ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Mayıs 2024, Perşembe 02:44   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Bu çağda sele 40 kurban verdik
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

paint34

paint34 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Kas.2006 Cum 17:24:28      Bu çağda sele 40 kurban verdiksohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

“Avrupalıyız, AB’ye girmek hakkımız” diyoruz ama iki günlük yağmura teslim oluyoruz. Pes!

En çok kayıp veren Diyarbakır ve Batman’da kadınlar, bir yandan yaşam mücadelesi verirken bir yandan da ölülerine ağıtlar yakıyor. Selden en büyük hasarı gören illerden biri ise Batman. Yağmur İluh deresini taşırdı, 8 mahalle sular altında kaldı. Su seviyesinin 3 metreye yükseldiği mahallelere belediye ve sivil savunma ekipleri giremeyince, yöre halkı kaderine terk edildi.

GÜVENLİ DİYE GİTTİKLERİ EVİ SEL BASTI, 4 KUZEN BOĞULDU
Önceki gece Zorköy’de evini su basmasından korkan Hüseyin Kanat, çocuklarını Karşıyaka Camii’nde temizlik yapan kardeşi Mehmet Kanat’ın evine getirdi. Ancak felaket çocukların yakasını burada da bırakmadı. Amcalarının evini de su basınca 6 yaşındaki Ayşe Nur ve 9 aylık Nursel sele kapıldı. Ev sahibi Mehmet Kanat’ın 6 aylık kızı Gülhan ve bir başka kardeşinin çocuğu 2 yaşındaki Ali İkbal Kanat da öldü. Baba Kanat, “Nereden bilebilirdim ki, sel sularının onlara Batman’da mezar olacağını? Keşke, onları köyde yanımda tutsaydım. Batman, güvenli yer diye gönderdim ama orası onlara mezar oldu” diye kaderine isyan etti.

KÜÇÜK ALİ’NİN ÇIĞlIKLARI HÂLÂ KULAĞIMDA...
Enkazlar kaldırılırken 4 cesedi çamur içinde bulan ev sahibi Mehmet Kanat ise şoka girmişti: “Ne söyleyeceğimi bilemiyorum? Saat 20.00 sıralarıydı. Bir anda evin bahçesi sularla doldu. Çocukların bir bölümünü dama çıkardım. Diğerleri ise bahçede beni bekliyordu. Bahçeye ineceğim sırada bahçenin ihata duvarı yıkıldı ve çocuklar duvarın dibinde kaldı. Küçük Ali’nin çığlıkları kulağımda. Keşke onların yerine ben ölseydim. Üç kardeşiz, büyük ağabeyim Hüseyin 2, ben ve kardeşim Aziz, 1’er çocuğumuzu sel sularına kurban verdik. Allah böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın.”

4 YAŞINDAKİ İKİZLER DE SEL SULARINA KAPILIP CAN VERDİ
Hürriyet Mahallesi’nde 4 yaşındaki Azad Baykara, 22 yaşındaki Şükran Tunç, 63 yaşındaki Osman Başçı ve 62 yaşındaki Osman Acar, sel sularının evleri basması sonucu boğularak öldü. Petrol Kent Mahallesi’nde de sulara kapılan 4 yaşındaki ikizler Melek ile Melike Turan’ın cesetleri çıkarıldı. Hasankeyf’e bağlı Irmak Köyü yakınlarında da akıntıya kapılarak boğulan 12 yaşlarında bir erkek çocuğunun cesedi bulundu. Selde yaralananlar da hastanede tedavi altına alındı.

Son 40 yılın en şiddetli yağışı
GÜNEYDOĞU, 40 yıldır böyle yağış görmedi. Batman Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, 5 günde metrekareye 150 kilogram yağış düştüğünü, son 40 yılın en şiddetli yağışıyla karşı karşıya olduklarını açıkladı. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Kayhan da, metrekareye düşen günlük 40 kilogram yağışın önemli bir miktar olmadığını, ancak bu yağışın 3 ya da 4 gün boyunca sürmesi durumunda sel felaketenin yaşandığını söyledi.

YAĞIŞ DAHA DA ARTACAK
Meteoroloji de dün yağmurun etkisini biraz yitirdiği Güneydoğu bölgesi’nin bugünden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini açıklayarak sel baskınlarına karşı uyardı. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Cumartesi ve pazar günü sağanak yağışlar etkili ve sürekli olacak. Ayrıca son 5 günde bölge genelinde, metrekareye ortalama 100 kilogramın üzerinde yağış düştüğü için toprak doymuş hale geldi. Bu yüzden de tüm il ve ilçeler için sel ve su baskını riski var, tedbir alınmalı” denildi.

Harran Ovası’nda 28 köy boşaltıldı
ŞanlIurfa Valiliği’nde oluşturulan kriz masası, sel tehditi altında bulunan Harran ilçesinde, ovada kurulu 28 köyü boşalttı. Yolları kapanan ilçeye elektrik de verilemiyor. Ayrıca ilçe merkezindeki 2 mahalle boşaltıldı, vatandaşların bir bölümü kendi imkanlarıyla daha yüksek bölgelere gitti. Bölgede dün yağmur kesildi, ancak yüksek kesimlerden gelen yağmur suları hızla ilçeye akmaya devam ediyor.

Bitlis’te 200 kişi mahsur kaldı
Bitlis ve ilçelerinde 5 gündür devam eden yağış sel baskınlarına ve heyelana yol açtı. Bitlis-Mutki karayolundaki heyelan nedeniyle köylerle haberleşme kesildi ve elektrik hatları zarar gördü. Heyalandan dolayı demiryolu toprakla doldu, Tatvan-Muş tren seferleri iptal oldu. Mutki Belediye Başkanı Birhan Güllübardak, 26 köy ve 30 mezranın yolunun heyelan yüzünden kapandığını, bu köylerde ikamet eden yaklaşık 200 vatandaşın Mutki merkezde mahsur kaldığını söyledi.

Çınar’da ‘yardım gelmedi’ protestosu
DİyarbakIr’In Çınar ilçesinde 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel feleketinin ardından zor durumda kalmalarına rağmen devletin kendilerine yardım etmediğini öne süren yaklaşık 500 kişi kaymakamlığın önünde toplanarak camlara taş atarak, protesto gösterisi yaptı. Kaymakam Hasan Tanrıseven, devlet olanaklarının seferber edildiğini belirterek, grubun dağılmasını sağladı.

Muş’ta köprü yıkıldı evleri su bastı
MuŞ’ta devam eden sağanak yağış nedeniyle çeşitli köylerde 11 ev boşaltıldı, köylerdeki riskli evlerde kalan 30 kişi, yakınlarının evlerine yerleştirildi. Hasköy ilçesine bağlı Elmabulak ve Taşbulak Köyleri arasında ulaşımı sağlayan köprü, yıkıldı.

Zemin kattakilerin hayatı tehlikede
BATMAN Belediye Başkanı Hüseyin Kalkan, “Kent çok kötü bir durumda, 100 bin insanımız mağdur” diyerek acil yardım çağrısında bulundu: “Şu an 20 binden fazla ev su altında. Diyarbakır’dan 30’a yakın su moturu temin ettik ancak sel sularının çekilmesi konusunda yeterli olmuyor. Kızılay başta olmak üzere herkesten yardım bekliyoruz. Ekiplerimiz mahallelere giremedi. Kavşaklarda nöbet tutuyor, önlem alıyoruz. Halk kendi imkanlarıyla sularla mücadele ediyor. Zemin ve birinci katlarda oturanların hayatlarından endişe ediyorum.”

HALK ‘BARAJ PATLADI’ DİYE TEPELERE KAÇTI
Batman Barajı’nda sel sularının yükselmesiyle ‘barajın patladığı’ söylentisi dolaşmaya başladı. İluh Mahallesi’nde oturanların büyük bir bölümü korkup, öğle saatlerinde çevredeki tepelere çıktı. Ancak yetkililer, barajın patladığı veya gövdesinde çatlaklar olduğu iddialarının asılsız olduğunu açıkladı.

Kaynak : Vatan Gazetesi

mirZalll

mirZalll resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Kas.2006 Cmt 23:33:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Diyarbakır Ve Batmandaki Belediye Başkalanları Kendi Göreveleri  olan  Halkın Sorunuları ile ,İlgileneceklerine  Terör Örgütünün Sözcülğünü Yapıyolar,Ölen İnsaların Tek Suçlusunu  asli görevlerini yapmayan   BELEDİYE  BAŞKANLARIDIR.....  

"HER TOPLUM  HAK EDİLDİĞİ BİÇİMDEN  YÖNETİLİR"

nil47

nil47 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Kas.2006 Cmt 23:44:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

HEYYY YUKARIDAKİ SİZE ÇOK KATILIYORUM

SAOL PAYLAIMIN İÇN(PAİNT34)

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir