ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
20 Nisan 2024, Cumartesi 17:31   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Ülkemizdeki vicdan sömürüsü ( Suriye )
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

XrememberMe

XrememberMe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Tem.2014 Cmt 23:01:20      Ülkemizdeki vicdan sömürüsü ( Suriye )sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Nasıl mülteci bunlar

Suriyeli “mülteciler”  konusunda  rahatsızlık endişe verici boyutlara ulaştı. Örneğin

“Ben Banu Özçelik... Tam 12 gündür bekliyorum... İZMİR`DE SURİYELİ MÜLTECİLERİN SALDIRISINA UĞRADIM! SUÇLULAR KİM, NEREDE ?”

Banu Özçelik, emniyete de ilettiği şikayetinde, 30 eylül sabahı Bodrum`dan İzmir`e gelirken bindiği servis aracında Suriye uyruklu beş kişinin saldırısına uğradığını, aralarında kara çarşaflı kadınların da bulunduğu grubun, Basmane’de otobüsten inerken kendisine tükürüp vurduğunu aktarıyor. İşin üzücü yönü ise, olay gözlerinin önünde geçerken Çevik Kuvvet polislerinin kıllarını kıpırdatmaması. Banu Özçelik’in çığlıklarına kayıtsız kalışları…Olay sonrası adli tıp raporu da alan Özçelik, şöyle yazıyor:

“Servis otobüsünden iner inmez göz göze geldiğim Çevik Kuvvet polislerine, üç beş adım önümde gayet rahat bir şekilde olay mahallinden uzaklaşan Suriyelileri şikayet ettim. Bana yapılan darp suçunun izlerini, ellerimdeki ve yüzümdeki çizikleri, suratıma ve saçlarıma yapışıp kalan balgamı göstererek durumu anlattım. Saldırganları yakalamak için hiç bir şey yapmadıkları yetmiyormuş gibi üstelik "bağırma!" diye beni azarlamaları üzerine kendime geldim. Suriyeli vatandaşlar (!) tüm çabalarıma rağmen gayet rahat bir şekilde ellerini kollarını sallayarak uzaklaşmışlardı! İçimdeki acının nedeni yediğim darbeler değil, beni koruması gereken polisin oralı bile olmaması idi…” (Acıklı olan başka bir konu da, çevredekilerin şahit gösterilme korkusuyla ortadan kaybolması, yalnızca servis şoförünün kendisine yardım etmesidir.)

Büyük resim korkunç

Banu Özçelik devamla devlet yetkililerine soruyor: “Servis aracında bulunan kamera kayıtlarına ve bilet satış noktasında kayıtlı kimlik bilgilerine rağmen hala bulunamayan bu Suriyeli saldırganlar kimlerdir? Dört Çevik Kuvvet polisinin beş adım ötesinden suçları bildirildiği halde rahatlıkla geçerek gözden kaybolan bu saldırganlar nerede? Her birine maaş+çocuk yardımı verilen bu insanlar, neden buradalar? Ülkelerindeki savaş bittiğinde nasıl toplanıp geri gönderilecek? Büyük resim o kadar tehlikeli ve korkunç ki! Bu yalnız benim değil, yarın hepimizin sorunu olacak!”

Soruları sormayı sürdürelim: Suriye’den gelenlerin nüfus ve yerleşim kayıtları doğru dürüst tutuluyor mu? İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak yadsıyor ama sayıları ülke çapında bir milyona ulaşan Suriyelilerin, seçimlerde oy kullanacakları yönünde kaygılar  derinleşiyor.  Türk vatandaşlarına o denli kolay  hizmet götürülemez, konut sağlanamazken, kaymakamlıklarda “mültecilere” gösterilen bu hassaslık neden? Emir yukarıdan mı geliyor?

Ülkemize şu ya da bu nedenle gelmiş olan Suriyeli “mültecilere” kötü davranılmasını öneriyor değilim. Konak Belediye Başkanlığı görevinde iken, Basmane ve çevresi Somalili mültecilerin akınına uğramıştı. Başta yöneticileri Meryem Gümüştürkmen olmak üzere Oteller Sokağı’na komşu “semt merkezi”nde çalışan görevlilerimiz,  Somalili konuklarımıza ciddi ilgi gösterdi. Sağlık, giyim, sosyal sorunları ile ilgilenildi. Şimdi rahmetli olan bir arkadaşımız, yeni doğan bir bebeğe süt anneliği bile yaptı. Bu nedenle, bu konuda hiçbir kompleksimiz olamaz.

Eşbaşkanlık uğruna

Bizim kaygımız, hatalı dış siyasetin ülkemizi içine düşürdüğü durumdan kaynaklanıyor.  Kaçak Suriyelilere, başta mermer sektöründe olmak üzere ucuz işçilik yaptırılıyor. Öte yandan, Suriye’den gelen fırsatçılar, İstanbul’da,  ucuz emek sömürüsü ile kaçak ihracata bile başlamış.

Komşularla sıfır sorun derken, her yanımız soruna döndü. ABD’nin Büyük Orta Doğu Projesinde “eşbaşkanlık” yapmak hesabıyla girilen yolda, içine düştüğümüz duruma bakar mısınız ? Türk milletine yazık oluyor. 

Biz vicdan sahibi insanlarız kimsenin göz göre göre ölmesini istemeyiz ama hakkımızı gasp ettirecek kadarda sorumsuz olamayız mülteci barındıran tek ülke biz değiliz. Kendi halkına değer veren ülkeler mültecileri bulundukları bölgeden kesinlikle çıkarmıyor kamplarda barınmalarını sağlıyor bizde ülke insanı olarak kamplara her türlü yardımı yapıyoruz ama ben ülke vatandaşı olarak yıllarca görev ve sorumluluğumu yerine getirdiğim, vergimi verdiğim halde her ne sebeple olursa olsun benim yararlanamadığım haklardan bir suriyeli yararlanıyorsa bu noktada sessiz kalmak bu ülke vatandaşı için hangi görüşe sahip olursa olsun ahmaklıktan başka bir şey değildir.

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Tem.2014 Çar 17:36:18sohbet oyun linki

En az 500.000 yeni seçmen yaratıyor Başbakan. Dinmiş bilmem neymiş yalan yoksa.

Not: Lütfen eklediğiniz yazıların kaynağını gösterin.

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Tem.2014 Çar 19:23:22sohbet oyun linki

Not/Kimseye bir şey göstermek zorunda değilim.

HoKKaBaZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Tem.2014 Per 09:22:07sohbet oyun linki

Alınganlık yapma yahu hemen. Paylaştığın şeyin hem değerini arttırır kaynak göstermek, hem de bu tür köşe yazısı ve haberlerin kaynak gösterilmeden paylaşılması yasaktır. Konu dışı oldu şimdi bak. Neden böyle oldu ki?

#stayontopic

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Tem.2014 Per 21:30:08sohbet oyun linki
Böyle bir kural yok ego tatmini adına kural üretmeyin.

HoKKaBaZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Tem.2014 Cum 00:53:30sohbet oyun linki

·XrememberMe· :
Böyle bir kural yok ego tatmini adına kural üretmeyin.

Konunun üzerine geçmesin diye özellikle vurgu yaptım. Ama inatla alınganlık yapıp konuyu ego hususuna getirmişsin. Şimdi burada id-ego-süper ego nedir ne değildir tanımlar yaparak Freud´u anmayacağım. Ama madem bilinmesi gerekiyor bazı bilgilerin, bunu bu başlık altında yapayım. Kanun maddelerini doğrudan kopyalamak yerine yorumlanmış halini, ve hatta ilk ağızdan bir röportajı ekliyorum.

#telifhakki

10 Ocak 2013 Tarihli Haber :

Telif Hakları Genel Müdürlüğü`nce Telif Hakları Yasa Tasarısı Taslağı`na gazetelerin ve köşe yazarlarının haklarını korumak amacıyla yeni maddeler eklendi.

Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tasarı taslağının vatandaşı, ticaret yapan kesimleri, basın yayın sektörüyle otoriteyi yakından ilgilendiren çok yönlü bir çalışma olduğunu söyledi.

Türkiye`nin AB`ye üyeliği sürecinde açılan fasıllardan birinin Fikri Mülkiyet Faslı olduğunu hatırlatan Çelik, düzenlemelerin bu çerçevede yürütüldüğünü vurguladı.

Telif hakları konusunun çok geniş taraflı olmasının detaylı çalışmayı da beraberinde getirdiğine işaret eden Çelik, ``Önemli olan devamında sorunlar yaşanmaması. İnce ve hassas düşünmek gerekiyor. Şu anda detay kısmında çalışıyoruz. Tasarı taslağı biteli 3 ay oldu ama ince ayarlar konusunda devam eden kısmı var. Çok yakında neticelenmesini bekliyoruz`` diye konuştu.

-``Gazetelerin içeriği sadece gazetelerindir``-

Çelik, birkaç ay önce gazete yöneticilerinin ``Gazetelerin içeriği sadece gazetelerindir`` başlığıyla ortak bir deklarasyon yayınlayarak, ürettikleri haber, yorum, köşe yazısı fotoğraf gibi materyallerin hiçbir şekil ve hacimde kullanılmasına izin verilmeyeceğini belirttiklerini hatırlattı.

Bunun üzerine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay`ın gazetelerin genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldiğini belirten Çelik, görüşmeden sonra tasarı taslağına, gazetelerin özel haberleri ve köşe yazılarının, televizyon kanalları ile internet sitelerinde izinsiz kullanılmamasına ilişkin bir maddenin eklendiğini kaydetti.

Yürürlükteki yasada, bahsedilen konuyla ilgili iki maddenin bulunduğunu ifade eden Çelik, şöyle devam etti:

``36 ve 37. maddelerde biraz daha Avrupa Birliği`ne uyum kapsamında düzenlemeler yaptık. Bu maddeleri Avrupa Birliği`nin mevzuatına da uydurarak çözüm bulmaya çalıştık. Eklenen bu maddelerle, televizyon kanalları ve internet siteleri, gazetelerdeki köşe yazarlarının makaleleri ve gazetelerin özel haberlerini izin almadan hiçbir şekilde kullanamayacak. Kısmi olarak çoğaltsalar dahi izin almak zorunda kalacaklar. Bu hak ihlallerini yapanlar 2 ila 4 yıl arasında hapis cezasına çarptırılabilir. Bu ağır bir ceza. Dolayısıyla daha dikkatli olmak gerekecek.``

-``Kanun korsana geçit vermeyecek``-

Taslağın korsana geçit vermeyecek detaylarla donatıldığına işaret eden Çelik, şunları kaydetti:

``Kanunun ana temeli izinsiz çoğaltma ama bugüne kadar gazeteler ve basın sektörü için biraz daha rahatlık vardı. Şimdi orayı da bu kapsam içine soktuk. Makale netice itibarıyla alenileşmiş eserdir, özel haberlerde öyle. Siz kalkarsınız Hatay`a gider oradaki olaylarla ilgili haber hazırlarsınız. Bu haberi sadece siz hazırlamışsınızdır bu özel haberdir ama normal bir haber trafik kazası, hava durumu olayı ya da başka güncel olaylarda kullanabilir o da ancak kaynak göstermek kaydıyla, haberin nereden alındığını belirtmek kaydıyla. Diğer makale ve özel haberlerde asla ve asla izinsiz kullanma olmayacak. Tasarı yasalaştıktan sonra hiçbir televizyon kanalı kaynak göstermeden bir özel haberi, köşe yazısını kullanamayacak.``

-``Telif Birliği haberleri takibe alacak``-

Gazete yöneticilerinin kanallara ve internet sitelerine ``haberimi kaldır`` ihtarname çekebileceğinin, savcılığa suç duyurusunda bulunabileceğinin altını çizen Çelik, ayrıca bakanlıkça oluşturulan Telif Birliği`nin de söz konusu haberleri takibe alacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

22 Ekim 2012 Tarihli Bir Köşe Yazısı :

İnternet, habercilik ve telif

Bu hafta yirmi gazete bir bildiri yayınlayarak kendi içeriklerinin, kaynak göstererek dahi yayınlanamayacağını açıkladı. Kendi içeriklerini çeşitli şekillerde yayınlayan İnternet sitelerini, televizyonları ve haber portallarını emek hırsızlığı ve korsanlıkla suçlayan bu yirmi gazete buna karşı hukuki mücadele sürdüreceklerini belirtti.
Konuya yasal yönden bakarsak, Basın Kanunu, kaynak gösterilmesi ön şartı ile yeniden yayımlamaya izin verir. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 37. maddesi de haberlerin yeniden yayımlanması konusunda bir istisna tanımlar. Yine aynı kanunun 36. maddesi telif hakkı olan makale ve köşe yazılarının kısaltılarak ve kaynak gösterilerek yeniden yayınlanmasına izin verir. Bir diğer deyişle yirmi gazetenin birleşerek yaptıkları açıklama yasa dışı. Elbette bu işin sadece hukuki yanı.
İnternet, bilginin kopyalandığı, paylaşıldığı, yeniden üretildiği, yeniden üretilmiş halinin yeniden paylaşıldığı bir dağıtım aracı. Dolayısıyla İnternet’e girilen bir veri hızla değişik formlar altında yeniden yayınlanıyor, yeniden üretiliyor. Üstelik bu yeniden yayınlama ve yeniden üretme işini bildirinin sahibi yirmi gazete de yapıyor. Bu durum özellikle dış haberlerde, teknoloji haberlerinde ve çeşitli foto galerilerde kolayca gözlemlenebiliyor. O ya da bu yabancı kaynaklı İnternet sitesinden alınan ve çevrilen bir haber yine aynı siteden alınan bir görsel eşliğinde kaynak dahi göstermeden yayınlanıyor. Ya da o veya bu İnternet sitesinden derlenen görseller yine kaynak dahi göstermeden üstüne uygun bir başlık atarak foto galeri şeklinde yayınlanabiliyor. Ya da bir haberin içinde başka bir İnternet sitesinden alınan veri kaynak göstermeden kullanılabiliyor.
Açıklamalarında “Ürettiğimiz ve bütün hakları bize ait olan; haber, yorum, köşe yazısı, fotoğraf, karikatür, grafik, çizgi ve sayfa dizaynı gibi materyallerin hiç bir şekil ve hacimde kullanılmasına izin vermeyeceğiz. 1 Ekim 2012 tarihinden itibaren, hiçbir televizyon kanalı, internet sitesi ve haber portalı aşağıda imzası bulunan gazetelerin içeriklerini kaynak göstererek dahi kullanamayacaklardır.”[0] diyen bu yirmi gazete eğer inandıkları yayıncılık ilkeleri böyle ise öncelikle kendi yayınlarını gözden geçirmeli, kendi ‘ürettikleri’ haberlerdeki (ç)alıntılara ya kaynak göstermeli -ki kaynak göstererek dahi kendi yayınlarının kullanılmayacağını iddia ediyorlarsa bunu da yapmamalılar- ya da söz konusu (ç)alıntıları sitelerinden çıkartmalıdır.
Bilimsel makaleler ve sanat eserlerinden dahi uygun biçimlerde kaynak gösterilerek -ki kaynak göstermenin standartları dahi vardır- alıntı yapılabiliyorken, telifli eserler adil kullanım sınırları içinde rahatça kullanılabiliyorken yirmi gazetenin bu şekilde çıkışının bir tek anlamı olabilir: Kendimizden başkasına bu alanda yayıncılık yaptırmamak için elimizden geleni yapacağız.
Elbette söz konusu yirmi gazete canları istiyorsa İnternet’teki paylaşım, yeniden üretim ve yeniden yayınlama süreçlerine karşı durmayı deneyebilir. Ancak böyle bir karşı durma yerçekimine karşı durmak gibidir. Yer çekimi eninde sonunda kazanır.

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Tem.2014 Cmt 21:26:34sohbet oyun linki

Sence bu yukarıdakileri ben yazmış olamaz mıyım ? Olayda adı gecen banu benim arkadaşım olamaz mı ?  belki ordan bakınca 3-5 kelimeyi bir araya getiremeyen bir gerizekalıya benziyorum. Emin ol sandığın gibi biri değilim. Sen öyle sanıyorsun.

Dip not / Son parafta internet habercilik ve telif baslığında köşe yazısının kime ait olduğunu yazmayı unutmuşsun.Biliyorsun yaaasssaaak.

HoKKaBaZ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Tem.2014 Cmt 22:41:32sohbet oyun linki
·XrememberMe· :

Sence bu yukarıdakileri ben yazmış olamaz mıyım ? Olayda adı gecen banu benim arkadaşım olamaz mı ?  belki ordan bakınca 3-5 kelimeyi bir araya getiremeyen bir gerizekalıya benziyorum. Emin ol sandığın gibi biri değilim. Sen öyle sanıyorsun.

Dip not / Son parafta internet habercilik ve telif baslığında köşe yazısının kime ait olduğunu yazmayı unutmuşsun.Biliyorsun yaaasssaaak.

Neden bu kadar alındığını bilmiyorum. Ama gittikçe beni hem şaşırtıyorsun hem de güldürüyorsun. :)) En yukarıdakileri yazmış olabilmen için Hürriyet, Gözlem gibi gazetelerde yazıyor olman gerekiyor. Çünkü Google üzerinde kaynak olarak oralar gözüküyor. Dahası orada muhabir dahi olsan, bir haberi bu şekilde taşıman yasal değil. Kaynağını göstermen gerekir. Çünkü muhabirler kendilerine çalışmazlar, kurumlara çalışırlar. Freelance olsan bile bu şekilde olmaz. Dipnot olarak belirtmeye çalıştığın şeyde bile çuvallamışsın. Hani kırıcı olmayayım diyorum, ama maalesef durumun bu. Doğrudan linkleri mevcut zaten eklediklerimin. Neden laf sokma çabasındasın anlamış değilim. Konuyu nasıl bu mecraya çektin bilmiyorum. Ama gittikçe komikleşiyor bu durum.

#leavemealone

loirena

loirena resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Tem.2014 Cmt 22:58:09sohbet oyun linki
Uzun yazıları okurken çok sıkılıyorum  

XrememberMe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Tem.2014 Cmt 23:25:16sohbet oyun linki

Çişim Geldi.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir