ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

20 Mayıs 2024, Pazartesi 18:18   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > Öneriler
forum sohbet oyun basliklari
   chatcity ve OTOKONTROL...
 <<1 234>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Şub.2007 Pzt 20:14:19      chatcity ve OTOKONTROL...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Son 2 gündür  bir arkadaşımın tavsiyesi ile birkaç değişik forum sitesine üye oldum...

Ve forumları inceledim önce...

Geçmiş mesajlara baktım ceza alan üyelere baktım...
ceza alma sebeplerini inceledim vs vs...

Hatta ve hatta üye olunma
şekilleri ver zorluklarını inceledim...

Gözlemlerimi sizlerle paylaşmak istedim...

Tesbitlerimi paylaşmak istedim...

Ve ne yapılabilinirliğini paylaşmak istedim...

Öncelikli konu üye olunma sistemleri;

Öyle siteler vardı ki eski üyelerden referansınız olmazsa üyeliğiniz gerçekleşmiyor...

Ve diğerlerinin hep ortak özelliği şuydu;

IP niz denetim altında
o an sitede ne yapıyorsunuz, hangi başlığı kurcalıyorsunuz,
kimin profilini incelediniz vs vs.... gibi sizi ele verecek herşey ortada...

Yani bunları sadece şef veya adminler görmüyor tüm üyeler görüyor...
Ama görünür olmasının en iyi yanı ne biliyor musunuz?

OTOKONTROL...

Yani,
bir şef e yaranmak veya  bir admine yaklaşıp şak şak yapmanıza gerek yok...

Yani,
Bir kişiyi tanımak için bir ajana bunun eski nicki ne... Diye sormak yok...

Yani,
Herkesin niyeti ortada...
saklı olan birşey yok ki ortaya çıkarılmaya çalışılsın... :)

OTOKONTROL sayesinde siteler temiz kalabiliyor...

Ve ben ısrar ediyorum ;

Eğer chatcity uzun vadede sohbet edilecek iyi bir site olacaksa OTOKONTROL önemsenmelidir...

2. ve çok çok önemli diğer bir konu;

Bu sitede yıldız ajanlık sistemi herşeyi bozmakta
ve hertürlü entrikanın çevirilmesine kapı aralamaktadır...

Yıldız Ajan yok edilmedikçe chatcity de gruplaşmalar olacaktır...

Bakın GRUPLAŞMA NIN zararları;

Sadece chatcity foruma özgü olan;
bir kişinin açtığı başlık onun kendi grubunca ilgi görmesi ve diğer grupların tetikte bekleyerek,  
BOŞ BİR CÜMLE yakalama  sevdasıyla saldırıya geçmesiyle konu kişisel savaş alanına dönüyor...

DÖNMÜYOR MU...?

Foruma bakın; Her başlık kişisel yorumlarla ve silinen mesajlarla ancak son buluyor...

Ancak;
Kendi halinde şiirler koyan kimseye bulaşmayan, gördüğü yanlışa yanlış demeyen,
her şeye  itaat eden ve gruplaşmayan kişiler rahat bırakılıyor...

Ola ki forumda, karşı gruba ait kişinin yazdığı başlığa iyi yorum yapasınız...
İŞTE O AN BİTTİNİZ... :) Tüm silahlar size yönelir...

Odalarda ikili tartışma sonrası ceza alan taraf karşıtları cezayı veren ajan veya şef e
övgüler yağdırıyorlar forumda... (komedi...)

ÇÖZÜM;

*Üyelik sistemi... (eski haline dönmeli ... activate mail olmadan kimsenin yakasına yapışma hakkınız olamaz ki)

*kişilerin online iken faliyetlerinin üyelerce görülmesi...

*chatcity forum güvenliğinden sorumlu kişilerin odalarda yer almaması...
Ya da odalarda yer almayacak kişilerden seçilmesi...

*yıldız ajan uygulamasının kaldırılması...

YILDIZ AJAN uygulaması  kalksın diyorum ama kuru bir fikir atmıyorum ortaya , işte çözüm;

Nasıl Gümüş ajan belli zamanlarda seçiliyorsa ,

Online zamanlarına davranışlarına bakılarak
bronz 50 adet ajan seçilsin bir dönem için ( tüm ajanlar ortak karar versin bu kişilerin kim olacağına  )

Ve o gün veya saat hangi bronz ajanlar online ise onlara yetki verilsin...

Öyle,

seni sevdim kara kaşlı gözlü kız :)  al sana yıldız!!!

ya da

sen forumda bana şak şak yaptın kara delikanlı :)  al sana yıldız!!!

gibi uygulama olamaz... olursa hal bugünkü gibi olur...

Bu söylediklerim sadece forum için değil odalar için de geçerlidir. Çünkü üyeler aynı üyelerdir...

Bırakalım tavla, satranç gibi görsellikleri şimdilik bir tarafa ve artık genel önlemler alalım...

Yoksa bu site her geçen gün siz farkında olmadan değişime uğruyor...

Şimdiye kadar hiç bir konuda yorum beklemedim bu forumda
ve
şimdiye kadar hiç bir açtığım başlığa hiç kimseye link atmadım yazın diye...

Ama bu konuda yazmanız gerekiyor çünkü tüm üyeleri ilgilendiren konudur...

yorumlar bekliyorum bu konuda :)

waterinlady19

waterinlady19 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Şub.2007 Pzt 20:56:28sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

konu güzel..fikirler güzel..okuyunca onay verilen güzel bi yazı olmuş tebrikederim.

..ama gelgelelim bukadar ayrıntıyla uğraşıcaklarını sanmıyorum:)

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Şub.2007 Pzt 21:54:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

pranga dediğin sitelerden 2-3 tanesine üyeyim hakkaten güzel forumlar oluyor o sitelerde,,, sohpette burdaki kadar gruplaşma olmuyor,grubunu yapan olur gene ama tek tük...

hatta bi siteye TC kimlik no ile üye oldum herşeyim ortada yani en ufak hatanda terbiyesizlignde geri dönüşün yok yani ban yedinmi bye yawrum :) hani 30 dklk küfürler olur gene ama ban alcak kufründe gidersin yani... buranın tc kimlik no ile uyeliği olsa sewiyeyi düşünebiliyormusun??? cok süper olurdu yani herşey ortada kim ne kim maskeli baloda???

ama şuan ki üyelik sistemi tam bi fiyasko!!!!

konu için saol...

saygılar naon...

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Şub.2007 Pzt 22:43:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bende  başka bir sitede üyeyim vede görevliyim.Forumda hangi sayfalara bakılırsa, üyeler hangi konu üzerinde yoğunlaşırlarsa günü birlik e-maillerine vaktini geçirdiği bölüme bakıldığına dair bilgilendirme mesajı gelir.Hiç şaşmaz bu yöntem,çünkü oraya üye olan bilirki. Pranganın bahsettiği gibi otokontrol sistemi kurmuşlar üyeleri birbirini, site görevlileride herbirini aynı anda takip etmektedirler.Suç unsuru konuşmalar,hakaretler,küfürler anında kişiyi  cezalandırır.Akabinde İP nosundan tamamen bamlenir.Bu tip kişiler sadece bamlanmamış netcafe bırakmazlar.Cesaret edip evlerinden bu hakaretleri pek yapamazlar:)

Ben ajan veya yıldız olayını teğet geçiyorum çünkü kapsam alanım dışıdır,chatcity içinede girmediğim için pek işim olmuyor onlarla ne ceza nede muhatap olayı diyim açıkçası:)

Gerçekten tek beklentim özlemim eski yıllardaki chat city e hasret kaldığımızdır.Aksini düşünen varsa bugün o günlerden iyi diyenlerde varsa(tip özel klüp,tavla vb  faaliyetler dışında) kusura bakmayında bu düşüncede olan insanlar bu siteyi günden güne bitirmektedir.Ahkam kesmeyide iyi bilenlerdir bu tipler:)

Teşekkürler

Not:Prangaxxx benide msn den engellemişin teşekkürler bende engelledim seni duyuruyum dedim sadece Yazıdaki fikirlerine katılıyorum aynen

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Şub.2007 Pzt 23:11:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

pranga güzel bir konuya değinmişsin,teşekkür ederim.

cc nin günden güne değiştiğini farkediyoruz biz de...

herkes birilerine yaranmaya çalışıyor bu konuda çok haklısın..

inşallah somut çözümler çıkar

*kişilerin online iken faliyetlerinin üyelerce görülmesi...

OZKOOOO

OZKOOOO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Şub.2007 Pzt 23:11:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

prangaxxx öncelikle tebrikler güzel bir konuya  değinmişsin.

Öncelikli konu üye olunma sistemleri;

Öyle siteler vardı ki eski üyelerden referansınız olmazsa üyeliğiniz gerçekleşmiyor...

Bencede  activation maili ve referansız cc ye  üye  olunmamalı belirli bir süre cc de bulunan userlara davetiye yollama  hakkı verilmeli üyelik zorlaşmalı mesela ilk olarak 5 davetiyesi olmalı ve gün geçtikçe bu davetiye sayısı  arttırılmalı  site içerisinde aldığı cezlara göre davetiye sayısı azaltılmalı veya elinden bu hak alınmalı :) referanssız (davetsiz) nick açılmamalı uye olunmamalı.Belkide  diyeceksiniz cc yi  rastlantı olarak keşif edip girmek üye olmak isteyenler olabilir.Bu tür durumlar içinde 30 günlük bir nick talebinde bulunacaklar.Demolar gibi sadece  çay bahçesi veya başka bir sabit odaya girebilecekler:) Yada her odanın 1.3.3.4. bölümerinden birisine girebilecekler atıyorum 3. bölüme girebilecekler diğer odalar kısıtlı olacak :) Ya davetiyesi olan bir user ile arkadaş olacaklar yada 30 gün boyunca site içerisindeki davranışlarına göre normal üyelik verilecek :)

YILDIZ AJAN uygulaması  kalksın diyorum ama kuru bir fikir atmıyorum ortaya , işte çözüm;

Nasıl Gümüş ajan belli zamanlarda seçiliyorsa ,

Online zamanlarına davranışlarına bakılarak
bronz 50 adet ajan seçilsin bir dönem için ( tüm ajanlar ortak karar versin bu kişilerin kim olacağına  )

Ve o gün veya saat hangi bronz ajanlar online ise onlara yetki verilsin...

prangaxxx bu fikrinizde  guzel  katılıyorum seçilen kişilerin devamlı yetkisi olsun kendilerini daha iyi geliştirebileceklerine inanıyorum ve  cc de oldukları sürece  sadece kendilerini ajanlık görevine odakliyacaklarını düşünüyorum.

mesela;
Seçilen kişi ilk olarak beyaz rozet alsın en fazla 10 dk lık şuanki yıldız ajanlarımızın yetkisi olsun.
Seçilen user Gün geçtikçe bu görevi yerine getirebildiği  gözlendikçe kriterleri yerinde getirdikçe.Daha  fazla yetkiye sahip olsun ve  en fazla 30 dk ceza  verebilsin  0dk ile odadan  çıkartma yetkisine sahip olsun.Bronz rozeti olsun.
Bronz rozetli ajan görevini iyi bir şekilde yaptığı,görevini yerine getirdiği gözlendikçe Gümüş rozetli ajan olsun :) veya Yaptığı hatalar sonucu alt kademe yetkiye rozete geçsin.Tekrar bronz alabilmek için çabalasın :)

Hoş Sohbetler
                                                                          OZKOOOO

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Şub.2007 Pzt 23:16:16sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar... :)))

Selçuk, :)

şirkette kullandığım maili(ONR concept..... olanı yani) kullanıyorum artık diğerindeki herkese msn notu olarak duyurdum bunu :)

Ve artık iptal olacak demiştim... Sen offline dın sanırım o yazı olduğunda :)

konuya dair birşeyler yazayım;

diyorsun ki ben forumdayım ajan kısmıyla ilgilenmiyorum...

Peki neden forumdayız Selçuk?

Neye kızgınız?

İşte biz ve bizim gibi uzaklaşanların uzaklaşma sebebidir yukarıda yazdıklarım :)))

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Şub.2007 Pzt 23:20:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Peki neden forumdayız Selçuk?

Neye kızgınız?

Neyse yorum yok....:))

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Şub.2007 Sal 01:13:11sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Özkancım, eline sağlık bir sürü zamanını harcamışsın :)))

Hokkabaz, teşekkür ediyorum :)))

waterinlady, teşekkür ediyorum :)))

naoN, teşekkür ediyorum :)))

Harwest, teşekkür ediyorum :)))

Bu teşekkürü

sözde

seviyeli sohbet deyip bunu ağızlarına sakız yapanlar adına ediyorum...

Çünkü seviyeyi sağlamak ancak taşın altına eli koymakla oluyor...

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Şub.2007 Sal 02:06:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

uzun süredir şöyle uzun uzun yazmak isteyip de üşengeçliğimden veya elverişli ortam bulamadığımdan bir türlü bahsedemediğim konuları senin üslubundan yazılmış bir şekilde görmek gerçekten enteresan ve hoş oldu pranga

konu hakkında birkaç cümle söylemek gerekirse ilk iş olarak kesinlikle üyelik sistemi değişmeli, bu kadar kolay üye kabul edilmemeli, bu kadar kolay nick alınmamalı. (bunu söylüyorsam benim tek nickim var demek değildir bu, aramızda okuduklarını yanlış anlayanlar var belirteyim istedim :) her neyse, üyelik konusunda arkadaşların çok güzel önerileri olmuş, değerlendirilmeli bunlar bence.

yıldız ajanlık sistemi gerçekten de bir kara komediye dönüşmeye başladı ne yazık ki :) yaşanan çarpıklıklara örnek vermek istiyorum müsaadenizle: geçen gün bir arkadaşımıza haksız yere ceza veren bir "yıldızlı"mız arkadaşın (afedersiniz) hıyar dediğini ve bu yüzden ceza verdiğini iddia ediyordu, halbuki arkadaş ne hıyar ne de hıyara benzeyen bir kelime kullanmıştı :) ama pek acıdır ki bu "yıldızlı"mız bir türlü hatasını kabullenmedi, hem de gayet seviyeli bir dille anlatmamıza rağmen. o yıldızı alınca önünde aşması gereken hiçbir şeyin kalmadığını, zirveye çıktığını bu yüzden herkese tepeden bakabileceğini zannetti sanırım  yoksa neden sıradan (non-agent ) üyelerle gayet kaba bir şekilde konuşsun, onlara ikinci sınıf insan muamelesi yapıp sözlerini dikkate almasın değil mi :))

ikinci bir örnek de yine haksız bir şekilde ceza veren başka bir "yıldızlı"mızı "ajanlığı bilmeyenlere ajanlık veriliyor." diye eleştirdiğimde 10 dakika ceza almış olmam :) benim bildiğim ajanlar eleştiri kaldırabilmeli, ceza verirken subjektif davranmamalılar. haksız mıyım?

birkaç cümle dedim de baya uzadı sanki :) gruplaşmadan bahsetmişsiniz, belli odalara takılan insanlar arasında böyle bir gruplaşma olması çok doğal. ama insanları eleştireceksek eğer, her birimiz onları "sizin grup bizim grup" diye ayırmaktan ziyade eleştirilerimizi "acaba burada duygusal mı yaklaşıyorum olaya, yoksa gerçekten eleştiri hakediyorlar mı?" diye süzgeçten geçirmeliyiz. bunu yaptığımız sürece forumda hakaretler ve kırıcı sözler minimuma inecektir.

bir buçuk yıldır cc deyim, sizler kadar eski olmayabilirim. ama size göre kısa sayılabilecek bu sürede bile cc nin ne kadar değiştiğini farkettim. bence bir an önce önlem alınmalı, yoksa yakında son derece zevksiz, tatsız bir cc kalacak elimizde.

buraya kadar okuduysanız sabrınız için teşekkür ediyorum :)

CC sohbet icin buraya
 <<1 234>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir