ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
12 Mayıs 2024, Pazar 13:32   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

sevgi1598> Forum Mesajları
    sevgi1598'e ait Toplam 259 Forum Mesajı var
<<123456 78910111213141516...26>>

sevgi1598

sevgi1598 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Sen Bu Şiiri Okurken.....>
  2.Şub.2012 Per 16:54:47
Vedalar Soğuk Olur Sıkı Giyin..
İncinecek hal kalmadı bende, sana sadece bir tavsiye;
Vedalar soğuk olur, sıkı giyin!

Üşüyorum...
duracağım burada
gidişini seyredeceğim
kıpırtısız, sakin gibi görüneceğim
kavgasız olacak, fırtınasız olacak
saçma sapan olacak
organlarım birbirine vuracak
arkandan sessiz bakacağım
ben yine salağı oynayacağım...

hayalleri taştan bir sevdaydı bizimkisi.
kırılmazdı. yağmura kara dayanıklıydı.
çığ olup düşerdi de kendine zarar vermezdi.
kopmazdı.
gidişler dönüşlere gebeydi de, hep acıtırdı her el sallayış.
özlemler acıydı. yürek dabırsızdı.
her dönüş, doğuştu aslında yeniden.
ölüp ölüp dirilmek gibi değil de, erince doğmaktı.
ama
önce hayaller öldü! (cenaze meydanda kaldı, ulu orta)
gönlüme bir kor düşer
gitme öyle zamansız
önce hayaller biter
yanar külsüz dumansız
acıyorum... ya da acıyorlar...
elimde kalanları sayamıyorum.
nasıl sayabilirim. ateş altında heryerim...
dokunulamıyorum, onarılamıyorum, dona kaldım yanarken.
sadece acıyorum, acınılıyorum...
demişler inanmış, ağlayışları geçer sanmıştım.
bir maddeyim... bedenim var senden kalan.
benden gotürdüklerini isteyemiyorum.
sen giderken sen olsaydın, benden gitmezdin.
sen olmadın belki de hiç!
bilmiyorum sensizliği...

baharlar hiç gelmez
mevsim hep kış olur
günlerime güneş doğmaz
hislerim uyur

takvimleri kopardım attım sen giderken. saatleri kırdım...
zaman`dan söz edilmesini istemiyorum artık...
kış! soğuk işte. herkese olduğu gibi...
derlerdi hep de inanmazdım, vedalar soğuk olur, sıkı giyin!
ben bahardan kalmayım...
sana yangındım,
ama sensiz üşüyorum... ve uyuyorum... hala!

dilimden hiç düşmez
adın hasret olur
yüreğimde sızı dinmez
gülmek güç olur
acı işte. hangi hecesinden tutarsan tut bu böyle.
ne sancım diner, ne ağrım. sattım 3 kuruşa gülüşlerimi...
bak gamze gamze dolmuyor yüzüm.
bak acı! bak yaş! bak soğuk!
bakma... anlamayacak kadar uzağız artık.
haa soğuk. demişlerdi zaten... ama yapacak birşeyim yoktu.
sonunu bile bile lades dedim ben... mahkumdu!

ayrılıklar yara açar yara üstüne
yağmur ağlar sensizliğe iç çekişime
sensiz olmaz bu yerlerde dünya dar olur
eğer gidersen bu aşka çok yazık olur
gittin... :`(
yüklemin öznesi mühim değil aslında. gidildi. onarılmaz yaralarımız var artık.
susuz tokluk arıyoruz belki de.
yazık oldu mu? bilmem... olur mu?
sadece üşüdüğümü hissediyorum...
vedalar soğuk olurmuş,
"ben yolculuklara senle çıkmaya alışkındım oysa..."

sevgi1598

sevgi1598 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Şub.2012 Per 16:46:58
Lanet Olsun
Seni seviyorum deyişine,
Sözlerin gibi yalan gözlerine,
Yastığım olan dizlerine,
Lanet olsun şerefsiz…

Seninle geçen her güne,
Han misali gönlüne,
Hayatına, ölümüne,
Lanet olsun şerefsiz…

Sözde masum bakışına,
Saçına çiçekler takışına,
Dürüstlükten kaçışına,
Lanet olsun şerefsiz…

Saltık aşkına, sevgine,
Gözlerinin rengine,
Seni gördüğüm o güne,
Lanet olsun şerefsiz…

Senin için ağladığım gecelere,
Seni seviyorum diyen dillere,
Senin için kopan güllere,
Lanet olsun şerefsiz…

Seninle gezdiğim kırlara,
Senin için aştığım dağlara,
Seni düşündüren yağmurlara,
Lanet olsun şerefsiz…

Seni gördüğüm rüyalara,
Sana beslediğim duygulara,
Sana bağlı olan umutlara,
Lanet olsun şerefsiz…

Sana harcadığım yıllara,
O adını yazdığım yollara,
Senin gibi olan tüm kullara,
Lanet olsun şerefsiz…

Seninle kurduğum hayallere,
Seninle tuttuğum dileklere,
Sana benzettiğim çiçeklere,
Lanet olsun şerefsiz…

Seni hatırlatan her şeye,
Senden gelen neşeye,
Gezdiğimiz her köşeye,
Lanet olsun şerefsiz

sevgi1598

sevgi1598 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Şub.2012 Per 16:39:21

Konuşmak çare etmiyor biliyorum..Sözlerimin bu kadar anlamsız ve değersiz olduğu bir zamanı hiç yaşamamıştım.Beni Sevmiyormuşsun bunu anladım..Bana verdiğin hayat dersi için sana teşekkür ederim..Bundan sonra bende artık senin gibi olacağım. Yapmacık sevda sözcüklerim hep seninle olacak…Canım öyle yanıyor, içim öyle acıyorki. Ne yaptım sana anlamadım bunları haketmek için..Hiç mi sevmemiştin beni söyle…Senin için neleri feda ettim bir bilsen…
Ama hiç bir zaman bilemeyeceksin..

Her şey düzeldi derken aslında herşeyi bitirmişiz…
Yolumuz ayrılıktan yanaymış sevgili…Yaprakları sararmış bir ağaç gibiyim…Şimdi gözlerim boş boş bakıyor uzaklara…
Susuyorum artık..
Hiç Konuşmamak Üzere…
Sana bir kelime bile etmeyeceğim….
Özleyeceksin Sesimi…
Duyamayacaksın Tenimin Kokusunu….
Ve Ben Bu Gece Sonsuz Olacağım…
Seninle Aynı Toprakta Bile Olmayacağım…
Seni seviyorum diyordun, Sensiz Yaşayamam Diyordun….
Aslında Sen Hep Bensiz Yaşamışsın..
Ve Beni Hiç Ama Hiç Sevmemişsin…
Belliki Sana BirŞey Verememiş
Ve Seni Hiç Mutlu Edememişim…
Bende Bulamadığın Mutluluğu Bulman Dileğiyle…

sevgi1598

sevgi1598 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Şub.2012 Per 15:55:43
Sen nasıl görünmüşsün.Ne kadar da büyük,ne kadara da kocaman gözlüklerim varmış meğer.Nasıl da büyütmüşüm gönlümde seni.
Dev sandığım bir cüceymiş yüreğin oysa.Küçük gelirim derken sığmamışım.Hani hep bir kaybeden muhasebesi yapılır .Ben pek hazetmem bilirsin.Ya da bilmem bilirmisin.Ama şöyle bir düşündüm de benden ne esirgediysen sen iki katını kaybetmişsin.Çünkü ben senin tam iki katınmışım.Yüreğim yüreğinin,cesaretim cesaretinin tam iki katı.Öyleymiş yani.Şöyle bir çekilip beş adım geriden baktınmı meğer ortadaymış manzara.

Sen esirgediklerinle kalakaldın.Günaydın.Benimleyken devdin sen .Yüreğimdeyken koskoca bir devdin.İlizyonmuşsun oysa.Sihir bendeymiş.Çözdüm sonunda ve üzüldüm adına.Çünkü gördüm ki - hani şu beş adım mesafeden -seni kimse yüreğinde böyle devleştiremez. Artık ebediyen cücesin ve inan kimi inandırmaya çalışsan aksine beni koyacaklar aklına.

Göreceksin, bir gün göreceksin.Birgün sen de manzarayı beş adım geriden izlemeyi öğrenecek ve beni göreceksin.Ozaman bütün boşvermişliklerin çıkacak karşına .Sonra kırılmış umutlarım ve elimde büyük bir çakmak.Senden bile büyük.Sen tam da görebilmişken yüreğimin hacmini ve almak isteyecekken tam da eski yerini ateşe vereceğim bütün resmi.Beni,seni,diğer görüntüleri ne varsa tertemiz edeceğim. Geriye bomboş bir çerçeve kalacak tablodan ve fırçalar benim elimde...Sence tekrar çizsem nereye koyardım seni yüreğimde?Ya da çizermiydim tekrar seni?

İşte en son bu sorunun cevabını aradım ve en son bunları düşündüm.

Son olmasını umduğum bir karar aşamasında şimdi seni tanıyan,bilen,seni düşünen,senle yaşamış bütün organlarım,somut ve soyut herşeyim karar aşamasında...Sanırım yakmak zamanı artık ve sanırım sorumun cevabı.....Hiç sanmam!

sevgi1598

sevgi1598 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Şub.2012 Per 15:51:19

Onun sesinden bir şarkı dinler gibiyim. Bunu da özlemiş olmalıyım, yani bana şarkı söylemesini. Onca yazdıklarım, onca haykırdıklarım ona yazılmıştı. Bitmeliydi bu kötü yazılmış senaryo. Her şey bitmeliydi. Ölmeliydim. Artık ‘ben’, ben değildim.

Bir daha onun gibi kimseyi sevmeyecektim. Ama o kadının hatırında hep olacağımı biliyordum. Kulağım çınlasa ‘o’ anıyor diyorum. Gözlerim dursa ‘biri gelecek’ dediklerinde, o gelecek diye bekliyorum. Beklemek bu yüzden güzeldi. Gelme ihtimali olmasa bile. Hayır gelmeyecek diyen bir ses içimi kemiriyor bazen. Canım acıyor. Bana onu unutturacak bir kadın var mı bu yeryüzünde? Aramayı bile istemiyorum.
Gitmek, gitmek, gitmek.
Aklımı yitirmek istiyorum ya da bir şehir de kaybolmak. Unutmak, bütün terk edişleri, ayrılıkları. Çocukluğuma dönmek istiyorum. İstiyor muyum gerçekte onu bile bilmiyorum. Olamaz, böyle bir sona nasıl bir veda yazılabilir. Delirdiğimi hisseder gibi oluyorum. Aşktan mı özlemekten mi bu delirmeler bilmiyorum. Beynimi uçuklatan bir geçmiş bu yaşadığım.

Ona yazılan bir şiire giriş yapıyorum ‘mi’ sesinden. Notalarla aram iyi değil aslında. Saçmalıyorum. Onu seviyorum. Aşığım. Canım yanıyor, ölmüyorum. Bir dilenciden mutluluk dileniyorum üstüne bütün bir geçmişimi vererek. Yine de yetmiyor.
Bir kadın böylesine acıtır mı bir adamın içini. O yapıyordu işte. Ona geç kalışımla, ondan gidişimle bunu yapıyordu. Kimliğimden her şeyimi söküp almıştı. Adımı sorduklarında ‘o’ diyordum. Kim olduğumu bilmiyor gibiydim. Bir kaza geçirdiğimi düşünüyorlardı. Evet aşk kazası geçirdim ben. Ölmedim ama kaç çizikle kurtuldum ölümden bilmiyorum.

Unutmuş gibi yapıyorum. Onunla gittiğimiz hiçbir yere gitmiyorum. Sırf onun şehrinden geçiyor diye bütün şehirlerarası yolculuklarımı erteledim bu yüzden. Bir şarkıyı geri sarıp dinliyorum. Umarsızca davranıyorum. Kimseyi sevmiyorum. Aslında sevemiyorum. Bunu kendime bile itiraf edemiyorum. Ağzımı bozup sövesim var bu geçmiş duvarlarını önüme dizene. Ah bu ben olmalıyım. Kendi mezarımı kazmışım meğer ben.

Bir buluşma randevusuna, bir sınava, bir iş görüşmesine, okula, çocukluğuma, anneme, kızımın doğumuna geç kalmak isterdim, onun yerine. Ama en çok da ona giden otobüse geç kalmak isterdim.

“Kendi cenazemde ‘nasıl bilirdiniz’ sorusuna, ‘hiç iyi bilmezdik’ diyeceğim

Onsuz hiç iyi olamadım ki....

sevgi1598

sevgi1598 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Şub.2012 Per 15:47:43
Sen bu satırları okurken kendimi sende terk etmiş olacağım hezar. Büsbütün acıya bulanmış ölümün son demindeyim. Az önce sonlanan bir ömrün son ipini çektim… Artık ölmekteyim! Herkes kendi cesedinden mesuldür sen gidişlerine sahip çık! Bende ölümüme hezar… Ölümüme.

Kırık bir Cumartesiydi. Zaman yorgundu beni öldürdüğün vakit! Yelkovan durduğu kadar eksiltiyor ömrümde seni. Bittin hezar. Gittin… Ne saklı gülüşlerim kaldı cebimde nede p/aklı ölümlerim. Neresinden tutarsan tut ölümdü işte! Ve ben sana rağmen yaşadığım günlerime hamt olsun. Hiçbir bedduaya amin demedim intiharım olmadan önce!

Gittin hezar! Derin bir nefes almama izin vermeyecek kadar aceleciydi ayakların beni senden götürürken. Bir an önce adım atmalıydılar benden, tenimden uzağa... Ve sen biliyorsun, derin bir nefes alırsam yakana yakışıp soracaktım bu ayrılığın hesabını dudaklarına! Artık gitmen gerek biliyorum vaktidir intiharımın. Seyircisi olamazsın. Git… Gözlerinin kefen beyazlığını çekip gözlerime git! Cinayetine ortak olmamak için yabancı bir adam gibi başını öne eğip git. Ama ben ne güzel gideceğim hezar. Bütün kalışlar senden utanacak. Seni seve seve, sana doyamadan gideceğim. Bir de unutma yemini bozmadan başkasına yar olmadan helal bir şekilde ölüme gideceğim.

Hani son kez tutsam ellerinden, dikenlidir parmakların. Sana veda bile edemem. Zaten oldum olasıya sevmedim vedaları. Oysa sen kaçar gibi veda ettin yorgun gülüşlerimin ülkesinden. Vedalar bozdu suskunluğumuzu bana mıydı bu kızgınlığın yoksa kendine mi anlayamadım! En can alıcı gitmelerimi giysem yine senin gibi olamazdım ben. Allah’tan korkarım hep. Sana kıyamazdım. En iyisi sessizce gitmek! Ayaklarımın altında keskin aşk kırıkları battı hep. Bu yüzden hezar ne zaman usulca gitmeye kalksam hep boynu büküktür adımlarımın…

Ne zaman gerçek yankılansa gecede; yüreğim uçukluyor, kahroluyorum. Ve ne zaman yoksun desem, yok oluyorum hiçliğimde. Aklımı kaçırıyorum kendimi intihar makbulü ilaçlarımda yakalıyorum. Kimse anlamıyor ama zaman zaman aşktan ölüyorum. ‘’Ölmenin iyisi kötüsü olmaz’’ derdi annem ama hayırlı olanı Allah’tan gelendir. Ah annem… Sen hezar ile tanışmadın ki(?) nereden bileceksin şimdi ölümün hayır(sız)lı olduğunu…

En ağrılı gecelerime girdim. Bir yanım annesizdi. Bir yanım sensiz! Solumda ki yangın bile acıdı halime. Sen acımışsın umurumda mı hezar? Öldüğüm kimin umurunda olacak! ‘’Üç gün ağlanır’’ sonra… Sonrasını sorma. Bildikçe ölmeye direnen bedenim yaşamaya çalışacak. Bunu yapma, sen sus kal! Aslında sana bir özür borcum var hezar. ‘’Özür dilerim seni sevdiğim için’’ Sevmemeliydim seni. Nereden bile bilirdim ki intiharım olacağını.

Sus! ‘’Sev’’ deme sakın bana. Ben seni yeniden severdim de ömrüm yetmez buna şimdi. Hezar, tek kullanılmış aşk bıraktım şimdi sana yüreğimden kalma. Ölümdür tek başına yaşanan, aşk iki kişiliktir. Aşk senin olsun bu fani dünya da, ölüm benimdir s/onsuzluğuma. Dokunma kelimelerime hezar. Sevemez artık seni. Neden mi? ‘’ Ben seni senden de çok severdim de ahın olsun istemiyorum! ’’ İşte bu yüzden.

Söylesene hezar ; ‘’aynı kalpte kaç yüreğe sığmaya çalıştın?‘’ Senin aşkın kaç yüzlüydü be adam! Bana hangi yanınla aşk yaşattın! Adam akıllı sevemeyişin, gidemeyişin hep mahvetti beni yarım kalış bıraktı bak. Sana söz vermiştim unutacaktım ama olmadı. Hep kalamayışın tüketti zehir zıkkım ömrümü de yine sesimi çıkartamadım. Susacağı yok bu sessizliğin. Ben iyi değilim anla. Yalnızlığı da yaşattın ya bana gurur mu kaldı bende? Hani gelsen diyorum gözlerinde ayrılık olmasa bu defa, hani hiç gitmeyecekmişsin gibi sarılsam sensizlik olmasa bir gözde ben kırpardım Azrail’e. Hiç gocunmazdım da beni kahreden gurur olmasa, sende de yürek olsa… Şimdi sende gelmeler zor, bende gitmeler kolay. En iyisi intiharım ol hezar!

Seni alan bu şehre hala alışamadım. Cebime dolduruyorum şu koca şehirde senden geriye ne kaldıysa. Kimseye belli etmiyorum ama içimde İstanbul ağlıyor. Ağlamak benim ne haddime? Hayatın gözüne kaçtık ikimizde bu yüzden yaş’landı yüreğim! Sen yoktun ya terk edilmiş bir İstanbul vardı karşımda. Kulağımda gidişinden kalma ezan sesleri. Her beş v/akitte ölüme çağırılıyorum da, ben Cuma mübarekliğinde canımı sana teslim etmek istiyorum!

Hezar, yüreğimin en ücra köşesinde sakladığım, yolunda ömür çürüttüğüm sendin de bu d(b)ensiz gitmek yakıştı mı hiç sana? Nefesimi çiğner adımlarla z/amansız gittin.
‘’ Acıydı ama gerçekti ’’ gitmiştin! Hem de bütün gidişleri hatırlatarak… Hayata ne zaman bir veda ısmarlasam adın dudak ucumda son arzu hala. Seni ısmarladım Allah’tan sen yine gelme! Sen gelmeden ben zaten toprağa sarılacağım.

Daha gözlerin ayrılık bakarken bilirdim gideceğini. Fakat en inatçı en samimi halimle sarılırdım sana bilirdim sırtıma hançer saplanacağını. Aldırış etmezdim. Göğsün de ayrılık uyuyordu yaslanamazdım. Başımın dizine devrilişini özledim de hezar sen yine bilme. Dudaklarında haramı, ellerinde sevabı özledim…Ya da bil ne olur ki bundan gayrisi? Zaten sen bu mektubu okuduğunda yaşam diz çökecek önümde oysa ben aldırmadan kendimi Azrail’e teslim edetmiş olacağım.

Satırlarım ağırlaştı hezar, senin aşkına onlarda benim gibi harf harf can veriyor! İç çektikçe yaşlarla gülümsüyorum. Acınla k’anarken, yaralarımı gözyaşım da yıkadım. Şimdi sen bilme hezar bunları, o güzel gözlerin ıslanmasın. Islanmasın gamzelerin, kıyamaz zeyda’n!

Hezar, mezar değildi bu sevdanın yeri. Oysa sen çoktan öldürmemiş miydin(?) yıkmamış mıydın kadınını?... Şimdi şakaklarımda soğuk intihar-ı aşk’sın. Sakın mezarıma gelme. Seni orada hissetmek günahlarımın en ağır bedeli olur. Hatırla beni sadece kötü dahi olsam da. Dua da istemiyorum senden.
Sadece öldüğümde biraz ağla ve git… Git ki sızlamayayım toprak altında! Benim aşkım sana helal, sen ayrılığı(nı) helal et!

sevgi1598

sevgi1598 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Şub.2012 Per 15:43:16

sevgi1598

sevgi1598 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Şub.2012 Per 15:36:04

LANET OLSUN

Sevmek bu kadar basit mi ?
insan bir kuşu severken ,
İncitmekten çekinir,
Ona sevgisini hissettirir
Onu besler,büyütür,
Bir emek verir
Ama senin için sevgi çok farklı
Kadın olsun, güzel olsun, benım olsun

Değil mi ?
Yazıklar olsun
Senın gibi adam olmaz olsun

Seni gördüğüm güne
Senı sevdigim güne
Evet dedigim güne

LANET OLSUN

sevgi1598

sevgi1598 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Şub.2012 Per 15:33:23

GİDEN SEVGİLİYE

Sana gitme dedim dinletemedim
Gittinde söylesene mutlu oldun mu ?
Bir türlü sevmeyi öğretemedim
Sevgini hak edeni sahi buldun mu ?

Umutluydum yarınlardan çünkü sen vardın
Sen benim için çölde vahaydın
Ne olurdu bu sevdama layık olaydın
Sana layık aşkı sanki buldun mu ?

Gönül kapım artık aşk’a kapalı
Kalbim kırık ve onulmaz yaralı
Anladım ki yokmuş aşkın kuralı
Son söz senin şimdi ikna oldun mu ?

Yolun açık bahtın açık olsun yine de
Hatıran var kem söz olmaz sinemde
Artık hüzün var sayende gönül hanemde
Söyle bana şimdi mutlu oldun mu?
Aradığın gerçek aşkı buldun mu ?
Ölesiye aşık oldun mu ?
Dilerim olmuşsundur…..

sevgi1598

sevgi1598 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Şub.2012 Per 13:38:07

Çeresizlik Böyle Olsa Gerek

-

Nasıl yaptın, nasıl gülebildin başkasına
Gözlerinin içi gülerken kalbin ağlamadı mı?
Ellerini tuttun, yüzüne baktın
Ben ağlarken Senin yüreğin yanmadı mı?

Sevdiğim dedin Ya aklına maralın gelmedi mi?
Özledim dedin Gözlerin beni aramadı mı?
Sevdim dedin aklına gelemedim mi?
Ben acı çektim, yandım, agladım
Senin gözünden yaşlar akmadı mı?

Yolunu gözledin
Benim çektiğim acılar gözlerinin önünden geçmedi mi?
El salladın, arkasından baktın, gülücükler sactın
Bir put gibi karşında durmadım mı?

Hayatım, herşeyim, canım dedin
Ya canını, hayatını aldığın aklının köşesine düşmedi mi?
Özledim dediğin, çaresizce beklediğin
Seni bırakıp giderken
Nasıl oldu da çaresizliği elinden aldıgın
Yüreğini paramparca yaptıgın
gözyaşlarını su diye akıttıgın
Sana can veren AKLINA GELDİ...

.
<<123456 78910111213141516...26>>