ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

24 Nisan 2024, Çarşamba 00:04   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   Hayal Hırsızı... Öylesine bir hikaye
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

LifexisxBeautifuL

LifexisxBeautifuL resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Oca.2011 Cum 23:12:08      Hayal Hırsızı... Öylesine bir hikayesohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Bu hikâye, çiftlikten çiftliğe, yarıştan yarışa koşa­rak atları terbiye etmeye çalışan gezgin bir at terbiyeci­sinin genç oğluna kadar uzanır. Babasının işi nedeniy­le, çocuğun orta öğretimi kesintilere uğramıştı,
Orta ikideyken, büyüdüğü zaman ne olmak ve ne yapmak istediği konusunda bir kompozisyon yazmasını istedi hocası.. Çocuk bütün gece oturup günün birinde at çiftliğine sahip olmayı hedeflediğini anlatan yedi sayfalık bir kompozisyon yazdı. Hayalini en İnce ayrın­tılarıyla anlattı. Hatta hayalindeki 200 dönümlük çift­liğin krokisini de çizdi. Binaların, ahırların ve koşu yollarının yerlerini gösterdi. Krokiye, 200 dönümlük arazinin üzerine oturacak 1000 metrekarelik evin ay­rıntılı planını da ekledi. Ertesi gün hocasına sunduğu yedi sayfalık ödev, tam kalbinin sesiydi.-
İki gün sonra ödevi geri aldı. Kâğıdın üzerinde kır­mızı kalemle yazılmış kocaman bir `0` ve "Dersten son­ra beni gör" uyarısı vardı.
"Neden `0` aldım?" diye merakla sordu hocasına, çocuk.
"Bu senin yaşında bir çocuk için gerçekçi olmayan bir hayal" dedi, hocası.. "Paran yok. Gezginci bir aileden geliyorsun. Kaynağınız yok. At çiftliği kurmak büyük para gerektirir. Önce araziyi satın alman lazım. Damız­lık hayvanlar da alman gerekiyor. Bunu başarman im­kânsız." Ve ekledi:
"Eğer ödevini gerçekçi hedefler belirledikten son­ra yeniden yazarsan, o zaman notunu yeniden gözden geçiririm."Çocuk evine döndü ve uzun uzun düşündü. Baba­sına danıştı. "Oğlum!" dedi babası, "Bu konuda kararı­nı kendin vermelisin. Bu senin hayatın için oldukça önemli bir seçim."
Çocuk bir hafta kadar düşündükten sonra ödevini hiçbir değişiklik yapmadan geri götürdü hocasına.
"Siz verdiğiniz notu değiştirmeyin" dedi; "ben de ha­yallerimi.-."
O, öğrenci, bugün 200 dönümlük arazi üzerindeki 1000 metrekarelik evinde oturuyor. Yıllar önce yazdığı ödev, şöminenin üzerinde çerçevelenmiş olarak asılı.
Öykünün en can alıcı yanı şu: Aynı Öğretmen, ge­çen yaz 30 öğrencisini bu çiftliğe kamp kurmaya getir­di. Çiftlikten ayrılırken eski öğrencisine; "Bak!" dedi, "Sana şimdi söyleyebilirim. Ben senin öğretmeninken, hayal hırsızıydım. O yıllarda öğrencilerimden pek çok hayal çaldım. Allah`tan ki sen, hayalinden vazgeçmeyecek kadar inatçıydın.

wsirine

wsirine resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.May.2011 Çar 01:40:26sohbet oyun linki

Bu hikaye ilk okudum da da çok beğenmiştim yüreğine sağlık 

Bir eşşek öyküsü de benden olsun

Antik Yunan döneminde
(MÖ 620-560 yılları arasında)
Ege`de yaşayan ünlü masalcı Ezop`un
iki bin altı yüz yıldır
canlılığını yitirmeyen öyküsü:

Hikáye bu ya...

Bir inek, bir beygir, bir eşek, etrafa dağılıp insanların ne yaptıklarını öğrenmeye
ve üç yıl sonra buluşmaya karar verirler...
Her biri başka yöne gider.
Aradan üç uzun yıl geçtikten sonra

buluşma yerine önce inek ve beygir gelir...
İkisi de perişan bir halde, zayıflamış,
dişleri dökülmüş, kamburları çıkmış,
adeta çökmüştür.

Beygir merakla sorar:

`Nedir bu halin inek kardeş?`

İnek acıklı bir şekilde içini çekerek anlatır:
`Sorma beygir kardeş... Bu insanlar çok merhametsiz... Beni durmadan birbirlerine sattılar. Alan sütümü sağdı. Bir inek daha bulup onu yanıma koyarak bizi çifte koştular,

aç bıraktılar. Canımı zor kurtardım be kardeş.`

Beygir de acı acı başını sallayarak anlatır:

`Ah, sorma... Benim de ağzıma bir demir parçası geçirdiler, ağzımı açamadım. Üzerime bindiler, ses çıkaramadım. Biri indi, öbürü bindi! Binmedikleri zamanlar zincire vurdular.

Belim çöküp de onları taşıyamaz bir hale geldiğinde arkama kocaman bir araba bağladılar.
Bu sefer birçoğunu yeniden taşımaya başladım. Ben onları taşıdıkça, daha hızlı gitmem için kırbaçladılar. Canımı zor kurtardım inek kardeş.`

İnek ve beygir böyle konuşurken uzaktan eşek görünür. Hayli neşelidir. Islık çala çala, taşlara tekme ata ata, hoplaya zıplaya gelir. Mutludur. Üstelik şişmanlamıştır. Tüyleri pırıl pırıl parlamakta, gözlerinin içi gülmektedir.

Üzerinde lacivert takımlar vardır.
İnek ile beygir şaşırmış bir şekilde,

`Nedir bu halin? Neler oldu?
Neden böyle zevkten dört köşesin?`
diye sorarlar.

Eşek keyifli bir şekilde anlatır:
`Sizden ayrıldıktan sonra uzakta bir memlekete vardım. Birisi yukarı çıkmış bağırıyor,

bağırdıkça insanlar onu alkışlıyordu.
Ben de yüksekçe bir yere çıkıp bağırdım.
Benim bağırmamı bilirsiniz, yeri göğü inletirim.
Sesimi duyan benim yanıma koştu, duyan duymayana haber verdi, etrafım insanla doldu. Onlar geldikçe ben daha çok bağırdım.
Haktan, hukuktan, refahtan,
adaletten filan bahsettim...`

`Eee, sonra ne oldu?`
`Ne olacak beni başkan seçtiler!`
`Deme yahu.. Yani sen başkan mı oldun?`
`Evet... Bir şey yapmama gerek kalmadı.

Ben bağırdıkça onlar `Seninle gurur duyuyoruz` diye alkışladılar. Ben de yedim ve bağırdım, yedim ve bağırdım!`
`Pekiii, senin eşek olduğunu anlamadılar mı yahu?`
`Valla, yarısı anladı ama

diğer yarısına anlatamadı!`

Juanita

Juanita resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.May.2011 Çar 09:34:14sohbet oyun linki

Çok eskiden okumuştum. Tekrar okumak çok güzel geldi

gizlidemo

gizlidemo resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.May.2011 Çar 18:12:59sohbet oyun linki
eşekli olanı anlamadım ama gne de paylşm içnn teşkürlerrrrr...

HerseyGuzeIOlacak

HerseyGuzeIOlacak resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2012 Pzr 14:12:37sohbet oyun linki

BAŞKA AÇILARDAN BAKMAK

Bir haftanın yorgunluğunu atmış olduğu uykunun ardından pazar sabahı uyandığında, keyifle eline gazetesini aldı ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacağını düşündü. Tam bunları düşünürken afacan oğlu koşarak geldi ve parka ne zaman götüreceğini sordu. Baba daha önce söz vermişti oğluna, parka götürmek için. Dışarı çıkmak istemediği için şimdi inandırıcı bir bahane bulması gerekiyordu.

Gazetenin hafta sonu verdiği dünya haritasına gözünü dikti. Önce dünya haritasını küçük parçalara ayırdı ve oğluna uzatarak:

-Eğer bu haritayı düzeltirsen seni parka götüreceğim, dedi. Sonra "Oh be kurtuldum. En iyi coğrafya profesörü bile bunu akşama kadar düzeltemez." düşüncesiyle rahatlamış şekilde gazetesini okumaya başladı.

Aradan yarım saat geçtikten sonra, oğlu babasının yanına koşarak geldi:

-Babacığım, haritayı düzelttim. Artık parka gidebiliriz, dedi.

Baba önce inanamadı; arkasından görmek istedi. Gitti, baktı hayretler içerisinde kaldı. Oğluna bunu nasıl yaptığını sordu. Çocuk şu ilginç cevabı verdi:

-Bana verdiğin haritanın arkasında insan resmi vardı. İnsanı düzelttiğimde, dünya kendiliğinden düzelmiş oldu.

Adam oğluna hayranlıkla bakarak:

-Hadi annene söyle hazırlansın, dedi.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir