ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Mayıs 2024, Perşembe 21:45   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Bugün oğlumun düğünü
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

paint34

paint34 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Eyl.2006 Sal 21:44:07      Bugün oğlumun düğünüsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Şehit annesi Şimdi ağlarsam PKK sevinir dedi, Erdoğan a tepki gösterdi

PKK lı teröristlerin şehit ettiği Jandarma Teğmen Cengiz Evranos, memleketi Balıkesir de 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. İki çocuğundan birini teröre kurban vermenin acısını yaşayan emekli hemşire Fikriye Evranos, "Bugün oğlumun düğünü. Oğlumu Türk bayrağına damat ediyorum. Toprakla evlendiriyorum. Şimdi ağlarsam PKK sevinir, Vurduk anasını ağlattık diye. Erdoğan da sevinir Dinsiz gitti diye. Ama benim oğlum oruçlu, aç gitti" dedi.

Mardin in Dargeçit İlçesi nde 20 gün önce göreve başlayan ve önceki gün Sunatkapı bölgesinde pusu kuran teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen Jandarma Teğmen Cengiz Evranos un cenazesi, gece geç saatlerde karayoluyla ailesinin yaşadığı Balıkesir e getirildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı askerler tarafından, bu sabah saatlerinde Askeri Hastane nin morgundan alınarak anne ve babasının oturduğu Bahçelievler Mahallesi ndeki evlerinin önünden geçirildi ve askeri törenin yapılacağı Zağnos Paşa Camisi ne getirildi.

Öğle namazının ardından düzenlenen askeri törene, Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, Balıkesir Garnizon Komutanı Tümgeneral Adem Huduti, Belediye Başkanı Sabri Uğur, 9 uncu Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şanver, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Necdet Hacıoğlu, siyasi partilerin temsilcileri, üst düzey rütbeli askerler, devre arkadaşları ailesi ve akrabaları ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

ŞEHİT ANNESİNDEN ERDOĞAN A TEPKİ
Göğüs Hastalıkları Hastanesi nden emekli olan hemşire Fikriye Evranos, cenaze töreni öncesi göğsündeki oğlunun fotoğrafını öpüp okşadı, tabutuna sarılıp ağıtlar yaktı.

Gözü yaşlı anne Fikriye Evranos, "Bugün oğlumun düğünü. Oğlumu Türk bayrağına damat ediyorum. Toprakla evlendiriyorum" dedi. Ağlamayacağını söyleyen Fikriye Evranos, feryadını şöyle sürdürdü:

"Şimdi ağlarsam PKK sevinir `Vurduk anasını ağlattık diye. Erdoğan da sevinir Dinsiz gitti diye. Ama benim oğlum oruçlu, aç gitti. İftarını bile açamadı. Asker dinsiz değil. Bunu böyle bilsin. Oğlum seni koklamaya doyamadım. Ama lanet olasıcılar kurşunladı onu. Sen daha 24 yaşındaydın bebeğim. Bir ay sonra doğum gününü kutlayamadık. Ben vatanını savunanın annesiyim. Dimdik bir asker anasıyım. Asker yatıyor, yatma yeri değildir diyene inat ağlamıyorum. Size inat ağlamayacağım. Bir sürü asker var. O askeri bile satıyor. Satmadığı bir şey bırakmadı. Benim oğlum yatmadı. Kalleşçe katledildi."

Oldukça tepkili olduğu gözlenen anne Fikriye Evranos, yakınları ve diğer oğlu Oğuz Evranos tarafından güçlükle teskin edildi. Annesini yanaklarından öpüp teselli eden ve ağabeyinin ardından sürekli gözyaşı döken Oğuz Evranos ise "Ağlama anne, PKK ya inat ağlama. Dimdik ayakta dur" dedi.

"SEFERBERLİK İLAN EDİN"
Balıkesir Garnizon Komutanı Tümgeneral Adem Huduti tarafından teselli edilmeye çalışan anne Fikriye Evranos, "Ben ağladım. Başka analar ağlamasın. Başka Cengizler ölmesin. Onu okuttunuz, büyüttünüz giydirdiniz. Ama koruyamadınız. Seferberlik ilan edin. Biz Türk kadını değil miyiz? Biz asker anası değil miyiz? Kurtuluş Savaşı nda olduğu gibi biz de savaşırız. Onların kökünü kazıyın. Kanını yerde bırakmayın" diyerek tepkisini dile getirdi.

AĞLATAN TAZİYE
Cenaze töreni sırasında Evranos ailesiyle memleketi Elazığ dan tanışan ve vatani görevini Balıkesir de onbaşı olarak yapan sağlıkçı Yusuf Oğuz, şehidin annesi Fikriye Evranos un elini öpüp önünde diz çökerek uzun süre ağladı. Fikriye Evranos, oğluyla çocukluk arkadaşı olan Oğuz u kucaklayıp, "Bütün askerler benim evladım. Sana bir şey olmasın" dedi.

Duygulanan ve gözyaşları hakim olamayan onbaşı Oğuz, komutanları tarafından cami avlusundan çıkarıldı. Bu sırada oğlunun fotoğrafını askerlerin ellerinden alıp öptükten sonra havaya kaldıran anne Fikriye Evranos, "Sen Türkiye nin gururusun oğlum" dedi.

Oğlunun şehit edildiği haberini aldıktan sonra "Vatan sağolsun demek istemiyorum" sözleriyle ABD ye ve siyasilere yönelik sert açıklamalar yapan baba Nuri Evranos, cenaze boyunca konuşmadı ve metanetiyle dikkat çekti. Devlet Hastanesi Saymanlığı ndan emekli Nuri Evranos törende komutanların taziyelerini kabul etti.

"PKK NIN DEFOLUP GİTMESİ İÇİN İFTARDA DUA EDİN"
Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası konuşan Balıkesir Müftüsü Necdet Çetin, tüm cemaate seslenerek, Müslümanlar için kutsal olan Ramazan ayında bulunduklarını, Allah ın ellerini açıp kendisine dua eden tüm kullarının isteğini yerine getirdiğini söyledi.

Müftü Çetin, bu nedenle herkesin iftarda terör örgütü PKK nın ortadan kaldırılması ve def olup gitmeleri için dua etmesini istedi.

BEŞ BİN KİŞİ KATILDI
Cenaze namazı sonrası Türk bayrağına sarılı tabutu askeri tören mangası tarafından omuzlara alınan şehit Cengiz Evranos, daha sonra marş eşliğinde top arabasına konuldu.

Milli Kuvvetler Caddesi nde geçit töreni yapılırken, ellerinde bayraklarla yürüyüşe katılan ve dev bir Türk bayrağı açan vatandaşlar, Şehitler Ölmez, vatan bölünmez , Gönüllü askerleriz, hepsini bitiririz , İmralı Apo ya mezar olacak , Kahrolsun PKK sloganları attı.

EVRANOS GAZİ NİN TORUNU
Tören yürüyüşü sırasında da oğlunun tabutuna dokunan Fikriye Evranos, "Ben sensiz nasıl yaşarım. Meleğim benim" diye ağladı ve arkasından el salladı.

Bu arada, şehit Teğmen Cengiz Evranos un, Piriştine ve Kosova fatihi, Karesi beylerinden Evranos Gazi in soyundan geldiği, ailenin soyadını oradan aldığı belirtildi. Evranos Gazi nin şehit torunu Tegmen Cengiz Evranos, Balıkesir deki Askeri Şehitlik te toprağa verildi.

Kaynak : Vatan Gazetesi

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir