ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
23 Mayıs 2024, Perşembe 21:02   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Darfur Açlıktan Ölüyor..
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

IittIetiredev

IittIetiredev resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Nis.2007 Cmt 23:31:52      Darfur Açlıktan Ölüyor..sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Darfur’da yaşanan sıkıntı gerçek bir insanlık dramı boyutuna ulaşmış durumdadır. Türk insanının böylesi acı bir tablo karşısında tepkisiz kalmayacağına eminiz, duyarlı ve hamiyetperver Anadolu halkını kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.

Nasıl Yardım Edilebilir?

Daha geniş bilgi için 0216 521 80 80 (pbx 7/24) no’lu telefondan derneğimize ulaşabilirsiniz.

Linkler İçin www.kimseyokmu.org.tr yi Tıklayabilirsiniz

Sudan ın Darfur bölgesinde yaşanan insanlık dramı bir türlü bitmek bilmiyor. Üç yıldır yaşanan iç çatışmalar bölgede devasa sosyal problemleri de beraberinde getirdi: 300 bin insan mülteci kamplarında açlık ve susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya. Kamplardaki en önemli sorunlardan birisi de bulaşıcı hastalıklar.
Kışın bile 30 derece olan hava sıcaklığı, salgın hastalıklara davetiye çıkarıyor. Dünyanın gönderdiği yardımlar ise ihtiyaçları karşılamaktan çok uzak. Ancak Türkiye den Kimse Yok mu Derneği nin ısrarlı yardımları bölge insanından büyük takdir topluyor. Ayrıca Kızılay Sahra Hastanesi ndeki Türk doktorlar Darfurluları tedavi ediyor. "Müslüman a uzanacak yardım ellerinden birisi de sizinki olsun" sloganıyla yola çıkan dernek, gönderilecek bir SMS mesajı ile bir ailenin aylık yiyeceğinin temin edilebileceğine dikkat çekiyor. Dernek Başkanı Mehmet Özkara, "Darfur da bir insanlık dramı yaşanıyor. SMS le de olsa yardım eli uzatmak insanlık görevi." diyerek yardım çağrısı yapıyor.
Güney Darfur un merkezi 3 milyonu aşkın nüfusuyla Nyala bir kamplar şehri. Onlarca mülteci kampında 300 binden fazla Darfurlu mülteci yaşıyor. İç çatışmalar 2 milyona varan mülteci dalgası oluşturmuş. Kamplarda yaşayanlar yardım kuruluşlarının gönderdiği yardımlar ile ayakta kalmaya çalışıyor. Bölgede bir aile ayda 3 kg darı ve 200 gr şekerle hayatını sürdürmeye çalışıyor. Mültecilerin sayısı her geçen gün artıyor. Darfur da yaşanan insanlık dramına dikkat çeken Kimse Yok Mu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özkara, bölgede sürdürülen yaşamın içler acısı olduğuna vurgu yapıyor. "Başta yaşlı, hasta ve çocuklar olmak üzere kamplarda hayatta kalma mücadelesi veriliyor. Açlıktan kemikleri ortaya çıkacak kadar zayıflayan küçücük çocuklar bir lokma yiyeceğe muhtaç." diyen Özkara, bölgeye bir an evvel yardım ulaştırılması gerektiğini dile getiriyor. Özkara, kampanyanın ilk hedefinin Darfur da gıda yardımı yapmak, ardından da kalıcı çözümler üretmek olduğunu sözlerine ekliyor.
Kimse Yok Mu Derneği Basın sözcüsü Kemal Dadaşoğlu da mülteci kamplarında açlık sıkıntısının yanında en büyük sorunun bulaşıcı hastalıklar olduğunun altını çiziyor. Dadaşoğlu, sağlık sıkıntılarını şöyle anlatıyor: "Su sıkıntısı had safhada, kışın bile hastanenin yoğunluğu ve yatak kapasitesinin azlığı nedeniyle çoğu hasta günlerce muayene sırası bekliyor. Yaz aylarının yaklaşmasıyla menenjitten korkan halkın en önemli rahatsızlıkları yetersiz beslenme, ishal ve iltihap." Dadaşoğlu, Türk insanının böylesi acı bir tablo karşısında tepkisiz kalmayacağına emin olduklarını vurgulayarak, duyarlı Anadolu halkını kampanyaya destek olmaya davet ediyor.
Darfur bölgesine yardım göndermek isteyenler, banka hesap numaraları aracılığıyla veya SMS yoluyla bağışta bulunabilecek. TURKCELL, VODAFONE ve AVEA faturalı telefonlarından "DARFUR" yazıp, 5777 ye bir SMS atan kullanıcılar, Darfur için 5 YTL bağışta bulunabiliyor. Daha farklı yardımlarda bulunmak isteyenler ise 0216 521 80 80 no lu telefondan derneğe ulaşarak katkıda bulunabilir.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir