ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
28 Mart 2024, Perşembe 13:51   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Kim Demiş Türkler Barbar diye?
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

R--O-M-E-O

R--O-M-E-O resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Ara.2010 Cum 16:46:14      Kim Demiş Türkler Barbar diye?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Türklere "Barbar" sıfatını kimler yakıştırdı. Bunu kimler söyledi, Avrupa mı? Amerika mı?... Yine şu cümleyi hatırlıyorum" Türkün türkten başka dostu yoktur" Sanırım bu sıfatı bize herkes yakıştırdı. Helen uygarlığından sonra ilk olarak "barbar" kelimesi Roma İmparatorluğu zamanında kullanıldı. Büyük Roma İmparatorluğu doğuda ve kuzeyde bir çok kavimle komşuydu ve bir çok kez sürtüşmeler yaşamıştı bu kavimlere ve bu kavimler için kullanıldı barbar sıfatı. Hatta barbar kelimesinin kökenini araştırdığımda ; Elinde hiçbir tahrik edici sebep bulunmamasına karşın, sırf zarar verecek güce sahip olduğu için zarar veren topluluk ya da uygarlıklara barbar deniklerini. Aynı zamanda Orta çağ Avrupasında Hristiyan olmayanlara verilen genel addır. Ayrıca,"vahşi", "yabani", "ilkel" ve "uygarlaşmamış" kelimeriyle anlamdaş olarak da görülür barbar kelimesi.. Kölelik sistemini çok ağır kullanan Roma kendilerinin demokrasinin temelini attıklarını iddaa etselerde bu kabul edilemez bence.

Sonunda Türklerin batıya göçleri sırasında türklerden kaçan bu kavimler Roma imparatorluğuna zarar verdiği için barbar kelimesi Türkler için kullanılmaya başlandı. Hatta Avrupa elçilerinden saygısızlık yapan bir kaç densize Padişahlarımızdan bir kaçının tokat atması bu sıfatı tamamen bize yakıştırmalarına sebep oldu.

Araştırdığımda ben bize barbar denmesinin sebebi olarak bunu buldum.. Sizce bu barbarlık mıdır? Savaş meydanında acımasız olmak barbarlık mıdır. Eğer biz barbarsak ;

Maya ve Azteclere soy kırım yapanlar, Kendilerine ispanyolca "fatih, fetheden" anlamı taşıyan kelimeyi yakıştıran , Kendilerine "conquistador" diyen İspanyollar nedir?

Kızılderililerin hoş karşılamalarına kurşunla yanıt veren insan avı yapan İngizliler nedir?

Arapların kurduğu Mendülüs medeniyetini yok eden hatta ve hatta bütün eserlerini bile yakıp yıkan İspanyollar nedir?

Onlarca sene Türklere zülüm eden Ruslar nedir?

1860 lı yıllarda kendi kendilerini öldüren avrupalılar nedir?

Kendi yaptıklarını kendi profesörleri ağzından "katliam" olarak adlandırıldığı halde, bizim yaptıklarımıza soykırım diyen Ermeniler nedir?

Yakın tarihimizde yaşanan, Kurtuluş Savaşında genç, yaşlı, kadın hatta bebek dinlemeden herkesi süngüye geçiren Yunanlılar nedir ?

Kıbrısta yaptığı katliam unutulan Rumlar nedir?

Çok yakın zamana kadar zencileri insan yerine koymayan, Japonyaya atom bombası atan , Olmayan nükler silahları etkisiz hala getirip ülke başkanını asan Amerika nedir?

Filistine sayısız zülüm ve işkence yapan İnsanlık ayıbı filminin başrolü olan İsrail nedir?

Şu gün bile hala var olan fırınları olan, Bu fırınlarda insanları yakan Almanlar nedir?

Türklerin tarihi unutuldu sanırım?

Kendinden önce yaşayan ırkların kültürünü kendi kültürü sayıp o zamanlardan bu zamana kadar tarihi eselerinin korunmasını sağlayan Türkler değil miydi?

Medeniyeti Avrupaya taşıyan din ve vicdan özgürlüğünü savunan Türkler değil miydi?

Avrupa`da zülüm gören yahudileri Anadolu`ya taşıyan Türkler değil miydi?

Ateşte kızartılan protestanlar için Viyana kapılarını zorlayan türkler değil miydi?

Zamanında üç kıtaya hükmeden, huzur adaleti ve güveni sağlayan, İçerisinde barındırdığı onlarca milletin ve ırkın kültürüne dinine ve adetlerine saygı duyan TÜRKLERe Barbar demek kimin haddine...

UFUKYAZICI

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

romantizma

romantizma resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Ara.2010 Cum 16:52:31sohbet oyun linki
Sonuna kadar haklısın Ufukcum.. Paylamışın ıcın tesekkurler.

xXxARcHiLLeSxXx

xXxARcHiLLeSxXx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Ara.2010 Cum 18:11:14sohbet oyun linki

Türklere barbar diyenler kendi barbarlıklarını Türklere yakıştıranlardır.Kendi barbarlıklarını görmezden gelenlerdir.

Ben sadece asil bir ailenin evladı olmakla değil,fakat asil bir milletin evladı olmakla gururluyum.
ATTİLA

Benim Hayatta yegane fahrim,servetim Türklükten başka bir şey değildir.
ATATÜRK

1944NiHALATSIZ

1944NiHALATSIZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.May.2011 Pzt 12:38:22sohbet oyun linki

DÜNYAYI BAŞINIZA YIKMAZSAM NAMERDİM

Bu ülke Türk yurdudur, yuvama saldırmayın
Kalbimde sabır vardı, öfkeyle doldurmayın
Ben gazi Sakaryayım, ayağa kaldırmayın
Dağa çık diyorsanız, çıkmaz isem namerdim
Dünyayı başınıza yıkmaz isem namerdim

Çoğu bu hevesteydi, bir kez gülen olmadı
Nicesi akıl verdi, doğru bilen olmadı
İt gibi ölen oldu, ama bölen olmadı
Topunuza bir kibrit çakmaz isem namerdim

Elinizde harita, kafanızda bin plan
Amerika, İsrail, Avrupa falan, filan..
Toprak alabilseler, onlar alırdı ulan
Akılsız başınızı yakmaz isem namerdim

Abileriniz hain, sizden de geçecekler
Zoru gördüklerinde onlar da kaçacaklar
Bugün rüzgar ekenler, fırtına biçecekler
Şu topraklara kurşun dökmez isem namerdim

Kaç balta yarası var, siz şu çınara bakın
Çanakkaleye bakın, Dumlupınara bakın
Bilin ki öfkem bana şah damarımdan yakın
Sizi birgün hizaya sokmaz isem namerdim

Bunlar En Son Damlalar Bardak Taşınca Görün !!!
TÜRK Kalesinde Bayrak Yere Düşünce Görün !!!
Uykudaki Bir KURDUN Aklı Şaşınca Görün !!!
O KANDİL`İ DİCLE`YE DÖKMEZSEM NAMERDİM !!!
DÜNYAYI BAŞINIZA YIKMAZSAM NAMERDİM !!!

https://www.youtube.com/watch?v=jn5PrUdkU1o

1944NiHALATSIZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.May.2011 Pzt 19:26:32sohbet oyun linki

Tümgeneral Osman Pamukoğlu (Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı)

https://www.youtube.com/watch?v=4tnjjBIHtoU

https://www.youtube.com/watch?v=Fz5-IcfaQlY

1944NiHALATSIZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.May.2011 Per 14:46:01sohbet oyun linki

ARAZ ELSES - ATLAR

https://www.youtube.com/watch?v=dWIsoh295Pg

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir