ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

20 Nisan 2024, Cumartesi 04:41   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar
forum sohbet oyun basliklari
   Sokak Çocuğu
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

manolya41

manolya41 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Kas.2008 Sal 02:31:07      Sokak Çocuğusohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Elleri kirli, gözleri kara,
İnsafsızca salınmışlar sokaklara,
Nasıl kıymışlar, nasıl bu canlara?
Bunlar bizim çocuklarımız.
Bunlar sahip çıkamadıklarımız!

Alışmışlar ızdıraplara,
Hayeller bile uzak onlara,
Birileri alır iter suçlara...

Biz sahip çıkmasak, birileri yürütecek kervanını,
Kesecekler mahsunların, kollarını, bacaklarını!
Karşımıza çıkaracaklar suç makinalarını!

Önce tek tek kurutmalı bataklıkları,
Sonra eğitmeli bu yavruları...
Sevdirmeli tüm insanları.
Bunlar bizim yarınlarımız DEĞİLMİ 

FeNoMeN66

FeNoMeN66 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ara.2008 Sal 21:23:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

"Hayata dair el kitabı" ında derki,""Çocuk satıcılardan bir şeyler satın alın..Yüzündeki gülümsemeyi görmek herşeye değer.."" Yıllardır hep, çocuklardan bir şeyler alırdım. Dilenmek yerine, çalışmaya teşvik etmek amacıyla..Şimdiyse bunu yaptığımda 6 ay hapis cezası ile karşı karşıya kalacağımı biliyorum. Yeni yasa böyle diyor..
Sizce bu sokak çocuklarını korumak mı oluyor.? Elbette ki hayır ! Onları sokaklardan toplayıp, yatacak yer verebiliyormuyuz ?
Tinerci cocuklarla nasıl mücadele ediliyor ? Istanbulda her yerde bu cocuklara rastlamak mümkün. Ben görebiliyorsam, niye yetkililer göremiyor ?
Veya gördüklerini ne yapıyorlar, yakalayıp cezalandırmak yerine onlara sıcak yemek, barınacak yuva temin edebiliyorlar mı?
Hayır!

En basitinden depremde evsiz,annesiz ve babasız kalan çocuklara ne kadar sahip çıkıldı ?
Depremin hemen sonrasında, Psikolog Jülide Sevim in tv de yaptığı konusmayi dinlerken çok üzülmüştüm.Şöyle diyordu Dr Sevim ;
""Orasi ölüm kokuyor! Döndüğümde yıkandım, yıkandım, yıkandım.. hala üzerimdeki kokuyu atamadım gibi.. Sanki bu koku üstüme sindi..Değil çocuklar, biz büyüklerin bile ruh sağlığı tehlikede.Çocukların felaket bölgesinden derhal uzaklaştırılması gerektirtiğini, maddi yardımın yanı sıra ruh sağlıklarının düzelmesi ve bu felaketin onlara mümkün olduğunca çabuk unutturulması gerektiğini anlatıyordu..

Aradan bir yıl geçti. Ne yapıldı ?Bütün çocuklar mutlu mu ?
Elbette ki Hayır.
Onlar hala yiyecek ekmek bulmakta zorlanıyorlar.
Kimi evsiz, kimi okulsuz, kimi aç.

Biz geleceğimizi ellerine teslim edeceğimiz bu çocukları şimdi koruyamazsak, mutlu olmalarını sağlayamazsak, onlardan ne bekleyebiliriz ki ?

Ne yapıyoruz onlar için ?
Hiç birşey..
Sedece yasalar koyuyoruz onları korumak adına..
Derin dondurucu içine çocuk kapatan insanlara ceza vermek yerine, o küçük ellerin; bir lokma ekmek parası kazanmak amacıyla sattıklarını alanlara "6 ay hapis cezası" koyan yasalar..

Herkese mutlu, sağlıklı bir gelecek diliyorum..Tşk ler manolya.

manolya41

manolya41 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ara.2008 Çar 00:02:42sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Lost20

Lost20 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ara.2008 Per 16:13:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
manolya arada güzel başlıkların var, zaten hangi sayfayı açsam yarısı senin eklediklerin.

makbet

makbet resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ara.2008 Per 18:38:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fenomen sokak çocuklarından bir şeyler alınmasına karşı çıkan yasaya karşı çıkmışsın lafım ne manolyanın yazısına nede sana aslına bakarsan ama karşı çıkarken sanırım atladığın bazı noktalar var.Sana soruyorum fenomen çocuklardan mendil alamamanın üzüntüsünü yaşıyorsun ya onlara yardım edememenin mendil aldığın kaç çocuğa nerde oturduğunu soordun, kaçının evine gittin ,kaçının ailesi ile görüştün,kaçının sorunlarını ailesinden dinledin neden mendil satmak zorunda kaldığına dair ben gittim fenomen ailesiyle görüştüm ne dediler biliyormusun abla iş olsa çalışmazmıyız.Çocuklarımızı okutmazmıyız.madem sorun sizin işsizlik sorununuz iş bbullduk maaşı da üstelik asgari ücretin üzeerinde ve 8 saat çalışabileceği bi iş pwki adam ne yaptı biliyormusun işe gitmedi neden gelmedin dediğimizde tonla yalan uydurdu ve en sonunda ben çalışamam söyle hastayım böyle hastayım diyerek bir ton bahane ve o adam işe başlamadı neden mi çünkü kendisi evinde otururken biri 9 diğeri 12 yaşında olan çocukların gece saat 12 ye kadar istanbul sokaklarında hiç tanımadıkları insanları tartarak para kazanıyorlardı ve eve ekmek bi şekilde giriyordu.O yüzden de o adam rahattı.Neyse demek istediğim eğer öyle bi yasa çıktıysa çok yerrinde bi yasa olmuş böylelikle o çocuklar değilde aileleri çalışmak zorunda kalır.siz kusurabakmayın ama o yasayı eleştirirken duygusal yönüyle bakmışsın bide işin gerçek yönü var bu olay benim başımdan geçen bi olay ve bunun gibi daha tonla olay anlatabilirim başımdan geçen sokak çocuklarına dair olaylar
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir