ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
10 Mayıs 2024, Cuma 10:25   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   ATATÜRK DİYOR Kİ; Yıkın Heykellerimi
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

llMuStapHall

llMuStapHall resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Kas.2006 Pzr 15:59:12      ATATÜRK DİYOR Kİ; Yıkın Heykellerimi sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

model71

model71 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Kas.2006 Pzt 10:16:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

guzelvecirkin

guzelvecirkin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Kas.2006 Pzt 10:32:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Resimler ve anlatım cok güzel eline saglık arkadasım

icecandyman

icecandyman resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Kas.2006 Pzt 11:23:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

SÖYLENECEK SÖZ BULAMIYORUM !!!!

SADECE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER BUGÜNLERİMİZİ GERÇEKTEN ÇOK İYİ ANLATIYOR.

erut2005

erut2005 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Kas.2006 Pzt 11:52:11sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
O zamanki kadrolara bakınca şimdiki siyasilerden nefret ediyorum.Atatürk ün resim yada heykellerine ihtiyac yok fikir ve düşüncelerine muhtacız.onun yolunda cizgisinde olmalıyız yoksa cumhuriyet diye bir sey kalmicak

JapkinY

JapkinY resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Kas.2006 Pzt 13:36:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, büyük nutukta diyor ki; “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, mollalar, müritler ve meczuplar ülkesi olamaz”

Cumhuriyetin 83’ncü yıl kutlamalarında, Anadolu’nun dört bir köşesinden gerçekleştirilen Mustafa Kemal’e ve Cumhuriyete saygı yürüyüşlerinde kadın-erkek, genç-ihtiyar milyonlar, Atatürk’ün bu özdeyişini haykırdılar. Aynı topluluklar, Mollalar İran’a, Türkiye laiktir, laik kalacak diye haykırdılar. Pekii acaba gerçek bu mu?  Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın Hipodrom’daki Bayrak töreni skandalıyla çalkalanırken Cumhuriyet’in 83’ncü kuruluş yıldönümünde yaşananlara baktığımızda, Birrr; ekonomisini IMF ve Dünya Bankasına dış politikasını AB’ye, savunmasını ABD’ye ihale etmiş.
İkiii; eğitiminde, mollaların egemen olduğu, bilim çağında, bilimin unutulup, hurafelere bel bağlandığı, abdest suyunun, sağlık sembolü olarak lanse edildiği
Üçççç; yeşil sermaye holdinglerinin Almanya’da, Hollanda’da Türk vatandaşı gurbetçilerden çarptıkları milyar dolarları, Türkiye’deki tarikatlara, tarikatlar aracılığıyla da rejim düşmanlarını finanse ettikleri bir Türkiye çıkıyor karşımıza. Yimpaş, Kombassan gibi Konya, Yozgat, Kayseri kökenli holdinglerin beslediği Nakşiler, İsmailağa cami cemaati, cüppeli cüpbesiz bir dizi Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları, meydanlarda cirit atarlarken, şu an iktidar olanlar sanki tarihi yeniden yazmaya çalışmakta.

Alıntıdır..

Hiçbir zman inancımızı yitirmeyelim.Yüce önder Atatürk ünde dediği gibi :

"Benim naçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır.Fakat Türkiye Cumhuriyeti İlelebet payidar kalacaktır."

Başlığı açan arkadaşım güzel bir başlıktı.Alkışlıyorum

IIIPearLIII

IIIPearLIII resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Kas.2006 Pzt 14:04:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

ATATÜRK Ü TANIMAK                                 

HASBİHÂL

MEHMET ŞÜKRÜ BAŞ

Bugün çok onurlu bir görevi yerine getirmek istiyorum.
Bugün karınca kararınca Atatürk le ilgili duygu ve düşüncelerimi, ona karşı hududu olmayan hayranlığımı dile getirmek istiyorum.
Ama cilt cilt kitaplara, ansiklopedilere, tarihe sığmayan Atatürk ü bu sütunuma sığdırmak gibi bir gaflete de düşmeyeceğim.
Atatürk le ilgili tarih kitaplarının haricinde pek çok Türkçeleştirilmiş yerli ve yabancı eserler, ansiklopediler okudum. Atatürk ile ilgili müzeleri gezdim. Atatürk ün yatını, köşkünü gördüm. Gördükçe hayran oldum. Okudukça gururlandım. En son Samsun a gittiğimde ulu önderi Samsun a getiren Bandırma vapurunu gezdiğimizde vapurla ilgili anlatılanlara inanamadım. Bu hayretimi görüp de sebebini soranlara "Atatürk bu küçücük vapura nasıl sığmış." cevabını verdim.
Çünkü Atatürk gözümde ve gönlümde o kadar büyük ki, büyüklüğünün sınırlarını çizebilme yeteneğine sahip olmadığımı biliyorum. Zira rahmetli gazi dedem bize çok küçük yaşlarda Atatürk ü öylesine gururla, öylesine saygıyla anlatırdı ki, onu küçücük yüreğimize sığdıramıyor, Ulu Önder e hep bize anlatılan çerçeveden bakıyordum. Onu daha okul öncesinde anlatıldığı gibi tanıdım. Büyüklüğünün sınırlarını anlamakta zorlandım.
Şimdi bazıları bana diyecektir ki "Büyük Allah tır. Nasıl böyle düşünebiliyorsun?" Elbette ki büyük Allah tır. Allah ın büyüklüğünden, azametinden, yüceliğinden, ululuğundan hâşâ şüphemiz mi var ki? Bu soruyu bana soruyorsunuz? Bu sorunun soruluş şekli işi başka mecralara götürmektir. Bunu da idrak edecek durumdayım.
Günümüzde hep var olan ve sıkça da bahsedilen Atatürkçülük ve karşıtlığı gibi kavramları incelediğimizde Atatürk karşıtı olanların Atatürk ü bilmeyen, tanımayan, bu çerçevede onun ilke ve inkılâplarından haberdar olmayan yüzleri görüyorum. Atatürk ü tanımayanların Çanakkale ruhunu bilmeyenler olduğuna inanıyorum. Ve yine Atatürk ü anlamayanların Kurtuluş Savaşındaki başarılardan haberdar olmadıklarını düşünüyorum.
Koca bir imparatorluk hangi nedenlerle yıkıldı ve genç Türkiye Cumhuriyeti nasıl doğdu, nasıl gelişti ve nasıl bu günlere geldi? Bütün bunları bilmemiz gerektiğine de inanıyorum.
Sık sık temcit pilavı gibi ısıtılarak önümüze getirilen laikliğin dinsizlik olduğunu söyleyenlere ise Ulu Önderin "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." sözünün anlamını bilmelerini isterim. Bu sözdeki anlam "Bu hüküm, milleti Allah ın gölgesi olarak nitelenen Padişahın kulu olmaktan çıkarıp, devletin sahibi ve yurttaşıdır," konumuna getirilmesi hükmüdür. Yani Türk Milletinin kula kulluktan çıkarılmasıdır.
Laikliğin tanımı ise; "Kişi, toplum ve devlet yaşamına egemen olan kuralların tümünün akla ve bilimsel gerçeklere dayalı olarak bireylerin hiçbir baskı altında olmadan, dinsel inanç ve ibadetlerinin gereğinin yerine getirilmesidir."
Atatürk ün, Türk milletine verdiği önemi ise sizlere bir iki örnekle ifade etmeyi de bir görev bildim. Avrupalı bir Devlet Başkanı (kral) Ankara ya geliyor. Kralın onuruna bir resepsiyon veriliyor. Herkes yerini almış. Kral, Atatürk e hoş görünmek için "Paşam, pek çok Avrupa Devletleri bizim de size karşı harbe girmemizi istedilerse de sizlere olan sempatimizden dolayı hep reddettim." der. Atatürk hiç düşünmeden "Sizin adınıza büyük geçmişler olsun haşmetmah"der. Bu cevaptaki azamete dikkatinizi çekmek isterim. İşte devlet adamlığındaki asalet ve ciddiyet bu cevabın içindedir.
Bir başka resepsiyonda ise hizmet eden garsonlardan birisi tökezlenip elindeki bardağı yere düşürür. Atatürk hemen karşısındaki misafir devlet başkanına hitaben " Ben bu millete her şeyi öğrettim, uşaklığı öğretemedim." der.
İşte Atatürk ü büyük kılan, lider kılan bu düşünceleridir. Türk Milletine olan aşırı sevgisidir. İşte bu yüzdendir ki Atatürk ün Bandırma vapurundaki kamarasına nasıl sığdığını anlamamak da benim haklı düşüncelerimdir.
Ben, Atatürk ü tanımanın bir meziyet, bir kemali yet ve bir şeref olduğunu düşünenlerdenim ve istiklali de, refahı da, geleceği de bu çerçevede görmekle beraber istenilen hedefe böylelikle varabileceğimize inananlardanım.
Türkiye Cumhuriyetinin nasıl Cumhuriyet olduğunu, atalarımızın bu yurdu ne şartlarda kurtarıp bize emanet ettiklerini, ihanet ve kahramanlığı öğrenmek için sevgili okuyucularıma "Şu Çılgın Türkler" kitabını mutlaka ama mutlaka okumalarını öneriyorum. Kalın sağlıcakla...

KillerJoke

KillerJoke resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Kas.2006 Pzt 21:55:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

RUN_DMC_Feat

RUN_DMC_Feat resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Kas.2006 Pzr 19:51:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

CLumSyx

CLumSyx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Kas.2006 Pzt 03:52:52sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Çok hoşuma gitti bu yazılar.
CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir