ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
2 Haziran 2024, Pazar 14:41   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Sanat ve Felsefe
forum sohbet oyun basliklari
   nosce te ipsum yani kendini bil
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

bellerophontess

bellerophontess resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 17:08:55      nosce te ipsum yani kendini bilsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Bir zamanlar uzak ülkelerin birinde bir madenci yaşarmış. hergün kızgın güneşin altında çalışır dururmuş ve çalıştığı hergünde  üstünde tüm heybetiyle parliyan güneşe bakıp "tanrım şu güneşin yerinde olmak isterdim hiçbirşeyden etkilenmiyor ve gücüyle kimse başedemiyor dermiş". günlerden birgün tanrı kulunu duymuş ve onu güneşe çevirmiş. Adam konumundan gayet memnun butun gucuyle ekili alanları yakmış ve suları kurutmuş istediği herşeyi yapar olmuş. fakat ne yapsa etse ruzgara soz geçirememiş ve ruzgarın bulutları onune itivermesiylede hep aciz duruma duşmuş ve sonra tanrıya demişki . "tanrım su rüzgarın gucune bak fırtınalarla istediği yerleri yıkıp geçebiliyor yarattığı dalgalarlada butun kıyıları silip süpürüp hatta güneşi bile etkisiz hale getirebiliyor ben rüzgar olmak isterdim demiş" Bunu duyan tanrıda bu sefer onu rüzgar yapmış adam yine halinden memnun esip gürlemiş nice yerleri yıkmış ama gel görki ne kadar güçlü eserse essin bir kayayı yerinden oynatamamış. "bu seferde tanrıya yine yalvarmiş tanrım su kayanın yerinde olmak isterdim demiş ne güneşden ne rüzgardan etkileniyor her şeye direnebiliyor demiş" tanrı bu seferde onu kayaya çevirmiş adam halinden son derce memnun aylarını geçirir olmuş ne ruzgardan nede güneşten etkileniyormuş. derken bir gün madencinin biri çıkıp gelmiş ve balyozuyla o kayayı iki dakkada yerle bir etmiş.

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 17:19:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Kendini bil...
Kendini tanı...
Yeteneklerini keşfet...
Nelere sahip olduğunun, neler yapabileceğinin farkında ol...
Latincesi "Nosce te ipsum"
Yunancası "Gnothi seauton"

İnsan kendini tanıdıkça hayatla mücadele etmeyi öğrenir. Ne olduğunun farkına varması, gerek iç dünyasındaki, gerek dış dünyasındaki çatışmalara korkusuzca girebilmesini sağlar. Bu çatışmalara girdikçe insan tecrübe kazanır. Tecrübe kazandıkça doğru seçim yapmayı öğrenir...

Her şey o kadar kopuk, bir o kadar da bağlantılı. Tabi bağlantıyı kurabiliyorsanız...

Güzel bir hikayeydi, teşekkürler.

zuzuzezezizi

zuzuzezezizi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 21:26:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hikaye çok güzel.Aslında paylaşımları tebrik etmek pek adetim değildir.Ancak daha fazla kişinin paylaşması gerektiğini düşünüyorum ve en azından üst sıralara taşıma görevini üstleniyorum. Okadar çok kişi varki değerini, kendini keşfedememiş yazınızı okuyupta biraz düşünmeye yönelecek her kişi kazançtır.Tşk. ederiz.

Zuzuzezezizi

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 21:34:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Güzel paylaşım.

Herşeye sahip olmak isteyenler, ellerindekini de kaybediyorlar... Haberleri yok...

Teşekkürler.

bellerophontess

bellerophontess resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Mar.2008 Cmt 11:18:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·RestlessOblivion· :

İnsan kendini tanıdıkça hayatla mücadele etmeyi öğrenir. Ne olduğunun farkına varması, gerek iç dünyasındaki, gerek dış dünyasındaki çatışmalara korkusuzca girebilmesini sağlar. Bu çatışmalara girdikçe insan tecrübe kazanır. Tecrübe kazandıkça doğru seçim yapmayı öğrenir...

Her şey o kadar kopuk, bir o kadar da bağlantılı. Tabi bağlantıyı kurabiliyorsanız...

Güzel bir hikayeydi, teşekkürler.

Restless bağlantıyı  kurmaya yardımım olsun istedim

Yine eski zamanların birinde namazında ve niyazında olan yaşlı bir adam ve iki oğlu varmış. oğullarından biri babasının yanında dini bir eğitim alıp kırklara karışmak istiyormus. diğer oğluysa babasının sozunu pek dinlemeyen , gizlice içki içen ve barlarda çalıp türkü söylüyen bir tipmiş.  Yaşlı adam oğlunun birinden ümidini kesmiş ve tüm birikimini kendi peşinden gelen oğluna aktarmaya çalışıyormuş. yine birgün böyle camiden eve giderken bir türkü barın önünden geçiyormus ve içerden çok içli bir ses duymus ve merak edip içeri girmiş. içerde türkü söyliyenin kendi oğlu olduğunu görünce şaşırmış ve oturup dinlemiş sonrada oğlunun hesabını ödeyip çıkmış. programını bitiren oğlu daha sonra hesabı ödemeye gelince kendisine babasının hesabı ödediğini söylemişler. Oğlu endişelenmiş ve yiyeceği fırçayı düşünüp evin yolunu tutmuş. eve verınca babasını sormuş ve annesi kardeşinin eğitimini tamamladığını ve babasıyla dağdaki kaleye gittiğini ve kardeşinin kırklara karısacagını söylemiş. Bunu duyan oğlu babasının peşinden hemen kaleye gitmiş. kaleye vardığında burçaların dibinde 39 adet güvercinin uçtuğunu kardeşininde bir türlü cesaret edemeyip atlamadığını görmüş ve kendisini burçların üstünden aşağı bırakmış ve hemen bir güvercine dönüp kırklara karışmış

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Mar.2008 Cmt 14:45:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hikayenin anlamı sembollerde gizli diye düşünüyorum.
Hikayeye göre içki içip barlarda çalan çocuk kötülüğü temsil ediyor.
Hesabı babasının ödemesi bir mesaj... Doğru yolu bulması için bırakılan bir mesaj.
Çocuk mesajı alıp kendisi için çizilmiş yolu izliyor ve korkusuzca yeni bir hayata adım atıyor.
İşte bu noktada, kendisini bildi bileli babasının izinden gitmiş, doğru yolda olan çocuğun sadece tereddütleri yüzünden, belki de ömrü boyunca uğraşıp arasında sadece bir adım kaldığı o hedefe ulaşamadığına şahit olmamız oldukça manidar.

Hayatın sunduğu fırsatları kaçırmamak için cesur olmak gerekli. Cesur olmak için de kendinden emin olmalı insan.
Zincire bir halka daha ekledin bellerophontess, eline sağlık.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir