ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

29 Mart 2024, Cuma 12:12   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   İçindeki sen.....
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

aleyna36

aleyna36 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Oca.2011 Pzt 12:58:26      İçindeki sen.....sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

UNUTMA

Gülümsemeyi asla unutma. Gözlerinin içi gülsün gülerken, bakışların pırıl pırıl olsun ve her zaman nemli kalsın göz pınarların.

Unutma kendini sevilebilecek bir insan haline getirmeyi ve ondan sonra da kendini sevip kendine sarılmayı.Zamana güven ve onun senin en büyük dostlarından biri olduğuna. Acılarının ve felaketlerinin ancak onun koynunda uyuyabileceğini unutma.

Unutma. Başına gelenlerin günün birinde kişisel tarihinin ayrıntılarından biri olmaya mahkum olacağını unutma. Her çiçek sevgilin olsun, her sevgilin ise bir çiçek. Açık tut gönlünü tüm güzelliklere.

Yasalar, günahlar, yasaklar sen olduğun için vardır. Ve sen bir tane olduğun için şu koca dünyada, gir günaha çekinmeden, çiğne yasayı.

Aydedenin sihrini gönderdiği gecelerde uyuyarak çalma hayatından saatlerini. Gecenin içinde yolculuğa çıkmayı unutma. İçinde hiç ölmeyecek bir gençlik virüsü yarat ve kaç yaşında olursan ol, her zaman yirmibeş yaşında kalman gerektiğini
unutma. Asla taviz verme seni sen yapan yanlarından. Onurlu bir yasam sürebilmen için, sartlar ne olursa olsun direnmeyi sakın unutma.

İçindeki seni katletmeye kalkma sakın. Kendine vuracağın her darbenin seni senden biraz daha uzaklaştıracağını unutma. Korkma mahallenin delisi olmaktan. Doğrucu Davutlar ne kadar çoğalırsa mahallende, hayat mutlaka daha iyiye
gidecektir, unutma.

Hatanın affedilmeyecek olanından kaç, ama hata yapmayayım diye de yakıp geçme yıllarını. Unutma ki, hiç hata yapmayan bir insan yapabileceklerinin en iyisini yapamamış demektir hayatta.

Korkma insanca korkularından. Ve korkunun kendisinden çok, onun beklentisinin daha korkutucu olduğunu unutma.

Bir anlamı olsun kendinle yaptığın kavgaların. Ve hep ileriye taşısın seni kavgada attığın her adım. Açık bırak pencereni ve sabah güneşinin, rüzgarı önüne katarak perdelerle yapacağı raksa dönük olsun bakışların.

Küçücük mutlulukların görkemine inandır kendini ve gülümse. Umutların bitmesin asla ve umutların bittiği yerin, hayatın da bittiği yer olacağını asla unutma.

Ve şaire kulak ver:

" Senden bir tane daha yok bu dünyada."

R--O-M-E-O

R--O-M-E-O resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Oca.2011 Pzt 13:22:59sohbet oyun linki
aleyna36 :

Unutma. Başına gelenlerin günün birinde kişisel tarihinin ayrıntılarından biri olmaya mahkum olacağını unutma.

Küçücük mutlulukların görkemine inandır kendini ve gülümse. Umutların bitmesin asla ve umutların bittiği yerin, hayatın da bittiği yer olacağını asla unutma.

Ve şaire kulak ver:

" Senden bir tane daha yok bu dünyada."

leylaaam

leylaaam resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Oca.2011 Pzt 14:13:43sohbet oyun linki
ne kadarda zor "geri dön" diyebilmek...yaşanılan onca şeyi biranda hatırlamayacak olmak ne zor..
sonunda bitti...bitiremediğin,gidemediğin sevda da bitti.daha iyisi olabilirmiydi senin için?
en kolay yol buydu....
ihanetinle sarsıldı bedenim...
"seni seviyorum" demelerinin arkasında bile başka bir yürek varmış oysa...başka bir yürek için böylesine cesaretliymişsin..
adam gibi adam sandım ya seni..
adamlık bekledim..
oysa bilemedim korkaklığını...

tek bir sözün bağlardı beni sana..
sen kendinle savaşırken bile seviyordum seni...
bir başkasını sevdiğinde bile...
ve bunu bile bile...

sonunda bitti...
artık ne kendimi kandırıyorum beni seviyor diye
nede yalan söylüyorum dostlarıma..
"beni çok mutlu ediyor..." demek oysa nekadarda basitmiş...
bu yalanı okadar çok söyledimki...
sen o sırada bir başkasını severken...
ve ben bunu bilirken...

nedersen de bana...
seni kaybetmemek için kendime bile yalan söylerken,
nedersen de...

susmaların zamanı şimdi...
odam soğuk,odam karanlık..
duvarlarda iki yüz görüyorum artık...
sen ve ortağım...

ben neredeyim cancazım...
yüreğinin derinliklerinde mi yoksa?
seviyormusun beni hala?
bak nekadar kolay kendime yalan söylemek...

ihanetin sarsıldı bedenim..
acıdı yüreğim..

bu aşk basit bir aşk olsaydı kabullenirdim gitmeni..
ama basit olmadığı için
senin saçının bir tek telini bile
bir başkasıyla paylaşamam..

yolları ayrı olanlar birbirlerine danışmazlarmış..
o zaman bana sormadan git sende..

ama unutma;
herzaman herşeyim oldun...
beni sevmenin bukadar zor olduğunu bildiğim halde....

Korkαr olduk artık `Seviyorum` demeye. Kimi sαhiden değiyor sevmeye kimi ise pişmαn ediyor sevdiğine

aleyna36

aleyna36 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Oca.2011 Pzt 16:48:02sohbet oyun linki
Kaybediş Anı

Hiçbir şeye yetemediğin anlar vardır… Yaşadığın her şeyin sabun köpüğü olduğunu anladığın, baloncuklar teker teker patlarken, her şeyi kaybettiğini farkında olup da hiçbir şey yapamadığın… Binlerce cevapsız soru içinde, hayata cevapsız kaldığın ve kimseyle konuşmak istemeyip kendine çağrılarını bile meşgule aldığın…

“Ben güçlüyüm” yalanını her söylediğinde aynaya, yüzün kızarır böyle zamanlarda. Hayat güçlüdür. Gerçeği bilmek kimseye bir şey kazandırmayacağından, herkes kendi gücüne inanmak ister. Sonra bir anda, sessiz bir sabaha gözlerini açarken, “Hayır,” dersin, “güçlü falan değilim ben”. Bir anda tüm mücadeleden vazgeçersin. Tüm kavgalarından. Her şeyi olduğu gibi bırakmak, ayak uydurmak ister, sessiz bir kabullenmişliğe bürünürsün.

“Olduğu kadar” cümlesi girip yerleşir hayatına; “Olmalı” kelimesi terk edip gider cümlelerini.. “Olduğu kadar” yaşamaya başlarsın “olduğu kadarıyla”…

Beklentiler, hayaller boş gelmeye başlar artık. Kimse senden bir şey beklemesin istersin, sen hayattan bir şey beklemezken.

Yorgunluğun, yılgınlığın arttıkça zincirler seni, bırakıp kaçma, yeni hayaller kurma, yeni bir şeylere başlama hevesi yaşamından uzaklaştıkça; asla bitmeyecek yorucu yokuşlar gibi isteksiz bırakır seni hayata karşı.

“Ben buyum” dersin…
“Olduğum kadarım”
“Çabalamanın anlamı yok daha fazlası için” dersin.

ve Kaybedersin...

Ryu

Ryu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Oca.2011 Pzt 20:57:32sohbet oyun linki

Bu Kadar Zor mu Hayat Yoksa Zorlaştıran Biz miyiz?

Hayatta zor işler, kolay işler var,

Bunları ayıran insan olmak zor.
Bilgiçlik taslamak, konuşmak kolay,
Az ve öz konuşup susan olmak zor.
Akıl vermek kolay, iş bozmak kolay,
Bozuğu onaran insan olmak zor.

Niyet etmek kolay, başlamak kolay,
Bir işi bitiren insan olmak zor.

Almak kolay, benlik, bencillik kolay,
Alan insan değil, veren olmak zor.

Merak kolay, olay seyretmek kolay,
Bakan insan değil, gören olmak zor.

Kazanç kolay, servet, zenginlik kolay,
Vicdanlı, namuslu patron olmak zor.

Açları kandırmak, azdırmak kolay,
Açları doyuran insan olmak zor.

Yemin etmek kolay, söz vermek kolay,
Verdiği sözünde duran olmak zor.

Seçilmek, yükselmek, baş olmak kolay,
Sahtekar baskıyı kıran olmak zor.

Hile, yalan, riya, kalleşlik kolay,
Doğru olmak, içten insan olmak zor.

Kan akıtmak kolay, acıtmak kolay,
Acıyan yarayı saran olmak zor.

Nefse uymak kolay, hırslanmak kolay,
Nefsini, hırsını yenen olmak zor.

Yuva kurmak, evlenmek kolay,
Yuvada huzura eren olmak zor.

Yaşam kolay, doğmak, yaşlanmak kolay,
İnsanca yaşlanmak, insan olmak zor.

İnsan olarak gelmişken bu dünyaya,
insan olarak yaşamak “neden” zor olsun ki …

Ryu

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Oca.2011 Pzt 21:15:25sohbet oyun linki

Sen… 10 yıl sonraki ben…Yani benim geleceğim. Seninle aramızda uzun bir köprü var; çok uzun. Sen köprünün bir ucunda ben diğer ucunda. Sana doğru ilerliyorum kendimce emin adımlarla. İçimdekilerle, beynimdekilerle, yaşadıklarımla, acılarımla, sevinçlerimle… Her adımda kendime yenilerini ekleyerek. Bazen acaba bir adım ileride beni ne bekliyor diye büyük bir merak duyarak, bazen merakımı giderecek olmanın mutluluğunu yaşayarak, bazen de geride bıraktıklarımın, bir daha yaşayamayacağım zamanların eksikliğini duyarak. Ama sürekli ister istemez sana doğru ilerliyorum.
Kendime bir şeyler katıyorum bir şeyler eksiltiyorum yaşamımda ama hiç durmuyorum. Köprünün uzunluğu, kısalığı umurumda bile olmadan ilerliyorum. Hayaller kuruyorum sana doğru ilerlerken, tahminlerde bulunuyorum kendimce… Bazen hayallerim gerçek oluyor, bazen hayal kırıklıkları yaşıyorum. Tahminlerimde yanılmıyorum bazen, bazen de tahminlerimin bile sınırlarını aşan olaylarla karşılaşıyorum bu yolda sana gelirken.

Bu yolu seviyorum. Bu yolda ilerlemeyi seviyorum. Bu yol bizim yolumuz. Sadece bize ait. O yüzden bu yolda attığım her adımı en iyi şekilde atmaya çalışıyorum. Çünkü öyle bir yola çıktım ki geriye bir adım atmaya bile imkan yok. Yerinde saymakta yok. Hep ilerlemek var. Düşe kalka bazen, bazen koşarak, bazen hiç istemeden zora ki adımlarla, bazen pişmanlıklarla, bazen ağlaya ağlaya, bazen sevinçten uça uça ilerlemek var. Sana ulaşabileceğimin bile garantisi yokken sana doğru ilerlemek var. Yol zorlu, yol renkli, yol neşeli, yol yorucu… Ama ben bu yola baş koydum. Sen beni bekliyorsun bu yolun sonunda ve ben sana yaklaşıyorum günden güne… Merakla, korkuyla, kuşkuyla, umutla, sabırla…

Beni nasıl karşılayacaksın bilmiyorum. Sen beni böyle umutla ve merakla bekliyor musun bilmiyorum. Beni suçlayacak mısın yoksa benimle gurur mu duyacaksın bilmiyorum! Tek istediğim en iyi şekilde, pişmanlık duymadan geçmek bu köprüden. Sana geldiğimde, geriye dönüp baktığımda iyi kilerimin keşkelerimden fazla olması. Başım dik, gururla, yapabildiğinin en iyisini yapmanın verdiği huzurla geriye bakmak. Sana her adımda yabancıyım ben. Her adımda biraz daha sen oluyorum ama sana tamamen ulaşmadan asla tam anlamıyla sen değilim. Çünkü değişiyorum; her olay, her gün, her söz, her adım değiştiriyor beni…

Sen nasılsın peki bugünkü benden çok mu farklısın yoksa görünüşün ve yaşamın dışında bugünki benle aynı mısın? Hala hayaller kuruyor musun imkansız olduklarını bile bile? Hala büyük acılar karşısında gösterdiğin metanetini, direncini hiç olmadık olaylarda yerle bir ediyor musun? Hala ufacık şeylerden mutlu olabiliyor musun? Hala umutlarını hiç verilmemiş sözlere bağlıyor musun? Hala hayatındaki çoğu şeyi riske attığını bile bile yürekten hissettiklerin uğruna cesurluklar yapıyor musun? Hala hiç beklemediğin insanlar hayal kırıklığının en büyüğünü yaşatıyor mu sana? Onu yaşayamadığın için, imkansız olması onu çok daha çekici yaptığı için vazgeçemediklerin var mı hala? Hala aynı kişilere aynı değeri veriyor musun peki? Senin için vazgeçilmez olan kişilerden çoktan vazmıgeçtin yoksa. Yoksa hala onları hayatının en önemli yerinde mi ağırlıyorsun?

Peki hep o hayal ettiğin sadece sana ait olacak olan günü yaşayabildin mi? Seni senden alan şarkıların hiç susmadığı o günü. Gözlerini kapatıp, sadece müziği hissederek ağlaya ağlaya dans edeceğin ama bundan mutluluk duyacağın o günü. Sadece kendi istediğin şeyleri yaptığın, hiçbir kötülüğün, üzüntünün olmadığı insanın içini kıpır kıpır eden o günü… Aynaya baktığında yüzündeki mutluluktan mutlu olacağın,gözlerindeki ışıltının etrafı aydınlattığı, kendini çok sağlıklı hissettiğin o günü…Ogün ufukta sadece batmakta olana güneşin göründüğü, uçsuz bucaksız bir yolda,nefesin kesilene kadar koştun mu güneşe doğru?..Ona yetişmek istercesine, çılgınca, batmasında etraf hep aydınlık kalsın, o gün hiç bitmesin diye…

Peki dans hala vazgeçilmezlerinden mi? Üzgün olduğunda, mutlu olduğunda ya da kendini boşlukta hissettiğinde hala içinden sadece dans etmek geliyor mu?Sana her şeyi unutturuyor mu dans? Yoksa artık buna ayıracak vaktin yok mu?Hayat,insanlar seni kendin olmaktan vazmı geçirmeye başladı yoksa…Peki geceleri saatlerce sıkılmadan yıldızları izliyor musun boynun tutulana kadar;arka fonda kurbağa sesleriyle… Peki öfkeni,mutluluğunu,yaşadıklarını ölümsüzleştiriyor musun yazılarınla hala… Yazdıkça yazasın geliyor mu yine… Yazmazsan nefessiz kalacak gibi oluyor musun zaman zaman. Önceden bunları yaparken duyduğun nedensiz mutluluğu duyabiliyor musun;kaybetme korkusu olmadan,hep bunları bu şekilde yaşayacakmışsın gibi…Yoksa bunları artık yaşayamamanın verdiği buruklukla,umut yüklü bu hatıralar senden iki üç damla gözyaşı olarak mı çıkıyor…

Evet sana ulaştığımda yani sen olduğumda işlerinde çok başarılı olan,sahip olmayı istediği maddi varlıklara sahip olan.yaşamını mükemmel denecek kadar yoluna koymuş o kadını görmekte isterim tabi. Belki yalnız bile olmam sana geldiğimde ellerimde canlarımla gelirim sana..Baba olarak,bir eş olarak… Ama benim için en önemlisi ben olarak gelmek sana.Belki her şeyin daha fazlasına sahip olarak;daha bilgili,daha olgun,daha yorgun,daha mutlu,daha kalabalık…
Ama ben olarak… İsmim zikredildiğinde insanların kafasında, yüreğinde beliren silüetim değişmeden…

Ben istiyorum ki sana hediyelerin en büyüğünü getireyim gelirken… Sevinçler, mutluluklar getireyim… Ve ben istiyorum ki sana sapasağlam gelebileyim, bir yerlerim eksilmeden, yürüyecek dermanım kalarak…
İstiyorum ki bu yolu bitirebileyim.Ben istiyorum ki sana gelebileyim…

leylaaam

leylaaam resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Oca.2011 Sal 14:07:23sohbet oyun linki

Döngü

Gün,
Ağarırken geceye..
Şafak söker karanlığı.
Hep.!
Aynı döngüdür yaşanan.
Gece mi.? gündüzü,
Gündüz mü? geceyi
Kovalar..

Yaşamak.! nasıl bir sevdaymış ki..
Her can, bir yola düşmüş,
Birinden kaçarken..kendisi
Bir başkasını kovalar.

Kim.?
Kimden.?
Neden..?
Niçin.?
Nereye kaçar.
Farklı yöne gitse de,
Bütün, bu yollar
Mutlak.! Ölüme gider.

Ve...
Son sözü,ölüm.! söyleyecekse eğer..
Herkesi, bir musalla taşında..
Eşit kılar..

Ryu

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2015 Sal 19:13:14sohbet oyun linki

Varmısın Beraber Ölmeye ?

Cenaze arabasına mutluyuz yazıp

Milleti güldürmeye..

Ryu

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2015 Sal 21:19:18sohbet oyun linki
 En acısı da ne biliyor mu sun? Açtığın her yaradan yine sen sızıyorsun..

Ryu

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2015 Sal 21:20:18sohbet oyun linki
Bugün bana bir şeyler anlat. Susup dinleyeyim uzun bir masal olsun anlattıkların. İçine seni ve beni koy. Mavi satırlarla süslensin yazdıkların. Çocuklar gibi mutlu et anlattıklarınla . Tut ellerimden gezintiye çıkar bir parka götür, bir deniz kenarına düşsün yolumuz.Zamanı durdur akmasın, mesafeler, ayrılıklar girmesin araya. Sen anlat ben dinleyeyim Bendeki seni anlat. Uzun cümleler kur bir daha aşık olayım sana bir daha aşık ol bana...
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir