ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
4 Mayıs 2024, Cumartesi 09:51   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Kitapkurtları
forum sohbet oyun basliklari
   ...:::: ÇUVAL ::::...
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

00me00

00me00 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Tem.2007 Pzt 23:28:01      ...:::: ÇUVAL ::::...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Yazan:Mıchael Todd

Michael Todd, Amerikan askerleri tarafından tutuklandı.
Başına çuval geçirilen Türk askerleriyle ilk andan itibaren birlikteydi.
Bugüne kadar, olayın tanıkları sustu başkaları konuştu.
Şimdi gerçekleri öğrenme zamanı...

İngiliz vatandaşı Michael Todd’un öyküsü, 2003 Haziran’ında Iraklı sevgilisinden olan kızını bulmak için, Habur’dan Süleymaniye’ye gitmesiyle başlar:

“4 Temmuz’da Süleymaniye’de yürüyordum. Amacım kayıp kızımın fotoğrafına çerçeve bulmaktı. Dükkanlar kapalıydı. Etrafta çok sayıda asker gördüm. Sonradan talabani’nin oğlu olduğunu öğrendiğim kişi elinde kamera yaşananları çekiyordu. Bir baskına tanık oluyordum ki bir peşmerge beni kollarımdan yakaladı ve Amerikalı komutana götürdü. İngiliz pasaportumu gösterdim ama onun sahte olduğunu söylediler.”

Todd, çuval geçirilen Türk askerleriyle cezaevi kamyonunda tanışır ancak, ilk görüşte onları El Kaide üyesi zanneder:

“Onları El Kaide teröristleri sandım. Ama sonra konuşulan dilin Türkçe olduğunu anladım. Türkler çok sinirliydiler. Bizi Bağdat’a götürdüler. Ben Türklerle konuşmaya başta çekiniyordum çünkü beni de El Kaide üyesi sanabilirlerdi. Daha sonra başımıza çuval geçirdiler.”

Todd, kendi çuvalı ile Türk askerlerin başına geçirilen yeşil çuvalı cezaevinde bazı Amerikalı askerlerle kurduğu iyi ilişkiler sayesinde aldığını söylüyor. Todd kendisini işkence esnasında gösteren fotoğrafları daha sonra Kuzey Irak’a gittiğinde KYB’lilerden aldığını iddia ediyor.

Bağdat cezaevinde hakkında tutulan gözaltı dokümanı da bir başka ilginç belge: “Bakın burada, benim Türk olduğum yazıyor. Türk Özel Kuvvetleri’nin Komutanı ya da El Kaide militanı paralı asker olduğum iddia ediliyor.”

Kitap, ilk olarak Süleymaniye baskınında tutuklanan Türk Özel Kuvvetleri’nin komutanı Binbaşı Aydın Eser’in önsözüyle Türkiye’de yayınlandı. Todd, “bu kitabı diğer ülkelerde de yayınlatmaya çalışacağım. Elbette korkuyorum. Çünkü ABD aleyhinde bu kadar konuştuğumu için belki de kızımı bir daha göremeyebilirim. Ama belki de konuşmak, kızı bir kez daha görmek için tek şansım.”

Todd’un elinde Iraklı sevgilisinin hiç fotoğrafı yok. Kızının ise yüzü görülmeyen tek bir fotoğrafı var. Tüm fotoğrafların Süleymaniye’de kaybolduğunu söylüyor. Baskın sonrası 2 yıl psikolojik tedavi gören Todd, bazen sorulanları unutuyor ama “Türk halkından alacağım destekle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim” diyor

Doğan Kitap
Fiatı:15.00.ytl
Temmuz-2007

Harwest

Harwest resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 14:40:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Çok teşekkürler 00me00 okudum baştan sona kadar gerçekten drama bir yaşam ve gerçekler Michael Todd un yazdıkları.

O çuval olayına bir Türk olarak hala çok gıcık kapıyorum düşündükçe hatırladıkça.Zaman gelir inşallah bir çuvalda biz geçiririz o adilerin başına

Sağol paylaşım için teşekkürler 00me00

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Tem.2007 Sal 14:47:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Onurumuzu zedelemiş, bizi yürekten yaralamış bir olay...

Yıllar geçse de acısı unutulmayacak bir kalleşlik...

Olayın ardından ABD ye nota verilmesi istendiğinde başbakanımızın açıklaması...

"Ne notası verelim, müzik notası mı?"

Daha fazla yorum yok. Paylaşım için teşekkürler...

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Tem.2007 Çar 21:33:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

cnn türk te" ordaydım "belgeselinde konuştu yazar,, adam anlatıyorken gözleri doldu kim bilir türk askerleri ne sıkıntı çektiler...

"Pardon şu camı kapatalım , bu çok soğuk bir dünya, napalım ? "

murekkepbaligi

murekkepbaligi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Tem.2007 Per 18:46:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Şirketlerde bazen kişilere ünvan verirler örneğin çaycıya :yiyecek içecek müdürü sekretere:iletşim asistanı gibi ünvanlar. Ama ne kadar ünvan verilirse verilsin Patron onları tepe tepe kullanır.

Amekida bir şirket kurdu Adıda BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİ. ABDullah GÜL ilede tayipcik bu şirketin elmanları. Ama bunlara bir unvan vermiş amerka siz bu projenin eşbaşkanısınız diye. Patronda benim demiş. Ya benim istediğimi yaparsanınız yada işten kovulursunuz diyor amerika. Bunlar için işten kovulmak ne demek hükümetten gitmek demek. Ama kovulmamak için her türlü pisliğe gözyumuyorlar. Üstüne istlük bide yaranmak için size bir eşbaşkan verelim ama bu cumhurbaşkanı olsun bile demişler ama herhalde bilgileri yetmedi.

Not Büyük orta doğu projesi kısaca. Amerikenın ortadoğuda enerji kaynaklarını elde tutmak için ortadoğunun yeniden yapılanması . sınırların yeniden çizilmesi.

Irak zaten 3 bölündü kuzeyinde yine amerikan güdümlü bir diyarbakır merkezli bir kürt devleti kurmak.. Türkiyede de ılımlı islam yaklaşımıyla iktidara gelenlere yine güdümlü bir tükiye . ( Ama güney dooğusu olmayan bir türkiye.

Acaba bu cuval olayı , barzani pkk ilişkisi , fazla bağıermaları , Türkiyedeki terör , Bu projenin başlangıcımı yoksa biten bir projemi.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir