ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

7 Mayıs 2024, Salı 02:58   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Dijital Yaşam > Dijital Yaşam
forum sohbet oyun basliklari
   Bir Kaç Photoshop Özeliği
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Vernon

Vernon resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Eyl.2006 Çar 12:03:13      Bir Kaç Photoshop Özeliğisohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
BUTON YAPIMI

Öncelikle 250x250px boyutlarında yeni bir PSD dökümanı oluşturun. Rectangular Marqee Tool ile 120x20px boyutlarında bir alanı seçili hale getirin.

Oluşturduğunuz bu dikdörtgenin içerisini bir renk ile doldurun. Ben siyah ile doldurdum.

Add a Layer Style e tıklayın buradan ilk önce Drop Shadow a tıklayın. Burada herhangi bir değişiklik yapmayın.

Inner Shadow uygulayın. Gerekli değişiklikler yukarıdaki gibidir.

Inner Glow uygulayın. Gerekli değişiklikler yukarıdaki gibidir.

Bevel and Emboss uygulayın. Gerekli değişiklikler yukardaki gibidir.

Contour uygulayın. Gerekli değişiklikler yukardaki gibidir.

Texture uygulayın. Gerekli değişiklikler yukardaki gibidir.

Satin uygulayın.

Color Overlay ile renklendirin.

Son olarak Stroke uygulayın. Gerekli değişiklikler yukarıda belirtilmiştir.

Ben butonun köşesini hafifçe kesiyorum. Sizde aynı şekilde bir köşesini kesebilirsiniz.

Çalışmamızın sonucu yukarıdaki gibi olmalıdır.

DAİRESEL ÇOĞALTMA

Biraz değişik bir uygulama ile Photoshop un nimetlerini daha yakından tanıyalım. Photoshop yeni versiyonu ile birlikte Vector çizimleri yapmamıza imkan sağlıyor. Yeni bir PSD dökümanı açın. Yeni bir Layer oluşturun ve Pen Tool ile yandaki eğriyi çizin.

CTRL+(T) tuşlarına tıklayın ve en üst kontrol panelinden yukarıdakideğişiklikleri yapın

Şimdi ise yukarıda yaptığımız değişiklikleri ard arda uygulamak için CTRL+SHIFT+ALT+(T) tuşlarına basın. yukarıdaki gibi bir görüntü elde etmiş olmalısınız.

Birçok uygulamanızda bu yöntem işinizi oldukça kolaylaştıracaktır

Resim Renklerdirme

yukarıda görülen fotoğrafta bayanın üzerinde kahve rengi bir ceket bulunuyor. Birkaç adımda bu ceketin rengini değiştirmemiz mümkün.

Magnetic Lasso Tool ile yandaki gibi rengini değiştirmek istediğiniz bölümü seçili hale getirin.

Image> Hue/Saturation iletişim penceresini açın. Burada bulunan Colorize bölümünü işaretleyin. Hue ve Saturation değerlerini değiştirerek istediğiniz bir renk tonu kazandırın.

Benim uygulamanın sonucunda yandaki görünütüyü elde ettim.
İyi çalışmalar dilerim.

TÜRK BAYRAĞI ÇİZİMİ

Biz Türk insanlarının şanı şerefi olan bir bayrak çizeceğiz. Tam bayrak ölçülerini bilmediğim için affınıza sığınıyorum. Elimden geldiğince gerçek ölçülerde olmasınada gayret edeceğim. İlk olarak yandaki gibi bir beyaz backgrounda sahip psd dökümanı açın. Arından tam oratsına #FF0000 koduna sahip kırmızı renkli bir dikdörtgen çizin.

Custom Shape Tool altında ay ve yıldız nesnelerini kullanarak yandaki gibi ay ve yıldızı çizin. Photoshop içindeki ay biraz tombul gözüküyor. Ay grafiğini ters çevirerek olması gereken konuma getirmelisiniz. Bayrak bitti ders bukadar diyeceğim ama kızacaksınız eminim. Şimdi Bayrağımıza rüzgarda dalgalanıyor görünümü vermeye çalışalım.

Yeni bir Layer oluşturun. Hemen ardından, Gradient Tool u seçin. Reflected Gradient olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca Gradient renklerinin bir tarafı #000000 siyah diğer tarafı da siyah fakat opacity değeri "0" olmalıdır. Bayrağımızın kırmızı alanına gelicek şekilde 3 defa yatay şekilde gradient uygulayın. Ardından kırmızı kumaşı temsil eden kısma ait olan Layer ı seçin ve Select > Inverse uygulayın Gradient olan bölgeye ait Layer ı serek delete tuşuyla silin.

Layer menüsüne gelin ve siyah Gradient e ait Layeri aktif hale getirerek Opacity değerini 35% yapın. Daha sonra ise, arka plan hariç 4 Layeri Link ile bağlayıp CTR+(E) ile birleştirin.

Uygulamay gerçekçilik katan kısım; Liquify bu Filter gerçekten sihirli bir araç diyebilirim. Daha önceki uygulamalarımızda da kullanmıştık. Eğer Photoshop 7.0 kullanıyorsanız Filter > Liquify Photoshop 6.0 kullanıyorsanız ise Image > Adjust > Liquify yolunu takip etmelisiniz. Liquify nin kendi çalışma alnı bulunuyor, pencereniz açıldığında en üst solda yer alan Forward Warp Tool a tıklayın. Yan menüde fırça boyutları gözükecektir, fırçanızı çalıştığınız boyuta göre değiştirerek hafif hafif dalgaları oluşturun.

Son olarak bayrak direğini ve ipleri yapın. Bay direği için Gradient kullanın ipleri fırçayla çok basit olarak yapabilirsiniz. Ben gaza geldim bide yazı yazdım altına

Vernon

Vernon resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Eyl.2006 Çar 12:04:10sohbet oyun linki
Göz rengi değiştirmenin bir çok yolu var arkadaşlar. Ama ben en kısa yollarından birini burada paylaşmak istedim...
Resmi açıyoruz:

WaaLLaaCe

WaaLLaaCe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Eyl.2006 Çar 12:06:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Verdıgın yararlı bılgıler ıcın Tesekkurler Vernon.Emınım tecrubesı olmayanlara kolaylık sagladın....

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Şub.2007 Sal 05:35:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
aga çok saol bu paylaşım için yeni yeni merak sardım örencez böle yawaş yawaş saoll tekrar....

Vestiiimenta

Vestiiimenta resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Şub.2007 Çar 23:36:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
         Müdür iyisin hoşsunda bu photoshop un hangi sürümü bi sürü sürümü var ama hangisi.

nAoNnGaEmLe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Şub.2007 Çar 23:41:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·Vestiiimenta· :
         Müdür iyisin hoþsunda bu photoshop un hangi sürümü bi sürü sürümü var ama hangisi.

aga msj eski ama suanki cs2 surumune uyuyo demk istedikleri...

fark koymuyo yani....

dnedim ben..

Vestiiimenta

Vestiiimenta resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2007 Per 00:04:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
          Naon,elindeki photoshop un linkini bana atcanmıBizde faydalanalım  :) Bendeki 7.0

nAoNnGaEmLe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Şub.2007 Per 01:49:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·Vestiiimenta· :
          Naon,elindeki photoshop un linkini bana atcanmıBizde faydalanalım  :) Bendeki 7.0

aga bildim kadarı ile böle linkler yasak ama google yaz photoshop cs 2 die hemn cıkar... şuan cs3 beta sürümü çıktı ama beta hala... cs 2 yi tafsiye ederim...

tojdin

tojdin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Şub.2007 Per 07:00:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Vernon, bende emeklerinden ve verdiğin bilgilerinden dolayı, sana sonsuz teşekkürlerimi sunar, kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum.

Rahmetli, "paylaşmak güzeldir" derdi.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir