ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
8 Mayıs 2024, Çarşamba 22:22   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   imkansız demeyin!!!
 <<123 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

XSefaiX

XSefaiX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2007 Sal 17:00:18sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
volkybeyaw2 :

1- (3 kere) İHLAS SÜRESİ KUR ANIN HEPSİNE EŞİTTİR.

2-(4 kere) FATİHA SÜRESİ 4 BİN DİRHEME EŞİTTİR.

3- (10 kere) LAİLAHE İLLALLAHU VAHDEHU LA ŞERİKELE
LEHÜ EL MÜLKÜ VE LEHÜ EL HAMDÜ
YUHYİ VE YÜMİTU
VE HÜVE ALA KÜLLİ ŞEY İN KADİYR demende kabeyi ziyarete eşittir

4-(10 kere) LA HAVLE VELA KUVVETE İLLA BİLLAHİ
EL ALİY EL AZİYM demen cennette yerini hazırlamana vesiledir.

5- (10 kere) ESTAĞFURULLAHİ EL AZİYM ELLEZİ LAİLAHE İLLA HU EL HAY EL KAYYUM VE ETUBU İLEYHİ demen darğın ve husumetli olduğun insanlarla barışmış derecesinde ecre vesiledir.

Ya sewgili arkadaşlarım.. birşeyi çok merak etmekteyim...Tamam bu duaları okumak çok iyi,gayet güzel....Ama kaç kişi biliyor bunların anlamını?? Ben bunları yazıyım bi kagıda; her gece, yatmadan önce okuyayım...ama anlamını bilmeden ve hicbişey anlamadan???Mantıklımı sizce?? burda bi anlam karışıklığı var...Tamam bunlar  mecazi olarak söylenmiş...Anlayabiliyorum da...Bu buna eşit,bu digerine eşittir demek de, bana hic mantıklı gelmiyor....Madem o diğerine eşit; ee tamam işte diyenler cıkacaktır... ve burda anlatılmak istenenden tamamen uzaklaşmış olacagız...Şimdi sen kim oluyorsun da buna karışıyorsun olayına girmeyin...sadece bunları irdelemeye çalışıyorum... Saygılar!

Kardeş, herkes mutlaka yaptıklarının cezasını çekecek veya yaptıklarının mükafatını görecektir. Bunları yaparsan cehenneme girmezsin diye bir olay yok. amellerinin ve günaylarının karşılığını çekmek herkesin boynunun borcu.

Diğer konu bunu kimler biliyor? haklısın pek bilen yok, ama bu forumun maksadıda bu değilmi zaten. Bilinenlerle bilinmeyenler buluşmuyormu?

Manalarına gelince, mutlakaki manalarını bilmek gerekir. Bu çok basittir. ben sana bir kelime söylerim sende bu kelimeye yabancı isen sorarsın soruşturursun bu kelimenin manasını bulursun. Buda bunun gibi birşey. Manasını öğrenmek çok basit, gerekli kaynaklar belli...

İnşallah demekistediğini anlamışımdır,anlatmışımdır...

volkybeyaw2

volkybeyaw2 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2007 Sal 19:52:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Anlamışsın ve anlatmışsın:))) ben de aynı şeyleri söylüyorum zaten... OKU,ARAŞTIR!!! böyle böyle belki işin içinden çıkabilirsin:)) ben çıkamadım ama neyse:)) Bu arada gerekli kaynaklar belli diyosun ya abi, birbirini tutmuyolar yaf.... Birinin al dediğine, diğeri mor diyo:))) Neyse Hoşkalın!!

uveysevgili

uveysevgili resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2007 Sal 20:19:21sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

bu güzel duaları bizden esirgemediğin için Allah senden razı olsun...bu 1

2. ise arkadaşlar hurafe diyen kendi ipini kesti,uymayın lütfen...

çok sevdiğim bir atasözüdür:ASIL AZMAZ,BAL BOZULMAZ arkadaşlar..şöyleki:karşınızdaki her ne kadar kötü şeyler söylesede onun yazdıkları "sağlam bi karakteriniz varsa"sizi bozmaz...bal bozulurmu hiçsiddin sene kalsa ne kokar ne bozulur...dimi ama...

MORUKVEOTESI

MORUKVEOTESI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2007 Sal 20:28:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
iyi diyosunda eğer ses çıkarmazsan böyleleri yarın peygamber efendimize lafta söyler

uveysevgili

uveysevgili resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2007 Sal 20:30:48sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
uyarmayın demedim...uymayın dedim

MORUKVEOTESI

MORUKVEOTESI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2007 Sal 20:35:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
aynı şey

XSefaiX

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2007 Sal 21:10:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·uveysevgili· :

bu güzel duaları bizden esirgemediğin için Allah senden razı olsun...bu 1

2. ise arkadaşlar hurafe diyen kendi ipini kesti,uymayın lütfen...

çok sevdiğim bir atasözüdür:ASIL AZMAZ,BAL BOZULMAZ arkadaşlar..şöyleki:karşınızdaki her ne kadar kötü şeyler söylesede onun yazdıkları "sağlam bi karakteriniz varsa"sizi bozmaz...bal bozulurmu hiçsiddin sene kalsa ne kokar ne bozulur...dimi ama...

XSefaiX

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Mar.2007 Sal 21:13:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
volkybeyaw2 :

Anlamışsın ve anlatmışsın:))) ben de aynı şeyleri söylüyorum zaten... OKU,ARAŞTIR!!! böyle böyle belki işin içinden çıkabilirsin:)) ben çıkamadım ama neyse:)) Bu arada gerekli kaynaklar belli diyosun ya abi, birbirini tutmuyolar yaf.... Birinin al dediğine, diğeri mor diyo:))) Neyse Hoşkalın!!

Eyvallah kardeş. Öğrenmek istersen sağlam kaynakların ne olduğunu zaten anlarsın. İslam dininin güzelliği  insana ayrı bir şevk ve huzur verir. Aslında bunları söylememe gerek yok. Çünkü iyi niyetinden ve hoş görülülüğünden zaten gerekeni anlamışsındır...

ArminX

ArminX resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2007 Cmt 16:38:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

ölünce anlıyacaksınız gerçekleri

CC sohbet icin buraya
 <<123 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir