ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

16 Mayıs 2024, Perşembe 16:37   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Amerika and *8217;da olsa doğru gaz odası
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

paint34

paint34 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Eki.2006 Çar 09:34:20      Amerika and *8217;da olsa doğru gaz odasısohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

7 kişiyi öldüren iki cani yeni bir “Rahşan affı” çıkana kadar hapis yatacak. ABD’de ise bu tür suçlulara verilen tek ceza var; ÖLÜM!..

Çeşitli illerde işledikleri 7 cinayetle dehşet saçan Mehmet Karahasan ve Yiğit Bekçe, her şeyi büyük bir soğukkanlılıkla anlattı. Ancak aldıkları uyuşturuculardan kafaları hala bulanık olan katiller, hakim karşısında dengesiz tavırlar sergileyerek birbirine girdi. Zaman zaman sinirlenen hakim de kendisinden sigara isteyen Mehmet Karahasan’ı, “Burası meyhane mi? Sen birazdan rakı da istersin” diye azarlayarak yerine oturttu. Çelişikli ifadelere veren zanlılar, suçu da sürekli birbirine attı. Mehmet Karahasan, “Tüm cinayetleri Yiğit işledi. Ben bir tek Gölbaşı’nda ateş ettim. Bana, ‘Hepsini ben öldürdüm, şimdi sıra sende’ dedi ve tehdit etti” diye ifade verince, Yiğit Bekçe sırtına tükürdü ve söz verilmeden, “Hakim bey, bu Mehmet’in sırtında giydiği kahverengi kazak, öldürdüğü bir adama ait. Yalan söylüyor, inanmayın” dedi. Hakim Albakır, bu kez de Bekçe’yi azarlayarak yerine oturttu.

‘ÇOK SIKILDIM KONUŞAMAM’
Bekçe de hakime çok sıkıldığını ve ifade veremeyecek durumda olduğunu söyleyerek dışarı çıkmak istedi. 5 dakika ara verildi, Bekçe dinlendikten sonra duruşma devam etti. Hakimin soruları karşısında zor anlar yaşayan Bekçe, “Bundan sonra konuşmayacağım, susma hakkımı kullanıyorum. Jandarmada verdiğim ifadeler geçerlidir” dedi. Mehmet Karahasan ise, “Ben can güvenliğim ve başkaca nedenlerle ifademi diğer sanığın yokluğunda vermek istiyorum” diyerek, Bekçe’nin salondan çıkarılmasını istedi.

‘KADINLARLA ALEM YAPTIK’
Karahasan, Bekçe’nin çıkarılmasının ardından şunları söyledi: “Yiğit ile beraber kiraladığım arabayla böylece geziyorduk. Yiğit bir eve uğradı gitar kutusu aldı getirdi. İçinde pompalı tüfek vardı. O araba ile gezip, eğlendik, alem yaptık. Kız arkadaşlar indi bindi eğlendik, tarihi tam hatırlamıyorum. Sonra olaylar buraya kadar geldi.”

AVUKATA SARILIP AĞLADILAR
Jandarmadaki ifadeleri sırasında da dengesiz davranışlar sergileyen zanlılar, Ankara Barosu tarafından savunma için görevlendirilen avukata sarılarak ağladı ve “Ben neler yaşadım, neler yaptım” dedi.

MEHMET KARAHASAN: Okuryazar boşta gezer
Mehmet karahasan mahkeme tutanağına böyle geçti: Osman ve Arziye oğlu, 1982 doğumlu, Sakarya Akyazı Yenimahalle nüfusuna kayıtlı, evli, 2 çocuklu, okuryazar, işsiz, boşta gezer.

2 çocuğu var üçüncüsü yolda
24 yaşındaki Mehmet Karahasan’ın evli ve 2 çocuk babası olduğu ortaya çıktı. Eşinin 3’üncü çocuklarını dünyaya getirmek üzere olduğu da öğrenilen Karahasan Yalova’da oturuyor. Adam öldürmekten hapse giren ve afla çıkan Karahasan’ın ailesi, duyduklarına inanamıyor.

Baba: Oğlum adam öldüremez
Emekli işçi olan baba Osman Karahasan, oğlunun organize suç şebekesi tarafından bu işlerin içine sürüklendiğine inanıyor. “Mehmet tek erkek çocuğum. Çok sakin ve iylik sever kişiliğe sahip. Tanıştığı Yiğit ve annesi, yavrumu baştan çıkarttı” diyen baba Karahasan, ölenlerin ailelerine başsağlığı diledi ve çok üzgün olduğunu söyledi.

YİĞİT BEKÇE: Okuryazar Sabıkalı
Yiğit Bekçe, mahkeme tutanağına böyle geçti: Naci ve Emire oğlu, 1977 doğumlu, Bursa Gemlik Pazarı Mah. nüfusuna kayıtlı, adresi meçhul, bekar, okuryazar, sabıkalı, seracılık yapar.

Sorguda hap istedi
Nöbetçi Gölbaşı Cumhuriyet Savcısı Mustafa Coşkun tarafından yaklaşık 4 saat sorgulanan zanlılar, aldıkları uyuşturucu nedeniyle sık sık olayları unuttuklarını söyledi. Sorgulama sırasında ayakta duramamaları için de ifadeleri oturtularak alındı. Sorgu sırasında sürekli sigara isteyen, yemek de yiyen Yiğit Bekçe, jandarmaya sık sık ’Bana uyuşturucu hap bulun’dedi.

Anne: Ölenler için çok üzgünüm
Yiğit Bekçe’nin Yalova’da yaşayan annesi Emine Bekçe, haberi duyduktan sonra yıkılmış. “Ölenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Benim de kocam öldürüldü. Onların acısını anlayabiliyorum” diyen anne Bekçe, oğlunun cinayetlere karıştığını Gemlik’te televizyondan öğrendiğini, daha sonra rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldığını, şu anda güçlükle, ilaçların yardımıyla ayakta durabildiğini söyledi.

ACILI ANNENİN FERYADI: “Onları da zevk için assınlar”
Seri cinayet zanlılarının 7 kurbanından birisi olan, market işletmecisi Özcan Köse’nin ailesi yasta. Anne Dudu Köse, “zevk için öldürdük” diyen zanlıların da “zevk için asılması” gerektiğini söyledi. Anne Köse, marketini açmaya giden oğlunun, öğleden sonra Mersin’e gidip çocuğu ve eşi için bayramlık hediye almayı planladığını belirterek, “Zanlıların yakalanması acımızı hafifletmiyor. Gereken ceza verilmeli” dedi.

KURTULANLAR ANLATIYOR: Polis gelmese ölebilirdim
Katillerle burun buruna gelen 18 yaşındaki Bircan Seren VATAN’a konuştu: “Arabalarının kapısında büyük harfle DALGANA BAK yazıyordu. Markete onlarla aynı anda girdik. Biri kabadayı gibiydi, küfürlü konuşuyordu. 4 dakika kaldılar, kola çikolata aldılar. Bu sırada polis otosu geldi. Onlar da çıktılar. Gelmeseydi belki beni de öldüreceklerdi.”

‘Beni vuracaklarını anlayınca kaçtım’
Sakarya’nın Hendek ilçesindeki akaryakıt istasyonunda katillerle yüzyüze gelen çoban Dursun Dere, yaşadığı kabusu şöyle anlattı: “İstasyona beyaz renkli Şahin’le geldiler. Ben hayvanlarıma bakıyordum. Bir silah sesi duydum. 3- 4 el daha ateş edildi. Telefona sarıldım. O esnada beni gördüler, ateş etttiler. Kaçarkenkurşun kafamı sıyırdı.”

Masum yüzlü seri katiller
Uzmanlar, birbirine benzer en az 3 cinayet işleyen suçlulara seri katil diyor ve profillerini şöyle çiziyor:

* Masum yüzlüler. Toplumda kabul gören işlerde çalışıyorlar.

* Birçok seri katilin akrabası ya da yakını “Onun cinayet işlediğine asla inanamam” şeklinde ifade veriyor.

* Çoğu problemli bir çocukluk yaşamış.

* Yüzde 95’i erkek ve bekar.

* Birçoğu dindar ve düzenli ibadet ayinlerine katılıyor.

* Muhafazakarlar.

* Heteroseksüeller.

* Hepsi kurbanına ait bir eşyayı saklamayı seviyor.

* Kurbanlar çoğunlukla kadınlar, çocuklar ve eşcinsellerden seçiliyor.

Dünyanın en kanlı seri katilleri
300 +
PEDRO ALONSO LOPEZ (KOLOMBİYA): Dünyanın kayıtlara geçmiş en kanlı seri katili... “And Canavarı” olarak da bilinen Lopez, 1970’li yıllarda 300’den fazla genç kızı öldürdü.

250 +
HAROLD SHIPMAN (İngiltere): Doktor Harold Shipman, 1980’li yıllarda, yaşlı kadınlar arasından seçtiği yaklaşık 250 hastasını öldürdü.

200 +
HENRY LEE LUCAS VE OTTIS TOOLE (ABD): Psikopat ikili, 1970 ve 80’lerde 200’den fazla kişiyi öldürdü. tek gözü olmayan Lucas ayrıca kurbanlarının etini de yiyordu.

Türkiye’nin seri katilleri
11 ARTVİN CANAVARI: Adnan Çolak, Artvin’de yaşları 68-95 arasında değişen 11 kişiyi öldürdü. 40 yıl hapis cezası aldı.

5 KOLİCİ KATİL: Orhan Aksoy, 5 kurbanını kolilere koyup İstanbul’un çeşitli yerlerine bırakıyordu. 5 kez müebbet hapse çarptırıldı.

5 ÇİVİCİ KATİL: 5 kişiyi boğarak öldüren ve kafalarına çivi çakan Süleyman Aktaş, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine konuldu.

ABD’de cinayetin cezası, gaz odası
Seri katillerin yüzde 85’i ABD’den çıkıyor. Cezaları da genellikle gaz odası. ABD’de 50 eyaletten 38’inde idam cezası uygulanıyor. 18 ve 19’uncu yüzyıllarda asma ve kurşuna dizme şeklinde uygulanan bu ceza günümüzde genellikle zehirli iğne yöntemiyle infaz ediliyor. Nebraska eyaletinde ölüm şekli elektrikli sandalyeyken eyaletler, istedikleri takdirde gaz odası yöntemini de tercih edebiliyor. ABD’de ölüm cezasını gerektiren suçların sayısı 14. Ancak 1964 yılından bu yana cinayet dışındaki suçlara idam cezası verilmiyor. Eyalet yasalarına göre tecavüz, adam kaçırma, vatana ihanet, kundakçılık, hırsızlık, kalpazanlık ve büyücülük gibi faaliyetler idamla cezalandırılabiliyor. İdam edilecek kişinin suçu işlediği dönemde mutlaka 18 yaşın üzerinde olması ve IQ seviyesinin normal olması gerekiyor. IQ’su düşük mahkumlar otomatikman rehabilitasyon merkezlerine gönderiliyor. Daha sonra tedavinin başarıya ulaşması durumunda yine valinin kararıyla topluma kazandırılabiliyor. Ya da hapis cezasını çekmek üzere hapishaneye geri dönüyor. ABD’de 1976’dan bu yana gerçekleşen idamların sayısı 1050...

Kaynak : Vatan Gazetesi

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir