ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
29 Mart 2024, Cuma 00:29   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   TÜRKİYE YE GELDİLER, TÜRKÇE YE GELDİLER!
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Haz.2009 Çar 23:39:17      TÜRKİYE YE GELDİLER, TÜRKÇE YE GELDİLER!sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Türkçe Olimpiyatları ile gurur duymamak mümkün değil...

Hele de, kendi ülkemiz gençleri tarafından günden güne yok ediliyorken!

7. Türkçe Olimpiyatları; 28 Mayıs 2009 Perşembe günü Ankara’da başladı...  14 gün süresince 700 öğrenci Türkçe’yi kullanma yeteneklerini sergileyecek. Her yıl olduğu gibi Türkçe şarkılardan, şiirlere, makalelerden, genel kültüre kadar 13 farklı alanda çetin bir rekabet yaşanacak.

Türkçe`mizin zenginliğinin bütün dünya ülkelerince sergileneceği olimpiyatlara İstanbul, Ankara ve Bursa ev sahipliği yapacak. TBMM Başkanı Köksal Toptan da altın madalya almaya hak kazanan yarışmacılara, Türk Dili Hizmet Ödülleri`ni verecek.

Güzel Türkçe`mizin zenginliklerini tüm dünyaya duyuran bu Türkçe Olimpiyatlarında katılan bütün ülkelerin yarışmacı öğrencilerine canı gönülden başarılar diliyoruz.

115 ülkenin öğrencilerinin çeşitli kategorilerde yarıştıkları  Türkçe Olimpiyatları` nda,  Türkçe diline verilen önem ve hassasiyet yurdumuz gençlerinin kullandığı dile baktığımızda gıpta edilmeyecek gibi değil...

Yarışmayı kah gururlanıp ağlayarak, kah gülümseyerek izledim...

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları` nda asıl kahramanlığı üstlenen, ailesinden ve sevdiklerinden binlerce km. uzakta Türkçe` mizi öğreten öğretmenlerimiz... Bu eğitmenlerimize sonsuz kere teşekkür ediyoruz.

7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları` na Katılan Ülkeler:

1  ABD
2  Afganistan
3  Almanya
4  Angola
5  Arjantin
6  Arnavutluk
7  Avustralya
8  Avusturya
9  Azerbaycan
10  Nahçıvan Ö.C.
11  Bangladeş
12  Beyaz Rusya
13  Belçika
14  Benin
15  Birleşik Arap Emirlikleri
16  Bosna-Hersek
17  Brezilya
18  Bulgaristan
19  Burkina Faso
20  Cezayir
21  Çad
22  Çek Cumhuriyeti
23  Danimarka
24  Endonezya
25  Estonya
26  Etiyopya
27  Fas
28  Fildişi Sahilleri
29  Filipinler
30  Finlandiya
31  Fransa
32  Güney Kore
33  Gana
34  Gine
35  Güney Afrika
36  Gürcistan
37  Hindistan
38  Hollanda
39  Irak
40  İngiltere
41  İran
42  İskoçya
43  İspanya
44  İsveç
45  İsviçre
46  İtalya
47  Japonya
48  Kamboçya
49  Kamerun
50  Kanada
51  Karadağ
52  Kazakistan
53  Kenya
54  Kırgızistan
55  Kolombiya
56  Kongo
57  Kosova
58  Kuveyt
59  Kuzey İrlanda
60  Laos
61  Letonya
62  Liberya
63  Litvanya
64  Macaristan
63  Litvanya
64  Macaristan
65  Madagaskar
66  Makedonya
67  Malavi
68  Maldivler
69  Malezya
70  Mali
71  Meksika
72  Mısır
73  Moğolistan
74  Moldova
75  Moritanya
76  Mozambik
77  Myanmar (Burma)
78  Nepal
79  Nijer
80  Nijerya
81  Norveç
82  Orta Afrika
83  Özbekistan
84  Pakistan
85  Papua Yeni Gine
86  Polonya
87  Portekiz
88  R.F. Tataristan Ö. C.
89  Romanya
90  Rusya
91  Senegal
92  Sırbistan
93  Singapur
94  Slovenya
95  Sri Lanka
96  Sudan
97  Suriye
98  Suudi Arabistan
99  Şili
100  Tacikistan
101  Tanzanya
102  Tayland
103  Tayvan (Çin Cumhuriyeti)
104  Togo
105  Türkmenistan
106  Uganda
107  Ukrayna
108  Ürdün
109  Venezuela
110  Vietnam
111  Yemen
112  Yunanistan
113  Zambiya
114  Gabon (İlk kez)
115  Peru (İlk kez)

Not: Bu yazıyı hazırlarken 7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları  videoları henüz internette yayımlanmamıştı... İlk fırsatta başlık altında, örnek videolar seyrinize sunulacaktır.

PaterFamilias

PaterFamilias resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Haz.2009 Per 00:10:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
 sadece alkışlanır.

bYsuudi38

bYsuudi38 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Haz.2009 Per 05:05:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
türkçemiziii  dünyada saygıdeğerr bir dill haline getirenn bu yarışmayaaa gönüldenn destek veriyoruzzz.  emeği geçenlerden allah razı olsunnn...  türkçemize sahip çıkalımmm türkiyemizz içinnn...

WaaLLaaCe

WaaLLaaCe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Haz.2009 Cum 19:52:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Geldiler evet yarısmak icin geldiler..

Fakat Kendiliginden Gelmediler..

Herkesin Farklı Gözle Baktıgı  "Fethullah Gülen" Okullarından ,Dünyanın dört bir yanından Geldiler..

Hakkında kim ne dusunur bilemem

Türkçe nin bize böylesine güzel bir görsel şovla sunulmasına önayak olan insana teşekkürler..

Hürrem sana da bızımle paylastıgın ıcın Tesekkurler :)

Videoları İzlemek İçin TIKLAYIN

BecquereI

BecquereI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2009 Pzr 22:25:21sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
WaaLLaaCe :

Herkesin Farklı Gözle Baktıgı  "Fethullah Gülen" Okullarından ,Dünyanın dört bir yanından Geldiler..

Ne Mutlu:) Çok Gurur Duydum...

"Göz Boyamaya" Gereksimim Bile Yokken!  Neden Kendilerini Bukadar Yormuşlarki:)

Bu Okullarda, "Türkce" Hariçinde Neler Öğretiliyor Acaba ? :)

WaaLLaaCe

WaaLLaaCe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2009 Pzr 23:14:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
BecquereI :
WaaLLaaCe :

Ne Mutlu:) Çok Gurur Duydum...

"Göz Boyamaya" Gereksimim Bile Yokken!  Neden Kendilerini Bukadar Yormuşlarki:)

Bu Okullarda, "Türkce" Hariçinde Neler Öğretiliyor Acaba ? :)

Tartısılıcaksa bu okullarda nelerın ogretıldıgı degıl Bızım okullarımızda ogretılmeyenlerın neler oldugudur. : )

Hanı yanlıs anlasılmıstır dıye acıklama yapıyorum.Bahsı gecenn kurum ve kısılere sempatım oldugundan yapılan soylemler degıldır bunlar : )

Yabancı uyruklu ınsanlardan bunları duymak hosuma gıttı ,

Biz konusup anlasırız abi senle : )

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2009 Pzr 23:42:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Yiğidi öldürüp hakkını yememeyi öğrendiğimiz gün, sanırım milletçe başarıyı bulmuş olacağız...

byledzeppelin

byledzeppelin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Haz.2009 Pzt 20:12:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Her dilin kendi etkinlikleri oluyor zaten bukadar büyütmenin anlamı ne anlamadım. O zaman ingilizler kutsal insanlar biz insan bile değiliz çünkü nerdeyse herkes ingilizce biliyor. Ayrıca türkçemiz güzel değil maalesef çekostavakyalılaştırdıklarımızdanmısınız gibi bir kelime oluşabiliyorsa o dil kendi içinnde kilitlenmiştir. Yada başka bi deyişle deja vu nedir bilirmisiniz bilmem ama bu kelimeyi türkçede tek kelime ile ifade edemezsiniz ne kadar güzel dilimiz dimi hehe. Bizim dilimiz her dil gibi kendine özgü özellikler içerir.

Dili kullanma konusuna gelince;

Diller halkın konuştuğu dile göre oluşur. Yani imla kılavuzuna göre konuşmak saçma. Önce imla kılavuzunun ne olduğunu bilmemiz gerek. İmla kılavuzu; Halkın konuştuğu kelimeleri sınıflandırmaktır. Bazıları ünlü uyumuna ünsüz uyumuna uymaz  eğer bunu imla kılavuzu belirleseydi o zaman bütün kelimeler uymak zorundaydı böyle birşey de komik olur. Önceden geleceğim olan kelime şimdilerde gelicem daha sonra gelcem olacaktır bunu kimse değiştiremez bi bakmışınız 2020de imla kılavuzunda gelcem yazıyor olabilir. Çünkü bir milletin diline giren yada üretilen kelime zamanla halkın dilinde yoğrulur ve kalıplaşır. Bu yüzden türkçeyi mahvettin yok bilmem ne bunlar saçma şeyler. Kapitalist olursunuz bunu yapmakla. Herneyse böyle işte

Bu arada bir arkadaş hakettiği saygıyı görecek demiş. Dilin saygısı olur mu:) Dil bi sistemdir ve her dilin farklı bir sitemi vardır. Hiç bir dil birinden üstün değildir. Ama daha iyi daha kötü olabilir. Gelişmeyen dillerde var hatta tarihe gömülen ve tam aksine gelişen diller var. Bakış açınızla değerlendirmeyin kimsenin türkçeyi küçük gördüğünü görmedim. O kadar yabancı gördüm. Güç kimin elindeyse ekonomi kimin elindeyse ulusal dil o olur. Saygınlıktan kastınız bu galiba.

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Haz.2009 Pzt 20:33:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·byledzeppelin· :

Her dilin kendi etkinlikleri oluyor zaten bukadar büyütmenin anlamı ne anlamadım. O zaman ingilizler kutsal insanlar biz insan bile değiliz çünkü nerdeyse herkes ingilizce biliyor. Ayrıca türkçemiz güzel değil maalesef çekostavakyalılaştırdıklarımızdanmısınız gibi bir kelime oluşabiliyorsa o dil kendi içinnde kilitlenmiştir. Yada başka bi deyişle deja vu nedir bilirmisiniz bilmem ama bu kelimeyi türkçede tek kelime ile ifade edemezsiniz ne kadar güzel dilimiz dimi hehe. Bizim dilimiz her dil gibi kendine özgü özellikler içerir.

Dili kullanma konusuna gelince;

Diller halkın konuştuğu dile göre oluşur. Yani imla kılavuzuna göre konuşmak saçma. Önce imla kılavuzunun ne olduğunu bilmemiz gerek. İmla kılavuzu; Halkın konuştuğu kelimeleri sınıflandırmaktır. Bazıları ünlü uyumuna ünsüz uyumuna uymaz  eğer bunu imla kılavuzu belirleseydi o zaman bütün kelimeler uymak zorundaydı böyle birşey de komik olur. Önceden geleceğim olan kelime şimdilerde gelicem daha sonra gelcem olacaktır bunu kimse değiştiremez bi bakmışınız 2020de imla kılavuzunda gelcem yazıyor olabilir. Çünkü bir milletin diline giren yada üretilen kelime zamanla halkın dilinde yoğrulur ve kalıplaşır. Bu yüzden türkçeyi mahvettin yok bilmem ne bunlar saçma şeyler. Kapitalist olursunuz bunu yapmakla. Herneyse böyle işte

Bu arada bir arkadaş hakettiği saygıyı görecek demiş. Dilin saygısı olur mu:) Dil bi sistemdir ve her dilin farklı bir sitemi vardır. Hiç bir dil birinden üstün değildir. Ama daha iyi daha kötü olabilir. Gelişmeyen dillerde var hatta tarihe gömülen ve tam aksine gelişen diller var. Bakış açınızla değerlendirmeyin kimsenin türkçeyi küçük gördüğünü görmedim. O kadar yabancı gördüm. Güç kimin elindeyse ekonomi kimin elindeyse ulusal dil o olur. Saygınlıktan kastınız bu galiba.

Türkçe her zaman büyük harfle başlayan bir kelimedir, öncelikle bunu bir kenara yazalım. Her konuya yorum yapmaya çalışıp konuya eleştirel açıdan bakman güzel, ama konu Türkçeye geldiğinde o zaman sana "Dur!" derim. Çünkü önce Türkçeyi ne kadar düzgün kullandığına bir bakman gerekir. Ardından " O öyledir, bu böyledir..." şeklinde eleştirebilirsin.

Birkaç örnek:

"Hiçbir" kelimesi birleşik yazılmalı, "ya da" ayrı yazılmalı, noktalı virgülden sonra küçük harfle başlanır vesaire vesaire...

Amacım seni rencide etmek değil, sakın yanlış anlama. Sadece insanların bilmediği konularda uzun uzadıya yazılar yazmasını samimi bulmuyorum, tıpkı senin daha önceki mesajlarında belirttiğin gibi.

Kolay gelsin.

byledzeppelin

byledzeppelin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Haz.2009 Pzt 20:46:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
o milliyetçi arkadaşım ama bana türkçe dersi vermen gayet doğal. ama ben ders alacak zamanı geçtim. ayrıca istediğim konuya yorum yaparım neden bu kadar heycanlandın anlamadım. Resmi yazı dili ile halk dili arasında o kadar fark var ki bunu ne zaman anlarsın bilmiyorum. ben selanikliyim arkadaşım istersem senden daha milliyetçi olabilirim. asıl resmi olan senin nickin resmen türkçeyle dalga geçmişin yahu bi büyük bi küçük. türkçe türkçe olalı böyle zulüm görmemiştir. aslında sen benden daha fazla hata yapmışın:):):) ben sadece baş harfleri küçük yazıyorum sen türkçe yi yazacağına türkçeyi yazmışın vesaire de iki kere tekrarlanmaz türkçe hocanı merak ettim doğrusu. önce ki olmalı önceki yazmışın:))))) çok güldüm ya neyse siz eğlenin, asla türkçe konusunda doğuşu konusunda ve yazım konusunda asla benle denk olamazsın. sen bu konuda bir şey bilmiyorsun arkadaşım ama ben çok şey biliyorum. asıl ben seni rencile etmek istemem hodri meydan. ben çinceyi konuşurken sen türkçe dersi aldın herhalde ama yanlış hocadan almışın:)))) 
CC sohbet icin buraya
 <<1 23>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir