ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
23 Nisan 2024, Salı 21:50   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   SİZ TÜRK MÜSÜNÜZ?
 <<1 2345>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2008 Sal 07:19:40      SİZ TÜRK MÜSÜNÜZ?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Forum kurulduğundan bu yana siz forum müdavimlerinin, hangi konulara nasıl yorumlar yaptığını az çok tahmin eder olduk... Başlıkları dolaşırken; Sevgili Alexandro nun ilgi alanında olmayan bir başlıktaki adını görmek dikkatimi çekti... Yorum için tıkladığım da, bir üstteki üyenin mesajına olan tepkisini gördüm... Haksız da sayılmazdı hani... Aşağıda konu başlığını ve yapılan yorumu sizinle paylaşmak istiyorum...

Konu Başlığı: En Kötü Ana- Babalar...

Yapılan Yorum: ..AnaaMm.xD Meümm PaPamDan dHa qötüyhLerü frmıJjj...>.<         .xD

Cümle diyemeyeceğim bu karmaşık harfler silsilesini çözememeniz oldukça doğal!!! Hadi sizin için bir kolaylık düşünelim... Yukarıdaki karmaşanın adını koyamadığımdan dolayı özür dilerim... Yapabileceğimin en iyisini yapayım diyerek, Google arama motorundan sizin için destek almak istedim... Orada görmeyi umduğum arama sonucu aşağıdaki gibi olsa da, Google bile bu durumun altından kalkamadı...

(Gerçek arama sonucu ile alakası yoktur!)

Yukarıda adına yorum diyemeyeceğim karmaşık harfler yığını, bundan 10 yıl sonraki kültürümüzün aynasını temsil eder gibi... Gün geçtikçe yok olan milli benliğimizin can damarını oluşturan dilimizi kendi elleriyle kesip, kan kaybından ölme noktasına getiren zihniyetin gün gün içimizde büyümesinden esef duyuyorum... Yeni nesil gençliği kendi dilini kullanmaktan aciz bırakan bu vahim hastalığın tedavisinde, kimlerin yardımcı olacağı konusunda endişeler içindeyim... Henüz lise okumakta olan öğrenci gruplarının bu bozukluğa çoktan yüz tutmuş olması, ne yazık ki okulların dilimiz konusunda bu zihniyetlere yetersiz kaldığını göstermektedir...
     Söz milliyetçilik ve milli kavramlara gelince aslan parçası kesilen bu toplum bilinçsizlerinin, en küçük adımlarla dilimize sahip çıkılması gerektiğinin eğitmini nereden alacağını bilmemek kötü bir düşünce... 

Kendi adıma ve duyarlı olan diğer arkadaşlarım adına, "Siz Türk müsünüz?" sorusuyla bizim forumumuzda bu konuya tepkilerimizi koymak istedim... Dilimize sahip çıkmakta küçük bir adım da olsa, can damarımızın kesilmemesi dileği ile...
Sevgiler...

l27l

l27l resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2008 Sal 07:55:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Evet malesef Türkçemizi günden güne  tanınmaz hale getiriyoruz. Eğitimden çok bu hale gelmesinin nedeni bence kişilerin herşeyde olduğu gibi yazı tarzlarındada gösteriş merakına düşmeleri ve kendilerine has bir yazım biçimi geliştirme çabası içine girmesi bence. Farkına varmamız gereken Türk olmanın bile bir ayrıcalık olduğu. Bu tip gelişme olarak zannedilen şeylere yani bizim yerimizde olmak isteyenlere uyarak kendi benliğimizden fireler vermeye bir son vermeliyiz. Dünyada Türkçe kadar anlam zenginliği taşıyan ve zor olan bir dil daha yok. Dilimize sahip çıkalım ki dilimizden olmayalım.

autumn1

autumn1 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2008 Sal 08:11:48sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Hürremciğim gerçekten güzel bir konuya değinmişsin.. Ama sadece bu başlığa değil, forumda gördüğüm bir iki başlığa da değinerek konuya girmek istiyorum.. Birinde dilimize sürekli ingilizce kelimeler katarak yaptığımız konuşmalar üzerineydi, diğeri ise gençliğin uyuşturucu bağılılığına saplanıp tarihini unutmasıyla ilgili.. Evet tarihimizi unuttuk malesef ve ne tesadüftür ki, böyle bir konuyu çok anlamlı olan bir günde konuşuyoruz.. 18 Mart Çanakkale Zaferi.. Bu topraklarda özgürce yaşayabilmemiz, örf-adetlerimize sahip çıkabilmemiz, dilimizi korumamız ve rahatca yaşayabilmemiz için verilen bir savaş ve kazanılan bir zafer.. Vatanımızda gözü olanlar belki savaşarak kazanamadılar ama pes etmediler.. Yavaş yavaş kendi kürtürlerini ve dillerini içimize sokarak temel değerlerimizi zedelediler, özenti bir toplum haline getirmeye başladılar.. Dilini, gelenek göreneklerini, kültürünü unutan bi millet MİLLET değildir... Benliğini, kimliğini kaybetmiş demektir.. O yüzden sadece dilimize değil, kültürümüzede sahip çıkalım..

justerixx

justerixx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2008 Sal 08:14:12sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Ben merak ediyorum Hani bir cümle kurmadan önce şöyle bir zihnimizde canlandırırız veya yazmadan önce kişi bunları yazarken nasıl geçiyor zihninden veya bu yazanları nasıl telafuz ediyor Sırf mualefet olmak için değil yazan kim zaten onu da bilmiyorum gerçekten Fakat Açıklaması olmasa orada ne yazdığını anlamama olanak yok bu konu ile ilgili bir çok başlık bir çok sitede açıldı anlamak istemeyene anlatmak mümkün mü? Türkçe yi Türkçe konuşalım lütfen

Ellerine sağlık hürrem

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2008 Sal 09:23:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Bu konuda fazla yorum yapma gereği duymuyorum ki zaten aşırı hassas olduğumu biliyorsunuz. Şimdi ben Türkçemizi güzel kullanabildiğim için kendimle gurur duyarken böyle can çekişen vak-a larla karşılaşıyorum. Cümlelerin kifayeti olmamasının yanında gözlerimizi de yoruyor. Yazık değil mi? Farklı olacağım derken insanlıktan çıkıyorsun haberin yok! Yazılarımın hakaret boyutuna ulaşmasından korktuğum için yorumumu burada sonlandırıyor,  (Türkçemiz için iyinin de iyisini isteyenlere) saygılarımı sunuyorum.

xxmurixx

xxmurixx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2008 Sal 10:00:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Benim anlayamadığım olay bu çocukların neden böyle yazma isteği duyduğu amaç ney ? bu konuda caydırıcı bi olay yapılması lazım değilmi?

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2008 Sal 16:26:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Türkçe söylendiği gibi yazılır,yazıldığı gibi okunur kuyruklu yalanın ta kendisi (!) Bence Türkçe yazıldığı gibi okunmayan bir dil (!)

Hangimiz konuşurken "-yor,-ecek,-acak" eklerini kullanıyoruz."Geliyorum." oluyor "Geliyom",Geleceğim." oluyor "Gelicem", "Ne yapıyorsun bakalım?" oluyor "Ne yapıyosun bakiim"

Günlük hayatımızda konuşmalarımıza duygularımızı,kişisel yönlerimizi ve o anki ruh halimizide yansıtırız.

..AnaaMm.xD Meümm PaPamDan dHa qötüyhLerü frmıJjj...>.<         .xD

Bunu yazan arkadaş sanırım çok ciddi bir ruhsal çöküntü içerisinde!Konuştuğu gibi yazmış olmalı ve söylediğini yazıyada geçirerek modayı takip ettiğini hepimize bas bas bağırıyor da siz anlamıyorsunuz!

AsLiYeeeWRuM

AsLiYeeeWRuM resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2008 Sal 17:26:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bu yorum benimde dikkatimi çekmişti Ama ben bu yazıyı yazan arkadasımızın hatasını anlayınca düzelteceğine inanıyorum Benimde bu kadar olmasada buna benzer yazılarım var ama yavas yavas düzeltmeye çalısıyorum.

Mesela ben bu konuda ASIRI HASSASIM diyen xxxAlexandroxxx  nun bile Bacanak yerine Bajanak,yaws,kacmış yerine kacmısh,özlemek yerine öslemek,.... yazdığını gördüm Ya da kendisinin de bir büyük bir de küçük harfli mesajlarının bulunmasına rağmen bazı arkadaslarımızı bir büyük bir de küçük harfle yazdıgı için kırıcı bir şekilde eleştirmesini...    Bu arkadasımızda hatasını anlayabilir ve cok dikkat etmeye baslayabilir

Böyle arkadaslarımızı kırıcı olmadan hatasını anlamasını sağlayacak bir biçimde uyarırsak düzeleceklerine inanıyorum(İnşallah)

pLutOnn

pLutOnn resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2008 Sal 17:34:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
 siz türkmüsünüz?  konu baslıgı cok yanlıs bence acaba bu yazıları elestirenler hic boyle konusmazmı en azından bir bebek severken bile boyle konusmalar olur ayrıca turkcemizi dogru kullanalım tamam ama şive denilen birsey var heryoreye ayrı konusma bicimleri var laz lar mesela deisik bir turkceyle konusurlar  peki onlar TÜRK degilmidir ???  yada sen türkceyi dogru konusuyosun diye yasadıgı cevre dolayısıyla agız aıskanlıgı dolayısıyla farklı konusandan daha türk oldugunumu dusunuyosun
kısacası turklugun dısına cıkmak taabiri biraz agır olmus

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2008 Sal 17:57:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Türkçe kullanımında ne kadar hassas olduğumu yazılarımı takip eden herkes bilir. Her ne kadar bozuk dil kullanımlarına, yazım yanlışlarına Alexandro kadar sert tepki göstermesem bile çeşitli başlıklarda dilimize sahip çıkmanın önemine ve dilimizin -bilinçli veya bilinçsiz- katledilme sebepleri ile doğurabileceği sonuçlara pek çok kez değinmişimdir. Size ukalaca gelecek belki ama en az anlatım bozukluğu ve imla hatası bulunan mesajlara sahip insanlardan biri olmak benim için bir övünç kaynağı. Böylesine önemli bir konuda övünmekte de haksız olduğumu düşünmüyorum. Bir de uzun cümle kurma huyumdan vazgeçebilsem pek güzel olacak ama o kadar kusur kadı kızında da olur.

ChatCity Forum´u bir yıldan uzun süredir takip etmekteyim. Bu süre zarfında, ilk zamanlarında dikkatsiz davranan pek çok arkadaşımızın bu konudaki duyarlılığının arttığına ve yazılarına gün geçtikçe daha fazla özen gösterdiğine şahit oldum. Türkçemize sahip çıkma maksatlı söylemlerimizin fayda ettiğini görmek elbette sevindirici. Ufak tefek yanlışlarla hâlâ karşılaşsak da ulaşmış olduğumuz seviye bana umut veriyor.

HürremSultan, açtığı başlıklarla ve birtakım yorumlarıyla dil konusundaki duyarlılığını kanıtlamış ve bu yönüyle takdire şayan bir arkadaşımız. Bu başlıkta da bir üyemizin -ancak ikinci okuyuşumda anlamını kavrayabildiğim- forum mesajından yola çıkarak güzel bir yazıya imza atmış. Kendisine ve bu konuya özen gösteren tüm forum kullanıcılarına teşekkür ediyor, farklı olmak adına abuk subuk bir dille yazıya dökülmüş cümlelerin -en azından bu forumda- neslinin tükenmekte olduğunu görmekten mutluluk duyuyorum.

"Türk milletindenim diyen insanlar, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır." Mustafa Kemal Atatürk

CC sohbet icin buraya
 <<1 2345>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir