ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
20 Nisan 2024, Cumartesi 03:08   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   ***HoteL CaLiFoRNia***
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

adorabIe

adorabIe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 04:03:34      ***HoteL CaLiFoRNia***sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Tavsiyem; aşağıdaki yazıyı okurken ilişikteki video klibi tıklayarak açmanız ve müzik eşliğinde bu yazıyı okumanızdır... Çünkü okuyacağınız hikaye, dinleyeceğiniz şarkının yaşanmış hikayedir.

The Eagles  -  Hotel California

1969 yazında hikayenin kahramanı olan adam uzun bi seyahate çıkar.Ve yolu california dan geçerken dinlenmek için hotel california yı bulur.Ufak sevimli bir oteldir.Sıcak bi havası vardır. bir odaya yerleştirilir.oteldeki ikinci gününde odasının hemen yanındaki odada kalan kızla tanışır. arkadaş olurlar.birlikte gezmeğe başlarlar.çok fazla zaman geçmeden birbirlerine aşık olurlar.ve tatili hotel californiada birlikte geçirmeye karar verirler.çok severler birbirlerini.bütün bir yaz hep beraberdirler.otelin sıcak insanları , sevimliliği sadeliği onları çok etkilemiştir. unutamayacakları bir yaz yaşarlar. Yazın bitiminde bi karar vermek zorundalardır ayrılık için.Ve şöyle derler : Eğer 1 sene sonra birbirimizi unutmaz ve yine bu kadar çok sevecek olursak ,gelecek yazın ilk gününde (tanıştıkları günü kastederek) otel californiada buluşcağız diye sözleşirler. O zamana kadar birbirlerini hiç aramayacaklardır. ( bu aşk bir yaz aşkımı yoksa gerçek bi aşkmı anlamak için yaparlar bunu)... Tam 1 sene geçmiştir. Adam sözleştikleri gibi 1 sene sonra otelde bluşmak için yola çıkar.tanıştıkları ilk gündür o gün.yol uzundur bitmek bilmez adam için. ve sonunda californiaya varır.otelin oraya geldiğinde kapkara bi bina bulur..otel dün yanmıştır...Hemen sevdiği kıza haber vermek ister. Onunda gelmiş olabileceğini düşünerek olması muhtemel yerlere bakar. Ancak bulamaz. Ve sonunda çok acı birşey öğrenir ve bu şarkı ortaya çıkar. Acı gerçek ne mi? Sevgilisi süpriz yapmak için bir gün önceden otele gelir. Ve çıkan yangında ölmüştür... Sevgiyi yüreğinde hisseden herkes için herkesle paylaş...

CAILEAN

CAILEAN resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 04:12:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
benimde bole  yapacak bi askım war kiiiiiiiiiiii :$ mujumuju

Mooedig

Mooedig resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 04:16:53sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bu parçayı ilk defa lise 1 de dinlemiştim sanırsam... Ve hikayesinide öğrenmiştim tabi.Gerçekten çok sağlam parça. Hikayesiyle bütünleşmiş bi parça... Eline sağlık adorabIe : )

CAILEAN

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 04:38:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
bu şarkıyı çalanlar günümüz koşullarında genelde "plaj adamı mısın!", "anılar 19 musun sen?" türünde tepkilerle karşılanabiliyorlar. ama bazı gerçekler vardır. bu şarkı mükemmel. öylesine mükemmel ki insan eagles ın diğer şarkılarını dinlemeye uzun süre cesaret edemiyor. ya onun kadar mükemmel değilseler diye. bu sendromun yaşandığı diğer bir efsane de styx in "boat on the river" şarkısıdır. umarım wogon onuda böyle güzel bir şekilde işler bir gün. alakasız bulan arkadaşlar kusuruma bakmasın ama ben bu iki şarkıyı nedense zihnimde öyle bir bütünleştirmişimki birini andığımda aklıma diğeriyle beraber geliyor ve sanırım bu konuda yalnız değilim...

CAILEAN

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 04:40:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
bir ek daha, buradaki "night man" (gece adamı) çok gizemli olmuş. Otellerde gece nöbetinde çalışan resepsiyonistlere böyle denir, bunu da belirtmek lazım sanırım. Zaten "receive" (otele müşteri kabul etmek) ve "check-out" (hesap kapatmak / kestirmek) terimlerini kullanışı da bunu belli ediyor.

RODlN

RODlN resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 04:42:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Gerçek aşkın ne oldunu herkez bilemez ancak gerçekden aşkı yaşayan bilir.Uğrunda ölecek aşkı bulmak çok zor derim herzaman.Ama bu şarkıyı dinlerken ve o satırları okurken o kişinin uğrunda ölecek aşkı bulduğuna emin oldum ama malesef kaybetmiş çok üzüldüm. ADORABLE gerçekden çok güzel bir hikaye ve o kadar güzel bir parça hazırlamışsın tbrkler.

OZKOOOO

OZKOOOO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 05:37:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hotel California

On a dark desert highway
Cool wind in my hair
Warm smell of colitas
Rising up through the air
Up ahead in the distance
I saw a shimmering light
My head grew heavy, and my sight grew dim
I had to stop for the night
There she stood in the doorway
I heard the mission bell
And i was thinking to myself
This could be heaven or this could be hell
Then she lit up a candle
And she showed me the way
There were voices down the corridor
I thought i heard them say

Welcome to the hotel california
Such a lovely place
Such a lovely place (background)
Such a lovely face
Plenty of room at the hotel california
Any time of year
Any time of year (background)
You can find it here
You can find it here

Her mind is tiffany twisted
She s got the mercedes bends
She s got a lot of pretty, pretty boys
That she calls friends
How they dance in the courtyard
Sweet summer sweat
Some dance to remember
Some dance to forget
So i called up the captain
Please bring me my wine
He said

We haven t had that spirit here since 1969
And still those voices are calling from far away
Wake you up in the middle of the night
Just to hear them say

Welcome to the hotel california
Such a lovely place
Such a lovely place (background)
Such a lovely face
They re livin it up at the hotel california
What a nice surprise
What a nice surprise (background)
Bring your alibies

Mirrors on the ceiling
Pink champagne on ice
And she said
We are all just prisoners here
Of our own device
And in the master s chambers
They gathered for the feast
They stab it with their steely knives
But they just can t kill the beast
Last thing i remember
I was running for the door
I had to find the passage back to the place i was before
Relax said the nightman
We are programed to recieve
You can check out any time you like
But you can never leave

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Otel California

Karanlık bir çöl otoyolunda,
Serin rüzgar saçlarımda
Colitaların sıcak kokusu,
Yükseliyor havaya
İleride bir mesafede,
Parlak bir ışık gördüm
Ağırlaştı başım ve bulanıklaştı görüşüm.
Gece için durmalıydım
Orada, kapının önünde durdu
Görev zili duyuldu
Ve kendi kendime düşünüyordum ki
cennet de olabilir bu, cehennem de
Sonra bir mum yaktı
Ve bana yolu gösterdi
Koridor boyunca sesler vardı
Sanırım şöyle dediklerini duydum onların:

California oteline hoşgeldiniz
Ne kadar hoş bir yer
Ne kadar hoş bir yer
Ne kadar hoş bir çehre
Bir çok oda var otel california da
Yılın herhangi bir zamanı,
Bulabilirsiniz burada..

Aklı "tiffany-dalgın"
"mercedes kavisleri"
Bir sürü tatlı çocukları vardı,
Arkadaş diye çağırdığı
Sahnede nasıl dansettikleri,
Tatlı yaz teri
Bazı danslar hatırlamak içindir,
Unutmak içindir bazısı
Böylece hatırlattım kaptana
lütfen şarabımı getirin bana

O dedi ki; "o ruhu yakalayamamıştık 1969 dan bu yana"
Ve o sesler çok uzaklardan çağırıyor hala
Uyandırır seni gecenin ortasında
Sadece onların şunu demelerini duymaya...

California oteline hoşgeldiniz
Ne kadar hoş bir yer
Ne kadar hoş bir çehre
Otel california da yaşarlar şaşaa içinde
Ne kadar güzel bir sürpriz,
Getirir bahanelerinizi

Aynalar tavanda
Buzda pembe şampanya
Ve o dedi ki;
"burada hepimiz sadece mahkumlarız,
Kendi düzeneğimizin"
Ve ana salonda
Ziyafet için toplandılar
Çelik bıçaklarıyla onu doğradılar
Fakat canavarı öldüremezler
Hatırladığım son şey,
Benim kapıya koştuğumdu
Geçidi tekrar bulmalıydım.daha önce bulunduğum yere açılan
"rahatla" dedi adam
Varmak için programlandık
İstediğin zaman kontrol edebilirsin
Ama ayrılamazsın asla!

Başka bir rivayete göre şarkının hikyesi şöyledir :)

Birbirlerine cilginlar gibi asik olan iki gencin hikayesidir bu sarki aslinda, bu iki gec birbirini cok seviyordur, leyla ile mecnun misali, fakat aileleri karsidir bu beraberlige, bu iki genc sık sık bulusup bu otel odasinda birlikte olurlar, bir gun birbirlerine soz verirler,bulusma yerine gelmemelerinin tek sebebi olum olmalidir diye, yalnizca birbirlerini seveceklerine dair, yine boyle bir gunde kiz onceden gelir otel odasina, bekler bekler ama cocuk gelmemistir, oysa soz vermistir ona, kiz;cocugun soylediklerini dusunur bir an ve caresiz bir sekilde ne yapacagini dusunur, bekler,bekler bekler, ama kimseler gelmemistir, oysa cocuk gec kalmistir ve kostura kostura sevgilisinin yanina yetismeye calisir, bir trafik kazasi yapar bu sirada ve hayatini kaybeder, kiz ise onsuz yasamaktansa olmeyi tercih eder ve ona soz verdigi gibi yanina gider, asar otel odasinda kendisini, hayatina son vermeden evvelde otel odasinin kapisina bu sarkinin sozlerini yazar.uzunca bir sure bu otelin odasi kimselere kiralanmaz, birbirini seven iki gencin anisina, gunun birinde eagles cikagelir , o otelde kalmak ister fakat bos oda yoktur, bos olan tek oda bizim iki sevgilinin odasidir, resepsiyondaki kiz durumu izah eder, bu odanin hikayesini anlatir, eagles bu odayi gormek ister, cikarlar odaya, hicbirseye dokunulmamistir, kapinin arkasinda bu sozleri goren eagles hikayesindede etkilenmistir ve sarki yapar bu sozleri.....yuzyilin sarkisi olur sonra bu sarki,

WhampiRes

WhampiRes resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 05:48:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Ado  Harıka bir konu paylasmısın bu hıkaye cok güzel gerkcekten hıkayeyı her okudugumda o anı yasıyorum. Tskler  Ama Otel yanmadı Trafik kazası var  2 Farklı rivayet anlatılıyo Sanırım 2 otel kulanıldı

OZKOOOO

OZKOOOO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 06:47:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Wampirim hikayelerden benim anladığım bir adam iki kadın var adamda çapkın  Şimdi şöyle anlatayım bu adam ilk hikayede seyehate çıkıyor ve bir otelde konaklıyor daha sonra adam bir bayan  ile tanışıyor ama ayrıca başka bir bayan  daha  var  adamı seviyor ailesi engel otelde buluşuyolar.. Adam seyehatte olduğu için diğer bayan bunu bekliyor bakıyor olur gibi değil  sevgilim daha gelmez öldü onsuz hayat yaşiyamam düşüncesiyle intihar ediyor odada.. Neyse bu adam bakıyor intihar ettiğini görüyor yapacak birşeyi yok giden  geri gelmez ölümlü dünya diyerek diğer kadının yanına gidiyor..1 sene sonra  bu kadında ona supriz  yapmak için birgün önceden otele geliyor otel  yanıyor  adam ortada kalıyor..  Sonuç olarak ne çıkarmak lazım bu olaydan az  ile kanaat edemeyen çoğu bulamaz  

Affınıza  sığınarak sizlerin fazla üzülmemesini istedim mizahi yaklaşayım dedim olaya umarım kusuruma bakmazsınız :))

WhampiRes

WhampiRes resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 06:58:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
OZKOOOO :

Wampirim hikayelerden benim anladığım bir adam iki kadın var adamda çapkın  Şimdi şöyle anlatayım bu adam ilk hikayede seyehate çıkıyor ve bir otelde konaklıyor daha sonra adam bir bayan  ile tanışıyor ama ayrıca başka bir bayan  daha  var  adamı seviyor ailesi engel otelde buluşuyolar.. Adam seyehatte olduğu için diğer bayan bunu bekliyor bakıyor olur gibi değil  sevgilim daha gelmez öldü onsuz hayat yaşiyamam düşüncesiyle intihar ediyor odada.. Neyse bu adam bakıyor intihar ettiğini görüyor yapacak birşeyi yok giden  geri gelmez ölümlü dünya diyerek diğer kadının yanına gidiyor..1 sene sonra  bu kadında ona supriz  yapmak için birgün önceden otele geliyor otel  yanıyor  adam ortada kalıyor..  Sonuç olarak ne çıkarmak lazım bu olaydan az  ile kanaat edemeyen çoğu bulamaz  

Affınıza  sığınarak sizlerin fazla üzülmemesini istedim mizahi yaklaşayım dedim olaya umarım kusuruma bakmazsınız :))

Aslında Bu adam  okadar kumara kız ortamına düskünmüşki işi gücü yalanmıs :Sonra  Sevgılısı dahada yalancımıs ...ole bole degil adamı kandırıyormus askım bole oldu söyle oldu sonunda kadına iddadan buyuk kupon vuruyo kadın bır otel alıyo ve sevgılısıne suprız yapmak ıcın sevgılısını boyna kandırdıgından adam otelın yandıgına ınanamıyo bır bakıyokı otel kül olmus  vur kafayı duvarlara budamı gelicediiii  basımıza aman aman

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir