ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
28 Mart 2024, Perşembe 23:31   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   18 MART UNUTMAYIN UNUTTURMAYIN
 <<1 234>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

ozhur

ozhur resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2006 Cmt 10:36:40      18 MART UNUTMAYIN UNUTTURMAYINsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

YASANMIS BIR OYKU

(Bu yasanmis oykuyu aktaran, sayin Dr. Omer Musoglu 85 yasindadir ve halen Istanbul Moda`da oturmaktadir.)

1957 yilinda İstanbul Tip Fakultesi`nden mezun olup ihtisas yapmak uzere ABD`ye gitmistim. Gorev yaptigim hastahanede basimdan geçen ilginç bir hadise soyledir:

Amerika`ya gittigim ilk yillar... New York`da Medical Center Hospital`da gorev almistim. Fakat vazifem kan almak, kan vermek,serum takmak,

elektrokardiyografi çekmek gibi isler... Yeni gelmis doktorlar hemen

dogrudan hasta muayenesine, tedavisine verilmiyor. Diger zamanlarda da

laboratuvarda çalisiyorum. Bir hastaya gittim. Yaslica bir adam,

tahminen yetmis bes yaslarinda. kan verecegim kolunuzu açarmisiniz?

dedim. Adamcagiz kanserdi ve ayni zamanda kansizdi. Kolunu açtim,

baktim pazusunda Turk bayragi dovmesi var. Çok ilgimi çekti,

kendisine sormadan edemedim:

Siz Turk musunuz?

Kaslarini yukariya kaldirarak hayir manasina bir isaret yapti.

Ama ben hala merak ediyorum. Peki bu kolunuzdaki Turk bayragi

nedir? Aldirma oylesine bir sey iste. dedi.

Ben yine israrla: Fakat benim için bu çok onemli, çunku bu

Benim milletimin bayragi,benim bayragim... Bu soz uzerine gozlerini

açti. Derin derin yuzume bakti ve mirilti halinde sordu:

Siz Turk musunuz?

-Evet Turk`um.

Ihtiyar gozlerime tanidik bir goz ariyor gibi bakti. Anlatmaya basladi: 

Yil 1915. Çanakkale diye bir yer var Turkiye`de. Orada savasmak

uzere butun Hiristiyan devletlerden asker topluyorlardi.

Ben,Avustralya Anzaklarindandim. Ingilizler bizi toplayip dediler ki:

Barbar Turkler Hiristiyan dunyasini yakip yikacaklar. Butun dunya O barbarlara karsi cephe açmis durumda. Birlik olup uzerlerine  >gidecegiz. Bu savas çok onemlidir.

Biz de inandik sozlerine ve savasmak isteyenler arasina katildik. Beynimizi yikayan Ingilizler Turklere karsi topladigi askerlerin tamamini Çanakkale`ye sevk ediyormus. Bizi gemilere doldurup Misir`a getirdiler, orada birkaç ay talim gorduk, sonra da bizi alip Çanakkale`ye getirdiler.

Savasin siddetini ben ilk orada gordum. Oyle ki denize dusen gulleler sulari metrelerce yukari fiskirtiyor, gokyuzunde havai fisekler geceyi gunduze çeviriyordu. Her taarruzda bizden de Turklerden de yuzlerce insan hayatinin baharinda can veriyordu.

Fakat biz hepimiz Turklerdeki gayret ve cesareti gordukçe sasiriyorduk. Teknolojik yonden çok çok ustun oldugumuz gibi sayi bakimindan da

fazlaydik. Peki onlara bu cesaret ve kuvveti veren sey neydi? Ilk baslarda zannediyordum ki Ingilizlerin bize anlattigi gibi Turkler barbarliktan boyle saldiriyorlar: Meger bu barbarliktan degil yureklerindeki vatan

sevgisinden kaynaklaniyormus. Biz karaya çiktik. Taarruz edecegiz, bizi puskurtuyorlar. Tekrar taarruz ediyoruz, bizi yine puskurtuyorlar. Tekrar taarruz ediyoruz... Derken boyle bir taarruzda basimdan yedigim bir dipçik

darbesiyle kendimden geçmisim. Gozlerimi açtigimda kendimi yabanci insanlarin arasinda buldum. Nasil korktugumu anlatamam. Ingilizler bize Turkleri barbar, vahsi kimseler olarak tanitti ya... Ama dikkat ettim, bana hiç de ofkeli bakmiyorlar, yaralarimi sarmislar. Iyice kendime gelince bu defa çantalarinda bulunan yiyeceklerinden ikram ettiler bana. Iyi biliyorum ki onlarin yiyecekleri çok çok azdi. Bu haldeyken bile kendileri yemeyip bana ikram ediyorlardi. Sok oldum dogrusu. Dedim ki kendi kendime: Bu adamlar isteseler beni su anda oldururler ama oldurmuyorlar, beni doyuruyorlar. Veyahut isteseler onceden oldurebilirlerdi. Halbuki beni cephenin gerisine goturduler. Biz esirlere misafir gibi davraniyorlardi. Bu duygularla `Yaziklar olsun bana` dedim. Boyle asil insanlarla ben niye savasiyorum, niye savasmaya gelmisim? Bu Ingiliz milleti ne yalanciymis, ne kadar Turk dusmaniymis` diyerek pisman oldum. Ama bu pismanligim fayda

etmiyor ki... Bu iyilige karsi ne yapsam diye dusundum durdum gunlerce.

Nihayet bizi serbest biraktilar. Memleketime dondum. Iste memlekette Turk milletini omur boyu unutmamak için koluma bu Turk bayragi dovmesini yaptirdim. Bu bayragin esrari bu iste.

Benim gozlerim dolu dolu ihtiyara bakarken o devam etti:

Talihin cilvesine bakin ki o zaman olmek uzereyken yaralarimi

iyilestirerek sihhate kavusmama çaba sarfeden Turklerdi. Simdi de Amerika

gibi bir yerde yillar sonra yine iyilestirmeye çaba sarfeden bir Turk... Ne

garip degil mi? Avustralya`dan Amerika`ya gelirken bir Turkle boyle karsilasacagimi hiç tahmin etmezdim. Siz Turkler gerçekten çok merhametli insanlarsiniz. Bizi hep kandirmislar, buna butun kalbimle inaniyorum.

Bu sozlerin ardindan nemli gozlerle Bana adinizi soyler misiniz? dedi.

Omer cevabini verdim. Merakla tekrar sordu: Peki niçin Omer >ismini vermisler sana?  

-Babam Muslumanlarin ikinci halifesinin isminden ilham alarak bana Omer adini vermis.

-Senin adin Musluman adi mi?

Ben, Evet, Musluman adi. deyince yuzume bakti, dogrulmak  istedi.

Onun yatakta oturmasina yardim ettim. Gozleri dolu doluydu. Yuzume

bakarak dedi ki: Senin adin guzelmis. Benim adim simdiye kadar Josef Miller` simdiden sonra Anzakli Omer olsun. Olsun dedim.

-Peki hekim beni Musluman eder misin? Musluman olmak zor mu? Sasirdim, nasil da birdenbire Musluman olmaya karar vermisti? Meger o bunu hep dusunuyormus da kimseyle konusup soramadigi için gerçeklestirememis. Tabii dedim. Musluman olmak çok kolay. Sonra kendisine imanin ve

Islam`in sartlarini anlattim, kabul etti. Hem kelime-i sehadet getiriyor, hem de agliyordu. Mirildandi:

Siz Muslumanlar tesbih çekersiniz, bana da bir tesbih bulsan da ben

de yattigim yerden tesbih çekerek Tanri`yi ansam olur mu?

Bu sozden de anladim ki dedelerimiz savas esnasinda Tanri`yi zikretmeyi ihmal etmiyormus. Sonrasinda bir tesbih bularak kendisine getirdim. Hasta

yataginda tesbih çekiyor, biz de tedavisiyle ilgileniyorduk. Bir gun

yanina gittigimde samimi bir sekilde rica etti: Beni yalniz birakma olur mu? -Ne gibi Omer amca?

-Ara sira gel de bana Islam`i anlat! Sen çok guzel seylerden bahsediyorsun. O sozleri duydukça kalbim ferahliyor.

O gunden sonra her gun yanina gittim, bildigim kadariyla dinimizi anlattim. Fakat gunden gune eriyip tukeniyordu. Kaç gun geçti tam hatirlamiyorum,

hastanenin genel hoparlorunden bir anons duydum: Doktor Omer, lutfen,

217 numarali odaya gelin! Hemen yukari çiktim. Omer amcanin odasina vardigimda gordugum manzara aynen soyleydi: Sag elinde tesbih, açik duran sol kolunun pazusunda dovme Turk bayragi, gogsunde imaniyla koskoca Anzakli

Omer son anlarini yasiyordu. Hemen basucuna oturdum, kendisine kelime-i sehadet soylettim, o sekilde kucagimda ruhunu teslim etti...

Ne yalan soyleyeyim agladim, agladim...

(Nakleden: KKTC Kurucu >Cumhurbaskani Rauf DENKTAS,

Yenicag Gazetesi, 01.08.2005)

ReFractoryhell

ReFractoryhell resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2006 Cmt 11:11:27sohbet oyun linki

Ozhur abi böyle güzel bir hikayeyi bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim sana.Öyküyü okurken tüylerim diken diken oldu ve Türk evladı olduğum için,damarlarımda Türk kanı aktığı için bir kez daha gurur duydum.Bu vatan uğruna kan dökmüş tüm şehitlerimizi burdan saygıyla anıyorum.

FedaynRoma

FedaynRoma resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2006 Cmt 12:57:20sohbet oyun linki

Sana Dar Gelmeyecek Makberi Kimler Kazsın

Gömelim Gel Seni Tarihe Desem Sığmazsın !

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Mar.2006 Cmt 13:34:21sohbet oyun linki
Türk Milleti; tarih boyunca kendisinden sayıca fazla olan düşmanlarla savaşmış ve bunun sonucu olarak hayatta kalarak bugünde varlığını sürdürmeyi başarmıştır. Tarihin altın sayfalarında hak ettiği yer her zaman alarak, yüceliğini ve üstünlüğünü bütün dünyaya ispatlayacak kabiliyette ve kudrette olduğunu herkese göstermiştir. 18 Mart 1915 teki Zaferde Türk Milleti nin yurdunu işgale kalkan düşmanlara unutamayacağı bir yenilgi yaşattığı kutlu bir gündür.

Birinci Dünya Savaşı nın başlamasıyla; o zaman dünyanın süper güçleri ve sömürgeci emperyalistleri olan İngiltere ve Fransa, muazzam donanmalarıyla Çanakkale Boğazı ndan geçmek istediler. Osmanlı İmparatorluğu nun başkenti olan İstanbul u işgal ederek, müttefikleri Rusya ya yardım yolunu açmaya teşebbüs etmişlerdi. Ayrıca hasta adam olarak adlandırdıkları Osmanlı İmparatorluğu nu yıkarak Türk Yurdunu paylaşmayı amaçlıyorlardı. Ancak tatlı hayalleri kabusa dönecekti.

Saldırı 18 Mart 1915 te sabah saat 11.15 te başladı. Boğazın iki yakası birden Türk Ordusu tarafından tabyalarla tahkim edilmişti. Düşman donanmasının ilerleyişi Türk Tabyalarının ateşiyle karşılandı. Bu esnada Türk Tabyalarının çoğu da düşman karşı ateşiyle ağır yara almıştı. Tam bu esnada Türk Ordusundan Seyit Onbaşı adlı bir kahraman, düşman Türk toplarını susturduğu anda 275 Kg. luk mermiyi kaldırarak, İngiliz Donanmasının Ocean adlı en büyük zırhlısına ateşledi. Ocean sulara gömülerek battı.

(Seyit Onbaşı)

Ağır kayıp vermeye başlayan İngiliz Donanması, yerini Fransız Zırhlılarına bırakmak için manevra yapmak istedi. Ancak önceki geceden Nusret Mayın gemisi tarafından kıyıya paralel döşenmiş olan mayınlara çarptılar. İngilizlere yardıma gelen 3 Fransız gemisi de mayınlara çarparak kullanılamaz hale geldi. Düşman Donanması bozguna uğrayarak geri çekildi.

Böylelikle Çanakkale Savaşı nın ilk bölümü olan 18 Mart Deniz Muharebesi İngiliz ve Fransız Armadasının yenilgisiyle sonuçlandı.

Türk Milleti ve Ordusu kendisini “Hasta Adam” olarak niteleyen İngiliz ve Fransızları büyük bir bozguna uğrattı. Denizden geçemeyen Müttefikler, karadan çıkarma yaparak İstanbul a ulaşmayı denemek istedilerse de Türk Ordusu nun sarsılmaz azmi ve gösterdiği kahramanlıkları sayesinde gene yenilgiye uğratıldı.

18 Mart Türk Ordusunun ve Milletinin, bir bütün halinde kazandığı muhteşem zaferlerden biri olarak tarih kitaplarının altın sayfalarına girmiştir. Bütün dünya Türk ün eşsiz kahramanlığı ve azmi önünde diz çökmüştür. Mehmet Çavuşlar, Seyit Onbaşılar, Nusret Mayın Gemisi mürettebatı ve daha nice adını bilmediğimiz Şehitlerimizin kendilerini feda ettikleri bu savaşta, Türk ün iradesinin asla yenilemeyeceği, tasdiklenmiştir.

Bugün Büyük Türk Milletinin yaşayan mensupları olan bizler, Atalarımızın ve Mübarek Şehitlerimizin, sayısı parmakla gösterilecek kadar azalan Gazilerimizin bizlere bıraktıkları yadigarlara sahip çıkmak, onları anmakla mükellefiz. TÜRK Yurdunu ve Milletini işgalci düşmanlara çiğnetmeyen Türk Ordusunun kahraman askerleri gibi kendimizi ne kadar feda edersek edelim asla onlar gibi yüksek bir mertebeye ulaşamayacağımızın farkındayız.

“Bu memleketin topraklarında

kanlarını döken İngiliz, Fransız,

Avustralyalı,Yeni Zelandalı, Hintli kahramanlar!

Burada, dost bir vatanın toprağındasınız.

Huzur ve sükun içinde uyuyunuz.

Sizler, Mehmetçiklerle yanyana koyun koyunasınız.

Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar!

Gözyaşlarınızı dindiriniz. Evlatlarınız bizim bağrımızdadır.

Huzur içindedirler ve rahat uyuyacaklardır.

Onlar bu toprakta canlarını verdikten sonra, artık bizim evlatlarımız olmuşlardır.”

Mustafa Kemal ATATÜRK
“Çanakkale Zaferi,

Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir.

Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebeleri’ni kazandıran bu yüksek ruhtur.”

M. Kemal ATATÜRK

charlesgun

charlesgun resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Mar.2006 Pzr 23:43:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Böyle bir şanlı tarihi olan ulusun bir evladı oldugum için gurur duyuyorum ve herkezde şiddetle tavsiye ederim gidin görün Geliboluyu tüyleriniz diken diken oluyor  TÜM ŞEHİTLERİMİZİN RUHULARI ŞADOLSUN

maniax3131

maniax3131 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Mar.2006 Per 10:59:20sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Ozhur abi yazından dolaıyı seni kutluyorum tebrik ediyorum ellerine yüreğine sağlık tabiki 18 mart unutlmayacak bi gün onca askermizin şehit olduğu bi gün hepsinin ruhu şad olsun allah rahmet eylesin ben askerliğimi çanakkalede yaptım geçen yıl anzak törenlerinde geliboluda görevdeydim ve şehitliği gezdim inanın tüylerim diken diken oldu guru duydum tarihimizle o yüzden bende ozhur abime katılıyorumu tarihimzi unutursak geleceğimiz olmaz

ferhat610

ferhat610 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Mar.2006 Per 11:04:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

HjFrOsT38

HjFrOsT38 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.May.2006 Pzr 15:12:31sohbet oyun linki

Ozhur Abı Elıne Dılıne Yuregıne Saglık Kıbrıs Canakkale Sehıtler Anıtı Da Var Bunu Bı cogu Arkadasımız Bılmıyo Ama Orasını Da Zıyaret Etmek Lazım Tekrardan Teşekkürler Ozhur Abı

ucanpijama

ucanpijama resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Mar.2008 Pzr 00:06:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Dünyada her yer geçilir belki
Lakin geçilmez Çanakkale Boğazı

manolya41

manolya41 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Mar.2008 Pzr 00:29:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Çanakkale Şehitlerine

Şu Boğaz harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi?
En kesif orduların yükleniyor dördü beşi.
-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara’ya-
Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.
Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!
Nerde-gösterdiği vahşetle bu: bir Avrupalı
Dedirir-Yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi,
Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yâhud kafesi!
Eski Dünyâ, yeni Dünyâ, bütün akvâm-ı beşer,
Kaynıyor kum gibi, mahşer mi, hakikat mahşer.
Yedi iklimi cihânın duruyor karşında,
Ostralya yla beraber bakıyorsun: Kanada!
Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk:
Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.
Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...
Hani, tâuna da züldür bu rezil istilâ!
Ah o yirminci asır yok mu, o mahlûk-i asil,
Ne kadar gözdesi mevcûd ise hakkıyle, sefil,
Kustu Mehmedciğin aylarca durup karşısına;
Döktü karnındaki esrârı hayâsızcasına.
Maske yırtılmasa hâlâ bize âfetti o yüz...
Medeniyyet denilen kahbe, hakikat, yüzsüz.
Sonra mel undaki tahribe müvekkel esbâb,
Öyle müdhiş ki: Eder her biri bir mülkü harâb.

Öteden sâikalar parçalıyor âfâkı;
Beriden zelzeleler kaldırıyor a mâkı;
Bomba şimşekleri beyninden inip her siperin;
Sönüyor göğsünün üstünde o arslan neferin.
Yerin altında cehennem gibi binlerce lağam,
Atılan her lağamın yaktığı: Yüzlerce adam.
Ölüm indirmede gökler, ölü püskürmede yer;
O ne müdhiş tipidir: Savrulur enkaaz-ı beşer...
Kafa, göz, gövde, bacak, kol, çene, parmak, el, ayak,
Boşanır sırtlara vâdilere, sağnak sağnak.
Saçıyor zırha bürünmüş de o nâmerd eller,
Yıldırım yaylımı tûfanlar, alevden seller.
Veriyor yangını, durmuş da açık sinelere,
Sürü halinde gezerken sayısız teyyâre.
Top tüfekten daha sık, gülle yağan mermiler...
Kahraman orduyu seyret ki bu tehdide güler!
Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından;
Alınır kal â mı göğsündeki kat kat iman?
Hangi kuvvet onu, hâşâ, edecek kahrına râm?
Çünkü te sis-i İlahi o metin istihkâm.

Sarılır, indirilir mevki-i müstahkemler,
Beşerin azmini tevkif edemez sun -i beşer;
Bu göğüslerse Hudâ nın ebedi serhaddi;
O benim sun -i bedi im, onu çiğnetme dedi.
Asım ın nesli...diyordum ya...nesilmiş gerçek:
İşte çiğnetmedi nâmusunu, çiğnetmiyecek.
Şühedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar...
O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar,
Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!
Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!
Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi...
Bedr in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın?
Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın.
Herc ü merc ettiğin edvâra da yetmez o kitâb...
Seni ancak ebediyyetler eder istiâb.
Bu, taşındır diyerek Kâ be yi diksem başına;
Ruhumun vahyini duysam da geçirsem taşına;
Sonra gök kubbeyi alsam da, ridâ namıyle,
Kanayan lâhdine çeksem bütün ecrâmıyle;
Mor bulutlarla açık türbene çatsam da tavan,
Yedi kandilli Süreyyâ yı uzatsam oradan;
Sen bu âvizenin altında, bürünmüş kanına,
Uzanırken, gece mehtâbı getirsem yanına,
Türbedârın gibi tâ fecre kadar bekletsem;
Gündüzün fecr ile âvizeni lebriz etsem;
Tüllenen mağribi, akşamları sarsam yarana...
Yine bir şey yapabildim diyemem hâtırana.
Sen ki, son ehl-i salibin kırarak savletini,
Şarkın en sevgili sultânı Salâhaddin i,
Kılıç Arslan gibi iclâline ettin hayran...
Sen ki, İslam ı kuşatmış, boğuyorken hüsran,
O demir çenberi göğsünde kırıp parçaladın;
Sen ki, rûhunla beraber gezer ecrâmı adın;
Sen ki, a sâra gömülsen taşacaksın...Heyhât,
Sana gelmez bu ufuklar, seni almaz bu cihât...
Ey şehid oğlu şehid, isteme benden makber,
Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.

Mehmet Akif Ersoy

CC sohbet icin buraya
 <<1 234>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir