ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

19 Mayıs 2024, Pazar 10:46   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Yeni 301 yürülüğe girdi. Sizce İyi mi oldu Kötü mü ?
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

prensess344

prensess344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.May.2008 Cum 12:04:21      Yeni 301 yürülüğe girdi. Sizce İyi mi oldu Kötü mü ?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Yeni 301 yürülüğe girdi. Sizce İyi mi oldu Kötü mü ? Getirileri Götürüleri Ne Olur ?..

8 Mayıs 2008 PERŞEMBE
Resmî Gazete
Sayı : 26870

KANUN

TÜRK CEZA KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR KANUN

Kanun No. 5759 Kabul Tarihi: 30/4/2008

MADDE 1 – 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 301 inci maddesi başlığı ile birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama

MADDE 301 – (1) Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin yargı organlarını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Devletin askerî veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, birinci fıkra hükmüne göre cezalandırılır.

(3) Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz.

(4) Bu suçtan dolayı soruşturma yapılması, Adalet Bakanının iznine bağlıdır."

MADDE 2 – Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

7/5/2008

------------------------------------------------------------------------------------
Maddenin yeni hali ( bugün yürürlüğe giren ):

Teklife göre, 301 inci maddenin başlığı, "Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama" olarak değişiyor:

(1) Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini veya Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini ve Devletin yargı organlarını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Devletin askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, 1 inci fıkra hükmüne göre cezalandırılır.

(3) Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz.

(4) Bu suçtan dolayı soruşturma yapılması Adalet Bakanı nın iznine bağlıdır.

Maddenin mevcut hali (eski hali) :

(1) Türklüğü, Cumhuriyeti veya Türkiye Büyük Millet Meclisini alenen aşağılayan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini, Devletin yargı organlarını, askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Türklüğü aşağılamanın yabancı bir ülkede, bir Türk vatandaşı tarafından işlenmesi halinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır.

(4) Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz

Eski 301. madde.....

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.May.2008 Cum 17:09:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Belki konuyla bir ilgisi yok ama bu fıkrayı yazmadan edemeyeceğim.

Yıl 2050. AB Komisyonu Başkanı odasında otururken, yardımcısı içeriye heyecanla girer:

-Efendim, Türkiye tüm isteklerimizi yerine getirdi. Onları AB ye alacak mıyız?

AB Başkanı:

-Yok canım, henüz olmaz. Git, duyur, Tüm Türkiye İngilizce konuşacak, Türkçe yi yasaklıyorum.

-Efendim onu 5 sene önce yaptılar. Hatırlamıyor musunuz?

-O zaman söyle, kokoreç yasaklansın.

-Aman efendim, onu yemeyi 2005 te bıraktılar.

-Ya ne bileyim? Kınayı yasaklayın.

-Ooooo. Beyefendi.Onu çoktan bıraktılar.

AB Başkanı düşünüp taşınmış ve;

-DAĞITIN LAN AVRUPA BİRLİĞİ Nİ...

bellerophontess

bellerophontess resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2008 Cmt 23:27:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :

Belki konuyla bir ilgisi yok ama bu fıkrayı yazmadan edemeyeceğim.

Yıl 2050. AB Komisyonu Başkanı odasında otururken, yardımcısı içeriye heyecanla girer:

-Efendim, Türkiye tüm isteklerimizi yerine getirdi. Onları AB ye alacak mıyız?

AB Başkanı:

-Yok canım, henüz olmaz. Git, duyur, Tüm Türkiye İngilizce konuşacak, Türkçe yi yasaklıyorum.

-Efendim onu 5 sene önce yaptılar. Hatırlamıyor musunuz?

-O zaman söyle, kokoreç yasaklansın.

-Aman efendim, onu yemeyi 2005 te bıraktılar.

-Ya ne bileyim? Kınayı yasaklayın.

-Ooooo. Beyefendi.Onu çoktan bıraktılar.

AB Başkanı düşünüp taşınmış ve;

-DAĞITIN LAN AVRUPA BİRLİĞİ Nİ...

komik ama yanlıs bir bakıs acısı 301. maddeyi demokrasi acısından degismesi derekiyordu ve ne yazıkki avrupa birligi istiyor diye zoraki yapıyoruz biz bunları ve bu zihniyet degismedikce varacagımız nokta cokda farklı olmiycak

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.May.2008 Cmt 23:40:59sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

"avrupa birligi istiyor diye zoraki yapıyoruz biz bunları"

Zorla güzelliğin olduğu nerde görülmüş? :) Aslında ben Avrupa Birliğine girmemiz taraftarı değilim.Ancak Dünya bloglaşmaya doğru giderken Türkiye nin yeri nerede olacak bu düşündürüyor beni???

bellerophontess

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.May.2008 Pzr 00:16:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
avrupa birligini istememizin sebebi insan haklarına, bireysel ozgurluklere, demokrasiye, ve uygarlıga yakın durmamız icindir. yoksa kara kası kara gozu icin degil. eger ben avrupa birligine karsıyım diyorsan demokrasimizi, devletimizi, ve yargı organlarımızı nasıl buluyorsun diye sormak isterim. yok biz reformlarımızı yapalım AB bizi almasada olur diyorsan o baska tabi

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.May.2008 Pzr 00:28:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Biz reformlarımızı yapalım AB bizi almasın diyorum.Ki zaten almıcakta...

bellerophontess

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.May.2008 Pzr 00:36:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
biz herseyimizle hazır oldugumuzda alırlar cunku AB bir standartlar birligi oyle keyfilik kolay kolay yapılamaz. ama su cok yanlıs nasıl olsa almiycaklar o zaman biz neye ugrasıyoruz bakısı bizi hicbir yere goturmez.

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.May.2008 Pzr 00:54:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Biz reformlarımızı yapalım AB bizi almasın diyorum.Ki zaten almıcakta... Bu cümlemden nasıl olsa almıcaklar uğraşmamıza gerek yok gibi bir yargı çıkardıysan ben sana ne anlatsam boş.

LaserSail

LaserSail resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.May.2008 Pzr 02:15:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Söz konusu madde değişikliği ile kanunun nüfuzu azaltılmış olup askeri ve emniyet teşkilatı aleyhine olan davranışlar doğrultusunda olası unsurların müeyyidesi azaltılmış bulunmaktadır.

Ayrıca Türklük kavramı da maddeden çıkartılmış olmakla, kanunun maksadı kapsam ve niteliği bakımından daraltılmış görünmektedir.Olası siyasi suçlarda ilgili yargı kurumlarını kısıtlayıcı etkileri olabileceği kanaatindeyim.

prensess344

prensess344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.May.2008 Pzr 09:07:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
LaserSail :

......Türklük kavramı da maddeden çıkartılmış olmakla, kanunun maksadı kapsam ve niteliği bakımından daraltılmış görünmektedir.Olası siyasi suçlarda ilgili yargı kurumlarını kısıtlayıcı etkileri olabileceği kanaatindeyim.

Bu konu beni de düşündürüyor işin açıkçası.....

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir