ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Nisan 2024, Salı 22:24   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   ANNEM...
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2009 Pzr 05:41:40      ANNEM...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün.

Anna Jarvis in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Zamanla başka ülkelere de yayıldı.

Annelere armağan edilen bu özel gün Türkiye de 1955 yılından bu yana kutlanmaktadır. Türkiye de mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Bu evrensel günde, Dünyada milyonlarca anne, çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.

CANDAN ERÇETİN "Annem"

ANNE KALBİ
Delikanlı, katı
yürekli bir kızı sevmiş ve onunla evlenmek istemişti.Ancak kız,korkunç bir şart ileri sürerek:
-Senin sevgini ölçmek istiyorum,dedi.Bunun için de köpeğime yedirmek üzere bana annenin kalbini getireceksin.
Delikanlı,tüyler ürperten bu teklif karşısında ne yapacağını şaşırmış ve uzun bir tereddütten sonra hislerine mağlup olup annesini öldürmeye karar vermişti.Annesi,belki de durumu farkettiği için oğluna fazla direnmedi.Ve çocuk,annesini öldürerek kalbini bir mendile koydu.Delikanlı,kızın isteğini yerine getirmiş olmanın heyecanıyla yolda koşarken,ayağı bir taşa takıldı.Kendisi bir tarafa,mendil içindeki kalp bir tarafa fırladı.Canının acısından,ağzından ister istemez"Ah anacığım!"sözleri döküldüğünde annesinin tozlara bulanan ve hala soğumamış olan kalbinden bir ses yükseldi:
-Canım yavrum,bir yerin acıdı mı?

Anne bebek resimleri
Anneciğim
Ak saçlı başını alıp eline,
Kara hülyalara dal anneciğim!
O titrek kalbini bahtın yeline,
Bir ince tüy gibi sal anneciğim!

Sanma bir gün geçer bu karanlıklar,
Gecenin ardında yine gece var;
Çocuklar hıçkırır, anneler ağlar,
Yaşlı gözlerinle kal anneciğim!

Gözlerinde aksi bir derin hiçin,
Kanadın yayılmış, çırpınmak için;
Bu kış yolculuk var, diyorsa için,
Beni de beraber al anneciğim!...
NECİP FAZIL KISAKÜREK

Küçük kız, kendini bildiği günden beri annesinden büyük bir şefkat görmüş ve ondan duyduğu sözlerle, pamuk prensesten daha güzel olduğuna inanmıştı. Ona göre; nur yüzlü ve badem gözlüydü. Bir tanecik yavrusuydu her zaman. Ama ilk okula başlayınca işler değişti. Arkadaşları onun hiç de güzel olmadığını, hatta çirkin bile sayıldığını söylemekteydi. Küçük kız, ilk önceleri onlara inanmadı çünkü herkes birbirini kıskanıyordu. Ama bir kaç yılda gerçeklerle yüzleşti. Annesinin bir pamuğa benzettiği yüzü, çiçek bozuğu bir cilde sahipti. "Badem" dediği gözleri ise şaşıydı. Vücudu da bir serviyi andırmıyordu. Demek ki, annesi
onu aldatmış ve yıllar yılı çekinmeden yalan söylemişti.
Genç kızın anne sevgisi, kısa bir süre sonra nefrete dönüştü. Evlenme çağına gelmiş olmasına rağmen yüzüne bakan yoktu. Üstelik de gözleri, bütün tedavilere rağmen düzelmiyordu. Genç kız, doktorların gizlice yaptığı konuşmalardan kör olacağını anladığında çılgına döndü ve kendisini hâlâ çocukluk yıllarındaki ifadelerle seven annesinin bu yalanlarına dayanamayıp evi terk etmeye karar verdi. Fakat annesi, uzak bir yerde iş bulduğunu söyleyerek ondan önce davrandı ve kazandığı paraları bir akrabasına gönderip, kızına bakmasını rica etti. Genç kız bir süre sonra görmez oldu. Karanlık dünyasıyla baş başaydı. Bu arada annesini hiç merak etmiyordu. Yalancıydı annesi, ölse bile bir kayıp sayılmazdı. Bir gün doktorlar, uygun bir çift göz bulduklarını söyleyerek kızı ameliyat ettiler.

Ancak o, gözünü açtığında yine aynı yüzü görmekten korkuyordu. Fakat kör olmak zordu. En azından kimseye yük olmazdı. Genç kız, ameliyat sonunda aynaya baktığında, müthiş bir çığlık attı. Karşısında bir dünya güzeli vardı. Gerçekten de harika bir kızdı gördüğü. yüzündeki bozukluklar tamamen kaybolmuştu. Çok kemerli olan burnu düzelmis, kepçe kulakları normale dönmüş ve yaban otlarını andıran saçları, dalga dalga olmuştu. Genç kız, yanındaki yaşlı doktora sevinçle sarılarak: "Sanki yeniden dünyaya geldim!" dedi. "Yüzümde hiçbir çirkinlik kalmamış, estetik ameliyatı siz mi yaptınız?" Yaşlı doktor: "Böyle bir ameliyat yapmadık kızım!."diye gülümsedi. Annenin bağışladığı gözleri taktık. Sen, onun gözünden gördün kendini!."

Sivas ın Suşehri ilçesinde doğuştan özürlü oğlunu 36 yıldır, tuvalet ihtiyacı dâhil tüm ihtiyaçlarını gideren anne Sariye Soylu.

Çin deki depremde enkaz altından çıkan bir anne ve yavrusu...

Evin telefonu sabaha karşı üç buçukta çaldı. Uyku sersemi adam telefonu açtı.
Telefondaki ses annesine aitti.
Telaşlandı, korktu başlarına bir şey mi gelmişti?
Annesi "nasılsın oğlum iyi misin?" diye sordu.
Oğlu şaşkın bir ifadeyle "iyiyim anne hayırdır bir şey mi oldu siz iyi
misiniz?" dedi.
Annesi "biz iyiyiz bir şeyimiz yok sadece sesini duymak istedim" dedi.
Oğlu da "anne bunun için mi aradın saat sabahın üç buçuğu yarın da
konuşabilirdik" diyince annesi de "rahatsız mı ettim oğlum?" dedi.
Oğlu "evet anne rahatsız ettin" diyince annesi "30 sene önce sen de beni bu
saatte rahatsız etmiştin, doğum günün kutlu olsun" dedi."

XxDeLsoLxX

XxDeLsoLxX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2009 Pzr 08:39:12sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Tüm annelerimizin Anneler günü kutlu olsun.

XxDeLsoLxX

XxDeLsoLxX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2009 Pzr 08:46:12sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

prnsess

prnsess resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2009 Pzr 09:36:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
  • Cook GuzeL Olmuş TeŞeKüR EdRm..

Bu kadar güzelini gormedm ben anneeme anneler günü için şiir yazdm ama bu kadar da güzel Deildi Çokk Güzel TebRikler... BaYıldm Cokkkkk Guzel HayLa COk Guzel Dİorm Demeki Cookkk BEyenmişim

WhampiRes

WhampiRes resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2009 Pzr 11:20:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

ilk müziği anne karnında duyduk hepimiz o ritimleri ve kalbinin her ritim sesini

Dinliyerek anladık annemizin ruh ve moral halini :)

Hepimiz onunla üzüldük ve onun mutluluğuna şahit oluk.

Ve şimdi onun yanındayız :)

Anneler gününüz kutlu olsun

KANDEMIR29

KANDEMIR29 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2009 Pzr 12:16:59sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

ANNEMİN TÜRKÜSÜ

Merhaba ANNE !
Geldim nihayet huzuruna;
Su dökmeme rağmen arkandan,
Giderken son yolculuğuna
Dönmedin daha
Dönmedin oğlun’a !...

Ben,malumun
Olduğu üzere ANNE;
"HAYIRSIZ BİR OĞUL" vasfında
Geciktim biraz işte
KABRİSTAN ziyaretine
Boynu her daim bükük
Sırtında keder yüküyle
Ve tarifsiz mahcubiyetimle!...

Dul yaşamıştın otuzunda
Sen er vakitte gençliğini
Farketmeden erimişti
Varmadan ortalara
Ömrünün yarı dilimi!...

Eş dost baskısıyla
Umut vermemiştin asla
KISMETLERİNE
"GÜL KOKLAMAM" Demiştin hatta,
Bizleri gösterip yürek dolusu sevgiyle!
Eli boş dönen elçilere!...

Toprak yatağında şimdi sen
Sessiz sakin uyurken
Bizler dikmiştik o GÜL’ü de
Senin baş ucuna ANNE…
Evlatların koklasın diye
Seni doya doya !
Rica etmiştim MEZARCIYA ,
"ANNEM’İN GÜL’ü SOLMASIN ...
Bakıp sulamış sağ olsun o da
Serpilmiş dalların
Ve tomurcukların
Dört bir yana…
BEREKETLİYMİŞ TOPRAĞIN!...

Darılma ne olur bana ?
Darılma ne olur ANNE;
Ben ki; YAŞAM KAVGASININ
Tırmanırken rampalarına
Bir ileri,iki geri
Taşımakla meşguldüm
İçimdeki türlü kederleri
Çıkamıyordum sıkça ;
Ta uzaklardan gelip huzurun...

zalimgirl

zalimgirl resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2009 Pzr 12:26:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

MissJoker

MissJoker resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2009 Pzr 15:23:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

BeNkImImBeNnErDeYiM

BeNkImImBeNnErDeYiM resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2009 Pzr 16:49:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Tüm Annelerimizn Anneler Günü Kutlu Olsun

ANNE HAKKI ÖDENMEZ

İste bende geldim su yalan dünyaya anne.gözümü actigimda ilk seni gördüm ilk senin kokunu hissettim ve ilk senin kollarinda kimsede bulamadigim huzuru buldum anne.O sicacik gülüsünü benden hic esirgemedin.Yürümeyi,gülmeyi hatta konusmayi sen bana ögrettin.Hatirlarmisin ilk "anne" diyisimde sevincinden gözlerinden yaslarin aktigini?Ben daha cok iyi hatirliyorum,biliyorum ozamanlari daha cocuktum ama yinede annem oldugun icin o gözlerindeki mutlulugu asla unutamam.Agladigimda sen benim yanimdaydin,geceleri ise hic uyumaz basimda bekler sacimi oksardin anne.Okula sirf yalniz gitmeyim diye sen benim ellerimden tutar okula götürüdün sonra yanagima sicacik bir öpücük kondururdun.Ben gelene kadar pencerenin önünden ise hic ayrilmazdin.Yavas yavas büyümege basladigimda daha cok endise ederdin.Bana kizdiysan bile oda sirf beni sevdigindendi iste ben onu anlamadim anne.Benim iyiligimi istedigini ise gec anladim.Şuan yanimda olsan,esgisi gibi oksasan bagirip cagirsan ben yine mutlu olurum anne. Bana hayatin iyiligini ögrettin,kötülügünü ise sen gittikten sonra fark ettim.Biliyormusun benden cok uzaktasin yanimda olmasan bile inan senin yüregini o anne sicakligini halen hissediyorum.Kokun ise burnumda tütüyor.Yolda yürürken ne zaman anne cocuk görürsem,kor ates gibi yanar su yarali yüregim ve aklima sen gelirsin,hani ben düstügümde hemen beni kollarina alir bagrina basardin ya?Sonra basimi oksarken orada senin sicakligini hissederdim.simdi ise düstügümde ne beni kolllarina alan var nede beni bagrina basip sacimi oksayan anne.Su yalan dünyada beni yalniz biraktin ben simdi ne yaparim annem?Kimin yaninda huzur nese bulurum?Senin yerin asla dolmazki.Hergece Allah a dua ediyorum,rüyama gir diye.Sen yukarda mutlusn ya ben burda?Senin hasretinle bogusuyoruzm,hasretin yakiyor su canimi anne,biliyorum beni herzaman yukardan korudugunu ama yinede,seni öyle özlüyorumki icin icin agliyorum.Senden son istegim ise,bana hakkini helal et ve inan anne sunu gecte olsa anladimki hakkin asla ama asla ödenmez..

LittleBoy31415

LittleBoy31415 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2009 Pzr 17:23:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Hey deniz altındaki inci! Sanma ki sen çok değerlisin. Benim annem dünyadaki en değerli inci...
CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir