değil ve bu ortamlarda olmak istemeyen bir çok samimi kullanıcımız var... Ama şikayet edenlerin büyük çoğunluğu için bunu söyleyebilirim... 

Peki neden bu şikayetler ediliyor da, alın size yetki denildiğinde, neden bu yetki kullanılmıyor??? Sanırım asıl sorun bu noktada yatıyor. Bir çok kullanıcımız, bu yetkinin bir "ADI" olsun istiyor... Yani kısacası "ajan olursam bu yetkiyi kullanırım, değilsem bana ne" diye düşünüyor...

ChatCity olarak odalarda huzurun sağlanabilmesi için geliştirdiğimiz, hiç bir sitede bulunmayan sayısız güvenlik uygulamalarımızı tekrar hatırlatma gereği hissetmiyorum. Ajanlar, Activex güvenliği, IP güvenliği, IP aralığı filtresi, yasak nickler filtresi, konuşma filtresi, vs, vs...   Ancak siz de çok iyi biliyorsunuz ki kötü niyetli olan bir kişiyi tam anlamıyla engelleyebilecek bir teknoloji, şu an için internet ortamında mümkün değil. İşte bu noktada siz arkadaşlarımızdan da bize destek olmanızı bekliyoruz. Kötü niyetli kişilere verilebilecek en iyi cevap, onların istenmediğini hep birlikte göstermemizdir... VIPBan uygulaması da bu konuda desteğinizi gösterebileceğiniz bir uygulama...

Sizlerin de bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum...

Teşekkürler,
cc03

Dance0fButterfly

Dance0fButterfly resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2008 Cmt 01:14:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

cc03, sizi yılın girişimcisi seçtim.

Düşüncelerimi diğer başlıkta belirttim.

cc deki küfür olayı, gündemdeki türban gibi.

Refleks olarak ya da bilinçli; ama herhangi bir düşünce ya da eylem kendini meşru kılacak ortamı bozmak istemez veya o ortamı yaratır.

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2008 Cmt 01:23:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bu uygulama nin faydalari tartisilmaz bence ama uygulamanin tam anlamiyla sonuc vermesi icin sure gerektigine inaniyorum.

Ben de kendi yasadigim olaylardan birisini ornek vereyim belki uyelerin ve sitem sahiplerinin bakisini olumlu yonde etkiler.

Ben birisiyle sohbet ediyorum amacim ona yonlenmis ve sonucu kufurle bitecek asilmalari aza indirgemek. O esnada bana hakaret ediliyor tabi karsimdaki kisiye de. Ben vip ban hakkimi geciktirmis olarak olsa da kullaniyorum, karsimdaki kiside kullaniyor ama oda da bulunan 20 kisiden hic kimse elini cebine atamiyor (atmiyor degil " atamiyor " )

Tume varalim; boyle olmasi onlar icin daha iyi belki gulmek istiyorlar bu anlamsiz yol ile.

Daha once bu konulu baslik acilmisti ve orada sunu demistim, "Bu bir surecin baslangici olmus ve bu  surec sonunda olumlu anlamda elenmeler olacak, sistem uye kalitesini artiracaktir"

Siz duyarli bir adim attiniz cc03,

sira uyelerin bu adimi hergun saatlerini verdikleri bu site icin olumlu anlamda dusunerek atmalarina geldi diye dusunuyorum. 

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2008 Cmt 02:27:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Daha çok yeni bir uygulama, amacı ve nasıl kullanılması gerektiği  tam kavranamadı bence, VIPBan ne demek diye soranlar var hala, ama faydalı bir uygulama olduğu görüşünde herkes hemfikir.

Bir de şu var; birşeylerden yakınmaya, şikayet etmeye gelince hepimiz ortalara dökülüyoruz ama mevcut sorunun çözümünde rol almamız beklendiğinde çekimser kalıyoruz.

AcEdUdE

AcEdUdE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2008 Cmt 02:37:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Selam,

Cc03 güzel bir uygulama çok yerinde bir düşünce, Ancak bir konu var belirtmek istediğim, VİP üyelere filtre cezalarıda aynı zamanda 5 ve 10 düşürülmüş, bu uygulamada yerinde bir düşünce ancak şu var ki özel ajanlarımızda 5-10 dakika ceza verdikleri için o an 5-10 dakika cezaya yakalanan üyeler yada ceza almayan üyeler bu cezanın özel ajanlar tarafından verildiğini düşünüyor.  Bunada bir eşitlik getirilirse daha uygun olur diye düşündüm. Özel ajan olan arkadaşlarımızında haksız yere suçlanmasına engel olmuş olabilir. Saygılarımla..

AcEdudE®

J0MJ0M

J0MJ0M resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2008 Cmt 08:54:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Günün herhangi bir saatinde Vip1, Cafe1 ve A1 dışında nerde 4 vip bir arada var?

Farz edin var peki o an küfür eden var mıdır? Doğru zamanda doğru arkadaşların aynı yerde olma ihtimalini artık siz hesaplayın.

VİPBan  uygulama olarak belki gerekliydi ama malesef geç kalınmış ve amacı chatcity de gönüllü ajanlar sağlamak yerine VİP satışlarını arttırmak olduğunu düşünmekteyim. Çıkmazdan kurtulma cabası. Ama hesap Bağdat yolunu bile bulamıyor.

Konunun özeti, "ajan olursam bu yetkiyi kullanırım, değilsem bana ne"

wiyerriy

wiyerriy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2008 Cmt 09:12:52sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Sosyal bir Deney Yani Normal Üyelerde Sizin için Sosyal bir deney öylemi. Vaybe Espiriyle karışıkda olsa normal üyelere de bu lafı kullanmışsınız Başlağın en kısa zamanda Değiştirilmesini rica ediyorum şaka ile karışık olsada Bizler sizlerin deney farelerinizdeğiliz. Gidin deneylerinizi kendi üzerlerinizde deneyin Lütfen başlığıda en kısa zamanda değiştirin... Saygılarımla...

Not : Bu yaptıklarınız Norlmal üyeleri son derece Üzmüştür.

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2008 Cmt 09:22:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

İlk başta güzel düşünülmüş bir uygulama teşekkür ederiz Sayın cc03.

Evet kullanmıyoruz Vipban butonunu demek ki kullanmak ihtiyacımız olmuyor şimdilik.

Ben şahsıma ChatCity i, reel deki yaşamımızının da bir parçası gibi düşünüyorum.Herkesin mahallesinde de bazı huysuz kimseler çıkmıyor mu? Milleti rahatsız etmek amaçlı ama ne yapılıyor kimse aldırış etmiyor dinlemiyor ve şahıs bakıyor ki tepki yok dönüp gidiyor. Bunları da toplumun birer hastası olarak gördüğümüzden muhatap olmuyor onun seviyesine düşmüyoruz..

Burada da ChatCity de, adamın ağzı bozuksa, ya oda değiştirip,ya da duymamazlıktan gelip ciddiye almadığımız için bakıyoki tepki yok çıkıp gidiyor.

cc03 ün dediği gibi henüz internet ortamında bu tip insanları eleyecek sistem,teknoloji çıkmadığı için ancak kullanıcılar olarak duymamazlıktan gelmek ciddiye almamak bu kişileri! Aslında bizleri yüceltip onları küçültüyor diye düşünüyorum.

Bu arada her ajanımızda görevlerini zaten ellerinden geldiğince buranın menfaatleri doğrultusunda kullanmak için çaba sarfediyorlar.Oda olmassa Filtre denen uygulama var.:)

Yani reel yaşamda nasılsak burada da aynıyız değişen hiç bişey yok idare edicez(rahatsızlık verici üye) tek tük kimseleri burada.

Tekrar teşekkürler ChatCity de çıkan her yeni uygulamalar için

model71

model71 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2008 Cmt 10:10:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Yahu geçenlerde cafe1 de pinekliyordum. Bilgisayarın başında olmadığım bir zaman diliminde, 4 hınzır user, nickime 10dk vipban cezası verme gafletinde bulunmuşlar. Burdan o kişileri kınayorum. Yetkililerden, bana verilen bu cezanın, sicilimden silinmesini reca ediyorum. İlerde, şef olunca, sicilim temiz görünsün. Saygılar...

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2008 Cmt 10:22:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Model amca geçmiş olsun bende wiyerriy i kınıyorum Sosyal deney terimi, sosyal hayatın herhangi bir alanındaki ye­niliği ifade etmek için kullanılır.Burada, yeniliğin sınırlı bir alanda meydana gelen etkisi söz konusudur.Başlığı değil de senin anlayışı değiştirmemiz lazım zannımca, bu başlıktan bu manayı çıkarmak için çok uğraştın mı? Konuyu boşver de sen, asıl ben onu merak ettim şimdi
CC sohbet icin buraya
 <<1 2345>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir