ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
25 Nisan 2024, Perşembe 16:48   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Müzik, Vido Klip, Playlist, Konser
forum sohbet oyun basliklari
   Türkü - Şarkı - Ezgi Hikayeleri
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

MrLion

MrLion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Oca.2013 Pzt 20:49:35      Türkü - Şarkı - Ezgi Hikayelerisohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Sevdiğimiz türkülerin , şarkıların , ezgilerin hikayelerini bu başlık altında paylaşabiliriz .

Türkü Adı : Gesi Bağları

Yöresi       : Kayseri

Kayseride annesi ile yasayan genc kız Kayseri iline baglı gesi kasabasına gelin gider o zamanın sartlarında ulasım zor oldugu için genç kız kayseriye gidip gelemez ve annesine olan özlemi onu cok üzer kocası vurdum duymaz gamsız birisidir genc kızla hic ilgilenmez kaynana ise despot ve kötü birisidir geline yapmadık eziyet bırakmaz aradan zaman gecer ve bir cocukları olur cocuğu ile avunmaya çalışır ama nafile annesine olan özlemi birtürlü dinmemistir annesinden hic haber alamadıgı için cok üzülmektedir.aylar yıllar geçer ve kötü haber gelir annesinin öldügünü ögrenen gelin üzüntüsünden gesinin güzel bagları arasında hem aglar hem de gesi bagları türküsünü söyleye söyleye dolaşır durur.türkünün bilinen 64 beyiti derlenmiştir.

Kaynak : Ahmet Gazi Ayhan

Sözleri

(Of) Gesi Bağları`nda Dolanıyorum
Yitirdiğim Yarimi Aman Aranıyorum
Bir Çift Selamına Güveniyorum

Gel Otur Yanıma Hallerimi Söyleyim
Halimden Bilmiyor Ben O Yari Neyleyim

(Of) Gesi Bağları`ndan Gelsin Geçilsin
Kurulsun Masalar Rakı Konyak İçilsin
Herkes Sevdiğini Alsın Seçilsin

Atma Anam Atma Şu Dağların Ardına
Kimseler Yanmasın Anam Yansın Derdime

(Of) Gesi Bağları`nda Üç Top Gülüm Var
Hey Allah`tan Korkmaz Sana Bana Ölüm Var
Ölüm Varsa Şu Dünyada Zulüm Var

Gel Otur Yanıma Hallerimi Söyleyim
Halimden Bilmiyor Ben O Yari Neyleyim

________________________________________________________________________________________

Kanlı Sivas memleketim

Söyle neyini met edeyim

HASRET imi zaten aldın

DENİZ imden ne istedin

MrLion

MrLion

MrLion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Oca.2013 Pzt 20:58:22sohbet oyun linki

Ayşegül Zayim - Türkü Gözlüm

Şarkının Hikayesi:

Üniversite ye yeni başlayan murat ve aslı tesadüfen okulun müzik kulübünde tanışırlar. Murat çok iyi gitar çalan, uzun boylu, esmer ve herkesin çok çabuk dikkatini çeken bir müzisyendir. Aslı ise kocaman siyah gözleri ve masum bakışlarıyla bölümün en başarılı ve en güzel kızlarındandır. Murat etkilendiği gözlerinden dolayı ona türkü gözlüm demektedir.
Okulun müzik bölümünde bir çok konser verir ayrıca harçlığını çıkarmak için barlarda müzik yapar iyi bir hayran kitlesine sahiptir. Fakat gözü aslıdan başkasını görmez. Murat babasını yıllar önce kaybetmiş annesinin emekli maaşıyla okuyan bir gençtir. Aslıyla büyük aşk yaşarlar. Bir süre sonra murat`ın annesinin sağlık durumu bozulur ve murat memleket ine dönmek zorunda kalır. Döner dönmez askere alınır. O aşkı unutmaya çalışırlar yine de birbirlerini unutamayan gençler tekrar telefonlaşmaya başlarlar.
Bu hasretlik ikisi içinde zordur. Aslı murat için okulunu bırakır ve nihayet ailelerini ikna ederek evlenmeye karar verirler. Evlendikleri gün feci bir kaza yaparlar çok kötü bir şekilde can verirler. Ölümlerinin ardından ikisininde çok yakın arkadaşı olan Ayşegül onlar için bu şarkıyı yapar.

Sana yüklediğim anlamları senmişsin gibi düşünme, aldanırsın!

O anlamlarla sadece bende varsın.

Ben seviyorsam sen bahanesin.

gleamof

gleamof resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.Oca.2013 Sal 09:30:33sohbet oyun linki
çok üzücü bir hikaye :((((( bende çok dinlemiştim bu türküyü :((((
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir