ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
19 Mayıs 2024, Pazar 14:47   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   aramızda dolaşan hayalet !! / yorum prof.dr.mümtazer türköne(gazi üni.)
 <<12 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.May.2008 Çar 19:45:48sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Ah perfectman hiç değişmedin, değişmeyeceksin değil mi? Sen iftiracı deyince hakaret etmiş olmuyorsun, ben bilgisizliğini ortaya çıkarınca hakaret etmiş oluyorum. Hakaret içeren cümleyi göster de nerede hakaret etmişim göreyim.

Bana cevap vermişsin aklınca, ama kafan hala gazetene gömülü ne yazık ki. Orada iki tane kaynak verdim, birisi yabancı bir tarihçiye ait diye içindeki kini nasıl da dışarı vurdun hemen... Diğerine kulp bulamamışsın, mazur görüyorum.  Başka kaynak istersen Mete Tunçay´ın "Bolşeviklerle Sekiz Ay" ve Metin Berge ile Uygur Kocabaşoğlu´nun "Bolşevik İhtilali ve Osmanlılar" kitabını öneririm. Senin önyargılarından ve sevgili gazetenden başka kaynağın var mı?

Çarlık Rusyası ile Sovyet Rusyası´nı birbirine karıştıracak kadar zihnin bulanmış. Hala Çarlık Rusyası´nın Birinci Dünya Savaşı´ndaki isteklerinden bahsediyorsun. 1917´de Bolşevik İhtilali oldu, dolayısıyla rejim değişti. Haberin var mıydı?

İyisi mi cevap yazma; cevap yazdıkça ne kadar az tarih bilgin olduğu açığa çıkıyor. Bu arada verdiğim ödevi de yapmamışsın. Sıfır aldın, tarihten de kaldın. Çalışmadan geçmen mümkün değildi zaten.

Bir dahaki sınavında başarılar...

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 00:11:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Guray, tesekkurler arastirmaya dayali yorumlarini ilgiyle okudum.

Her basin kurulusu ticaridir ve kendi ticaretleri dogrultusunda karalama kampanyalari ile maddi olarak beslenirler. Bizler bir medya kurulusunu takip ederken kosemizden agir kitaplari kaldirip o sayfalari acip kontrol etmeden inanirsak daha cok hizmet ederiz bu basin kuruluslarina.

Ve toplumumuzda ne yazik ki gunu tuketen ve daha elinize aldiginizdan 30 dakika sonra okunacak hicbir seyi kalmayan basit bulmacali gazeteler daha fazla sayida tuketilmektedir. Bundan anlasilmasi gereken sudur ; Keriz bir okuyucu kitlesi var ve ne yazarsak onu yer yutarlar! diyorlar acikca.

Oncelik kendi tarihimizde olmak kosuluyla arastiralim oyle konusalim veya yazalim diyorum:)

bellerophontess

bellerophontess resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 09:50:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
perfectman70 :

bellerophontess

rusya daha 1917 yılındaki işgal devletleri ile paylaştığı ,paylaşmak istediği toprakları, her iki deniz boğazını  istemiyormuydu?? TÜRKİYE  diye bir devlet ortaya çıkınca istesede istemesede tanıyacak tabiiki.bu çok doğal.her ülke ile  görüşüp antlaşma imzalamak demek yardım aldık anlamınamı geliyor???

tarihi çarpıtan çarpıtmış yeterince.. zihinleri felç etmişler, yıllarca  işlerine gelmeyeni hain yaftası ile  okuta okuta,hangi gerçekleri öğettikleri malum.!!

perfectman70 

önceki yazında kurtuluş savası sırasında ruslarla harp halinde olduğumuzu soyledin. Bizde tarihi gerçeklerle bunun aksini ispatladık. Şimdide Türkiye gibi bir devleti istesede istemesede tanıyacaktı gibi anlamsız bir laf etmişşsin hadi bunuda geçtim mazaret olarak tarihi çarpıtan çarpıtmış yeterince diye yazman olaya nasıl baktığınıda gösteriyor bence.

Tarih uzerine konuşacak olursak. geçmişten günümüze tarih yazımı hep kazananlar üzerinden olmuştur. yani su an okudugumuz tarih bir kazananlar tarihi aslında dolayısıyla çarpıtmayada hep açık ve iktidar mücadelesininde bir aygıtı çoğu zamanda fakat  postmodern akımın oluşmasıyla aslında tarihçi ve tarih yazımı uzerine çok tartısma kopuyor. Birkere içinde bulunduğu zaman koşulları ve toplum dinamikleri içinde tarihçinin ne kadar objektif olabileceği günümüzde hala tartışılıyor,geçmişin makaleleri kitapları bunlar ışığında yeniden incelenip o zamanki topluma ve ezilenlere daha doğrusu tarihte yeri olmiyan insanlara dahil bilgilere ulaşılmaya çalışılıyor.

sonuçta biz bilgi çağındayız ve elimizin altında internet diye bir güç var basit bir arastırmayla ve farklı tezleri okuyarak kendimiz bir sonuca varabilir vede doğru bilgiye kolayca ulaşabiliriz. dolayısıylada çarpıtma yapmama becerisini göstermemiz gerekir diye düşünüyorum.

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 12:18:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

LAF EBELİĞİ YAPACAK VAKTİM YOK GERÇİ AMA CEVAP HAKKIMI KULLANMAMA BİR MANİ YOK!!

RESTLESSOBLİVİON  ; sana çok gülüyorum

diğerlerine zaten diyecek bir şeyim yok

BELLEROPHONTESS   ;   elinin altında internet  vardır .doğrudur.bizimde var

elimizin üstünde değil, aklımızında , gerçeğinde önünde değil internet.!!her nette yazılan bilgi doğrumudur??yani internette gördüğümüz, her kitap, yazı doğrumudur???her kaynak  sahicimidir??bana önerdiğiniz kitapları hiç sevnmedim

CC sohbet icin buraya
 <<12 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir