ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
25 Nisan 2024, Perşembe 15:56   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Biz Kimmiyiz ?! Oku - Okut! BİL israiL!
 <<1234 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

gurcu

gurcu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Haz.2010 Pzr 23:23:43sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
·zZkUmArBaZz· :
gurcu :

İsrail`le alakali sunu soyleyebilirim..

Yardim gemilerinin bu sekilde gidisi dogru veya yanlis bunu tartisirim.. Ama tartisma konusu yapmayacagim tek birsey var.. Konu ne olursa olsun..

Gemiler Turk Bayragi tasiyordu ve Turk gemisiydi.. Turk vatandaslari vardi..

Bu gemiler milletsiz, vatansiz veya sahipsiz degildi.. Korsan gemiler degildi !! Bir ulkeye ait gemilerdi.. israil, Turk yetkililer ile gorusebilirdi.. Bu gemilere girmeyerek durdurabilir ve Turkiye den bir heyet isteyebilirdi..  

Ama İsrail bu ulkeye goz dagi verdi.. israil bu cografyada en buyuk oldugunu gosterebilmek icin.. Gemilerimize baskin yapti.. vatandaslarimizi oldurdu.. ve dedi ki ;  Ayaginizi denk alin !!

Vay be.. ABD, İsrail istedigi ulkeyi isgal edecek.. Tarihi kahramanliklarla dolu Turk milleti yardim gemisi bile gonderemeyecek !   Adalet ?

Devlet tarafindan cok acil yardim konvoylari 5 katina cikartilip..  Turk ordusu esliginde goturulsun..  ve bunun icin kimseden izin alinmasin !

gurcu, yazdıklarının alıntılamadığım kısmının büyük bölümüne katılıyorum.

---

Yardım gemilerinin seçtiği yol, İsrail ile restleşmesi, güvenlik risklerinin doğru dürüst değerlendirilememesi, İsrail`İn tehditlerine yetkililerin kulaklarını tıkaması, bunca riske rağmen gemiye çoluk çocuk Allah`a emanet bindirilmesi, tek bir geminin askerlere direnmesi ve limana yanaşmayı reddetmesi, İsrail`in sivilleri katledecek cesareti nerden ve kimden bulduğu, burdaki binlerce insanın bir anda organize olabilmesi ve meydanlarda İsrail bayrakları yakması, "mehmetçik gazzeye" pankartları açmaları, hükümetin tavrı v.s v.s mevzular üstüne çok şey söylenebilir, tartışmalar yapılabilir.

Ama ben başka birşey söylemek istiyorum.

Bu mevzu bir kan davasına dönüştürülmemeli, İsrail ile askeri bir restleşmeye girilmemelidir.

Tavır diplomatik olmalı, gerekirse İsrail ile tüm ilişkiler kesilmelidir.

Zaten hukuki bir savaş da dünya çapında başlatılmıştır. Çeşitli ülkelerde İsrail`e davalar açılmıştır.

Ayrıca insani yardım organizasyona devlete değil, İHH`ya aittir. Devletin yardım konvoylarını arttırması için önce kendi arka bahçesini temizlemesi gerekir.

Kimsenin de askeri Gazze`ye yollamaya hakkı yok, isteyen kendi gider.

Kimse, birilerinin ahmak politikaları yüzünden savaşmak, ölmek zorunda değil.

--

Hepsinin ötesinde bu olaylar bize servis edildiği kadar net olmayabilir.

Garip şeyler oluyor.

Bunu tartisabilecegimi soylemistim..

Ben yardim gemilerinin yaptiginin dogru /yanlis oldugunu soylemiyorum.. Bizi Filistin batakligina cekmeye calistiklarinin farkindayim..

Ama diger yandan.. israil`in bu kadar cesurca ve kustahca davranip bu ulkeyi karsisina alip.. insanlarimizi oldurmesinede kayitsiz kalamiyorum..

O gemileri durdurabilmek icin o kadar cok yollari vardi ki.. Denizin ortasinda kacabilecekleri bir yerde yoktu hic birinin..  Birilerinin olmesi gerekmiyordu..

Ama bunu buyuk bir zevkle yaptilar.. Ama israil`in bu ulkeye terbiyesizligi  bir degil iki degil..

Bunun bir sonu gelmeli.. Bu ulkeye saygi gostermeyi ogrenmeli..

Ben savasalim demiyorum bilerekte bu cumleyi kullanmadim.. 

Biz yardim gemilerimizi tekrar cikartalim bu sefer donanmamizla birlikte.. Savas icin degil !!! Yardim icin.. Yarim kalan isimiz icin.. En azindan vefat eden insanlar icin..

Ha varsa savasmak isteyen.. Buyursun kursun sıksın..       

-----------

Not : Bana irkcilik yapacak adamin ezberini bozarim.. Google bile kurtaramaz onu..

zZkUmArBaZz

zZkUmArBaZz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2010 Pzt 01:19:16sohbet oyun linki
gurcu :
[QUOTE=·zZkUmArBaZz·] [QUOTE=gurcu]

Bunu tartisabilecegimi soylemistim..

Ben yardim gemilerinin yaptiginin dogru /yanlis oldugunu soylemiyorum.. Bizi Filistin batakligina cekmeye calistiklarinin farkindayim..

Ama diger yandan.. israil`in bu kadar cesurca ve kustahca davranip bu ulkeyi karsisina alip.. insanlarimizi oldurmesinede kayitsiz kalamiyorum..

O gemileri durdurabilmek icin o kadar cok yollari vardi ki.. Denizin ortasinda kacabilecekleri bir yerde yoktu hic birinin..  Birilerinin olmesi gerekmiyordu..

Ama bunu buyuk bir zevkle yaptilar.. Ama israil`in bu ulkeye terbiyesizligi  bir degil iki degil..

Bunun bir sonu gelmeli.. Bu ulkeye saygi gostermeyi ogrenmeli..

Ben savasalim demiyorum bilerekte bu cumleyi kullanmadim.. 

Biz yardim gemilerimizi tekrar cikartalim bu sefer donanmamizla birlikte.. Savas icin degil !!! Yardim icin.. Yarim kalan isimiz icin.. En azindan vefat eden insanlar icin..

Ha varsa savasmak isteyen.. Buyursun kursun sıksın..       

-----------

Not : Bana irkcilik yapacak adamin ezberini bozarim.. Google bile kurtaramaz onu..

Senin savaşı kastetmediğini biliyorum.

Ama gel gör ki, insani yardım gemilerine geçit vermeyen İsrail`in haydut hükümetinin, Türk donanmalarının da öylece Gazze`ye geçişini izlemeyeceği çok açık.

Zaten adamların, Gazze`ye ambargo uygulamasının nedeni, Hamas`a silah ulaştırılması ihtimalini ortadan kaldırmak.

Türkiye`nin diplomatik yollarla bu ambargoyu ortadan kaldırmaya çalışması filan hadi tamam da, daha kendi iç sorunlarını çözemeyen, kendi ülkesine insan haklarını getiremeyen bir devletin, Filistin`deki insanlık dramından bahsetmesi, tek başına insiyatif almaya kalkması hatta ve hatta donanma göndermekten bahsetmesi o kadar garip geliyor ki...

Ne İHH`nın, ne de hükümetin insani yardım konusundaki samimiyetine hiç ama hiç inanmıyorum.

Türkiye`deki insanlık dramlarından bahsedip, konuyu dağıtmak da istemiyorum.

Neyse bakalım neler olacak...

MrLovekiller

MrLovekiller resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2010 Pzt 08:57:24sohbet oyun linki

sen yardım gemılerıne  yapılan  yanlısı daha  ayırt  edemmesın kı  +  ısrail  cesaretlı ve  cusurca davranmadı sıvıl  savunmasız  sılahsız  ınsanı yardım tasıyan  ınsanlara  kursun sıkmak  kalleslıktır .  Türk olupta mıllıyetcı olamayanlarada  sözüm yok  bedelıı  askerlık  cıkcak beklesın ler onlar .

DiaBLeSSSe

DiaBLeSSSe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Haz.2010 Sal 21:15:40sohbet oyun linki

Ben diktatör değilim. 

Benim kuvvetim olduğumu söylüyorlar. Evet bu doğrudur.

Benim isteyip de yapamayacağım bir şey yoktur. Çünkü ben zoraki ve insafsızca hareket etmesini bilmem. Ben kalpleri kırarak değil kazanarak hükmetmek isterim.

Millete efendilik yoktur. Ona hizmet etmek vardır.

Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.

Bu ulusu ben değil içimizdeki ruh, damarımızdaki kan kurtarmıştır.

Sizler, yani yeni Türkiye`nin genç evlatları!

Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz...

Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.

Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

Memleketin ellide biri değil, her tarafı tahrip edilse, her tarafı ateşler içinde bırakılsa,

biz bu toprakların üstünde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız.

Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim

Ben toprak büyütme meraklısı değilim. Barış bozma alışkanlığım yoktur.

Ancak sözleşmeye dayanan hakkimizin isteyicisiyim. Onu almazsam edemem.

Büyük meclisin kürsüsünden milletime söz verdim. Hatay`ı alacağım.

Milletim benim dediğime inanır. Sözümü yerine getirmezsem milletimin huzuruna çıkamam. Yerimde kalamam. Ben şimdiye kadar yenilmedim, Yenilmem.

Yenilirsem bir dakika yaşayamam

Ben düşündüklerimi, sevdiklerime olduğu gibi söylerim.

Aynı zamanda lüzumlu olmayan bir sözü kalbimde taşımak iktidarında olmayan bir adamım.

Çünkü ben bir halk adamıyım. Ben düşündüklerimi daima halkın huzurunda söylemeliyim. Yanlışım varsa, halk beni tekzip eder.

Fakat şimdiye kadar bu açık konuşmada halkın beni tekzip ettiğini görmedim

Benim için ordumuzun kıymetini ifadede ölçü şudur:

Türk ordusunun bir kıtası muadilinin behemehal mağlup eder,

iki mislini durdurur ve tespit eder.

Zafer, zafer benimdir diyebilenin,

muvaffakiyet, muvaffak olacağım diye başlayanın ve muvaffak oldum diyebilenindir.

Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz.

Benim sizden istediğim şey, yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman da, durmadan yürümek,
yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir.

Beni görmek demek ille de yüzümü görmek değildir.

Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız beni görüyorsunuz demektir.

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

ozlemciiiik

ozlemciiiik resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Haz.2010 Sal 21:55:33sohbet oyun linki
emeğine sağlık kanka

DiaBLeSSSe

DiaBLeSSSe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Haz.2010 Sal 22:12:05sohbet oyun linki

NAPOLYON DER Kİ;

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur, kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında; hem erkeği hem de kadını şereflendiren biz meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak... İşte TÜRKLER bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki; TÜRKLER öldürülebilir, ancak asla mağlup edilemez.

BMWCLUP

BMWCLUP resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Haz.2010 Sal 22:22:48sohbet oyun linki

Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker yoktur=HAMİLTON

Türkler çanakkale.yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısında adeta bir kale gibi dikilmiştir=CHURCHİLL

Savaşın zevkini almak isteyen herkes Türklerle savaşmalıdır=İNGİLİZ KOMUTAN TAWSEND

Klılıcı insafsız bir beceriylen kullanan Türkün eli, yendiği insanların yarasını sarmakla da ustadır=LORD BYRON

Türkler bir ırk ve millet olarak yer yüzünün en şerefli insanıdır.=LAMARTİNE

Türk askeri cesurdur ana vatanını sever ve onun için gerekirse çekinmeden çekinmeden canını feda eder=ALBERT WEİNSTEİN

Türkler bilime saygılı ve ince duygulu bir milletir=BARON BUSBEK

Türklerin en cok konutuğu sey savaştır,Zaferdir.Eğlenceliri ise attır silahtır=CAHİZ

On ulusun on yiğit adamın gücü tek bir kimsede toplansa yine bir Türk,e bedel olamaz=CAHİZ

Her türk,ün bakşında silahın ruhu verdigi güveni görmek mümkündür O hayata ve olaylara güvenle bakmayı öğrenmitir=MOLKTE

Türkler öldürülebilir fakat maglup edilemezler=NAPOLYON

MrLovekiller

MrLovekiller resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Haz.2010 Sal 23:31:55sohbet oyun linki

DUNYA     TURKIYENIN        NE OLDUGUNU OGRENDI      SIZ HALEN BURDA     ABUK    SUBUK MULAFETLERLE     KENDINIZI PARCLAYIN DURUN       BMWCLUP  EMEGINE  SALIK GÜZEL BİR CALISMA ...  

Sosono

Sosono resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2010 Pzt 16:40:04sohbet oyun linki

Başlığı okurken bir kez daha Türk olmakla iftihar ettim.

Paylaşımına,emeğine sağlık...

BMWCLUP

BMWCLUP resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2010 Pzt 18:50:51sohbet oyun linki
·Sosono· :

Başlığı okurken bir kez daha Türk olmakla iftihar ettim.

Paylaşımına,emeğine sağlık...

CC sohbet icin buraya
 <<1234 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir