ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
24 Nisan 2024, Çarşamba 04:11   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Güzel Sözler
forum sohbet oyun basliklari
   Çok küçüktüm oysa ki..
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

R--O-M-E-O

R--O-M-E-O resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2010 Per 15:44:02      Çok küçüktüm oysa ki..sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Çok küçüktük oysaki.. İki ayakkabımız vardı çoğumuzun, biriyle top oynardık diğeriyle okula giderdik.. Hepimiz bu kadar şanslı değildik. Bazılarımız okula giydiği ayakkabısıyla top oynardı ve bu yüzden kaleci olmak istemese de kaleci olacağım derdi.. Hepimiz anlardık kaleci olmak istemesinin sebebini ama çıtımız çıkmazdı buruklukla eğilen başlarımızı öne eğerdik.. devam ederdik.. Bazen mutluluğa çevirirdik burukluğu bir ayakkabı bulurduk onlara.. Belki sıradan arkadaşlar gibiydik bizde.. Her zaman topun sahibi de oynardı oyunda.. Belki ben hiç top sahibi olamadım, belki de sahip oldugum toplar içindeki havaya sahip değildi.. Camdan seslenirdi arkadaşlarımız bize.. Camdan seslenenin kim olduğunu sesinden tanırdık her zaman ama her defasında camdan bakardık bir saniye olsa bile.. Annemizin yanına koşardık.. Babamız çalışırdı. "anneeee noooolurr" diye başlayan cümleler kurardık mutlu olmak için başlayan serüvende sarı ışıkta durur gibi bakardık annemizin gözlerine.. Onay verilince annemizden yeşil zamanı gelmiş olurdu.. Hava karardığında "beş dakka daha nolurr" diye yalvaran çocuklardık biz.. Beş dakika daha oynamanın mutlu ettiği çocuklardık biz.. Gün boyu her oyunu oynardık, ekmeği biz alırdık. Kapıcılar yoktu o zaman şimdiki gibi.. Kahvaltı malzemelerimizi herkesin tanıdığı bakkalımızdan alırdık. Her bakkala gidişimizde filelere sarılı renk renk toplar çarpardı gözümüze, yanımızda arkadaşımız varsa ona bahsederdik "şundan alacağım" "3kat bu top"... Komşularımızda vardı bizim yaptıgı yemeklerden bir tabakta bize getiren.. O komşularımızında komşuları vardı verdiği tabağı boş göndermeyen.. Annemizin bizi "Akşama müsaitseniz size geleceğiz " dememiz için gönderdiği komşularımız.. Pek oyuncağımız yoktu belki, Bizim için herşey oyuncaktı.. Pancar mevsimi gelmesini beklerdik.. Gelsinler ki köklerinden arabalar yapalım boyayalım ve ipe takıp peşimizde gezdirelim.. Babamızın kestane getirdiği günler vardı, sobamızın üstünde çizilmiş bizle gözgöze gelen dürüst kestaneler.. Hepimizin bir yerinde soba yanık izleri vardı ve diz kapaklarımızda yaralar.. Annemiz yırtılan pantolonlarımızı şort yapardı.. Yazı da sever kışı da severdik biz.. Belki kışlarda bizi şimdiki gibi sıcak tutan giysilerimiz yoktu ama evdeki herkesin aynı odada televizyon izlediği ve bunun bize verdiği huzurun sıcaklığı vardı..

Ne çabuk unuttuk bu günleri.. Ne çabuk oldu hayatta ki tek kaygımız para.. Ne çabuk öldü babalarımız.. Ne çabuk hastalandı annelerimiz.. Ölümü hatırlar olduk.. Çocuklarımız oldu.. Biz büyüdük dünya değişti.. OYSA Kİ ÇOK KÜÇÜKTÜK...

UFUKYAZICI

aRiFpReNsSs

aRiFpReNsSs resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2010 Per 15:56:41sohbet oyun linki
Çok güzel Ufuk ellerine , emeğine sağlık.. Küçüktük ama mutluyduk..

Barbie30

Barbie30 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2010 Per 16:38:51sohbet oyun linki

ÇOK GÜZEL OLMUŞ, ELLERİNE VE YÜREĞİNE SAĞLIK...

MOR

MOR resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Kas.2010 Per 22:58:28sohbet oyun linki
     Çok güzel bir yazı olmuş Ufuk abi, ellerine sağlık.

SharpDressedMan

SharpDressedMan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Kas.2010 Cum 13:24:01sohbet oyun linki

Yazıyı bir bütün halinde çok beğendim.

Özellikle küçükken yaptığımız mahalle maçları zihnimde canlandı.

Küçükken şu kuralları kabul etmeyen kaç kişi vardı ?

►Üç korner Bir penaltıydı

►En iyi oynayan iki kişi aynı takımda yer alamazdı

►Maçlar minyatür kalede oynanıyorsa, penaltı boş kaleye ters şekilde topukla vurulurdu.

