ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
20 Mayıs 2024, Pazartesi 02:40   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > Öneriler
forum sohbet oyun basliklari
   Siyaset Forumu
 <<12 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Delacour

Delacour resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2006 Sal 11:42:11sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

KufursuzGenc :

IittIetiredev ; biliyomusun forum açılır açılmaz siyaset hakkında fikirlerimizi paylaşıyorduk..burada bizim siyaset yapmamızı engelliyorlar.!!! açmış olduğumuz bütün başlıklar silindi...ama ahmet kaya denen vatan haini köpeğin yeni çıkacak albümü, ölüp ölmediği hala tartışılıyor tabi bu başka mesele  

Sevgili Küfürsüz Genç;

Şunu hemen başta iletmeliyim:

Ben, vatan haini diye adlandırdığın şahsın bir sempatizanı, onun müziğinin bir takipçisi değilim. Ama sana sormak istediğim bir soru var:

Genç bir insansın. Tabii ki; sadece Türkçe şarkılar dinlemiyorsundur. Bir çok yabancı albüm veya yabancı şarkı da ilgi alanın içerisine giriyordur.

Peki sence, dinlemiş olduğun o yabancı albümlerdeki yabancı sanatçılar; aşırı Türk milliyetçiliğiyle yanıp tutuşuyorlar mıdır? Bu vatan uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyecek zihniyetlere sahip midirler sence?

Ahmet Kaya nın siyasî kimliğinin Türkçe karşılığı ne anlama denk gelir; birebir konuşmadığımdan veya ortada somut ve kat î bir kanıt göremediğimden ötürü bilemeyeceğim.

Bildiğim bir şey var ki; insanların yapmış olduğu müzikleri, o kişilerin siyasî veya fizikî koşullarıyla bir tutmayan kişilerinde var olabileceği...

"Bu kadın ne kadar da şişman, ben dinlemem bunu." demek ile senin verdiğin örneği karşılaştırınca, kendi fikrime göre bir fark belirtisine rastlayamıyorum.

Saygılarımla

Sevgili Goletsgo;

Siyaset, her yerde yapılıyor. Bu başlık altında da yapılıyor, başka başlık altlarında da...

Zaten her tarafta yapılır, edilirken; var olmamasının anlamı ne?

Saygılarımla hayırlı işler dilerim.

Roen

Roen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Mar.2006 Çar 02:46:14sohbet oyun linki

Sevgili arkadaşlar,

Siyaset, en genel anlamıyla, bir arada -bir toplum olarak- yaşayabilmemiz için ileri sürülen fikirlerin girişilen eylemlerin toplamıdır. İnsan doğada birey halinde değil de topluluklar halinde yaşadığından dolayı siyaset vardır.
Siyaset doğası gereği karşılıklı çıkarların çatıştığı bir ortamdır. Farklılık ve çok sesliliğin olmadığı yerde siyasetten bahsedilemez.
Çok sesliliğin olması demek ortada “demokrasi” nin olduğu anlamına gelmez. Bir diktatörün olduğu yerde de siyaset vardır –ona muhalif olanlar kendi aralarında da olsa siyasal eylem planlarına girişebilirler ve fikir yürütebilirler-. Siyasetin olmadığı nokta tam tâhakküm ilişkilerinin mutlak olduğu yerde geçerlidir. Tarihte böyle dönemler bire bir asla yaşanmamıştır, ama kimi tarihsel dönemlerde bu mutlak güce (totaliter güce) yakınlaşma olmuştur. (Nazi Almanyası bu dönemlerden biri olarak gösterilebilir. Bkz: Hannah Arendt- Totaliterianizmin Kaynakları)

Peki bunları neden anlatıyorum?
Forumda olsun, başka yerlerde arkadaşlarımızla olsun, siyaset tartışırken “mutlak doğruyu, gerçeği ben biliyorum” düşüncesiyle hareket ettiğimizde birşeyler yanlış demektir. “Mutlak doğru= İtiraz dahi edilemez gerçek” anlamına gelir ki bu tartışmayı, fikir alışverişini o anda bitirir. Siyaset çoğu sosyal bilimle iç içe geçmiş durumdadır (iktisat, sosyoloji, antropoloji, psikoloji vs..) ve bu nedenle bir konuyu tamamen “çözmüş olduğumuzu” söylemek mümkün olmaz. En fazla “bir çok yönden baktım ve şu veriler ışığında fikrim şudur” diyebiliriz.

Siyaset : Çok kıvrak zeka gerektiren, rol yapma kabiliyeti şart olan, kültür altyapılı ve kesinlikle kitaplardan öğrenilmeyen bir bilimdir bence.

Siyaset : Kurt kuzu ve otu birbirine yedirmeden kayıkta tek seferde karşıya geçirebilme sanatıdır.

Kurumları ve kuruluşları,kişileri,hakları,belirli bir kesime hitap eden bir ve ya birden fazla topluluğu ve platformları yorumlamak,tartışmak,her babayiğidin harcı değildir.Belirli kriterlere uygun kafa yapısı nadir insanlarda mevcut olduğundan eleştrilerimizde ve yorumlarımızda çok dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Görüşmek üzere...

Roen♣

ccRAYS

ccRAYS resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Mar.2006 Çar 03:49:34sohbet oyun linki

Benim Benimsediğim Görüş En Doğrusudur...Başkalarının Görüşlerine Asla Saygım Olmaz....Benim Siyaset Anlayışım Budur...(Tanrı Türk ü Korusun Ve Yüceltsin)

CureDone

CureDone resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Mar.2006 Per 18:49:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Delacour arkadasimin dusuncelerine buyuk bir cogunlukla katiliyorum. ancak, ozellikle ulkemizde insanlarin taraflari olduklari siyasi kimlikleri bir ideolijiden cok bir futbol takimi tutar tadinda yasamalari burada boyle bir tartismanin yapilabilmesine en buyuk engel diye dusunuyorum. oncelikle boyle bir tartismayi yapabilmeniz icin sizin bir ideolijiniz ve bunu tartisabilecek kapasiteniz olmali. ve fakat kendisini bir gorusun temsilcisi olarak ilan eden arkadaslar kendi savunduklari goruslerden bihaber olarak genelde cok daha farkli bir yasam tarzina sahipler. soylemleri ile yaptiklari arasinda daglar kadar fark var. ancak her seyde oldugu gibi dis kapaga iceriginden daha cok onem veren bizler herseyimizi parlak, gosteristen ibaret kapaklar edinme cabasindayiz. bu isi profesyonel olan yapan insanlar adabina uygun bir sekilde fikirlerini tartisamaz ve bunun yerine mahalle kavgasi tadinda tartismalar yapar iken yekten benim baska dusuncelere saygim ve tahammulum olamaz diyen kisilerle boyle bir tartisma yapmak herhalde benim en son isteyecegim seydir. zaten her ne kadar buyuk harfle telafuz ederek demokrasinin oldugu bir ulke oldugumuzu iddia etsekte aslinda tek tip dusunmeye alistirilmis bunun disindaki dusuncelerin varligini duymaktan bile rahatsiz olan bir toplum olarak bu gibi bir ortamin en azindan buyuk bir cogunluk icin en azindan suan luks oldugu kanisindayim. insallah boyle bir tartismayi yapabilecek bir ortam olusur da keyifle buna katilirim.

ccRAYS

ccRAYS resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Mar.2006 Per 23:38:19sohbet oyun linki
yorumumu yaptım ve geçtim...üstüne basa basa söylüyorum hala ; asla başka düşüncelere saygım yok.başka düşünce derken de sağ ve ya sol kavramı gelmesin akılınıza...bişeyi çok merak ediyorum aslında ; siyaset denildiği zaman, görüş denildiği zaman akla ilk gelen şey 80 li yıllar..benim siyasi görüşüm bu, benim siyasi görüşüm şu ama başkalarının görüşlerine de SAYGIM VAR diyen insanlar ortalıkta cirit atıp avaz avaz bağırırken acaba gerçekten de birbirlerinin görüşlerine saygılı oldukları için mi birbirlerini yiyorlar ? yoksa birbirlerinin görüşlerine saygılı olmadıkları için mi ?  ben şunu çok açık söyleyeyim , tekrar söylüyorum benim kafama yatan görüş benim için en doğru olandır...bu yüzden karşımdaki kişiye senin görüşüne SAYGIM VAR diye yalan söyleyerek kendimi yıpratmama hiç. gerek yok...bi düşünsene kardeşim ya senin doğruluğundan emin olduğun bi şeyi karşındaki yalanlamaya çalışıyor...o zaman sen ne yaparsın ,bilgilerinle karşındaki kişinin düşüncelerini değiştirmeye çalışırsın......bende isterim şurada siyaset başlığı adı altında düşüncelerimi söylemeyi....şundan da eminmi ki kesinlikle ve kesinlikle birbirmizin görüşrüne saygılı olduğumuz için TARTIŞMA ortamı doğacaktır ve fikirlerimizi söyleyeceğiz !!!

Roen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Mar.2006 Cum 00:00:54sohbet oyun linki

Ünlü bir Fransız Düşünürün düşünmeye ve tartmaya değer bir sözü var,

Benim görüşüm bu ve bence doğru,fakat senin görüşünü açıklayacağın platform uğruna canımı dahi verebilirim ...

Bu cümlede,insanların cilt cilt ansiklopedileri inceleyerek bir sonuca bağlayacakları idea ları,koca bir hayatı devirerek edinilecek tecrubeleri,hayata ve insanlara bakışı,değişik ve objektiif yaklaşımları,kısacası başka bir gözle hayatı yorumlamayı görebiliriz.... Fazla söze gerek yok :) Düşünür bir cümleye dünya yı sığdırmış..

Delacour

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Mar.2006 Cum 01:14:26sohbet oyun linki

Sıradan bir Türk, düşünen insanının sözünü belirtmekte de; ben yarar görmekteyim;

"Ne kadar bilirsen bil; bildiklerin, karşındakinin anladığı kadardır."

Siyaset isminin geçtiği plâtformlarda, kıyasıya rekabete neden olan sebeplerden başlıcası bu olsa gerek!..

Birden farklı insan karakter seçeneği var dünya üzerinde. Bunlardan birisi de; içerisinde, kuvvetli dozda sabit görüşlülüğü barındıran profil... Siyaseti, sakin cümlelerle konuşamadığımız bir diğer etken de bu!..

En az iki kişi arasında yaşandığı düşünülecek bir diyalogta, taraflardan yine en az biri, sabit görüşlülük erdemini!!! belirli bir miktar da olsa bünyesinde barındırıyorsa eğer; oluşabilecek tartışma ortamlarının sağlıklı yürümeyeceğini kabul etmek gerekir sanırım.

Ama sabit görüşlülük veya cehalet sahibi olmanın, insanlar arasında yaşanacak olağan tartışmaları şiddetle sonuçlandıran tek ortam mıdır siyaset?

Şunu hepimiz çok iyi biliyoruz ki; kişisel ve sert tartışmalara, Chatcity deki sıradan konu başlıkları altında da rastlayabiliyoruz, chat odalarında bile!..

Sanat, spor, eğlence, dedikodu, aşk - sevgi, grafik, felsefe, sinema, televizyon, müzik, vs...Yer alan konu başlıklarının tamamına ve daha da fazlasına sahip Chatcity forum bölümü.

Yüzlerce kullanıcısı var ve bu kullanıcıların büyük çoğunluğu genç!..

Kendilerini yetiştirebilmeleri için de yegâne fırsat bir bakıma burası.!..

Chatcity; insanların eğlence anlayışına hükmederken, aslında bu saydığım konulardaki bilgi ihtiyacını da temin etmiş oluyor.

Peki, yukarıdaki konu başlıklarına bakarsak eğer; insanların önüne, hangi konuda bilgi sunulmadığını ve ülkemizde, bilgi eksikliğine dayalı, kişisel ve toplumsal çatışmaların genellikle hangi konu başlığı üzerine yapıldığını düşünüp, bu konuda kayıtsız kalmak mümkün müdür?

İnsanlara, doğru bilgiyi verebilmek adına uygun koşulları yaratma anlayışı; her özel veya tüzel kişinin görevi olmalıdır.

Saygılarımla.

Roen

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.Mar.2006 Cum 10:41:41sohbet oyun linki
Delacour :

Sıradan bir Türk, düşünen insanının sözünü belirtmekte de; ben yarar görmekteyim;

Siyaset isminin geçtiği plâtformlarda, kıyasıya rekabete neden olan sebeplerden başlıcası bu olsa gerek!..

Sevgili arkadaşım Delacour,

Umarım herşey yolundadır,

-Sıradan bir Türk, düşünen insanının sözünü belirtmekte de; ben yarar görmekteyim-demişsin iyi etmişsin : )

Bence Mevlana Celaleddini Rumi sıradan bir türk değil.

Delacour

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Mar.2006 Sal 12:32:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Roen :
Delacour :

Sevgili arkadaşım Delacour,

Umarım herşey yolundadır,

-Sıradan bir Türk, düşünen insanının sözünü belirtmekte de; ben yarar görmekteyim-demişsin iyi etmişsin : )

Bence Mevlana Celaleddini Rumi sıradan bir türk değil.

Sevgili Roen;

Tabii ki; çarpık uygulamalardan ötürü, kimi zamanlarda işler yolunda gitmeyebiliyor. Bunu; en iyi biz bilebiliriz belki de!..

Ama sorunumuz da bu değil, anlamam gerektiği gibi...

Cümleyi; açıkça ve tekrar kullanmalıyım:

Sabit görüşlülük, pozitif erdemlerden değildir.

Koskoca bir metinde; kelimelerden yalnızca bir tanesi ilgisini çekiyorsa kişinin ve o kelimenin, kendi dünya görüşüyle zıtlaştığını varsayarsak eğer, "Uygun tartışma vizyonuna sahip insanlar bulmak zordur bu plâtformda" demek anlamını yitiriyor o kişinin Olgun Yaşamın Sırları kitapçığına göre...

Kişi, kendisini aylar - yıllar süren, hummâlı bir çalışma da değil; bir cümlede de tanıtabilir kimi anlayış sahibi kişilerin anlama kıstaslarına göre...

Saygılarımla.

XmysteriousgirlX

XmysteriousgirlX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Nis.2006 Cmt 15:55:00sohbet oyun linki

benm ki siyaset konusumu bilmem anlamam siyasetten  ama hane bu ülkeyi koruyan polisler gibi burayı da koruyan ajanlar var ben küfür etmedm halde bi ajan habire engelledi(2 kere)isim vermicem  vallahi küfür etmedm yaaa yakışmazda banaaaa lütfen ajanlar küfürleri gördkleri zmn engellesnler olmuyoooo  yaaaboşa engelledMMMM

CC sohbet icin buraya
 <<12 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir