ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
20 Nisan 2024, Cumartesi 05:24   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Depremde yaptığı 12 binadan bir tanesi bile yıkılmadı! O müteahhide babasının sözü rehber olmuş
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

CAT

CAT resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Şub.2023 Cum 15:11:16      Depremde yaptığı 12 binadan bir tanesi bile yıkılmadı! O müteahhide babasının sözü rehber olmuşsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Hatay`ın Antakya ilçesinde yüzlerce bina yerle bir oldu. İlçede hasar almayan bazı binalar da var. Ergüvenoğlu ailesinin yaptığı 3 kamu binası ve 12 apartman da onlar arasında. Babasının bir sözünün kendisine rehber olduğunu ifade eden inşaat mühendisi Mustafa Ergüvenoğlu, "Kullandığımız demirleri bile kendim tek tek saydım. Betonlarım bozuksa o betonu gönderdim" dedi.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem yüzlerce binanın yıkılmasına neden oldu. Ağır hasar gören bazı yapılar ise Defne merkezli 6.4 büyüklüğündeki son depremde yerle bir oldu.

Yüzlerce binanın yerle bir olduğu Antakya`da 12 apartman ve 3 kamu binası inşa eden Mustafa Ergüvenoğlu`nun yapıları ise sapa sağlam ayakta kaldı. İnşaat mühendisi Mustafa Ergüvenoğlu, ``Kullandığımız demirleri bile kendim tek tek saydım. Betonlarım bozuksa o betonu gönderdim. Sonuçta ben bunu parayla satın alıyordum`` dedi.

Açıklamasının devamında "Bilime inanan babam en büyük rehberimdi`` diyen Ergüvenoğlu, "Yaptığımız tüm inşaatların başında eksik bir şey olmasın diye bekledik. Belki çok klasik olacak ama babam hep bize `Okumak zorunda değilsiniz, bir belediyenin temizlik işçisi de olabilirsiniz ancak bir sokağı temizlediğinizde tek bir çöp bırakmayacak şekilde yapın` derdi. Yaptırdığımız her binanın başında kendim durmaya özen gösterdim. Eğer ben yoksam bile mutlaka bir teknik personelim başlarında bulundu. Bundan dolayı, ilk başta beni tanımayan ustalarım ve taşeronlarım bana `Biz dışardan sizin için uyuz bir insan olduğunuzu duyduk` diyorlardı. Bunun yanı sıra üniversite hocalarımızdan da çok şey öğrendim. Can kaybının olmamasında hepsinin payı var" ifadelerini kullandı.

Depremde yaptığı 12 binadan bir tanesi bile yıkılmadı! O müteahhide babasının sözü rehber olmuş

Bir insanın ölümüne sebep olmanın vicdanen çok ağır bir yük olduğuna dikkat çeken Ergüvenoğlu, "Hapis denen şeyden korkmam, yatılır çıkılır. Ancak birinin ölümüne sebep olmak işte buna vicdanen dayanmazdım. Yaptığımız binaların hiçbirinde tek bir can kaybının olmaması bizim için tek teselli. Bu binalarda oturup bize ulaşanlar arayıp dua ediyor. Biyoloji öğretmenim de yaptığımız apartmanlardan birinde otuyordu ve onun da arayıp teşekkür etmesi beni çok duygulandırdı. Antakya`da çok insanımızı kaybettik, aralarında yakınlarım da var. Çok üzgünüz ve mutlu olduğumuz, vicdanımızın rahat olduğu nokta ise yaptığımız binaların yıkılmaması" şeklinde konuştu.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir