ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

12 Mayıs 2024, Pazar 02:30   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > Merak Edilenler
forum sohbet oyun basliklari
   8 Mart Ve Kadın Farkı
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Nobodyisbad

Nobodyisbad resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2007 Per 14:05:29      8 Mart Ve Kadın Farkısohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

8 Martta Usulca
Kadın Hakkı ve Kadın Farkı
Türkiyede gümbür bümbür bir Kadın Hakkı furyası var. Lakin ne yazıkk i bu destekleyici ve savunucu politika 8 Mart tarihi yakınlarında artıyor, sonraları unutulacak seviyeye düşüyor. Fakat benim değinmek istediğim Kadınlar gününün arefesinde Kadın hakkına tezat kadın farkı.
Kadın hakkı kimler için geçerli? Kadın hakkından faydalanmak isteyen bir kadının öncelikle bilmesi gerekenler var. Tabi bunlarda bu memleketin sınırları içerisinde geçerli.
1- Kapalı olmayacak.
2- Kapandığı takdirde Eğitim kuruluşlarına ve devlet dairelerine girmek için talepte bulunmayacak.
3- Eğer kapandıysa evinde oturabilir; hür ve serbesttir :)))

Bu maddeler üzerinde durmak istiyorum. Başı kapalı olup okumak isteyen bu memleketin genç kızları neden Kadın Hakkı çizelgesinde savunulmuyor. Onlar kadın değil mi? Ya da kadın hakları uygulanırken kadınlarımızı, analarımızı geleceğin anne adaylarını ayrıma tabi mi tutacağız. Bu hakkı savunanlar yıllardır mücadele veren, eğitim hakkını arayan kadınlarımızı hiç görmüyorlar mı?
Ben hep Kadın ın kutsallığına inandım. Kadını kadın olduğu için değil, daha çok 9 aylık bir ezaya şikayet etmeden katlanıp bir ömür zahmete severek talip olan kuvvet olduğu için sevdim. Hz Muhammet gibi Allah ın sevgilisi bir insanı dünyaya getiren Hz Amine olduğu için sevdim. Bu memleketin kurucusu Mustafa Kemal i dünyaya getiren Zübeyde Hanım olduğu için sevdim. Cephede sırtında kendinden ağır yükü inançla taşıyan Nene Hatun olduğu için sevdim. Hz. Amine nin, Zübeyde Hanım ın da hakkıdır bu hak! Keşke şimdi onlar da olsaydı. O zaman...
400 YTL ile geçinen ailelerin olduğu şu zamanda bir ruj takımına 630 YTL ödeyen ve katıldığı dernek ve vakıflarla Kadın Hakları savunuculuğunda faal olmaya çalışan modern annelerimiz; Amineleri Zübeydeleri ve örtüsünden ötürü eğitim hakkı elinden alınıp okul kapılarından gözü yaşlı geri çevrilen Ayşeleri, Emineleri kadından saymıyorlar mı?
Bu yazı aslında çok uzar. Çünkü yara büyük.
Kadının en büyük hayranı ve savunucusu olan ben; Kadın hakkını mı yoksa kadın farkını mı düşüneceğimişaşırdım.
Bağışlayın beni kardeşlerim, analarım.
Ben bu kadın hakkından bir şey anlayamadım.

Alıntıdır..

sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Featured

Featured resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Mar.2007 Per 14:15:39sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Aslında görmediğimiz yada görmezden geldiğimiz çok şey var.. Ben dinin alet edilmesine karşıyım biçok şeyde.. Ama gerçekten inanan ve inandığını yaşamak isteyenlerin hayatlarına balta vurulması kabul edilebilir bişey deil.. Bir hristiyan istediği okulda okuyabiliyosa başı kapalı bi müslüman kadın da istediği yerde okuyabilmeli.. bu kadar şekilci olduğumuz için kavga ediyoruz zaten.. şekilci olduğumuz için sağımız solumuz ayrı.. şekilci olduğumuz için bir ülkeyiz sadece bir millet olamıyoruz.. ve bizim şekilciliğimiz sayesinde bu şekli kullananlar çoğaldı.. Atam bu günleri görmeni istemezdik.. Fatih Sultan Mehmet bunun için mi fethetti İstanbul u.. dedelerimiz biz birbirimizle saçma sebepler yüzünden didişip ileriye deilde geriye gidelim diemi savaştılar.. bu toprağa kanını döken canını veren milyonlarca insan biz aynı ırktan değiliz aynı dinden değiliz demeden savaştı.. şimdi bi bez parçası bizim saçma şekilciliğimiz yüzünden bazı şarlatanalrın simgesi oldu diye.. o bez parçasının anlamını bilen içini dolduranlara zindan ediyoruz bu günü ve geleceği..

ve kimse bişey yapmıycak... herkes ya evet öyle, bişiler yapılması gerekiyo diycek.. ama kimse bişey yapmicak.. herzamanki gibi..

dünya kadınlar günümüz kutlu olsun..

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir