ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
23 Mayıs 2024, Perşembe 12:52   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

gunes1985> Forum Mesajları
    gunes1985'e ait Toplam 1829 Forum Mesajı var
<<1...919293949596979899100101 102103104105106107108109110111...183>>

gunes1985

gunes1985 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >DÜŞLERİMDE KALDI SEVDAM :(:(>
  3.Ağu.2007 Cum 12:52:37
fiogf49gjkf0d
Yerin seni çektigi kadar agirsin
Kanatlarin çirpindigi kadar hafif..
Kalbinin attigi kadar canlisin
Gözlerinin uzagi gördügü kadar genç...
Sevdiklerin kadar iyisin
Nefret ettiklerin kadar kötü..
Ne renk olursa olsun kasin gözün
Karsindakinin gördügüdür rengin..
Yasadiklarini kar sayma:
Yasadigin kadar yakinsin sonuna;

Ne kadar yasarsan yasa,
Sevdigin kadardir ömrün..
Gülebildigin kadar mutlusun
Üzülme bil ki agladigin kadar güleceksin
Sakin bitti sanma her seyi,

Sevdigin kadar sevileceksin.
Günesin dogusundadir doganin sana verdigi deger
Ve karsindakine deger verdigin kadar insansin
Bir gün yalan söyleyeceksen eger
Birak karsindaki sana güvendigi kadar inansin.
Ay isigindadir sevgiliye duyulan hasret
Ve sevgiline hasret kaldigin kadar ona yakinsin
Unutma yagmurun yagdigi kadar islaksin
Günesin seni isittigi kadar sicak.
Kendini yalniz hissetigin kadar yalnizsin
Ve güçlü hissettigin kadar güçlü.
Kendini güzel hissettigin kadar güzelsin..

Iste budur hayat!
Iste budur yasamak bunu hatirladigin kadar yasarsin
Bunu unuttugunda aldigin her nefes kadar üsürsün
Ve karsindakini unuttugun kadar çabuk unutulursun
Çiçek sulandigi kadar güzeldir
Kuslar ötebildigi kadar sevimli
Bebek agladigi kadar bebektir
Ve herseyi ögrendigin kadar bilirsin bunu da ögren,
Sevdigin kadar sevilirsin...

gunes1985

gunes1985 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

3.Ağu.2007 Cum 12:51:17
fiogf49gjkf0d
Bu kadar güzel olmasaydı keşke,
Bu kadar mutluluk vermeseydi,
Seni sevmek..
Yüreğimi ezen gidişine,
Kahreden sensizliğe,
Benliğimi unutturan hasretine,
Katlanamazdım belki o zaman..
Bu kadar güzel olmasaydı keşke,
Canımı yakmasaydı,
Bahar gözlerin..
Seninle geçirdiğim bir an
Bastırmazdı sensizliği,
Unutturamazdı kendimi..
Yüreğimde aşkın olmasaydı,
Dokunmazdı şarkılar,
Bölünmezdi uykular..
Uzansam tutacak kadar yakın olmazdı
Çekilen duvarlar..
Yine de sana olan sevgim,
Dağlar kadar büyük,
Ve gerçektir,
Ölüm kadar..

gunes1985

gunes1985 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

3.Ağu.2007 Cum 12:49:33
fiogf49gjkf0d
Giden dönmek isteyecek ßırak Dönsün ne kaybetmiş ßir Daha qörsün ..!!
Sen sanırsın ki insan sevdasını içine gömer.Benim sevdam sevda qibidir insanı qömer...!!!

gunes1985

gunes1985 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

3.Ağu.2007 Cum 12:48:48
fiogf49gjkf0d
Bana verdiğin sevgi kırıntılarını istemiyorum. Hepsi senin olsun

KIRINTILARLA BESLENEN Bİ AŞK İSTEMİYORUM BEN ARTIK

gunes1985

gunes1985 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

3.Ağu.2007 Cum 12:46:56
fiogf49gjkf0d
bir parça keder..
Bir tutam göz yaşı..
Kararınca özlem..
Kıv..... göre vefasızlık iksiri..
Sayısız ayrılık zincirleriyle örülü bir kab da karıştırıyorsunuz...
Üzerine, buram buram tüten hasret...
Ve işte sizlere YÜZSÜZ YÜREK...

Ne acılara doyum oluyor, ne de göz yaşlarının kekremsi tadına.. Her şeye alışılıyor zamanla.. Gelenlere hoşgeldin , gidenlere sessiz bir elveda ...
Ben ayrılıkların şairiyim diyor usta.. Bana da yakışıyor galiba..

Vedalara doymuyor bu yüzsüz yürek, her gelen kanatıyor da bana mısın demiyor.. Her kanama bir iz bırakıyor da, yine de silmesini beceriyor...
Tıpkı senin gibi..

Şimdilik bıraktım ağlamayı, belki başka bir son baharda, göz yaşlarımla yine sel basar Adana yı.. Ya da kim bilir, belki başka bir vefasız dindirir senin yarattığın kanamaları...

Dedim ya.. Yüzsüzleşti yüreğim...
Ne sevmekten utanıyor, ne de vefasızlıktan... Köşe başında bekleyen, ağlayan bir çocuk gibi gözlerimin içine bakan ayrılığı, her defasında bağrına basıyor... Ne gitme diyebiliyor gidenin ardından, ne de sözü geçiyor kendine...

Yorulmuyorum aşkı kovalamaktan, yüreğimden yeniden akacak olan kanların yeni kanallarını inşaa ediyorum şu günlerde.. Tadilat var yüreğimde... Yeni umutlar buluyorum aldırmadan umutsuzluklarıma... Yeni filizler büyütüyorum vefasızlara, gelip koparıp, savursunlar diye... Mavinin tüm tonlarıyla boyuyorum yüreğimi, biri gelip yine kana bulasın diye...

Güneşle anlaşma yaptım bir kaç gün önce, bir müddet doğmayacak sabahlarıma.. Yıldızlarla senet imzaladım, ben dilek tutana kadar kaymayacaklar gök yüzünden... Ve yağmurlar... söz verdiler, benim göz yaşlarımla birleştiklerinde yeni bir felaket olmasın diye yağmayacaklar...

Görüyorsun değil mi? Bir gidiş nelere mâl oluyor...

Sakın ha...
Sakın heveslenme bitti diye..
Ben gönderene kadar bendesin, gidemezsin hiç bir yere.. Kafana göre takılıp elveda diyorsun ya... Nafile... Hazırlıklarımı tamamlayana kadar yeni bir ev sahipliğine, bendesin...

Hiç bakma öyle gözlerime.. Senin gibiler getirdi beni bu hale... Senin gibiler yüzsüzleştirdi yüreğimi.. Senin gibiler yüzünden kan damlıyor kirpiklerimden... Hiç kimseden yardım almadan, neşterle kazıyorum senin izlerini...

Her gelen adam olup gidiyor yüreğimden.. Adam gibi sevmeyi öğreniyorlar.. Riyasız.. Ölümüne... Bakıyorlar ki çok ağır sevda dedikleri bu meret, kaldıramıyorlar... Bana göre değil sevmeler deyip basit bir elvedaya yüklüyorlar aşkın koca yükünü...

Hep söylerim ya...

Keşke leri çıkardım hayatımdan,
Eyvah lar bana göre değil...

Eyvaahh ! demiyorum hiç, tükenen umutlarımı ardı sıra, keşke lerimi sıralamıyorum... Çünkü ben ADAM GİBİ SEVİYORUM...
Savurmuyorum aşkı vara yoğa... Soğuk ayazların koynuna atmıyorum sevdamı... ve beceremiyorum yalan dolanı... neysem oyum diyorum... Nakış nakış işliyorum... İlmek ilmek örüyorum yüreğimde.. O yüzden sevdiğime CAN ÖZÜM, ÖMRÜM, GÖZ NURUM.. diyorum...

Çünkü ben senin gibi vefasızların inadına... ADAM GİBİ SEVİYORUM...

gunes1985

gunes1985 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

3.Ağu.2007 Cum 12:46:27
fiogf49gjkf0d
Hani Bir An Gelir...

Hani bir ân gelir... Ve söylenmez sözler söylenir olur!
.....
Hani bir ân gelir...
Mutluluk pembe bir ipek mendil gibi savrulur loş odada!
.....
Hani bir ân gelir...
Bir ân gelir...
Hani bir göz bir göze gelir.

Hani, öyle bir ân gelir ki;
En “gelinmez” yollarla en “varılmaz” yolların, senle ben arasındaki yarda boyun büktüğünü görürsün...
Bu yar; iki yâr arasıdır! ..
Her yar iki yâr arasıdır! ..
Ve üstelik;
Yaralar yara benzer,
Her yar yaraya benzer!
Yar başında duruşum;
Yâre nâraya benzer! ...

Halbuki gök yerin...
Halbuki gök yarın...
Halbuki gök yârin içindedir bu mesafelerde! ..
.....
Veya gök, mavi bir hançer gibi dalıvermiştir de toprağın içine; şimdi toprak, kendi içindeki kocca bir yarayı yâr bilmiş... Kendini parçalayan kooskoca bir yar başına türbedar olmuştur! ! !

Halbuki hep...
Hep iki yârdır;
Bir yar başında duran...
.....
Her yar, yâri gördüğüm rüyadır! ..

Yolun biri gözlerinden başlaar senden içeri gider; diğeri gözlerimden, benden içeri...
Bir yar oluşur her yârin arasında kalan boşlukta! ..
Ben, yarın bir duvarı olup sana bakarım bu yandan... Sen yarın bir duvarı olur, o yandan bana bakarsın! ..
Ve en derinimden gelip en derinine gidebilecek olan yol ile, en derininden çıkıp en derinime inebilecek olan gökkuşağı “bakışlarımızda” kopar! ..
Biz, sarılmadıkça...
.....
Yarlar kaldıkça yârlar arasında! ..

Hani bir ân gelir...
Ve söylenmez sözler söylenir olur!
.....
Hani bir ân gelir...
Mutluluk pembe bir ipek mendil gibi savrulur loş odada!
.....
Hani bir ân gelir...
Bir ân gelir...
Hani bir göz bir göze gelir...
Hani bir ân gelir...
Bir ân...
Bakışlar düğümlenir;
Bütün yarlar silinir,
Sıra söylenmezlere gelir...

gunes1985

gunes1985 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

3.Ağu.2007 Cum 12:44:21
fiogf49gjkf0d
Senin haberin yoktu bir kalbi titrettiğinden.Yoksa vardıda ,bu kalp ağrıları zevk mi veriyordu sana.Ben, yalnızlığını dert etmeyen insanlarla tanışırken, sen ;aşk sunuyordun güzel gözlerinle.Ve birgün öyle bir bakmıştınki,bütün veresiye sevgilerim boğulmuştu gülüşlerinde...
İşte o zaman cesaret dolu kalbimin ,aslında yenik hatta korkak bir organ olduğunu anladım.Neden olduğum hatalarımı unuttum,hatalarımla sana sığınmama neden oldun.

Hep özlemle yaşar insan.Evet öyledir.Hayatı özleyenler ya mahkumlardır yada ölülerdir.Yaşamayı özlemek başkadır hayatla beraber.Belkide özgürlük adı altında sömürdüğüm sevgiler sana sığınmama bir nedendir.Sana sığıntılarımı yanlış anlama,bu hayatla yaşamanın değeridir.Gözlerini gördüğümde; sen bana bakmasan bile, çıtır çıtır kırılan kalbim,başka özlemleri arzulama engellidir.
Gözlerini yüceltmiyorum.Sadece yaşamayı özlediğim için çıkıyorum yanlızlık mezarından.Bu gösteri daha ne kadar sürer yada ne zaman biter en iyi sen biliyorsun.Bu sadece sana sığınmanın felsefesidir.

Almıyor aklım işte! Geriye dönüp baktığım aşkların hüzünleri vuruyor yüzüme.Sertçe.Sonra sana sığınıyor bedenim.Tutunuyorum gülüşlerine...

Sen anlıyorsun beni diye avutuyorum kendimi.Yoksa korkak ,kırık hatta yenik bir organın sadece atmaklamı görevli olduğunu anlatıyor duyarsızlığın.Belkide öyledir.Sana sığıntılarım,sadece benim için özeldir.
Evet;Senin haberin yoktu bir kalbi titrettiğinden.Yada vardıda bu ağrılar zevk veriyordu sana.Bu hasta yüreğin ,bir yaşama özlemi olduğunu ve o yaşamın seninle dolu bir hayat olduğunu gösteriyordu belirtiler.

Dedimya her insan özlemle yaşar.Benim hayatı özlememde ki sır, ölü canlılığımla gözlerinde dirilmek.Belki bana göstereceğin ilgi azaltacak ağrılarımı.Ne olur çaldığım gülüşünü alma gözlerimden.Anla sana sığıntılarımı...

gunes1985

gunes1985 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

3.Ağu.2007 Cum 12:42:29
fiogf49gjkf0d
/aŞk,

bir soluktur aslında;

arşın atmosferinden uzaklara götüren…/

ey aşk!

sana meydan okuyorum; uzaklığın kadardır gayretim!

ey aşk!

sana meydan okuyorum; yakışın kadardır cennetliğin!

ey aşk!

sana susarak meydan okuyorum!

ey aşk,

dizlerimi çöküyorum;

meydan okuyuşum bir başkadır benim;

bir acziyetin resmi kadar masum,

ama BİR karşısında diz çöküş kadar aziz.

ey aşk!

sana yalvarıyorum; meydanın olsun yüreğim,

erenlerin aşkı kadar nezih bir haldir dilediğim.

erenlerin aşkı kadar arlı, BİR’e erdiren.

ey aşk!

sana sîretimi teslim ediyorum;

aklayasın artık,

sana sûretimi teslim ediyorum;

ahsen eyleyesin artık.

sana tüm varlığımı emanet ediyorum;

BİR’e vardır artık beni.

ey aşk!

dünyamın merkezindesin;

arşımın direklerisin,

Soluk kadar yakınımda,

BİR’e kavuşturan bir dua kadar gerçek,

özümdeki nutfe,

döndüğüm toprak kadar mütevazi.

ey aşk!

ben susarım bir başka alemin imarıyken sen,

ben anlatamam bu alemde seni;

bana susmak yakışır!

gunes1985

gunes1985 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

3.Ağu.2007 Cum 12:42:09
fiogf49gjkf0d
Bana verdiğin sevgi kırıntılarını istemiyorum. Hepsi senin olsun
.

Ben aşkımı kapalı kapılar ardında herkesten gizli yaşamak istemiyorum.
Özgürce dünyaya haykırmak istiyorum. Gözlerimdeki ışıltıyı, cildimdeki
parlaklığı ve gülümsememdeki canlılığı herkesin görmesini istiyorum. Evet bu aşkta her şeyi bilerek yaşadım seninle ama artık sadece sevgi kırıntılarını istemiyorum.

İşte sana bir kucak dolusu sevgi, onları sana geri veriyorum.

Biliyormusun, seni çok özlediğimi; özleminden kalbim delice çarptığı zaman ve bir kor gibi yanınca içim, anladım. Seni özlüyorum. Senle ilgili herşeyi çok özlüyorum ama en çok bana baktığın zaman yüzündeki ifadeyi, tatlı gülüşünü, yüzünün kızarışını, mağrur kalbini, sesini duruşunu bakışını yani hemen hemen herşeyini özlüyorum.
Sen, sana olan özlemimi bile umursamıyorsun ve bu özlemin benim için ne kadar özel olduğunu da anlamıyorsun.
İsyan etmek, bağırmak, çağırmak, bütün dünya ile çatışmak ve karanlıkta artık yeter diye haykırmak istiyorum. Ama gücüm yok.
İşte al sevgilim, yeni bir sevdayı kesinlikle yasakladığım kalbimdeki son sevgi kırıntıları, senin olsun...
KIRINTILARLA BESLENEN Bİ AŞK İSTEMİYORUM BEN ARTIK

gunes1985

gunes1985 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

3.Ağu.2007 Cum 12:41:28
fiogf49gjkf0d
SAna yaR diyOrum YaRalarıM kAnıyOr ...

Özlemişim Seni Birtanem!..

Bitti sanmıştım, unuttum demiştim, ömrümün geri kalanını sensiz geçirebileceğim fikrine bile kendimi inandırmıştım!... En büyük yalan, insanın kendine söylediği yalanmış geç anladım. Kaleminden çıkan birkaç cümleyle gözlerimin karşılaşması, yüreğimin seni yeniden hissetmesi, beynimin içine kazınan kare kare resimlerin ve kalabalıklar arasında yaşadığım başıboş dalıp gitmelerim!...

Seninle yaşadığı bir günü, tüm geçmişine ve geleceğine denk tutan bir ruhu, mahşere kadar taşımak zor gelecek biliyor musun?...

Öyle ya bir yağmur da, bir göl kenarında, gözlerinden içtim yağmur ve gece kadar yoğun şarabı ben!... Gece senin derinliğindir ben de, yağmur benim yüreğimin sağanakları...

Aklıma düşmeye gör, en fırtınalı denizde yolunu kaybeden en acımasız dalga olur bakışlarım... Dalgalarımın kayalıklarla buluştuğu an çıkan sesleri duymanı hiç istemem! Canı çok acıyan bir deniz ağlıyor dersin eminim... Seni özledim, anlıyor musun, özledim!!!

Gördüğüm her kuşun kanadına gözlerimi koyuyorum, bulunduğun diyarlara gelirler de seni görürüm diye...

Sana " yar" diyorum, " yaralarım" kanıyor...
Sana "yara" diyorum, tüm sözlerimin öznesi oluyor
" yar a"...

Yara giden yolda kocaman bir yaram var!!!

Ne diyeyim, yara yardansa akan kanım değil, onun için gözümü bile kırpmadan verebileceğim canımdır!!!...

<<1...919293949596979899100101 102103104105106107108109110111...183>>