►Abanma ve burun vurmak yoktu, vurulursa eleştirilip küfür edilirdi.

► Maçların hayali kale direkleri arası adım ile sayılır, olmaları gereken yerler iki taş ile işaretlenirdi.

►Anne-baba çağırınca maç biterdi.

►Topu patlatan parasını öderdi

►Takımlar kurulurken ilk oyuncuyu seçme hakkı, adım almayı iyi bilenindi.

►Kaleci topu 3 kere sektirirse rakibe açılsana 3 kere sektirdim derdi rakip açılırdı.

►Top insanın pek münasip olmayan bir tarafına gelirse işetilirdi

►Penaltılarda kaleci değiştirilirse 2 penaltı atılırdı. Eğer ilk penaltı gol olursa ikincisi atılmazdı.

►Frikiklerde baraj mesafesi, frikiği kullanacak olan kişinin kocaman 3 adım atmasıyla belirlenirdi.

►Top, oyun alanı içerisindeki herhangi bir arabanın altına kaçarsa büyük bir şevkle arabanın altına yatılıp top alınırdı. Topu ilk kim kaparsa o takımda başlardı.

►Gol olduktan sonra eğer tartışmalar olursa ve golü yiyen takımın bir oyucusu golü kabullenirse gol yiyen takım 360 derece dönerek durumu kabullenirdi.

►Eğer bir oyuncu faule maruz kalmışsa ama devam etmek istiyorsa, rakip futbolculardan birinin yürümesini dahi bahane ederek: “Adamın devam ediyor.” derdi.

►Atan alır mevzusu vardı. Eğer top kime çarpıp abuk subuk biyere kaçmışsa topun gittiği yer neresi olursa olsun koşa koşa gidip alırdı.

►Eğer kaleci dahil herkes çalımlanmışsa kale çizgisinde yere yatılarak topa kafa vurulurdu.

ezelll

ezelll resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Kas.2010 Cum 14:00:29sohbet oyun linki

``Beş dakika daha oynamanın mutlu ettiği çocuklardık biz.. ``

Fazla söze ne hacetEllerine,yüreğine ve emeğine sağlık Ufuk`cum...Denemelerinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum..

CaNiMSiNbenim

CaNiMSiNbenim resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Kas.2010 Pzt 15:55:09sohbet oyun linki

OYSA Kİ ÇOK KÜÇÜKTÜK...

ßizleri yazilarinla düşündürdün.... ßiraz hüzün hissederken aynı zamanda ßiraz da tebessüm ediyorum..ßu tadı yazılarında tattırdığin için çok TEŞEKKÜRLER...

Muckun

Muckun resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Kas.2010 Pzt 17:57:28sohbet oyun linki

Camdan seslenenin kim olduğunu sesinden tanırdık her zaman ama her defasında camdan bakardık bir saniye olsa bile.. Annemizin yanına koşardık.. Babamız çalışırdı. "anneeee noooolurr" diye başlayan cümleler kurardık mutlu olmak için başlayan serüvende sarı ışıkta durur gibi bakardık annemizin gözlerine.. Onay verilince annemizden yeşil zamanı gelmiş olurdu..Beş dakika daha oynamanın mutlu ettiği çocuklardık biz..

Ne kadarda güzel anlatmışsın Ufuk,Doğru Ne cabuk gecti o yıllar,Ne cabuk öldü babalarımız

Misket oynardık biz genelde

Yada Topac,Renkli Renkli Topaclarımız vardı.

Pilastik Toplarımız vardı,Futbol Topu olan bir Kasılır öyle oynatırdı,şiddetli bir şut cektiğimizde"topu patlatacaksın yavaş vursana" diye birde laf işitirdik.

Cok kücüktük oysaki,Camdan seslenen büyüklerimize "5 dakika daha,hem babam işten gelmedi daha der dısarıda kalmayı garantilerdik,vee hepimiz Mutlaka duymusuzdur sunu,

"Eh baban gelsin  söylemezsem"

Ellerine emeklerine sağlık Ufuk,Harika bir yazı,Bizi alıp taaaaaa eskilere götürdü

xNeva

xNeva resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Kas.2010 Pzt 19:24:34sohbet oyun linki

TarlaFaresi

TarlaFaresi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Ara.2010 Sal 16:24:02sohbet oyun linki

Sabah aksam sokakta oynardım :) erkeklerle maç yapar kızlarla ip atlardım yerden buldugum her şeyi öle bi dillendırırdım kı sanki buldugum elmas parcası - Ne olur Dilek bana ver derdiler .Halbukı bildigin uyuduruk şeyler :))))) Tebrıklerrrrr takibe devam  romeo :DDD

Yeni nesil cocuklara üzülüyorum pc basında anca oyun oynasın anca facebookta gezinsinler çok şey kaçırıyorlar.,

Desire18

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir