ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
4 Haziran 2024, Salı 17:22   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Örtülü Hikayeler serisi 1(diplomam var ama babam yok)
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eki.2007 Sal 18:27:25      Örtülü Hikayeler serisi 1(diplomam var ama babam yok)sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Okuyamayan öğrencilerin çaresizliği bir yana, yurtdışına gidenlerin çektiği çileler de görmezden gelindi. Yasak mağduru kızlar, o günleri anlatırken gözyaşlarına boğuluyor. Bunlardan birisi Betül Üzer... Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıfta okurken, yüksek ders notlarıyla dikkat çekiyordu. Ancak başörtüsü sebebiyle okuldan uzaklaştırma aldı. Durumu, kanser tedavisi gören babasına anlatamadı. Çözümü, pek çok yasak mağduru gibi Viyana ya gitmekte buldu. Bir süre sonra gelen acı haberle sarsıldı. Babası vefat etmişti. Onu dünya gözüyle bir kez daha görememenin verdiği acı, eğitiminin her gününü boğazına düğümledi. Artık diplomasını almıştı; ama onu göstereceği babası yoktu. Betül, şimdi diplomasının denkliğini sağlamaya çalışıyor, babasını ise unutamıyor: "En çok istediği şey bu diplomayı görmekti." Yıldız T. de annesinin evlere temizliğe giderek okuttuğu yetim bir kızdı. Okuyup öğretmen oldu. Malatya ya tayini çıktı. Evlendi ve aradan 15 yıl geçti. Yeni yönetmelikle, okula alınmamalar, boş odalarda bekletilmeler başladı. Yıldız öğretmen, bir süre sonra meslekten men edildi. Tüm kesinti ve hakları devlete kaldı. Kocası hakkında da soruşturma açıldı. Müdür yardımcısı iken Hakkari ye gönderilen koca, eşini boşadı. Yıldız öğretmen, şimdi oğluyla hayat mücadelesi veriyor.

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eki.2007 Sal 21:54:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Bir İranlının kaleminden:

bir ülkede demokrasi diye bişeyin olmaması ve şeriatla yönetilmesinin ne anlama geldiğini bi iranlıdan daha iyi kimse bilemez.(bi iranlı olarak söylüyorum). bütün müslüman ülkeler arasında sadece tek bir laik ve demokrasisi olan bi ülke var o da türkiyedir. ve böyle bi ülkenin diğer müslüman ülkelere benzemesine "allah korusun" derim. türkiyeye öyle birden bire şeriat gelmez tabi ki; ama yavaş yavaş, yıllar içinde, insanların kanına işleyerekten gelir. bu nasıl olur? mesela şeriata bağlı olabilen şeyler anayasa şeklinde değil, örneğin bi gün işe gidirken birisi kapıda durur "pardon bu mekanda uzun kol giyilmesi rica olunmuştur" denilir. örnek olarak söledim tabi. veya modada ve sezon elbiselerinde bazı değişiklikler meydana gelir.böle başlar gider. akpnin iktidara gelmesinin en büyük sebepleri:

1.kapalılıkla ilgili bişey söylememe veya türbanın serbest olmasıyla ilgili bi yorumda bulunamama(ki daha önce iddia ettiği şeylere tamamen karşı ve çelişki içersinde) bu da bi politikadir, tersten yaklaşma.

2. böylelikle hatta bazı sol kesimin de ilgisini çekme, "valla ya deniz baykaldan bi hayır gelmedi bak adam da şeriat meriat yapmicam söz verdim diyo. içimden chp geçiyo ama napalım kardeş bu olsun bari" detirtmesi,

3.insanların aklını bi matematik bi fizikle çelemezsin, insanların aklını çelmenin en kolay yolu dindir.

4.şu "ekonomide istikrar" denilen şeyin altına saklanmak.

şimdi eğri oturup doğru konuşalım, erdoğan yeterince zeki bir insan, okadar zeki ki deniz baykalın çocukça hareketlerine karşın gayet ilgi çekici bi davranış sergiledi ve dolayısıyla nerdeyse çoğunluk hatta bazı solcular dahi ona hak verdiler. bunlar olduktan sonra artık sıra halkın zekasını ölçmeye gelmiyor.

benim gibi bir odtü öğrencisi ve din bilgisi bi türke nazaran 5 basan birisi, akpye oy veren birisiyle konuştuğum zaman çocuk muamelesi görüp sen ne anlarsın ki halkın halinden veya halkın sağduyusu var gibi laflar duymaya maruz kalıyorum. ve şunu anlatamıyorum ki ülkeyi satmak ve çelişki dolu sözler ve bisürü şey hariç siz biyomusunuz: İRANA TÜRBANLI ÖĞRENCİLER GÖNDERİLİYOR BURDAN, İRAN DEVLETİ ONLARI BURSLU OKUTUYOR, YURT PARASI ALMIYO VE BU TÜRBANLI VATANDAŞLARIMIZ İRANIN DİN OKULLARIDA GİZLİ Bİ ŞEKİLDE OKUYORLAR VE GÜN GEÇTİKÇE SAYILARI ARTIYOR VE ÜSTELİK 3-4 SENE ÖNCE BÖYLE BİŞEY YOKTU VE BİRDEN BİRE BAŞLADI. YA PEKİ BAZI AÇILAN ÖZEL YURTARA NE DEMELİ? TÜRKİYEDE ÖĞRENCİLERİ BURSLU OKUTUYOLAR VE BU ÖZEL YURTLARDA BARINDIRIYORLAR AMA TEK ŞARTI VAR O DA KAPALI OLMAK.

nolur uyanalım odtü nolur uyanalım

benim diyeceğim bu kadardır beni dinlediğiniz için teşekkürler.

ayrıca belirtmem gereken bişey var. arkadaşlar 30 sene önce iran türkiye gibi bi ülkeydi. hatta çok benzerlik var şu açıdan ki kimileri mini etekle gezerdi kimileri kapalıydı. ama özellikle başkentte çoğu iranlı aileler çok aydın fikirli insanlardı ve halen öyle aile çok çok fazla var iranda yani tutucu kesim azınlıkta kalıyor. yalnız insanlar şah devrinde hükümetten memnun değillerdi, daha iyi bi hükümet başa gelsin diye devrim yaptılar. devrimin hemen ardından 1-2 sene herşey günlük güneşlikti, lakin şah devrinde o lanet ingilterenin beslediği yer altındaki kurtlar (şu anda ayetullah veya molla diye tabir ettiğimiz kişiler) ortaya çıkmaya başladılar. meğersem şah devrindede onlar çalışmalarını yapıyolardı, şimdi türkiyede o gizli örgütler gibi. iran böylesi bi kabusun gerçekleşeceğini rüyasında bile görmemişti.

irana şariatın gelmesi imkansızdı ama oldu ve öyle bi oldu ki benim gibi bi çok genç kendi ülkesini sonsuza kadar terk etmek üzere ülkesinden ayrıldı. benim ülkemde üniversite yok muydu. imkanlarımız yokmuydu. çok güzel evimiz arabamız herşeyimiz vardı. herşeyi bırakaıp buraya sığındık. bu benim öykümdür. dediğim gibi türkiyeye öyle baskın bi biçimde şariat gelmez çünkü türkiye topraklarında atatürkün kanı var. sizden ricam nolur ülkenize, atatürke ve en önemlisi dilinize ve milliyetinize sahip çıkın. bi insanın bişeyi elinden alınmadığı sürece kadrini kıymetini bilmez. ben bi iran azerisi olarak ne kendi dilimde yazıp okuma hakkım oldu ne bayrağım ne ulusal marşım. ve bu ülkede benim yaşadığım yerin tarihini, dilini herşeyini yok etmeye çalıştılar, oysa sizin kendi ülkeniz, bayrağınız ve söylemekten gurur duyduğunuz bi ulusal marşınız var. nolur uyanın ve ülkeyi cehaletten kurtarın. kuranı kerimi kendiniz okuyun, kulaktan doldurma laflara inanmayın. kendiniz dininizi araştırın okuyun öğrenin. bu cennet gibi ülkeye sahip çıkın. lütfen...

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eki.2007 Sal 22:07:31sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
perfectman in bahsettiği olayların kahramanlarının mağduriyetine de, vogen in bahsettiği İranlının düşüncelerindeki gerçekliğe de hak vermemek elde değil.

perfectman70

perfectman70 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ara.2009 Çar 10:31:03sohbet oyun linki

HİKAYE SERİLERİNE  DEVAM ;

PROF.DR.SERVET ARMAĞAN

HARRAN ÜNİVERSİTESİ KURUCU REKTÖRÜ

"1999 YILINDA  FİŞLENEN  PROF.DR.SERVET ARMAĞAN OKULDAN UZAKLAŞTIRILIR VE GÜMÜŞ YÜZÜK TAKTIĞINDAN DOLAYI REKTÖRLÜKTEN ELÇEKTİRİLİR,GERÇİ SERVET ARMAĞAN BU GÜMÜŞ DEĞİL,PLATİNDİR VE ALYANSIMDIR DESEDE SÖZÜNÜ DİNLETEMEZ VE  ANKARAYA (YÖK) DAVET EDİLİR.ANKARADA 8 SAAT BEKLER VE KENDİSİ İLE BİR DAKİKA BİLE OLSUN NE KONUŞULUR NE DE  SAVUNMASI ALINIR.GERİ YOLLANIR  ŞANLIURFAYA..."

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir