ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
29 Mart 2024, Cuma 15:46   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Sanat ve Felsefe
forum sohbet oyun basliklari
   İyilikten Maraz Doğar..
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

autumn1

autumn1 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Eki.2008 Sal 01:16:36      İyilikten Maraz Doğar..sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Bir kurdu avcılar fena halde sıkıştırırlar. Kurt ormanda oraya buraya kaçmaktadır, Ancak peşindeki avcıları bir türlü def edemez.
Canını kurtarmak için deli gibi koşarken bir köylüye rastlar. Köylü elinde yabasıyla tarlaya gitmektedir. Kurt adamın önüne çöker ve yalvarmaya başlar:
-"Ey İnsan ne olur yardım et bana, peşimdeki avcılardan kaçacak halim kalmadı, Eğer yardım etmezsen biraz sonra yakalayıp öldürecekler beni"

Köylü bir an düşündükten sonra yanındaki boş çuvalı açar, kurda içine girmesini söyler. Çuvalın ağzını bağlar sırtına vurur ve yürümeye devam eder. Birkaç sonrada avcılara rastlar. Avcılar ona bu civarlarda bir kurt görüp görmediğini sorarlar O da "Görmedim" der ve avcılar uzaklaşır.
Avcıların iyice uzaklaştığına emin olduktan sonra köylü sırtındaki çuvalın ağzını açar ve kurda artık çıkmasını söyler.

-"Çok teşekkür ederim" der kurt "Bana büyük bir iyilik yaptın"
-"Önemli değil der köylü" ve tarlasına doğru yürümeye başlar.
-"Bir dakika" diye seslenir kurt "Çok uzun zamandır bu avcılardan kaçıyorum, Çok bitkin düştüm, açım, kuvvetimi toplamam bir şeyler yemem lazım ve çevrelerde senden başka yiyecek bir şey yok"
-"Olur mu ama ben senin hayatını kurtardım"
-"Yapılan iyiliklerden, verilen hizmetlerden daha çabuk unutulan birşey yoktur" der kurt. "Bende kendi çıkarım için senin iyiliğini unutmak ve seni yemek zorundayım"

Bir süre tartıştıktan sonra önlerine çıkan ilk üç kişiye sormaya ve ona göre davranmaya karar verirler. Karşılarına önce yaşlı bir kısrak çıkar
"Ne vefası" der kısrak "Ben sahibime yıllarca hizmet ettim, arabasını çektim, taylar doğurdum, gezdirdim ve yaşlanıp işe yaramaz hale geldiğimde böyle kapıya koydu"

Bir sıfır öne geçen kurt sevinirken bir köpeğe rastlarlar.
"Ben hizmetin değerini bilen bir efendi görmedim" der köpekte "Yıllardır sadakat la hizmet ederim sahibime, koyunlarını korurum, yabancılara saldırırım ama o beni her gün tekmeler"

Kurt köylüye dönere
-"İşte gördün, artık seni yiyebilirim" der. Köylü de son bir çabayla
-"Ama üç kişi diye konuşmuştuk, bir kişiye daha soralım, sonra beni ye" diye karşılık verir.

Bu kez de karşılarına bir tilki çıkar, Başlarından geçenleri, tartışmalarını anlatırlar. Tilki hep nefret ettiği kurda bir oyun oynayacağı için keyiflenir.
-"Her şeyi anladım da" der tilki "sen bu torbaya nasıl sığdın onu anlayamadım"
Kurt bir şeyler söyler ama tilki inanmaz. artık sabrı kalmayan kurt bi an önce bu işi bitirmek için ispatlamaya karar verir ve torbaya girer.
Köylüde Tilkinin işaretiyle torbanın ağzını hemen sıkı sıkıya bağlar ve "Demek iyiliğime böyle karşılık verecektin" diyerek eline bir taş alıp kurdu hırpalamaya ve intikam almaya başlar. ve tilkiye dönerek:
-"Sana minnettarım, Hayatımı kurtardın" der. Tilkide:
-"Önemli değil, benim için bir zevkti" diye karşılık verir.
Tam o anda Köylünün gözü Tilkinin parlak kürküne takılır, Bu kürkü kazanacağı parayı düşünür ve hiç beklemeden elindeki taşı kafasına fırlatıp tilkiyi öldürür. Sonrada Torbanın içindeki kurdu ayağıyla dürterek:
-"Haklıymışsın kurt yapılan iyilikten daha çabuk unutulan bir şey yokmuş..."

ozhur

ozhur resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Eki.2008 Sal 11:01:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Kıssadan hisse. YAPTIĞIN İYİLİK HİÇBİR ZAMAN CEZASIZ KALMAZ...!

REMRON

REMRON resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Eki.2008 Sal 11:29:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İYİLİK YAP BİR KÖŞEYE AT  DEVRİ ESKİDENMİŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR AMA ... İNSANIN İÇİNDE MERHAMET VE SEVGİ VARSA GENEDE İYİLİKTEN YANA OLUNMALI

İYİLİK YAP İYİLİK BUL  BİR ZAMANLAR BİR FİLM SEYRETMİŞTİM  1 ÇOCUK 3 KİŞİYE İYİLİK  YAPIYOR HER İYİLİK YAPTIĞINDAN BUNUN KARŞILIĞI 3 KİŞİYE İYİLİK YAPMASI VE ONLARINDAN 3 KİŞİDEN BUNU İSTEMESİNİ SÖYLÜYORDU.... KOCAMAN BİR İYİLİK YUMAĞI  OLMA DİLEĞİMLE...

ELİNE SAĞLIK DİYORUM ELİFCİM 

xGargi

xGargi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Eki.2008 Per 05:11:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
komik ama ne işsiniz anlamadım kurtlar tilkiler konuşuyor hayret bişey

xGargi

xGargi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Eki.2008 Per 05:15:00sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

gerekli materyel topla önce

OnEmAdLoVe

OnEmAdLoVe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Eki.2008 Pzr 05:08:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Gümümüz düzeninde unutulmaya yüz tutmuş iyilik ne yazıkki

İnsanlar kendi menfaatlerini düşünüyor.Bencillik duygusu  o kadar çok artmış ki insan kendisine yapılan iyilikleri görmezden geliyor, bunun üstüne iyilik gördüğü kişiye bile kazık atıyor. Değişen dünya düzeninin acımasız kuralı olmuş.

-"Haklıymışsın kurt yapılan iyilikten daha çabuk unutulan bir şey yokmuş..."

İnsanların yaptıkları fenalıklar arkalarından yaşar, iyilikler çok zaman kemikleriyle beraber gömülür. Şheakspeare

eline emeğine sağlık güzel paylaşım 

akira1905

akira1905 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Eki.2008 Pzt 04:47:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Karma felsefesi yalanmış (:

Kandırıldık!!!

hamsibuglama

hamsibuglama resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Eki.2008 Sal 21:19:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
böyle uzun yazıları okumadan önce yazarına bakarım

meltemesintisi

meltemesintisi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Kas.2008 Cum 21:08:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
İyilik yap denize at halik bilmesse malik bilir. Biz biz olalım kıymet bilmeselerde yine iyilik yapmaya devam edelim birşey kaybetmeyiz.

MissLitros

MissLitros resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Eki.2014 Cmt 15:32:18sohbet oyun linki

meltemesintisi :
İyilik yap denize at halik bilmesse malik bilir. Biz biz olalım kıymet bilmeselerde yine iyilik yapmaya devam edelim birşey kaybetmeyiz.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir