ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
6 Mayıs 2024, Pazartesi 15:27   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Kitapkurtları
forum sohbet oyun basliklari
   ...::::Bülent Ecevit Bir Özgürlük Tutkunu ::::...
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

00me00

00me00 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Kas.2006 Cum 02:52:56      ...::::Bülent Ecevit Bir Özgürlük Tutkunu ::::...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Yazar -Cüneyt Arcayürek

"O günlerden içimde en küçük bir kişisel kırgınlık tortusu yok. Ama halk açısından, laiklik açısından, Atatürk ün vasiyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi açısından, Türkiye nin bazı uluslararası hakları açısından, tepkilerim, kırgınlıklarım elbette sürüyor. Ancak bunlar kişisel değil."

"Yönetime el koyanlar, olanca güçleriyle, Türkiye ye belli bir rejim ve düzeni getirmek istiyorlardı; ben de, olanca gücümle, o rejimi ve düzeni engellemeye çalışıyorum.

"O aşamada asıl gücü ellerinde tutanlar, benim mahkemede söylediklerimin bile duyulmasını engelleyerek, amaçlarına eriştiler.

"Fakat şimdi toplum bünyesinin, o rejimi de, düzeni de reddettiğini görüyorum. Onun için, boşuna direnmiş, boşuna yargılanmış ve boşuna hapislere girmiş saymıyorum kendimi... Bu da, insana, katlandığı tüm sıkıntıları unutturmaya yetiyor.

"Ecevit hakkında 133 dava açıldı. 14 Nisan 1982 de Turan Güneş in cenazesine katılırsa büyük kalabalıkların toplanacağı kaygısıyla 12 Nisan da tutuklandı ve cezaevine götürüldü.
Hapishanede ekonomik sıkıntılar içindeydi. Çok gazete alacak parası yoktu. Hatta İsveçli Dostu Olof Palme nin seçimi kazandığını öğrendiği zaman kutlama telgrafı bile çekemedi....

1982 de cezaevine girerken,"Özgürlük insanın elinde kafasının içindedir. Ben kafamın içindeki özgürlüğü içeri götürüyorum. Dışarıda mahkum gibi yaşamaktansa, içeride özgür bir mahkum olmayı tercih ederim, diyordu Ecevit. Bu kitapta, bir özgürlük savaşçısının, unutulmayacak bir siyasetçinin, unutulmayacak siyasi yaşamının öyküsünü bulacaksınız.

Detay Yayınları
Fiatı:15.00.ytl
Baskı Tarihi:Kasım-2006
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir