ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

28 Mart 2024, Perşembe 17:39   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Sanat ve Felsefe
forum sohbet oyun basliklari
   TARİHE MİNİ YOLCULUK...
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Oca.2012 Cmt 18:32:10      TARİHE MİNİ YOLCULUK...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

İstanbul içinde yaşayanların mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yer... Tarihe kısa bir seyahat ve bu seyahat esnasında kulaklarınızda çınlayan top sesleri, mehter, at kişnemeleri ve tekbir sesleriyle bir çağın kapanışı ve başka bir çağın açılışına tanık bir fetih hikayesi görseli...

Panorama 1453

Panorama 1453

Panorama 1453 - 3D Sanal Tur

Panorama 1453 için hazırlanan sanal tur sayfasında bulunuyorsunuz. Buradan indireceğiniz programlarla kendinizi Panorama 1453`te gibi hissedeceksiniz. Kurulum gerektirmeyen bu programları çalıştırdığınızda fareyi bakmak istediğiniz yöne doğru kaydırmanız yeterlidir. Detaylara zumlamak için farenizin tekerleğini çevirin. İndirdiğiniz mekanların listesini görmek için F9 tuşuna basın. Listelenen mekanları ekran koruyucu yapmak için F5 tuşuna basın. Tavsiyemiz Panorama 1453 dahil tüm mekanları ekran koruyucu yapmanızdır. Ekran koruyucu devreye girdiğinde rastgele bir mekan seçilir ve otomatik olarak etrafı seyrettirir (adeta HD kalitesinde bir belgesel izliyormuşsunuz hissini verir). Diğer tuşların işlevini öğrenmek için F1, çıkmak için Esc tuşuna basın.

———

Panorama 1453 Müzesi Resim Taslağı
Panorama 1453 Tarih Müzesi`nde sanal tur çekimleri 2009 yılında, Kültür A.Ş.`nin izniyle yapıldı. Çekimlerde Nikon D90 dijital kamera, 10.5 mm balıkgözü lens, panoramik tripod kafası ve tripod kullanıldı. Çekilen diğer mekanlara nazaran Panorama 1453 müzesi, özellikle ufuk çizgisi boyunca çok daha fazla detay içeriyor. Bu detayların balıkgözü lensle çekilen fotoğraflarda istenilen netlikte olmaması bizi değişik bir uygulamaya itti. Daha önce çekilen geniş açı fotoğraflara ek olarak ufuk çizgisi boyunca dar açılı bir lensle ekstra fotoğraflar çekildi. Çekilen bu detay fotoğrafları daha sonra sanal tur içine entegre edildi. Görüntüyü farenizin scroll tekerleğini ileri kaydırarak çok daha yakına getirebilir, mesela Fatih Sultan Mehmet`le burun buruna gelebilirsiniz. Tüm detay fotoğraflar eklendiğinde sanal turların dosya boyutu bir çok bilgisayarın kaldıramayacağı boyutta olacağından sadece çekilen noktaya yakın olan bölüm detaylı verildi. Bulunduğunuz noktaya uzakta kalan bölümlerin detayını görebilmek için farenizin sol tuşuna tıklayarak o noktaya atlamanız gerekiyor.

İstanbul`un fethinin canlandırıldığı bu müzede hoparlörlerden gelen savaş sesleri ve mehter marşları ziyaretçilerin kendilerini savaşın ortasında hissetmelerinde büyük etki yapıyor. Bu nedenle ilk kez bir 3D Mekan çalışmasına sesleride entegre ettik. Dört ayrı noktadan çekilen Panorama 1453 Müzesi için yine dört farklı mehter marşı kullanıldı. Farenizin sol tuşuna tıklayarak bir noktadan diğer noktaya sıçradığınızda çalan marş yarıda bırakılmaz; bittikten sonra diğerine geçilir.

Panorama 1453 Tarih Müzesi resmedilen sahneye yakın bir noktaya inşa edilmiş. Müze Topkapı`da, eskiden Trakya Otogarı`nın olduğu yere kurulan “Topkapı Kültür Parkı”nda. Fethin gerçekleştiği sabah, surlarda top güllelerinin açtığı gediklerden Osmanlı askerlerinin şehre girdikleri, Ulubatlı Hasan`ın surlara şanlı bayrağımızı diktiği, Peygamber efendimizin “Konstantiniyye (İstanbul) muhakkak fetholunacaktır! Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fethedan asker ne güzel askerdir." sözleriyle asırlar öncesinde müjdelediği an resmedilmiş.

38 metre çapında bir yarım küre içine 8 sanatçının yaptığı resim 3 senede tamamlanmış. Resimde 10.000 figüran çizimi yapılmış. Resmin gerçeğe yakın olması için tarihi veriler sıkı bir araştırmadan geçirilmiş. Surların yıkılmış bölümleri dahi rastgele çizilmemiş, belgelere dayanıyor. İstanbul`un ilk belediye başkanı Hızır Bey`e sunulan surların tamir raporuna göre çizilmiş.

Panorama 1453 Müzesi Kubbe Çalışması Ziyaretçiler panoramik resmin bulunduğu platforma çıktıklarında kısa süreli bir şok yaşıyorlar. Hoparlörlerden gelen top sesleri, at kişnemeleri, savaş naraları ve nereye dönseniz sizi kuşatan bir savaş sahnesi... Yuvarlak platformun çevresinde, ziyaretçilere yakın olan yerlerde resimde kullanılan objelerin gerçekleri (daha doğrusu strafordan imal edilmiş kopyaları bulunuyor). Bu da derinlik algısını güçlendiriyor.

Dünyada 360 derece panoramik resimlerin dairesel biçimde sergilendiği yerler çok. Ancak gökyüzününde resme dahil edilerek yarım kürenin tamamının bu boyutlarda sergilendiği tek yer Panorama 1453 müzesi. (Tabi burada IMAX tarzı küresel bir perdeye projekte edilen film veya fotoğraftan bahsetmiyoruz!)

Panorama içine ressamların gizlediği bazı sürprizlerde var. Bunlardan bildiklerimiz şunlar: Gökyüzünde bulutlarla çizilmiş Fatih`in yandan bir portresi, balta sapına latin harflerle oyulmuş ressamlar`dan birinin ismi, askerler arasında eski Roma giysileriyle resmedilmiş bir Bizans askeri. Bakalım bunları bulabilecekmisiniz!

Size tavsiyemiz İstanbul`a yolunuz düştüğünde bu müzeyi ziyaret etmeyi ihmal etmemenizdir. Biz sitemizdeki sanal turlar vasıtasıyla şimdilik İstanbul`a gitmeye fırsat bulamayanlar için Panorama 1453 Müzesi`ni, bir nebze olsun, inceleme fırsatını sunmaya çalıştık. Ancak bu kesinlikle bizzat orada bulunmanın yerini tutamaz.

Kültür A.Ş. Logosu

Kültür A.Ş.`ye değerli katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Panorama 1453 - Sanal Tur Tanıtımına Destek

Panorama 1453`te sanal gezi hoşunuza gittiyse aşağıdaki kodu kullanarak bu sayfaya link atabilir ve bu sayede daha fazla insanın bu çalışmalardan faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu Kodu Kopyalayın:

< cols=110 readOnly><a href="https://www.3dmekanlar.com/tr/panorama-1453.html">Panorama 1453 - 3D Sanal Tur</a>

Sayfanızdaki görüntüsü: Panorama 1453 - 3D Sanal Tur

DawsonCreek

DawsonCreek resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Oca.2012 Pzt 08:45:12sohbet oyun linki

eline sağlık  hürremn,

sizi  izliyoz her çarşamba ve beğeniyoz

Soondawn

Soondawn resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Şub.2012 Çar 01:59:44sohbet oyun linki

Paylaşım budur. Elinize sağlık  

NeDedimseDedim

NeDedimseDedim resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Ara.2012 Cmt 21:36:38sohbet oyun linki

NeDedimseDedim

NeDedimseDedim resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Ara.2012 Pzt 02:44:28sohbet oyun linki

Melek Yüzlüm - Mustafa SANDAL

Ya sen öylece dur beni kahret
Ya da bakışına kurban olayım
Bir tebessümüne bu can emanet
Saklasın ruhumu bütün

İhtimaller ihtimaller

Böyle yaşanmaz bu gözler
Açtım sana kalbimi bırakıyorum
İhtimaller ihtimaller
Böyle yaşanmaz bu gözler
Saldım sana kendimi unutuyorum