ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

6 Mayıs 2024, Pazartesi 02:54   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Dijital Yaşam > Bilgisayar Donanım - Yazılım
forum sohbet oyun basliklari
   Vista nın 10 eksiği
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Symbolic07

Symbolic07 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Tem.2007 Sal 13:30:12      Vista nın 10 eksiğisohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Yazıda Vista nın ne gibi zayıflık/eksiklikleri olduğu yorumlanıyor ve bunların Windows XP den Vista ya geçmektense, GNU/Linux a geçmeyi daha mantıklı kılacak sebepler olacağı vurgulanıyordu. Herne kadar yazılanların hepsine katılmasam da, benim de kafamda ciddi soru işaretleri uyandıran bazı bulguları sizlerle paylaşmak istedim.
1) Ciddi bir donanım ihtiyacı. Bahsedilen 2Gb ram ve tercihen kendine ait 256Mb hafızalı grafik hızlandırıcılı ekran kartı.

Herşey bir yana, bu piyasadaki birçok laptopın direkt olarak çöpe gitmesi demek. 2Gb ram takmanıza izin veren laptopların sayısı son bir yılda artmış olsa da, kendine dedike 256Mb ram, $1000 civarında (ülkemizde satılan laptopların büyük çoğunluğu) kolaylıkla bulunabilecek bir şey değil.

2) Çok fazla Vista sürümü.

MS nin daha önce Milenium serisi ile denediği, son olarak da Avrupa ya özel çıkarttığı (XP versionları arasında saymadığı) Windows Starter Edition ile tekrar ısıtarak ortaya sunduğu model Vista da da geçerli. Bu versionların ne gibi kısıtlamaları olduğunu sanırım daha sonra göreceğiz.

3) $300 lık etkiket.

Adamların malı istedikleri fiyatı koyabilirler denilebilir/denilmeli belki de.

4) Yeni lisanslama teknolojisi.

Yeni volume-lisanslama teknolojisi kurulum sayısına veya sistemleri aktive etmek için dedike anahtar-yönetimi sunucularına ihtiyaç duymakta.

5) Yaklaşık 10Gb harddisk alanı.

Harddisk fiyatlarının GB ı $1 ın altına düştüğü bu günlerde, birçokları için bu bir sorun teşkil etmese de şöyle bakmak lazım. Artık bir kez kurup, sonra yedek imajını DVD e kaydedebileceğiniz bir işletim sisteminiz olmayacak.

6) Uzun kurulum süresi.

Yoruma açık.

7) SMB protokolünün değişmesi.

Bu gerçekten tatsız bence, birçok kurumun daha verimli bulduklarından dolayı dosya sunucularını Linux üzerinde SAMBA ile tutmaları oldukça bilinen bir uygulama, hal böyleyken bu tür bir değişikliğe gitmenin sebebi biraz daha belli oluyor sanırım.

Vista nın kullanımındaki ciddi farklılıklar.

Arayüzün XP den çok farklı olması sebebiyle, halihazırdaki birçok Linux dağıtımının grafik arayüzlerinin kullanıcılara geçiş aşamasında Vista ya geçmekten çok daha fazla kolaylık sağlayabileceği söyleniyor. Kullanmadım bilmiyorum. Fakat Ubuntu ile birlikte Linux un bu alanda gerçekten birçok şeyi, annane-uyumlu hale getirdiği de bir gerçek.

9) WordPad artık .doc dosyalarını açamayacak.

Çocukça gelebilir ama bu değişiklikten dolayı gözyaşlarını tutamayacak insanlar var Sanırım .doc dosyalarını iyi kötü okumak için bile Office almayı zorlamak için yapılmış bu (ya da Open Office kurmayı

Son olarak da, (bunu onaylatamadım, ama MS lisansı satan bir arkadaşımdan edindiğim bilgi) Exchange 2007 sadece 64 Bit üzerinde lisanslanıyor!

Gelin, fanatikliğe kaçmadan, mantık sınırları içinde bu değişiklikleri tartışalım. Sizce bunlar Vista ya geçişte gerkçekten etkisiz mi kalır? Yoksa bugün o gün müdür?
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir