ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
4 Haziran 2024, Salı 10:29   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

Jelin> Forum Mesajları
    Jelin'e ait Toplam 3709 Forum Mesajı var
<<1...100...181182183184185186187188189190191 192193194195196197198199200201...300...371>>

Jelin

Jelin resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Öneriler >Plaj Girisi>
  26.Kas.2007 Pzt 14:58:55
fiogf49gjkf0d

smthHOT benden çok yaşıycaksın  Vallahi bıktım hele şu son habire düşme olaylarından dolayı yok muhabbete gir olmadı havuzluya  gir ordan bekle ki odalar açılsın sonra plaja gir Bende direkt plaja giriş istiyorum...Üvey evlatmıyız biz...Bizde chatcity user ıyız, biz de üniversite tahsilliyiz ( Çok Burhan gördüm canım kendimi )

Bende ilgilerinize arz ederim

Şuna bile razıyım yaniii

Jelin

Jelin resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >JELİN in GÜNCESİ ( YAŞAMDAN KESİTLER )>
  26.Kas.2007 Pzt 14:49:40
fiogf49gjkf0d

Fazlasıyla sonbahar günlerine düşmekteyiz şu günlerde....Tarçın rengine bürünen doğanın farkına boğazda arabayla giderken daha bir varıyor insan...Her dönemeçte karşısına rengine aşık olduğum ağaçların vurgulamalarıyla sonbaharı selamlıyorum....
Yaprakların üzerinde dolanırkenki kulaktan dolan hışırtı sesi kalbe hüzün olarak varmaz mı sonbaharda...Daha bir şiir sevdalısı, müziklerde kaybolmak istemez mi insan....Kahvesini yudumlarken seyrettiği manzarayı beynine kazırken bu sonbahar hüznünü düşünmez mi ???
Sonbahar bedenin hüznü, ruhun yorgun dönemi....Salınırken ayakta, ruhunu uyutursun her sonbaharda....

Alır gider beni sarı rüzgarlarıyla sonbahar.

Gelir anılardan bir davet, çocuklugum canlanır

Bir varmıs bir yokmus diye baslardı bütün masallar

Hani nerde o masum ve daha bozulmamıs rüyalar

JELİN Selina

Jelin

Jelin resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >JELİN in GÜNCESİ ( YAŞAMDAN KESİTLER )>
  26.Kas.2007 Pzt 14:40:21
fiogf49gjkf0d

" Hayatınızın en güzel yerinden bir anı" deseler acı bir çocukluk geçirmişsenizde o yıllardan bir anı hatırlar ve tebessüm edersiniz...

Ağladığım bir anı anımsıyorumda sonrasında burnumdan akan sümüğü silecek birşey bulamayınca kazağımın koluna sürüşümü :D ...Ne güzel parıltılı bir yol oluyordu ...Evet kötü birşey, pis birşey ama aklımda kalan bu neyapabilirim " Ne güzel parıltılı bir yol oluyor "

Arkadaşlar, dondurma, bisiklete binme ... Hayatımızın tek eldevarı değilmidir çocukluk biryerlere ekleyip koyamadığımız ....

JELİN Selina

Jelin

Jelin resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

26.Kas.2007 Pzt 14:36:23
fiogf49gjkf0d

KEŞKE
Doyasıya savrulsun şu benim güzel düşüncelerim
Ve ben keşkelerimle gülüp oynayayım
Uçurtma olsun hayallerim
Hani çok uzak olması gerekenler onlar ya
Ve hiç takılmasın elektrik tellerine
Keşke diye başlayan tüm cümlelerim
Savrulsunda bulamıyayım
Tramvay deposundaki eli düdüklü amca gibi
soğuk uzak ve yabancı olsunlar bana
Aşklarım acılarından arındırılsın da
Elimde çocukluğum kalsa keşke
Gene ben keşke mi dedim ???
Gülüp oynayacak ne çok şey ürettim
Tüm düşüncelerim satılıktır
Boğuyor bunlar beni
Hepsinin hükmünü devrettim

JELİN Selina

Jelin

Jelin resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

26.Kas.2007 Pzt 14:33:11
fiogf49gjkf0d

DİBİNE DÜŞTÜ

Her sevgi yolunu bulabildi mi ?
Sadece benimki mi öksüz bir ağacın dibinde
Elma misali
Biraz yalnız, biraz kırmızı, biraz ezilesi
Çok geçmeden rüzgar esicek
Kütlem ağır savrulamıycam
Ne yolumu buldum nede buraları sevdim
Çürümeden belki kanatlanırım diye bekliycem
Bu ıssızda bir elma daha dibime düştü
Merhaba biz sepeti bulamayanlarız
Kanatlanırsak uçucaz
......

JELİN Selina

Jelin

Jelin resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

26.Kas.2007 Pzt 14:30:08
fiogf49gjkf0d

MIZIKMIYORUM

Yok öle hayata mızıkmak diyorum kendime
Kendini kapıp koyuvereceğin aşkları düşün
Sonrasındaki acılarını
Mükemmel bir 8mm film içinde
8,5 tuğla ses geçirgenliğinde
Şimdi camları kırma zamanı...
Elimde sapan,
Cebimde dizili cephane taşlarımla
Yaramazlık dozu şırıngalıycam bünyeye
Eh! beklesin artık aşk acısı napalım...
Ben aldım izni mutluluk
Artık mızıkmıyorum
Mutluluk pabucu yarımmm
Çık dışarıya oynıyalımmm

JELİN

Jelin

Jelin resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

26.Kas.2007 Pzt 14:25:55
fiogf49gjkf0d

Çok canım sıkkın benim bu taksiler yüzünden...Sebebine gelince arabam olmadığı zamanlarda acil işlerimde taksiye biniyorum .Biliyorum duraktan çağırmak lazım ama cadde üstünde oturunca adım başı taksi diyor insan atıyor kendini yollara TAKSİİİ diye...
Bir iki denk geldim abla yakın mesafe götüremem diyip tam içine oturmuş gideceğim yeri sölemiş debriyaj gaz beklerken aynen tosss olup indiğimi...O yüzden geçen gün binmeden dedimki şurası ( tabii o şurası dediğim yer büyük bir alışveriş merkezi )
- Ablacım neden yer söylüyorsun ki dedi
-" Ama ama Cuma trafiği hani kızarsınız, tam ben otururum bu sefer gitmem dersiniz" dedim
-"Ama ablacım zaten her yerde trafik var günümü kaldı her gün her an trafik" dedi
Nasıl mutlu mesuttum.Negüzel bir taksici idi ..Gözlerime dolan bir iki yaşla " siz bizim taksicimiz olur musunuz abi ?" diyesim bile gelmedi değil ( Abarttım abarttım biliyorum )
Ürkek mağrur "bozuk paramda yok" dedim "abla önemli değil " dediğinde " birdaha söyle " diyecektim ki inmem gerekti :) "hayırlı işler" "hayırlı işler " diye diye bir oldum
Eeeee bu giderkendi dönerken Allahım sanki taksicilere bir sihirli değnek deymişte hepsi aynıymışcasına bir güzel bindim yeni bir taksiye " şurası " dedim ( evimin muhiti oluyor ) Aldı beni mağlum trafiğe girince
-" Bu işin bana zararı var , hiç karı yok " dedi
-"Pardon hangi işin " dedim
-"Bu mesafenin " dedi
Trafik tıkanmış gerçi az bişey kalmış ama ineyim ozaman bile diyemedim korktum açıkçası neyapayım ..Ya ben ne yapıcam şimdi, denk geldide sinir krizi geçirene karşı çok korumasızım cahilim.Eeee ama hani ekmek parasıydı bende ücret ödiycem hem belki beni indirdiğin yerde daha uzak mesafede bir yere müşteri alırsın neden şimdi böle dedin ki diye düşünürken sinirle direksiyona vurmaya başlamıştı bile ...Derken işte o söz geldi
- " Ben sizi şurda indireyim "
-"Peki buyrun "
Evet pasif bir davranış sergilediğimin farkındayım ama adam direksiyona vuruyodu yazmıştım okumuştunuz dimi ?
İndim öyle kala kaldım .... Ben size söliyim iyisine denk düşünce hepsi iyi sanmayın istisnasıs sektirmeden sinirlisi denk geliyor ....
Taksici kardeşler size ne oldu .... Sorun trafikse o çözülmüyor bizim günahımız ne ki ...Sinirlenmezseniz bişey daha diyeceğim trafik sorunu dar düşünen alt yapısını oluşturmadan kuleleri diken zihniyetler düzelmeden düzelmiycek :P  Allah taksi müşterilerine yardımcı olsun Amin Yarabbim :)

JELİN Selina

Jelin

Jelin resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

26.Kas.2007 Pzt 14:16:37
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

İstanbul da doğdum ben tıpkı ailemin diğer fertleri gibi..Köyüm yok benim tarlasında doyasıya koşabileceğim, sıkıldığımda ulaşacağım emmigillerim veya küçükten kalma köy anılarım yok benim...Mis gibidir köyümün havası, hele tereyağı, offf bir görsen bir salça serilir yaz dedin mi damlara, başka olur bizim oraların düğünü ....Böyle cümleler yok benim lugatımda dedimya köyüm yok .İlk öğrendiğim bu oldu İstanbulluysan köyün yok...Her yaz tatili sonunda insanlar köyleri ile ilgili kompozisyonlar yazarken ben gittiğimiz tatil beldelerini yazardım içten içe otlu peynir kokusu nasıldır acaba diye düşünmeden edemeden....

Düşündüm geçen gün kalamışta Kaçıncı nesil olduğunu bilmediğim martıları seyrederken çocukluğumun şehrinde benim gördüklerimi tattıklarımı tadanlar varmıdır diye...

Bu koca şehir hüzün barındırır yollarında, havasında, suyunda...Herkes bir yerlerden gelmiş kimi annesini kimi sevdiğini kimi evlatlarından kopmuş bu şehre karışmış...Bastırmış tüm acılarını eklenenleri atlatmaya çalışırken yaşlanmış .....

Beylerbeyinde geceleri evimizin camından karanlık karşı kıyıya bakardık ....Işıkları yakmazdık boğaz köprüsünün inci gibi dizilmiş aydınlatmaları bazı akşamlar annemin yanaklarından süzülen gözyaşlarını görmeme sebep olurdu ...Köprüden geçen arabaların arasında sayıları saya saya bitirirdim...

Çocukluğumun hüzünleri kaldı köprünün aydınlattığı gecelerde ....Boğazın kokusu martıların kahkahalarında....

Hayata başka yerden bakmayı dene... Dinlenme sayfiye yerleriydi Adalar ....Rum, Türk, Ermeni,Yahudi ve kimi zaman Arap komşularımızla tuttuğumuz dileklerdi yaşantılarımız...Hiç canımız yanmadı hiç kırılmadık kırmadık...Yüzmeye ilk adımlar boğazda atıldıysa şovlarımız ada sahillerinde yapıldı...Anakaradan her yaz selam gitti Ada martılarına

Herzaman birşeylerden korkar küçüksen eğer kocaman kalbin...Tıpkı denizde giden kocaman vapurlar gibi...Geldik mi, geldik mi diye başının eti yenir yanında kim varsa oyalanmak için oturulan koltukların yanında tam pencerenin altında duvara monte bir kapak görürsün açarsın kapağı. Tanrım ne güzel içi gri tozlarla dolu derken HÜFFFFFFF edi verirsin derken gözlerinin kökünde dayanılmaz bir acı ile babanım elini görürsün yüzünü yıkarken...Vapurda küllüklere üflemedinse eğer başka ne anın kalırki vapurun en arkasından martılara simit dahi atmamışsan eğer...

İstanbulu görmemişsin sen kocaman parke taşlarıyla dolu Arnavut kaldırımlarında adımlarını dolaştırmadıysan...Aşklara başlamamış, terkedilişlerini ağaçlara ve kuşlara ağlamamışsan...Ufak tefek şirin meyhanelerinde demlenmediysen..Lodosa karışmış soğuğunda karlarda Beyoğlunda İstiklal Caddesinde yapayalnız dolanırken "Neden ben " sorularını kendine sorduğunda soğuğun yaladığı yanaklarına gözyaşlarını özgürce düşürmemişsen

İstanbulu görmemişsin sen eğer sıkıştırılmış enerjiler yumağında bir bayrak gibi dalgalandırmamışsan kalbinin yakarışlarını....Kendine mutluluk köşeleri, hüzün köşeleri, yaşam köşeleri edinmemişsen bu koca şehirde ...Mezarlarındaki bu şehrin halk mimarlarına dualarını göndermemişsen ve gökyüzüne bakıp bir martıyla gözgöze gelmemişsen .... Gece, akan nehirler gibi savrulan ışık yollarında ıslığını çalıp SEVİYORUM dememişsen....

JELİN Selina

Jelin

Jelin resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

26.Kas.2007 Pzt 14:08:40
fiogf49gjkf0d

Annem çağırdı geçen gün eskilerden birşeyler toparlamış sen bak içinden alacakların varsa al yoksa kızım verelim dedi kalmasın... Aslında şöyle bir bakınca dokununca ozamanlara götürecek eşyalar küçük gümüş büfe süsleri, benim 1. sınıf abaküsüm, bazı kutular ahçap kimi zaman annem takılarını koyardı içine, sararmış bazı işlemeler ve çok sayıda kitap birde birde benim içinde küçük dünyalar biriktirdiğim kumbaram :D

Sanki onu görünce eskiyi gördüm...Amcamın o bankada işe başladığı ilk zamanları, elinde kutuda getirdiği bu ilk kumbaramı iki tane anahtarını.... Ne çok sevinmiştim bir tarafından kağıt para diğer tarafından demir para atardım içine :D çok param olurdu benim öyle anımsıyorum paralarım sığmazdı bu kumbaraya ...Ozaman gözüme büyük gelirdi ama sanırım paralar daha büyükmüş şimdi nasılda küçülmüş....
Şöyle aldım elime salladım içinden yumuşak bir ses geldi ...Para değil de neydi ki bu normalde önemsemem ama açayım dedim...
Açtım ve içinden yara kabuğum çıktı.....
Sanırım altı yaşlarımdaydım sürekli düşüp hep sol dizimde olan yaranın kapanmasına izin vermiyor sürekli aynı yeri sıyırttırıp kanatıyordum ....Birden sol dizime baktım .. Aynı yere defalarca düşünce iz kalmıştı ve kabuğu elimdeydi....Bu kabuğu tutması ve düşmesi için o kadar çok beklemiştim ki sonra incecik tutan yerinden koparıp saklamıştım :D
Küçücük bir yara kabuğu sayesinde neler düşünmedimki ....Babamı, sokağımızı, düştüğüm yerleri, tentürdiyot sürdürmem diye dizim kanaya kanaya kaçmalarımı, sargı bezini çözüp kabuğa hadi nolur çabuk düş sokağa çıkıcam ben çıkamıyorum demelerimi :D
Geçmişten gelen bir kumbara ve paradan değerli bir birikim yara kabuğum ......
Unuttuk sandığımız herşey aslında aklımızda. Saklı kuytularda uyuyorken küçük karşılaşmalardan büyük geriye gidiş serüveneleri hoş olmuyorda değil ....Kendi kabuğunuzu bulmanız dileklerimle

JELİN Selina   27Eylül2007

Jelin

Jelin resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

26.Kas.2007 Pzt 14:03:27
fiogf49gjkf0d

Hayat çek ellerini üzerimden, kalbim yağmalandı toparlanıcam benden uzak dur biraz....En yüksekteki güzel çiçeğe dokanamadan sürüldüm saklı bahçeden... Bir kez daha hissettim yetimliğimi öksüzlüğümü....İşim çok hayat blok blok taşları devrildi duvarlarımın azıcık ışık gelsin dedim yıkıp geçtiler ne kıymet bildiler ne de anlamak istediler ....Hayat dur çok işim var teker teker tuğlaları koyup duvarımı örücem ellerimi kanatıcam canımı yakıcam ama hissetmiyeceğim...Çünkü daha ağır acıyla insan hafif olanları hissetmiyor...

Yalnızlığın kapısı hep açık ardına kadar :) yüzüme kapanmayan tek kapı bu işte Yalnızlığın kocaman kapısı....
İşim var hayat çek ellerini üzerimden, duvar örücem kalbimi koruyacağım, yorgun argın yalnızlığa sesleneceğim Hey kadim dostum YALNIZLIĞIM ben geldim gene, elimde acılarım kalbimde sızılarım kadim dostum ben geldim gene

JELİN Selina

<<1...100...181182183184185186187188189190191 192193194195196197198199200201...300...371>>