ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

20 Nisan 2024, Cumartesi 08:09   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar
forum sohbet oyun basliklari
   Karanlıktaki Çocuklar..!
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

manolya41

manolya41 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2009 Pzr 15:58:59      Karanlıktaki Çocuklar..!sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

İstanbul sokaklarında yaşayan 18 yaş altında binlerce sokak çocuğu var. Tarihsel sürece bakıldığında bugünkü biçimiyle sokak çocuklarının ortaya çıkışı 1980 sonrasına denk geliyor.

Köklerine inildiğinde yoksulluk, göç, parçalanmış aile, aile içi şiddet ana sorunların başında yer alıyor. Tüm bu temel sorunların 1980 sonrası ortaya çıkmasıysa kesinlikle rastlantı değil.

Bu çocuklar iki taraflı bir terk edilişin sonucunda büyüyen sosyal bir yara, hem onlar ailelerini ve yaşadıkları çevreyi, hem de aileleri ve toplum bu çocukları terk etmiş.

Çocukların çoğu sokakta yaşamaya başladıktan kısa bir süre sonra uçucu madde ve uyuşturucu bağımlısı oluyor. Ömürleri çok kısa, gelecekleri ve kaybedecekleri hiçbir şey yok.

Çocuklar sokakta gruplar halinde yaşıyorlar. Kendi sosyal ilişkilerini ve kurallarını yaratmışlar. Küçüklerle büyükler, güçlülerle güçsüzler arasında ilkel bir hiyerarşi var. Şiddet onların yaşamının bir parçası haline gelmiş, birbirlerine acımasızca şiddet uyguluyorlar.

Ancak kendi kendilerine uyguladıkları şiddet daha büyük, vücutlarındaki yara izleri bunların en önemli kanıtı. Kendilerini acıtmaktan çekinmeyen bu çocukların, karşısındakini ne kadar acıtabileceğini hayal etmek zor.

Sokak çocukları, görmezlikten geldiğimiz kendi karanlık yanımız. Onları bu toplum yarattı, o halde suçsuz değiliz. Her yıl sokak çocukları biraz daha artıyor, Türkiye’de büyük kentlerin en önemli problemlerinden biri bu.

Bu fotoğraflar sokak çocuklarıyla bir yolculuk, içerde olmanın ağırlığı, taraf ve tarafsız olmak, kendini ve ötekini acıtmak, acıyı paylaşmak, ilkelliğin ak ve kara yüzü, aynı ruhta kurban ve cani, şiddetle sevginin sarmaş dolaş yürüdüğü bir yol, karanlıktaki çocuklarla karanlıkta yüzleşme…

MrMod

MrMod resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2009 Pzr 23:17:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Gerçek hayat , gerçek resimler... Paylaşım için teşekkürler.

manolya41

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2009 Pzr 23:23:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Teşekkür Ederim

mehmtmahr

mehmtmahr resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2009 Pzr 23:49:00sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ÜLKEMİZİN GERÇEK YÜZLERİNDEN BİR KISMI.BİZİM ÇOCUKLARIMIZ BUNLAR.DEVLETİN SAHİP ÇIKAMADIĞI BİZİM ÇOCUKLARIMIZ MAALESEF...

jennif

jennif resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2009 Pzt 00:44:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Geçen gün bende benzer bi olayla karşılaştım

Caddede yürürken elinde boya sandığıyla yürüyen bir çocuk yanıma yaklaştı we abla sigaran warmı dıye sordu.. ben bi süre duraksadıktan sonra war fakat sana yok diyebıldım inanılcak şey değil yani henüz 9 bilemedın 10 yaşında ama maşallah ellerinden sigaraları hiç bitmiyo.. ama suç bu çocuklarda değilki bu çocukları doğurup doğurup sokağa salan analar babalarda.. nüfus planlaması diye ortalık bangır bangır bagırıyo fakat köyden pılısını pırtısını toplayıp istanbul büyükşehir derdine herkes buraya geliyor. nediyim artık ben

ALLAH ISLAH ETSİN

ChaTKoPaT

ChaTKoPaT resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Şub.2009 Sal 13:58:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Hayat Zor ..

delsol

delsol resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Şub.2009 Sal 17:08:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Evet arkadaşlar. MANOLYA arkadaşımız aslında çok şey gösterdi şu an bizlere. ülkemizde, ve hatta aramızda şuan bu gençlerimizi aralarında görmek istemeyen ve onları yokmuş gibi sayarak. düşsee elinden bile tutmayacak insanlarımız var maalesef aramızda. aslında onlarda istememişti bu durumlara düşmek. madde bağımlılığı batağına düşmek. ama hayat onları sürükledi. bu onların kader leri. bizde onlar yaştayken bu durumlara düşebilirdik. ben böyle insanlarla cok karsılastım. ama hiç bir zaman yolumu değiştirmedim. arkama dönüp bakmadım. onlardan zarar gelmez arkadaşlar. onların aslında buruk çagresiz yüreklerinde okadar gizli sırlar varki. bunu kim anlayabilir. ben yurdumun insanını çok seviyorum. onlar bizimde kardeşlerimiz. ve o arkadaşlar için cok üzgünüm açıkcası. NE OLDUM DEMEMELİİ. NE OLACAĞIM DEMELİ. bizler evlatlarımızı iyi yetiştirmeliyiz. onların eğitimini karşılamalıyız. eğitim önemli. burda en büyük pay ANNE ve BABA lara düşmektedir. ve ARKADAŞ çevresi. cok değerli manolya arkadaşım. teşekkürler. paylaşımın için.

manolya41

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Şub.2009 Sal 18:10:50sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Teşekkür Ederim Değerli Arkadaşım

cartetceza

cartetceza resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Şub.2009 Sal 18:47:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

benım anlamadıgım sudur arkadaslar

evet haklısınız bunlar bızım cocuklarımız bızlerde boyle olabılırdık bızlerde kımsesız

ve acımasızca sokaklara atılmıs olabılırdık

su ıstanbulda kose bucak gezen partılıler ne dıyecekler bakalım bunlar hakkında

bız onlara yer verdık kactılarmı dıcekler yuzsuluklerıyle

demokratık bır ulkemıyız sımdı bız ?

su ucuncu resımde cok duygulandım kardesımle beraber ılkokula gıderken bırbırımızın sacını tarardık o aklıma geldı onlar bızde olabılırdık

manolya gercekten tesekkurler bırkezde senın vesılenle kendımızı yargılamamızı sagladın

ben ıstanbulda yasamıyorum ama ıstanbulda yasayanlarıda kınıyorum

antalyada bu sekılde olan cocuklarımız vardı ama antalya suan ınanın yok dıyecek kadar yok

yanı antalya sahıp cıktı metropol bır sehır nasıl sahıp cıkamıyor anlasılmaz bır durum

wAristocrat

wAristocrat resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Mar.2009 Pzr 16:25:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
copy paste lere devam etmıs şizo :)))
CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir