ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

17 Nisan 2024, Çarşamba 02:20   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   Yalnızlığa alışmak diye bir şey var
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

XrememberMe

XrememberMe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Mar.2014 Pzt 23:31:00      Yalnızlığa alışmak diye bir şey varsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Başta nefret ettiğin sürekli kurtulmaya çalıştığın yalnızlık; zamanla alıştığın, kabullendiğin, artık onsuz olamayacağın bir parçan haline gelir. En çok kalabalıkların içinde kalırsın yalnızlığınla baş başa her şeyden herkesten farklı hissedersin  o koca insan selinin içinde adeta bi  başınasındır kimse seni anlamaz kimse hayata senin baktığın açıdan bakmaz.
Başlarda sana acı veren bu düşünceleri zamanla benimsersin herkesten farklı olmaya alışırsın. O kadar kabullenirsin ki bu durumu hiç kimsenin seninle aynı olabileceğine inanmazsın artık  tek başına olmaya alışırsın kendi kendine yetmeyi, kimseye ihtiyaç duymamayı öğrenirsin.

Ama bir  gün gelir ve karşına sana benzeyen biri çıkar  görmek istemezsin aranızdaki benzerliği  yok sayarsın başlarda, reddeder farklı olduğunuzu iddia edersin  kimse seninle aynı olamaz çünkü. o kadar uzun zamandır yalnızsındır ki kimsenin sana yaklaşmasına izin veremezsin  sana benzeyen, aynı hayalleri paylaşabileceğin , aynı pencereden bakabileceğin birinin varlığı ütopik gelir sana ve tüm benliğinle reddedersin, kabullenemezsin birinin seninle olmak isteyebileceğini.

Yalnızlık tehlikeli şey... İnsan bir kez alıştı mı onunla yaşamaya kimseyi ortak edemiyor yalnızlığına. eh, ne de olsa "yalnızlık paylaşılmaz. paylaşılsa yalnızlık olmaz."

XrememberMe

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Mar.2014 Pzt 23:37:18sohbet oyun linki

Olduğum yaşta hissedebilmek isterdim.

etrafım gerçek dostluklarla çevrili olsun isterdim.

kimse kimseye sahte gülücükler atmasın sahte sevgi sözcükleri söylemesin isterdim.

evimde huzurlu hissedebilmek isterdim.

yanındayken mutlu olduğum insanlar olsun ve onlar hep yanımda olsun isterdim.

inandığım şeylerin birer yalan olmamasını isterdim.

yeniden yanılmamak yeniden kayıplar yaşamamak isterdim.

insanlara inanmamam güvenmemem gerektiğini bir kez daha görmemek isterdim.

yeniden inanmak, güvenebilmek isterdim.

sadece bir kez olsun güvenim boşa çıkmasın isterdim.

bu kez mutlu olmak isterdim.

yanılmamak istiyorum. "o" olmanı istiyorum. beynimi kemiren düşünceler sadece kuruntu olsun istiyorum. beni yanıltma sana inanmakla güvenmek istemekle yanlış yapmadığımı göster istiyorum.

yanılmak istiyorum. "o" olmadığını düşündüren şeyler birer yanlış anlamadan ibaret olsun istiyorum. beni yanılt "o"olduğunu ispatla istiyorum.

Yine çok şey istiyorum yine imkansızı istiyorum !

XrememberMe

lllKURTlll

lllKURTlll resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Mar.2014 Sal 00:03:56sohbet oyun linki

Yalnızlığa Alışmalı Bavulları hep toplu durmalı insanın...
Bir gün telefonların hiç çalmayabileceği hesaplanmalı...
Tül perde arkasından misafir yolu gözlemekten vaz­geçmeli...
İhanetlere, terkedilmelere, bir başına bırakılmalara hazırlıklı olmalı...
Yalnızlığa alışmalı... Çünkü "omuz omuza" günlerin vakti geçti.
Dayanışma... günümüz borsasının değer kaybeden hisse senet­lerinden biri artık...
Bireyin keşif çağı, geride kı­rık dökük yalnızlıklar bıraktı.
Terörün bile bireyselleştiği çağdayız. Zaman, birlikten kuvvet doğurma zamanı değil; zaman, tek başına dimdik ayakta kalabilmeyi becerme zamanıdır. İşte o yüzden alışmalı yalnız­lığa...
Sokaklar dolusu ıssızlıkla başbaşa yaşamayı göze almalı insan...
Güvendiği dağlardaki karlara bakıp ders çıkarmalı...
Hüzünlü bir şarkıyla paylaşı­lan gecelerde başım dayayacak bir omuz arama huylarından vazgeçmeli...
Sofrada tek tabağa, tabakta az yemeğe alışmalı...
Romanlardan yalnızlığı yücelten paragraflar asmalı evin en görünür duvarlarına...
"Yalnızlık paylaşılmaz/ Paylaşılmışsa yalnızlık olmaz" dizeleriyle başlamalı güne...
Telesekretere "şu anda size cevap verebilecek kim­se yok" denmeli, "... belki de hiçbir zaman olmaya­cak..." Cevapsızlığa, sessizliğe ısınmalı... Oysa sessizlik haksızlığa alkıştır. Haklılığın onuru yaşatır insanı...
Susmanın utancı öldürür. O yüzden en sessiz gecelerde ``doğruydu, yaptım"la teselli bulmalı insan...
Feryada komşuların yetişmemesine, soğuk duvar diplerinde sessizce ağlaşmaya alışmalı...
Kendiyle he­saplaşmaya çalışmalı...
Gece yastıkla ağlaşmaya, sabah aynayla gülüşmeye, kendiyle hüzünlenip, kendiyle keyiflenmeye hazır ol­malı...
Hep başını alıp gidebilecek kadar cesur, ama hep kalıp savaşacakmış kadar gözüpek olabilmeli...
Sessizliği, sese dönüştürebilmeli...
Ve sırt çantasını her daim hazır tutmalı insan...
Yollarla barışmalı...
Yalnızlığa alışmalı...

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Mar.2014 Sal 10:06:36sohbet oyun linki

Bağlanmak istemiyorum. Yine aklımda sürekli birileri olsun istemiyorum kimseyi hiçbir şeyi düşünmeden sadece yaşamak istiyorum aklımdan çık kalbime girme çok kırıldı o paramparça hala yapıştırdım belki bir arada durabiliyor ama en ufak bir darbede tuzla buz olacak yine biliyorum  uzak dur  incitme. üzme. ağlatma..

https://www.youtube.com/watch?v=3AXm8OYPjI0

XrememberMe

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Mar.2014 Sal 10:11:43sohbet oyun linki

Küçüktüm. Bir tek yaralarımın kabuklarını soyarken sevebilirdim canımın yanmasını. Büyüyebileceğimi hiç tahmin etmemiştim...

XrememberMe

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Mar.2014 Sal 10:20:53sohbet oyun linki
Bazı beyinler serbest çağrışım olayını abartıyor benimki de onlardan sanırım en alakasız şeyleri bile birleştirip ucunu sana çıkaran yollara sahip.
bazı beyinler serbest çağrışım olayını abartıyor seninki onlardan değil sanırım en alakalı şeyleri bile yok sayıp bana hiç ulaşmayan yollara sahip.

Dokunmaya korkmak tereddütle ürkekçe uzanıp hemen geri çekilmek ne zor birine dokunamamak ne garip.

Şarkılar niye varlar ? Her dinlediğinde kalbinin etrafını zehirli bir sarmaşık gibi sarıp sıkıştıran şarkılar, niye varlar ?

Gözlerinde kendisini görmesinden korkup “O”na bakamamak diye bir şey var. Tıpkı O yokken adını anmadan tek saniye geçiremezken O etraftayken baş harfini bile anmayı kendine yasaklamak diye bir şey olduğu gibi.

Bugün günlerden keşke.

Oysa güneş dolunayla yer değiştirmeliydi. Her yer masmavi ayışığı olmalıydı. Tüm dünya küçücük bir odadan ve iki nefesten ibaret olmalıydı yine. Her zaman susan ve kaçmayı seçen o nefes diğeriyle kalmalıydı bu kez. Zaman orada öylece durmalıydı.

Bugün günlerden biz olmalıydı.

XrememberMe

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Mar.2014 Sal 10:39:41sohbet oyun linki

Hayatın saçmalığının tam da ortasında yine en başa dönmüş geçen zamanın hiçbir şeye çare olmadığını farketmişken habersiz gelen bir ölüm daha da bitirdi beni söylenecek söz yok kelimeler anlamsız. Şimdi toparlanma zamanı her zaman olmam gerektiği gibi ayağa kalkma hiçbir şey olmamış gibi yola devam etme zamanı. 

Şu an için tek güç kaynağımsa bu cümleler

"Kaleyi sattım, Filler isyanda, Vezirim intihar etti, Bu arada atları da özgür bıraktım, Çevremdeki piyonlardan hayatım boyunca hiç medet ummadım ŞİMDİ ŞAH olduğunu düşünen varsa buyursun hamlede bulunsun.

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Mar.2014 Sal 19:48:27sohbet oyun linki

Şimdiye kadar öyle ahım şahım bi aşk hayatım olmadı hiç. 21 yaşına geldim bana kendiliğinden değer veren insan sayısı toplasan bir elin parmaklarını geçmez. ama şöyle bir olay var ki ne çektiysem ondan çektim.öyle çok konuşan sürekli insanlarla vakit geçiren bi tip hiç olmadım olamam da. hatta tam aksine bulunduğum ortamda ağzımdan kerpetenle laf aldıkları için varlığım fark edilmez bile çoğu kez. tek yaptığım gülümsemek, mecbur olmadıkça konuşmamak ve insanları gözlemlemektir. fakat gel gör ki kendimi yanında rahat hissettiğim ve duvarlarımı kaldırabildiğim insanlardansanız vay halinize! susmak bilmem car car konuşurum. ayıptır söylemesi bir de sesimin ayarı yoktur bağıra bağıra konuşurum, hele bir de heyecanlandıysam yapılacak en iyi şey ortamdan koşarak uzaklaşmaktır zira 5dk içinde kulak zarınızı patlatabilecek kıvama gelebilir desibelim.

neyse işte insanlarla bu denli farklı iki karakter olarak iletişim kurarken hep yaşadığım ve artık bir kanun haline gelip beni canımdan bezdiren şeyse şudur :  normalde kolay kolay iletişim kurmadığım ama aynı ortamı paylaştığım canım ciğerim kız arkadaşlarım geçen zamanla ve de uygun şartların sağlanmasıyla duvarlarım kalkmaya başlayınca gördükleri diğer benden pek bir etkilenir oldular. Ne hikmetse hep çok şaşırttım onları, farklı geldim, dikkat çektim ve sonuç olarak hiç ama hiç istemediğim şey oldu ve benden hoşlandıklarını öğrendim. Hatta bazılarınınki hoşlanmak tabirinin daha üstünde şeylerdi ne yazık ki. Bense onları arkadaşım olarak hatta kardeşim olarak gördüğüm için kaldırdığım duvarlarımdan bin pişman, değer verdiğim insanları kaybederek totomun üstüne oturdum kaldım hep öylece.

Geçen sene özellikle bu dertten en çok çektiğim yıl oldu psikolojik olarak zaten dipte olduğum bir dönemde dayanmamı sağlayan nadide şeyler olan canımın iki parçasını da kaybettim aynı şekilde  kendimden nefret ettim oğlum ne halt ediyorsun da bu kızlar bu hale geliyor diye kendime sövdüm. Arkadaşlık anlayışımın farklı olduğunu ayarımın olmadığını düşünüp insanlardan uzak durmaya bile çalıştım. Ha sonuç değişti mi ? tabi ki hayır. aradan geçen onca zamana ve kaybedilen dostluklara rağmen aynı şeyi yine yaşıyorum. bu kez çok değer verdiğim kardeşim dediğim birinden değil Neyse ki artık canıma tak etti biraz olsun konuşmaya, kendimi göstermeye başladığım her kızdan aynı şeyi görmek daha da sessizleştirdi beni sus sus sus içim şişti niye konuşmuyorsun sen niye bu kadar sessizsin ya diyenlere cevap olsun konuşunca çok mu iyi oluyor ?!  sağolun almayım ben, iyiyim böyle.

XrememberMe

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Mar.2014 Sal 20:05:46sohbet oyun linki
 Aynı senaryoyu farklı kişilerle defalarca yaşamak...

inanmadığı için sevinmek, inanmaya çalıştığı için pişman olmak...

güvenmemesi gerektiğini bildiği halde güvenmek istediği için kendine kızmak...

geri dönüp baktığında en küçük ayrıntıların bile birleşip bir bütün oluşturduğunda görmek istemediğin kendinden sakladığın gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya seren bir tablo olduğunu derin bir sancıyla farketmek...

daha yaşlı hissetmek...

daha yalnız hissetmek...

zamanla kabullenmek kendine yetmek zorunda olduğunu öğrenmek...

hissetmeden yaşamayı öğrenmek alışmak...

duyguların olmadan anlık sahte mutluluklarla yetinmek...

sürekli kaçtığın susturmaya çalıştığın içindeki senle baş başa kalmamak için sürekli bir şeyle uğraşmak boş vaktinin kalmaması için elinden geleni yapmak uyumaya bile vakit bırakmamak...

hayatım bunlardan ibaret son günlerde. nefes almaya bile vakit bırakmadan sürekli bir şeylerle meşgul olmaya çalışıyorum bir yerlere gidiyorum. aşırı yorgunluktan sızıp kalmaya deliksiz uyumaya çalışıyorum ama olmuyor.
uyumak son günlerde en çok nefret ettiğim şey. bilinçaltımı susturabildiğim  içinde senin olduğun rüyalar olmadan uyumak  uyuyabilmek son günlerde en çok özlediğim şey...

XrememberMe

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Mar.2014 Sal 20:10:16sohbet oyun linki

Ulan eros ulan eros ne biçim bi şeysin sen ya ? Nasıl bir miyop hipermetrop astigmat karışımısın ? Hayır yani olması gereken kişiden kilometrelerce uzaktaki milyon tane insanı nasıl aynı anda vurabiliyorsun anlamıyorum ki. yazık ama bana !

XrememberMe

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir