ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
21 Mayıs 2024, Salı 19:04   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Güzel Sözler
forum sohbet oyun basliklari
   Harika kent, Ankara..
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

AdvarseL

AdvarseL resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Oca.2007 Cum 22:56:26      Harika kent, Ankara..sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Kim demiş Ankara’ya “Kuru bir kent” diye? “Bozkır” diye,
“Step” diye?.. Ankara, yeşillerde yüzen nefis bir kenttir.
Ben bunu zaten biliyordum; ama onu daha çok tanımam
için meğer, yollarda gazete okumamam gerekiyormuş...
Havanın bir açıp bir kapadığı, yakmayan ve üşütmeyen bir bahar günüydü. Sabah evden çıktım. Oturduğumuz yerden sitenin ana giriş kapısına değin hafif bir yokuş var; ama o gün onu hiç duyumsamadım. Çevre yemyeşildi ve her yerden öbek öbek güller fışkırmıştı. Ağaç dallarına dizilmiş serçe mi, kumru mu, güvercin mi yoksa saka kuşu mu olduklarını ayırt edemediğim kuşların seslerini duydum. Hayret, kelebekler de vardı.
Gerçi ne çiçekler, güller, ne kuşlar, kuş sesleri ve ne de kelebekler, çocukluğumdakilere tam benziyordu ama olsun... Onları yine görüyordum ya...
Otobüs durağına geldiğimde keyfime diyecek yoktu. Gazetemi açtım. Bir gözüm onda, bir gözüm otobüste... O gün otobüste gazete okumamaya karar verdim. İyi ki öyle yapmışım. Çankaya Birlik Mahallesi’nden, Köşk’ün demir parmaklıklı duvarlarını süze süze, Kızılay’a doğru iniyoruz. Her zaman şöyle bir baktığım Köşk’ü o gün daha yakından gördüm. Bana, yeşillikler içinde uzanıp giden nefis bir piknik alanı gibi geldi. “Bu denli yeşil bir yer olduğunu daha önce niye görmedim?” diye kendime kızdım.
Aklım gazetemde ama hayır, bugün otobüste gazete okumayacağım. Akşama değin nasıl olsa okurum. Otobüsümüz, Yunan Büyükelçiliği’ni geçti, göbeği döndü ve Atakule’ye doğru gidiyor. Tunalı Hilmi’ye inen yol, ilk sağda. Sonra “Protokol yolu” denilen yol geliyor ve sonra Pembe Köşk’ün önünden geçen yol var. Bakmaya doyulacak gibi değil. Hani Ankara kuru bir kentti?
Otobüsten Kuğulu Park’ın önünde indim. Parkın çevresinde küçük bir tur attım. Ne denli güzel bir yerdi? Sonra ana caddeden yürüyerek Akay’ın başına değin geldim. TBMM’nin yeşilliğini, öteki köşedeki gizli bir yeşil park izliyordu. Ben bunun şimdiye değin nasıl olmuş da ayırdına varamamıştım. O denli de gizli değildi çünkü Emniyet Parkı...
Elimdeki ağır çantam biraz keyfimi kaçırmadı değil; ama olsun, yürüyorum işte... Bakanlıklar’ı geçtim. Çiçekçiler nefis... Güven Park harika... Karşıya geçerek Kumrular Sokağı’na saptım. Burayı hep sevmişimdir. Hem adını, hem de yeşilliğini... Hele Kumrular’a sol yukarıdan inen o iki sokak yok mu? Görmeyenler hemen görsün. İki yanın yeşili, bir bayram kemeri yaratarak gökyüzünde birleşmiş ve yeşil bir gökkuşağı doğmuş. Bu güzellik İstanbul, Dolmabahçe’de bile yoktur.
Sırada Necati Bey var. Orası da yeşil dolu bir cadde ve buz gibi... Ağaçlar yolu hafifçe karartmış; ancak binaların sıcağını da almış. Sanki çölün sıcağını yutan bir vaha gibi...
Bu yeşil dünyada geze geze, bu yeşil deryada yüze yüze. Eh artık gazetemi okuyabilir, işime başlayabilirim.
Kim demiş Ankara’ya “Kuru bir kent” diye? “Bozkır” diye, “Step” diye?.. Ankara, yeşillerde yüzen nefis bir kenttir. Ben bunu zaten biliyordum; ama onu daha çok tanımam için meğer, yollarda gazete okumamam gerekiyormuş.
Yaşasın o ilkbahar sabahı...
Yaşasın Ankara ve onu bana gösteren gözlerim... Ve bir “yararı” daha ortaya çıkan gazetem...
Kalesi, tiftik keçisi, seymeni, armudu, kedisi... Üniversiteleri, hastaneleri, opera, tiyatro, konservatuvar, müze, kütüphane ve sayısız kültür anıtları... Kızılay, Bahçeli, Keçiören, Dikmen bağları vs..... Ve en muhteşem özelliği cumhuriyetini bana saydırmadan kendisine “Harika” dedirten Ankara...
Sen gerçekten harikasın...

.....Sadi Bülbül....

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Oca.2007 Cmt 21:53:39sohbet oyun linki

Ankara da Özlemek Seni

Ankara Ankara Karadır bu bahtım kara
Boşuna dökülmemiş dilden bu türküler
Boşuna söylenmemiş en acı sözler
Şimdi bende Ankara dan çağırıyorum
En uzaktaki sevgilimi
Dökülüyor dilimden hasret şiirleri
Dinliyorum yüreğimde gurbet türküleri
Ankara Ankara ey bahtı kara

Ankara nın taşına bak gözlerimin yaşına bak
Benim yüreğimdeki yaşın kuruması seninle
özlemin dinmesi seninle
zaferim seninle sevincim seninle
Sevgilim Ankara da bayram gelir
can gelir
kan gelir hayat yeniden başlar
sen ellerini verdiğinde
nefesini hissettiğimde
Bozulur bütün kara Sözlü türküler
Başlar Ankara misketi çalmaya
Gözler yaşlı değil aşkla bakmaya
Sen gelince başlar yürek coşkusu
Ankara kara bağlamıyor artık
hasretler bitti ağlamıyor gözler artık
Sen gelince sevgilim
Aşk var sevmek var sarılmak var
Öpmek var seni doyasıya
Ankara karalığını terketti artık

Aynur Ciritci

kunterq

kunterq resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Oca.2007 Cmt 21:56:21sohbet oyun linki
Kızılay meydanı
soldaki binanın yerinde şimdi gökdelen var.

TERRAROSSA

TERRAROSSA resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Oca.2007 Cmt 22:02:12sohbet oyun linki

sıkıntılı,stresli bi otobüs yolculuğunu gerçekten çok güzel anlatmış

Ankara güzeldir! gezmek için gelenler çok sevmezler...ama Ankara da yaşayanların ortak paydasıdır Ankara yı sevmek!

kunterq

kunterq resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Oca.2007 Cmt 22:10:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Ankara:  Mustafa Kemaldir.. Ankara Cumhuriyettir...Ankara Laikliktir...Ankara Hukuktur...Ankara kültürdür.. Ankara sanattır..  Ankara kalitedir... Ankara saygındır...Ankara Emekçidir...Ankara bir yaşam biçimidir...ANKARA HERŞEYDİR.

AdvarseL

AdvarseL resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Oca.2007 Cmt 22:19:09sohbet oyun linki

Ankara nın sogugunu Ankara nın sıcagını Ankara nın insanını..

Kısacası herşeyini sevıyorum iyki burda yaşıyorum

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Oca.2007 Cmt 22:25:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·kunterq· :
Ankara:  Mustafa Kemaldir.. Ankara Cumhuriyettir...Ankara Laikliktir...Ankara Hukuktur...Ankara kültürdür.. Ankara sanattır..  Ankara kalitedir... Ankara saygındır...Ankara Emekçidir...Ankara bir yaşam biçimidir...ANKARA HERŞEYDİR.

teşekkürler kunterg aynen

eerrttiikk

eerrttiikk resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Şub.2007 Per 00:08:10sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
tüü resil ! İnsan biraz memleketinden de bahseder hain ya ! Hemşoluk yalan oldu bizim

karabuyucuuu

karabuyucuuu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Şub.2007 Per 02:27:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

akşam olunca yüksek bi yere çıkıp izlemek lazım güzel kentimi..

aşık olursunuz kentimin ışıklarına havasına kokusuna durgunluğuna

ama Ankara da yaşamayan anlayamaz bunu 

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir