ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

28 Mart 2024, Perşembe 12:05   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > TV, Medya, Podcast, TikTok-Youtube videolar
forum sohbet oyun basliklari
   RENGİ İLE TARTIŞMA YAŞATAN ELBİSE
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

MissLitros

MissLitros resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Mar.2015 Pzr 16:28:56      RENGİ İLE TARTIŞMA YAŞATAN ELBİSEsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Sosyal Medyada Paylaşılan Elbise Dünyayı İkiye Böldü

Rengi İle Tartışma Yaşatan Elbise

Bir elbisenin fotoğrafını sosyal medya hesabından yayınlayan Caitlin McNeill isimli kullanıcı, fotoğrafın altına “Lütfen yardım edin. Bu elbisenin rengi beyaz-altın mı, mavi-siyah mı? Ben ve arkadaşlarım bir türlü karar veremiyoruz ve kafayı yemek üzereyiz” notunu düştü ve başta Twitter olmak üzeNre sosyal medyada günün olayı oldu.
Söz konusu fotoğrafın bu denli konuşulmasının sebebi ise oldukça ilginç. Tıpkı McNeill’in düştüğü not gibi bir grup insan fotoğrafa bakar bakmaz elbiseyi “altın-beyaz” olarak görürken, diğer grup “mavi-siyah” olarak görüyor.

21 yaşındaki İskoç şarkıcı Caitlin McNeil tarafından 26 Şubat günü yayınlanan kıyafetin fotoğrafı sosyal medyayı salladı. Twitter’da paylaşılan ve rengi konusunda dünyayı ikiye bölen elbiseyi kimileri mavi – siyah görüyor, bazıları ise beyaz ila altın rengi olduğunda ısrar ediyor.

Konuyla ilgili ünlü bilim dergisi Wired’e konuşan Washington Üniversitesi Renk Bilimci Jay Neitz ise konu hakkında: “30 yıldır insanların renk algılarını araştırıyorum ve bu şimdiye kadar karşı karşıya kaldığım en radikal vaka” açıklamasında bulundu.

Kısa sürede CNN International, Bussiness Insider ve USA Today gibi medya organlarının ilgisini çeken fotoğraf, ünlüleri de ikiye böldü. ABD’li genç şarkıcı Taylor Swift’ten, Kim Kardashian’a oyuncu BJ Novak’tan Justin Bieber’a kadar pek çok kişi elbise tartışmasında taraf oldu.

Arzu Sabancı, Türkiye’de de kısa sürede paylaşım rekorları kıran kareyi kişisel sosyal medya hesabından paylaştı. Elbisenin rengi hakkında oğlu Hacı Sabancı ile aynı görüşte olmadıklarını belirten Sabancı, bu durumun yaş farkından kaynaklandığını iddia etti.

SATIŞ REKORLARI KIRIYOR
Elbisenin üreticisi İngiliz tekstil markası Roman Originals ise, yaptığı açıklamayla tartışmaları biraz frenlemişe benziyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada çok tartışılan elbisenin mavi olduğu, beyaz-altın versiyonunun ise istek olması halinde üretilebileceği belirtildi.
İngiltere’de her ürünün çok düşük fiyatlara satıldığı Kara Cuma’dan beri ilk kez böyle satış yaptıklarına dikkat çeken Roman Originals yetkilisi, durumu şaşkınlıkla takip ettiklerini belirtti.

ELBİSEYİ NEDEN FARKLI RENKLERDE GÖRÜYORUZ?

Fotoğrafın farklı renklerde görülmesinin elbette bir bilimsel açıklaması var. Bu konuyla ilgili en basit açıklama fotoğrafın optik bir yanılsama olduğu. Başka bir deyişle, çevremizdeki objelerin yansımaları değişik dalga boylarıyla gözümüze ulaşıyor ve insan beyni objelerin rengine bu şekilde karar veriyor.

Fotoğrafın üzerinde dijital bir analiz yapan Wired’ın iddiasına göre, fotoğraftaki elbisenin siyah renkli süsleri aslında turuncu gibi gözüküyor ve bu yanılgıyı algılamada farklılık gösteren insan beyni de elbisenin iki farklı renkte görülmesine sebep oluyor. Wired’a göre, bu tamamen insan beyninin algıladığı renklerin farklı olmasından kaynaklanıyor.

Video için - https://www.youtube.com/watch?v=9RBdq1vm4eg

KAYNAK: https://www.ntv.com.tr/ 

loirena

loirena resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Mar.2015 Pzt 19:33:24sohbet oyun linki
Ben Siyah ve Mavi gördüm yanımda ki bazı arkadaşlara gösterdim bir kısım benim gördüğümü görürken bir kısımda Sarı ve Beyaz gördü şaka gibi

loirena

loirena resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Mar.2015 Pzt 19:39:19sohbet oyun linki
Çok ilginç fotoğrafı ilk gördüğümde Mavi Siyah gördüm şuanda bu haberi okurken aşağı yukarı çektiğimde sayfayı Sarı veBeyaz halinide gördüm dikkatli bakınca mavi siyah ilk bakışta sarı gibi :SSSSSSSSSSSSS

raikimi

raikimi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Mar.2015 Pzt 19:57:51sohbet oyun linki

Aynen loirena geçen gün cafede arkadaşlara telefondan gösterdiğimde içimizden bi kaç kişi mavi rengi beyaz olarak gördü, elimdeki telefonu gözlerine sokasım gelmişti sinirden! Tuhaf olanı ise siyah gördüğüm kısmı şimdi sarı olarak görüyorum. Allalaaa!  

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir