ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
25 Nisan 2024, Perşembe 12:54   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Kitapkurtları
forum sohbet oyun basliklari
   Kitap,Kitap,Kitap...
 <<1 23456789101112>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eyl.2006 Cmt 20:25:55      Kitap,Kitap,Kitap...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Bu başlıkta okuduğumuz kitapları paylaşalım :)))

Nasıl mı?

Herbirimiz farklı duygulara sahip bir yaradılış ve devamında farklı tecrübeler ile büyüdük ve geliştik...

Yani eğilimlerimiz de farklı oldu ihtiyaçlarımızda ince çizgilerle birbirinden ayrı oldu...

Ve herbirimiz farklı kültürler aldık,benzer görülse de farklı eğitimlerle büyüdük çünkü içinde yetiştiğimiz aile gerçeği bizlere hep farklı anlamlar yükledi...

Korku filmi seviyor olanların hepsi o filmlerden aynı hazzı alamaz... Herbirimizde bırakılan izler farklıdır...

Uzatmadan sonuca gelecek olursam,

Bu farklarımızı paylaşalım bu başlıkta...

Elbette çok kitap okuduk ama bizlerin o kitaplardan edindiğimiz anlamları buraya taşıyalım ki gözümüzden kaçmış olanları bizler de okuyalım... :)

Ben örnek bir kitap ile başlıyorum ve kitabı neden tavsiye ettiğimide ekliyorum...

Knut Hamsun - AÇLIK

Kitap hakettiğine emin olduğum bir üne sahip aslında...

Ama ben burada kitabı size dünya klasikleri arasına girmiş olması veya edebi yönünün zenginliğinden dolayı önermiyorum...

Bu kitabı muhakkak okuyun

çünkü,

Bu kitap ta dürüst olmanın ve kendine saygı duymanın eşsiz bir anlatımı var...

Bu kitapta fiziksel bir bedel olan açlığın dürüst olma ve gururundan ödün vermeme uğruna nasıl yaşandığının güzel bir örneği var...

Kitap zaten 160 sayfa :)

okuyun ve eminim ki hayata ve insanlara bakış açınız olumlu anlamda değişecek... bunu yaşayın derim...

Değişmez ise bir defa daha okuyun... :)

Sizlerden de kitap önerileri bekliyorum ama BU KİTAPLAR OKUMADIĞINIZ KİTAPLAR OLMASIN LÜTFEN...

BARİ BU BAŞLIK TA BİRBİRİMİZİ KANDIRMAYALIM... 

00me00

00me00 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Eyl.2006 Pzr 23:36:29sohbet oyun linki

Sevgili @prangaxxx açmış oldugun başlık gerçekten çok faydalı bir başlık inşallah herkes katılır...ben verdiğim kitapların çoğunu okumadım sadece ilginç bulduklarımın ve özetlerine göz gezdirip begendiklerimi tavsiye ettim...gerçekten okuyupda burada bizler için o kitabı yorumlayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

saygılar....

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2006 Pzt 00:24:37sohbet oyun linki

00me00 :)))

Dün açılan bir başlık ama sen de olmasan katılan bile olmayacakmış...

Teşekkür ederim...

Bugün yine geçmişte okuduğum ama bende derin izler bırakan bir kitap önereceğim...

SEMERKANT  yazar  Amin Maalouf

Bu kitap kitapsever olsun olmasın hemen herkes tarafından sevilecek bir eser bence...

Macera yönü veya sürükleyiciliği tartışılmaz bile :)

Ama ben size bu kitabı da diğeri gibi farklı nedenlerle önereceğim,

Ömer Hayyam ve birçok rubaisi bu eserde...

Ve Ömer Hayyam ın Rubaiyat ının oluşum şartları ve batan dev Titanik ile sulara gömülüşüne kadar uzanan bir macera... Merak edeniniz varsa inanılmaz bir sürükleyicilikteki bu anlatımı kaçırmayın derim... (çoğu kişi okumuştur eminim ama bir de bu yönlerini düşünerek okuyun...)

Ben Osmanlı bağlantılı tüm eserler içinde gömülüp kaybolurum çünkü o eserlerde teknolojisiz büyük bir mutluluk ve başarı hikayesi vardır...

Bu eserde de Bugün kü beğenilmeyen ya da yok edilmeye çalışılan o muhteşem İran, Irak bölgesinin  saryları ve bahçeleri ile tüm muhteşemliği sergilenmektedir...

Ve sırf bu kitap ve devamında aşağıda önereceğim ALAMUT adlı kitap sebebi ile İran ve Irak a motosikletle 35 günlük bir geziye çıkmıştım....

Eğer ortadoğu nun bu mistik gücüne inanıyorsanız, bu eseri kütüphanenize katın demiyorum, OKUYUN LÜTFEN...

ordekimsi

ordekimsi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2006 Pzt 01:22:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

evet güzel bi başLık tebrikler :D bende suanda okudugum ve çok güzeL oLan biLindik jack London kitabı oLan yakaLanış diye geriLim romanı oldukca heycanLı bi kitap........

biraz bahsediyim =))adam niagara seLaLesini seyrederken sabahaa karşı şehrin içine geLdiğinde olmadık yere yakaLanıyor kitap böyLe başLıyor..jack 30 gun ceza aLıyor sucu ise sadece o şehirde buLunmak beLLi bisüre sonra daha büyük bi hapisaneye götürülüyor burda kendisine yeni arkadassLar ediniyor düzensizliklere dalaverelere şahit oLuyor...ama tabiri caisse körüyü gecinceye kadar ayiya dayi demeyi öreniyor :) hapisden çikinca bu yattıgı yılların intikamını aLmaya yemin ediyor...1. boLümü ben anLattım gerisinide okuyarak görebiLirsiniz...iLerleryen böLümleri oLdukca korkunc..insanların kafaLarı kesiliyor vs.

geriLim sevenLerin dikkatini çekecegni düsünüyorum...:)) merak etmeyin fazLa kaLin bi kitap deiL :p

buda benden :))) begenirsinis ins okumanızı tavsiye ederim:)))

yunusum555

yunusum555 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2006 Pzt 11:59:55sohbet oyun linki

BOŞLUK

Ahmed Günbay YILDIZ, bu kitabında sevgileriyle, nefretleriyle, toplumun sosyal gerçeklerinden bir kesit sunmaktadır.

Ben çok etkilendim okunmasını tavsiye ediyorum.

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2006 Pzt 12:52:24sohbet oyun linki

Önceden okuduğum ve herkesin okuması için tavsiye edebileceğim,tadı hala damağımda,satırları hala aklımda olan bir kitaptır Andre Gıde nin Pastoral Senfoni si.

Kitabın etkileyici bulduğum tarafı,imkansız gibi görünen bir durumun,azimle,sabırla,sevgiyle nasıl da değiştirilebildiğini gözler önüne sermesidir.

Çoğu okumuştur bu kitabı;ama okumayanların kesinlikle okumasını öneriyorum.

Harika bir klasik...

00me00

00me00 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2006 Pzt 23:34:40sohbet oyun linki

Cc de kitap okuyan kişi sayısı bu kadarmı arkadaşlar katılımlarınızı bekliyorum...

saygılar...

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Eyl.2006 Sal 01:25:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

00me00 :))

başlığa ilgine teşekkürler... :)

ordekimsi,

Jack London un tüm kitaplarını okumuşumdur hepsinde ayrı bir Hayat dersi vardır...Kısa sürede çok yoğun kıvamda hayatı yaşamış bir insan...

Ama hep okudukça sonunda şunu demişimdir,

Hayat gerçek anlamda büyük bir tecrübe...

Jack London da hayal gücü yüksek bir yazar ve aslında yaşarken aklımızda olmayan şeylerin NASIL DA OLASI hale geldiğini hep gözlerimize sokmuş çok ta beğendiğim bir yazardır...

En beğendiğim eseri beyaz diş...

Senin önerdiğin kitabı bilmiyordum(yakalanış)

paylaşımın için teşekkürler... :)

yunusum,

Ahmet Günbay Yıldız ı sadece duymuştum

bir arkadaşım da bir şiirini yollamıştı ve biraz araştırmıştım o dönemde...

şu aşağıdaki şiiri çok beğenmiştim,

Bulutlar kuşattı yine gökleri
Çileye arzunun manası başka
Neden bilmem efkar bastı her yeri
Diyorum; yeniden başlasam aşka...

Rayihası hayat iksiri olan,
Nerde kaldı arzularım, umudum?
El değmedik bahçelerimde hazan
Uğrunda çılgın hayaller kurduğum

Boşluk adlı kitabı okumamıştım...

ama sayende yarın temin edeceğim ve ilk fırsatta okuyacağım...

önerin için teşekkürler,umarım bu başlığı okuyan birkaç kişi de olsa faydalanır bu önerilerimizden...:)

melissa,

Andre Gide gerçekten hem anlaşılmaz hem de büyük bir yazardır...

(Dünya Nimetleri ve Vatikan zindanları favorilerim...)

Eserlerinin çok güzel olmasına rağmen birçok eleştirmence incil e farklı bakışı yüzünden yerden yere vurulmuş ama sebebinin bu olduğu asla söylenmemiştir... :)))

Pastoral Senfoni önceden okuduğum bir kitaptı sen şimdi hatırlatınca buldum ve tekrardan bir göz attım...

evet işte bu başlıkta şunu yapalım; bildiğimiz kitaplar dahi olsa öneren arkadaşımızın bakış açısıyla tekrar gözden geçirelim hatta mümkümse tekrar okuyalım...

Çünkü şunu biliyorum bir kitabı bir başkasının bakış açısını dikkate alarak tekrar okuduğumuzda o güne kadar farketmediğimiz tadlara ulaşıyoruz...

Paylaşımlar için tekrar teşekkürler...

MavishowX

MavishowX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Eyl.2006 Sal 01:51:00sohbet oyun linki

Paylasımlar için teşekkürler

Gecekondu-Yakup kadri KARAOSMANOGLU

SuNnShiNee

SuNnShiNee resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Eyl.2006 Sal 02:28:29sohbet oyun linki

Paylaşım için tşkkrlr...

Ben de  Stephen King (Cep) öneriyorum

Eleştiri we yorum yapmıyorum;

Sadece tawsie ediyorum... 

...

CC sohbet icin buraya
 <<1 23456789101112>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir